БГ Лов Форум: Иж 18 МН - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Иж 18 МН Мнения на собственици

#481
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
Колега, явно Наташка е била доста пияна като е правела твоята. Ама късмет, такъв е животът. Аз имам в 7,62х54Р, и мога да кажа, че проблем с екстракцията никога не съм имал, проблем с отварянето никога не съм имал, никога иглата не се е забивала в капсата, спусъкът не е добър, но е приемлив /много по-добър от този на СЛР, опазил ме господ пак да си купя такова нещо/, много добри механични мерници, с които имам впечатляващи изстрели на значителни дистанции, друго какво да кажа, еми руска пушка, за тия пари това.
0

#482
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Абе , ако беше си пойграл колегата с пушкалото , можеше и доволен да бъде ... в деня в който реших , че следващата ми пушка ще е Иж-18мн вече знаех , че ще стана половин оръжейник :) Обаче се разминах с едно напасване на ложата и всичко си дойде на мястото от към точност :) Лошото е това , че и при по скъпи оръжия се налагат зайгравки и това вече ми е трудно да го приема , но е факт ...
0

#483
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Бях обещал да се похваля като си наглася пушката :) Е не е готова на цяло , но вече може да влезе в бой :)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Бързомера е с точка 2 моа . По мое мнение се получи добре ... дано и прасетата го раберат :)
0

#484
Потребителя е офлайн   _ДоКтОрА_ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 519
  • Регистр: 07.02.12

Виж мнениетоSammY написа на 22.01.2015 - 20:49 :

Бях обещал да се похваля като си наглася пушката Публикувано изображение Е не е готова на цяло , но вече може да влезе в бой Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Бързомера е с точка 2 моа . По мое мнение се получи добре ... дано и прасетата го раберат Публикувано изображение


Прекрасно се е получило!Поздравления и много слука ти желая!Бързомера китайски Аиймпойнт ли е?на каква цена го взе?
0

#485
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Благодаря да ти се връща :) Бързомера си е Аймпойнт 9000сц с 2 моа точка , а не реплика . Цената не мисля , че е коректно да я коментирамe . Внесен е от колегата Lubo1 , ако искаш го питай за оферта ... много е коректен и ще ти е трудно да не приемеш офертата :)
0

#486
Потребителя е офлайн   _ДоКтОрА_ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 519
  • Регистр: 07.02.12
Някой знае ли колко е ресурса на цевите на иж 18мн , в калибър 7.62х54R? Говорим за оригиналната "вита" руска цев(оксидирана) ?
0

#487
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
10-20хиляди
,но след 5хиляди ще започнат да се усеща влошаване ,след 50ихляди куршума вече е минава свободно през цевта.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#488
Потребителя е офлайн   _ДоКтОрА_ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 519
  • Регистр: 07.02.12

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 27.01.2015 - 19:40 :

10-20хиляди
,но след 5хиляди ще започнат да се усеща влошаване ,след 50ихляди куршума вече е минава свободно през цевта.


Благодаря колега за бързия и изчерпателен отговор, а случайно да знаеш ,колко е ресурса на българските хромирани цеви,дето ги правят в нити?
0

#489
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
колеги има ли иж 18 7.62.54р в черен пласмасов варианр или е само с дървен приклад и полуложа.
0

#490
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Има колега ... "пласмаса" в кал. 7.62х54Р , обаче май се среща по рядко от останалите калибри :)
п.п. На хромираните цеви за ПК им дават 15/20 хиляди изтрела ресурс , но какво значи всъщност това .... ами нищо :) Ако си достатъчно настоятелен можеш да прецакаш една такава цев много бързо и лесно ... Иначе казано ... 2 ленти една след друга с 2 натискания на спусъка и цевта е за коша :)
0

#491
Потребителя е офлайн   _ДоКтОрА_ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 519
  • Регистр: 07.02.12

Виж мнениетоbrakoto написа на 27.01.2015 - 20:42 :

колеги има ли иж 18 7.62.54р в черен пласмасов варианр или е само с дървен приклад и полуложа.


