БГ Лов Форум: Фероза - ЗАМЯНА НА ДВИГАТЕЛ - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

Фероза - ЗАМЯНА НА ДВИГАТЕЛ

#1
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12
Здравейте, отдавна не съм влизал във форума , но сега да споделя какъв огън имам на главата.
След 4,5 години вярна служба обичания феро се опита да ме изостави ....двигател.
Няма да обяснявам какво точно и как се е получило.......връщах се от лов и на пътя без видими причини тракане .....спрях, но не без да мина 2-3 км. , но е факт че трябва да се сменят основни лагери, явно и шлайфане ще е нужно с една дума основен ремонт.
Дилемата сега е има ли двигател който мога да сложа на Феро ( примерно бертоне или нещо друго нещо - по - мощно ) или да хвърлям пари за основен ремонт?

те това е дилемата .......


П,С Основен ремонт минимум 500 лв. а друг двигател ( пак на феро 800 лв.) Не искам да си сменям купето защото е чипнато и си ме познават с него с една дума искам си го :)/>/>
ако на някой не му се пише , а иска да сподели опит - 0888 422186 Петко от Бургас. Естествено имам безброй минути и мога аз да го набера , ако имам разбира се ми се даде номер на който да звънна ...... :)/> .

споделяйте момчета ...не ме жалете :)/>/>
0

#2
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
500лв. за основен ремонт е много добре.Друг двигател не се знае колко ще изкара и пак ремонт.Бертонето е с двигател БМВ 2000куб. захващането към скоростите е различно.
0

#3
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12

 lu-bo написа на 09.03.2017 - 22:28 :

500лв. за основен ремонт е много добре.Друг двигател не се знае колко ще изкара и пак ремонт.Бертонето е с двигател БМВ 2000куб. захващането към скоростите е различно.




Това с 500 лв. е ориентировъчно...и вероятно ще е двойно затова търся други варианти. Чета , че двигател на БМВ 1.8 16v е 140коня слаган на Бертоне ..пасвали 1 към 1 ? По- мощен, части бол, разхода много добре и в крайна сметка е БМВ...как мислиш...да търся ли >


и може би намерих отговора : http://www.offroad-b...ad.php?t=163327
0

#4
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
На Бертонето слагат 6цилиндров 2000куб. 150к/с разхода му е 16/100км. старите двигатели на БМВ 1,8 бяха 126к/с за новите не знам.
0

#5
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12

 lu-bo написа на 09.03.2017 - 22:50 :

На Бертонето слагат 6цилиндров 2000куб. 150к/с разхода му е 16/100км. старите двигатели на БМВ 1,8 бяха 126к/с за новите не знам.




а ся де ....какъв двигател да търся в крайна сметка ....
0

#6
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11
Бертонето е Даихацу-Роки по-голям е от Фероза. Ако на Фероза става 1,8 БМВ мотор слагаи го.Старите мотори на БМВ е-36 са много здрави и евтини за подръжка ще доливаш малко повече масло ама не е страшно.
0

#7
Потребителя е офлайн   brakoto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 220
  • Регистр: 25.05.11
Колега бертонето маи му слагат на бмв 1.6 и 1.8 103 и 115 коня търси от некоя е 36 115 ка или иеска 143 ама требе си майстор да направи фланец за скоростите и други доработки
0

#8
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1136
  • Регистр: 08.12.11

 brakoto написа на 11.03.2017 - 13:07 :

Колега бертонето маи му слагат на бмв 1.6 и 1.8 103 и 115 коня търси от некоя е 36 115 ка или иеска 143 ама требе си майстор да направи фланец за скоростите и други доработки

Бертонето фабрично е с двигател БМВ 2000куб.
0

#9
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12
Да ясно кое е доброто БМВ 1,8 - 126к/с , но се оказа, че на никой не му се занимава......т.е . не намерих човек който да иска да направи колата .......а аз не му разбирам. ЖАЛКО
0

#10
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12
И да приключим с темата ...днес взех Феро...вече с подменен двигател пак от Феро, Голямо благодаря на бат Борис от Ямбол той с голяма мъка се раздели с неговия двигател и влезе в друг филм.....ще слага двигател от Ауди А4...ей луд за връзване човек То офроуд маниаците страшни ора ......в добрия смисъл Бат Борисе :cheers2:/>
Та при смяната се наложи да се подмени радиатора...нов по поръчка с 50 % повече охлаждаща площ - да не правя реклама Бат Борис знае фирмата , но радиатора настина изглежда и се държи много добре. На магистралата Ямбол-Бургас колкото повече натискаш Феро толкова повече стрелката на температурата пада ....изумително и с една дума .....колата е друга вече....Има няма излезе 1500 лв. с труд..... седна дума ДОВОЛЕН СЪМ, в крайна сметка без пари нищо не става .
Е то и Феро и става вечно мой вече ...хахаха но това е си има и своите плюсове :)/>

Отново БЛАГОДАРЯ НА БАТ БОРИС и ти си знаеш .....ще се виждаме :)/>

Модераторите могат да заключат темата
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Тази тема е заключена

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни