БГ Лов Форум: KHAN MATRIX FIDELIO - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

KHAN MATRIX FIDELIO Мнения от ползватели

#1
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20
Здравейте! Пускам малко дублираща се тема, защото с търсачката не намерих отговори на въпросите си, въпреки сравнително богатата на мнения KHAN ARMS от Любо Димитров. В нея обаче има въпрос от колега, зададен 2018 г и оставен без внимание, та затова не писах там.

След 14 години с успоредка се сдобих с този полуавтомат в началото на годината. Бюджетът ми стигаше и за други, по- популярни пушки от този ценови клас, но тази пушчица така добре ми лепна.... Нежна, с тънка ложа и тънка шийка на приклада, въобще ме доближи най-много до комфорта на старата ми пушка... Успях да направя с нея три излета на фазан, сравнително богати откъм наличие на дивеч, но нещо не можахме да се сработим... Това смятам е преодолимо с практиката, но въпросите ми са в друга посока... Видях, че има съфорумци, притежаващи такава пушка, също и нейната газова сестра (тази е инерционна). Направих доста проби с различни бренекета и двете втулки - цилиндър и полушок, но сякаш не постигнах удовлетворяващи ме резултати. Пушката се продава с три втулки - шок, полушок и цилиндър. Ако има тук притежател на такова оръжие нека сподели с коя втулка и какъв боеприпас куршум е намерил своя най-добър резултат. (Нека не предъвкваме отново варианта със слъгова цев...!) И още нещо - шоковете PRIMO 7см, с на кои други пушки са съвместими, за да си набавя стеснение 0.25, което ми се струва най-удачно за някои цели?
Благодаря предварително!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20200411_074952.jpg

0

#2
Потребителя е офлайн   бай Димитър 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 02.02.19
Честито! Нямам такава, ползвам Стожер. Купих няколко вида "бренекета" и пробвах, докато пушката сама си каза.
0

#3
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20

Виж мнениетобай Димитър написа на 12.04.2020 - 18:57 :

Честито! Нямам такава, ползвам Стожер. Купих няколко вида "бренекета" и пробвах, докато пушката сама си каза.

Колега, знам, че пушката сама си казва, но Стожер се продава с пет втулки, което прави възможностите с една идея повече.... Писах, че от пробите не намерих моята комбинация шок - куршум, а Стожерът просто не ми лепна на хват.... Търся мнения от опит с наличните за марката и модела втулки, които са само три...
0

#4
Потребителя е офлайн   димитров.д 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 484
  • Регистр: 10.06.08
Колега аз имам опит с газовия вариант Кхан венатор фидело.Впечетленията са ми добри.Мойте шокове са същите.Поръчах си обаче допълнителен 0,25 от Любо от армада.Предполагам ,че шоковете са еднакви 70мм.Добри резултати с бренеке постигнах с с шока 0.5 полушока.С цилиндъра сякаш не ме удовлетвори.Най -добре се държат при мен Тахо 12,Братан куршум ,,н,,.от 5,6 вида които съм пробвал.Патроните на Братан на ,,Нити "Казанлък са много добри макар и малко да им вдигнаха цените.Имат един куршум ,,Вандал"с добри отзиви но не съм ги пробвал.
0

#5
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20
Благодаря, колега! Аз затова бях споменал, че очаквам мнения и от ползвателите на газозарядните.... И аз сякаш не останах очарован от цилиндъра, но ми се иска да пробвам и с 0.25. С Любо от Армада се опитах да се свържа преди покупката на пушката, но той не ми отговори, а след обаждане до Армада разбрах, че вече не ги внасят... Да, шокът е 70 мм , но след като не внасят оръжието дали поддържат наличност на тези шокове...? А колко ти струваше 0.25 и за какво го ползваш, след като с полушок си намерил добрите си резултати с куршум? Може би със сачми за определен лов?
0

#6
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоgalofff написа на 13.04.2020 - 21:10 :

Благодаря, колега! Аз затова бях споменал, че очаквам мнения и от ползвателите на газозарядните.... И аз сякаш не останах очарован от цилиндъра, но ми се иска да пробвам и с 0.25. С Любо от Армада се опитах да се свържа преди покупката на пушката, но той не ми отговори, а след обаждане до Армада разбрах, че вече не ги внасят... Да, шокът е 70 мм , но след като не внасят оръжието дали поддържат наличност на тези шокове...? А колко ти струваше 0.25 и за какво го ползваш, след като с полушок си намерил добрите си резултати с куршум? Може би със сачми за определен лов?


Здравей колега. Същата беше ситуацията и с моя MATRIX. По принцип не го ползвах за едър лов, но понеже обичам всичко да ми е наред, купих един портиран шок IC (подобрен цилиндър - 0,3mm) на GEMINI и проблемът се реши. PRIMO шоковете са съвместими с OPTIMA на BERETTA. Цената беше около 100лв. по спомени.

По принцип проблемът не е толкова в стеснението, колкото в изработката на самата втулка - много оръжия от ниския и средния клас, а дори и някои скъпи, идват с стокови шокове със сравнително ниско качество, които обаче се държат перфектно при стрелба със сачми - основното предназначение на гладкоцевната пушка.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#7
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 14.04.2020 - 18:48 :

Виж мнениетоgalofff написа на 13.04.2020 - 21:10 :

Благодаря, колега! Аз затова бях споменал, че очаквам мнения и от ползвателите на газозарядните.... И аз сякаш не останах очарован от цилиндъра, но ми се иска да пробвам и с 0.25. С Любо от Армада се опитах да се свържа преди покупката на пушката, но той не ми отговори, а след обаждане до Армада разбрах, че вече не ги внасят... Да, шокът е 70 мм , но след като не внасят оръжието дали поддържат наличност на тези шокове...? А колко ти струваше 0.25 и за какво го ползваш, след като с полушок си намерил добрите си резултати с куршум? Може би със сачми за определен лов?


Здравей колега. Същата беше ситуацията и с моя MATRIX. По принцип не го ползвах за едър лов, но понеже обичам всичко да ми е наред, купих един портиран шок IC (подобрен цилиндър - 0,3mm) на GEMINI и проблемът се реши. PRIMO шоковете са съвместими с OPTIMA на BERETTA. Цената беше около 100лв. по спомени.

По принцип проблемът не е толкова в стеснението, колкото в изработката на самата втулка - много оръжия от ниския и средния клас, а дори и някои скъпи, идват с стокови шокове със сравнително ниско качество, които обаче се държат перфектно при стрелба със сачми - основното предназначение на гладкоцевната пушка.

Поздрави!


Здравей, Любо! Радвам се, че се отзоваваш... Да, разбира се, че гладкоцевната пушка е предимно за стрелба със сачми, но е приложима и доста ползвана за надеждна стрелба и с куршуми - разнообразието от такива показва какво голямо внимание отделят производителите на боеприпаси в тази посока. 100 лв за шок ми се струва множко и вероятно ако само това е варианта за подобрен цилиндър ще продължа да търся своя боеприпас за стоковите си шокове... B)
Най-прилични резултати постигнах с гуаланди и турбина от турските 12/70 на YAF. От руските всъщност още не съм пробвал, а има добри отзиви за тях...
0

#8
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоgalofff написа на 15.04.2020 - 07:02 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 14.04.2020 - 18:48 :

Виж мнениетоgalofff написа на 13.04.2020 - 21:10 :

Благодаря, колега! Аз затова бях споменал, че очаквам мнения и от ползвателите на газозарядните.... И аз сякаш не останах очарован от цилиндъра, но ми се иска да пробвам и с 0.25. С Любо от Армада се опитах да се свържа преди покупката на пушката, но той не ми отговори, а след обаждане до Армада разбрах, че вече не ги внасят... Да, шокът е 70 мм , но след като не внасят оръжието дали поддържат наличност на тези шокове...? А колко ти струваше 0.25 и за какво го ползваш, след като с полушок си намерил добрите си резултати с куршум? Може би със сачми за определен лов?


Здравей колега. Същата беше ситуацията и с моя MATRIX. По принцип не го ползвах за едър лов, но понеже обичам всичко да ми е наред, купих един портиран шок IC (подобрен цилиндър - 0,3mm) на GEMINI и проблемът се реши. PRIMO шоковете са съвместими с OPTIMA на BERETTA. Цената беше около 100лв. по спомени.

По принцип проблемът не е толкова в стеснението, колкото в изработката на самата втулка - много оръжия от ниския и средния клас, а дори и някои скъпи, идват с стокови шокове със сравнително ниско качество, които обаче се държат перфектно при стрелба със сачми - основното предназначение на гладкоцевната пушка.

Поздрави!