Има колега,моята е точно такава -синтетика в калибър 7.62х54R

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20150116_200059.jpg

0

#492
Потребителя е офлайн   vasil_munev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 21.02.12
.............

Този пост е редактиран от Huntermen: 12.02.2015 - 09:52
Причина за редакцията: Има цял раздел "Обяви"! Пусни си там обявата!

0

#493
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоСтоил Радев написа на 27.01.2015 - 19:44 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 27.01.2015 - 19:40 :

10-20хиляди
,но след 5хиляди ще започнат да се усеща влошаване ,след 50ихляди куршума вече е минава свободно през цевта.


Благодаря колега за бързия и изчерпателен отговор, а случайно да знаеш ,колко е ресурса на българските хромирани цеви,дето ги правят в нити?


Колега, по твоя въпрос малко уточнения, доколкото разбира се, аз имам информация:

1. В НИТИ не правят хромирани цеви, а ги купуват, обработват външно и монтират. От моя личен опит- правят го много добре и за много добри пари.
2. Хромираните цеви, които знам, че НИТИ са ползвали през годините са: български (на Арсенал- там правят ПК и производните) и чешки (аз имам мазалат с такава цев- аз съм поръчвал смяната). Използват и нехромирани цеви, разбира се.
3. Хромираните цеви, както можеш да се досетиш, са с оригинално военно предназначение и ако говорим за7.62х54R, това е картечен (и СВД)калибър за бившия Варшавски договор. Това се потвърждава и от стъпка на цев, и от диаметър на цев -отговарят на военните стандарти.
4. За българските картечни цеви, съм чувал че ги изпитват и са разчетени на 30 000 изстрела- картечна стрелба. Дори и да са по-малко, то при стрелба с карабина ресурсът е много по-голям от ресурса при интензивна стрелба.

Ако имаш повече въпроси за тези хромирани цеви, особено за чешката - пиши на лични. Поздрави!
0

#494
Потребителя е офлайн   М.Сланчев-Разлог 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 04.02.15
Притежавам тъкава красавица с к243 страхотна пушчица много удобна ина 100м групираността е страхотна просто ги вкарва до 2см растояние един от друг,но както всички и моята имаше проблем,още щом я купих вечерта я пробах останах разочарован при изтреб не можех да я отворя,част от капсата на гилзата се заклиняваше в леглото на иглата,смених иглата направих по плътна игла и пак същият проблем но по малък щото иглата я бах малко по изострил,пак нова игла и без пилене отпред просто плътна.Сега при изтрел капсата остава цяла ,не мога да си го обясня защо връща надзад и остава права капсата без да има дупчица,като видиш гилза от моята пушка ще помислич ,че не е стреляна,също при зареждане трябва да натискам лосчето надоло за да произведе изтрел,ако някой знае какво трябва да направя да даде съвет.
0

#495
Потребителя е офлайн   ilievich 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 24.09.13

Виж мнениетоМ.Сланчев-Разлог написа на 13.02.2015 - 17:33 :

Притежавам тъкава красавица с к243 страхотна пушчица много удобна ина 100м групираността е страхотна просто ги вкарва до 2см растояние един от друг,но както всички и моята имаше проблем,още щом я купих вечерта я пробах останах разочарован при изтреб не можех да я отворя,част от капсата на гилзата се заклиняваше в леглото на иглата,смених иглата направих по плътна игла и пак същият проблем но по малък щото иглата я бах малко по изострил,пак нова игла и без пилене отпред просто плътна.Сега при изтрел капсата остава цяла ,не мога да си го обясня защо връща надзад и остава права капсата без да има дупчица,като видиш гилза от моята пушка ще помислич ,че не е стреляна,също при зареждане трябва да натискам лосчето надоло за да произведе изтрел,ако някой знае какво трябва да направя да даде съвет.


Решението на проблемите ти е дадено по-назад в постовете. Заделяш 3-4 часа и четеш цялата тема , за всеки един проблем е описано :D
0

#496
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15

Виж мнениетоstrelec написа на 25.01.2012 - 19:51 :

Здравейте колеги, имам ИЖ 18 МН в калибър 223.Rem и съм много доволен от нея. Ползвам я за лов на хищници, но от скоро време ми се върти в ума идеята да я заменя за такава с полимерен приклад в кал. 308 Win. Целта ми е да мога да я използвам и за гонка на прасета. Притеснението ми е дали прецизноста на изстрелите до 200 метра се запазва като на 223. за да мога да я използвам и за хищници.Оптиката ми е Millett 6-25x56.и дава възможност за стрелба на дистанций доста над 200 метра, но там вече има много фактори влияещи на стрелбата и за това ме интересува групираността на попаденията до 200-250м. Ето я и моята вярна пушчица:
Без никакъв тунинг по нея.

Колега искам да попитам за оптика Bushnell trophy 3-12x56 и Nikko striling diamond 3-12x56.Коя от тези двете са по-добре за иж 18 в калибър 308win
0

#497
Потребителя е офлайн   rokoko15 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 07.07.11
Колега на моят иж18мн 30-06 с оптика нико стърлинг 3-12х56 eurohunter имам изстреляни около 140- 150 патрона. Същата оптика е закупена втора употреба и не знам реално на колко изстрела е. За бушнела акъл не мога да давам тъй като освен китайски буклуци с надпис на бушнел други не съм виждал. Истината е че, никото е една добра работна оптика и е доста дуракоустойчива. По просветленост е горе долу колкото хоук може би с една идея по- слаба, и пак зависи от модела. Истина е обаче че, при хоук мерните прибори (кръстчетата или точки ) са доста по- финни. При никото корекциите отговарят точно и никого не ми се е налагало нова прострелка заради мръднала оптика.
0

#498
Потребителя е офлайн   jik-tak 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 10.09.09
Здравейте колеги, моята е х54 и искам да попитам за сравнение относно планката на ключа на ложата, моята е леко извита и в предния си край опира под напрежение в цевта. При всички ижовки ли е така или е само при моята? Първоначално реших, че бай руснак по погрешка я е изкривил планката, но после видях, че в края е оформено легло с диаметъра на цевта където да легне. Зачудих и проверих докато четях за плаващите цеви и дали тази планка не оказва влияние при вибрациите на цевта по време на изстрел.
Другия въпрос е относно дулния срез и фаската, не ми се вижда много полирана и изпипана, което също може би влияе на точността, какво мислите?

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 2015-09-09 20.27.31.jpg
  • Прикачено изображение: 2015-09-09 20.27.01.jpg
  • Прикачено изображение: 20150906_155033-1.jpg

Стара риба няма!
0

#499
Потребителя е офлайн   DIVIQ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1803
  • Регистр: 24.05.12

Виж мнениетоjik-tak написа на 09.09.2015 - 19:29 :

Здравейте колеги, моята е х54 и искам да попитам за сравнение относно планката на ключа на ложата, моята е леко извита и в предния си край опира под напрежение в цевта. При всички ижовки ли е така или е само при моята? Първоначално реших, че бай руснак по погрешка я е изкривил планката, но после видях, че в края е оформено легло с диаметъра на цевта където да легне. Зачудих и проверих докато четях за плаващите цеви и дали тази планка не оказва влияние при вибрациите на цевта по време на изстрел.
Другия въпрос е относно дулния срез и фаската, не ми се вижда много полирана и изпипана, което също може би влияе на точността, какво мислите?


Колега моята цев сам я освободил,направих нова фаска,реголеруем спусък,напаснах заключването и чак сега стана пушка и взе да стреля точно :D
0

#500
Потребителя е офлайн   sinko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 31.10.09
и аз мойта като я купих си мислех че сам си взел пушка обаче след това разбрах че съм се минал и трябва да набутам още пари и нерви за това сега съм с нова карабина на светлини години пред това желязо с пластмаса.
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

11 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 11 гости, 0 анонимни