Здравей, Любо! Радвам се, че се отзоваваш... Да, разбира се, че гладкоцевната пушка е предимно за стрелба със сачми, но е приложима и доста ползвана за надеждна стрелба и с куршуми - разнообразието от такива показва какво голямо внимание отделят производителите на боеприпаси в тази посока. 100 лв за шок ми се струва множко и вероятно ако само това е варианта за подобрен цилиндър ще продължа да търся своя боеприпас за стоковите си шокове... Публикувано изображение
Най-прилични резултати постигнах с гуаланди и турбина от турските 12/70 на YAF. От руските всъщност още не съм пробвал, а има добри отзиви за тях...


Здравей, както написах, проблемът е, че заводските шокове много често имат една лека ексцентричност при просвредляването, което всъщност е и проблемът за стрелба с куршум. Мога да ти дам един шок 0,5мм или 1мм, който можеш при добър стругар да направиш напълно центриран и същевременно с друг диаметър. Ако те устройва варианта, след празниците ще се чуем и ще ти го пратя.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#9
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 15.04.2020 - 12:08 :

Виж мнениетоgalofff написа на 15.04.2020 - 07:02 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 14.04.2020 - 18:48 :

Виж мнениетоgalofff написа на 13.04.2020 - 21:10 :

Благодаря, колега! Аз затова бях споменал, че очаквам мнения и от ползвателите на газозарядните.... И аз сякаш не останах очарован от цилиндъра, но ми се иска да пробвам и с 0.25. С Любо от Армада се опитах да се свържа преди покупката на пушката, но той не ми отговори, а след обаждане до Армада разбрах, че вече не ги внасят... Да, шокът е 70 мм , но след като не внасят оръжието дали поддържат наличност на тези шокове...? А колко ти струваше 0.25 и за какво го ползваш, след като с полушок си намерил добрите си резултати с куршум? Може би със сачми за определен лов?


Здравей колега. Същата беше ситуацията и с моя MATRIX. По принцип не го ползвах за едър лов, но понеже обичам всичко да ми е наред, купих един портиран шок IC (подобрен цилиндър - 0,3mm) на GEMINI и проблемът се реши. PRIMO шоковете са съвместими с OPTIMA на BERETTA. Цената беше около 100лв. по спомени.

По принцип проблемът не е толкова в стеснението, колкото в изработката на самата втулка - много оръжия от ниския и средния клас, а дори и някои скъпи, идват с стокови шокове със сравнително ниско качество, които обаче се държат перфектно при стрелба със сачми - основното предназначение на гладкоцевната пушка.

Поздрави!


Здравей, Любо! Радвам се, че се отзоваваш... Да, разбира се, че гладкоцевната пушка е предимно за стрелба със сачми, но е приложима и доста ползвана за надеждна стрелба и с куршуми - разнообразието от такива показва какво голямо внимание отделят производителите на боеприпаси в тази посока. 100 лв за шок ми се струва множко и вероятно ако само това е варианта за подобрен цилиндър ще продължа да търся своя боеприпас за стоковите си шокове... Публикувано изображение
Най-прилични резултати постигнах с гуаланди и турбина от турските 12/70 на YAF. От руските всъщност още не съм пробвал, а има добри отзиви за тях...


Здравей, както написах, проблемът е, че заводските шокове много често имат една лека ексцентричност при просвредляването, което всъщност е и проблемът за стрелба с куршум. Мога да ти дам един шок 0,5мм или 1мм, който можеш при добър стругар да направиш напълно центриран и същевременно с друг диаметър. Ако те устройва варианта, след празниците ще се чуем и ще ти го пратя.

Поздрави!


Еха! Звучи примамливо.... :) Да, може да го пробваме, макар и да не се сещам за добър стругар около мен, но мисля, че си заслужава да се опита... И
ти благодаря за предложението!!!
0

#10
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20
По повод темата.... Как бихте коментирали резултатите от снимките? Върви си наляво и това е...! Тази само с розовия кръг на 50 крачки е след като използвах гарнитурките да удължа, сваля и изместя приклада малко в дясно. Не, че се получи нещо съществено.... Но предвид, че мишената е малко по-далече и малко по-малка, може да се допусне, че отклонението вляво е понамаляло...
Прикачено изображение: IMG_20200419_102420.jpg



Прикачено изображение: IMG_20200421_103554.jpg


Еми затова търся решение, като ми се иска допълнителните мерни прибори да са последното такова. Остава само да пробвам с пълния шок няколко подкалибрени...
0

#11
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Само мерни прибори и Бързомер за твоя проблем.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#12
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 21.04.2020 - 14:32 :

Само мерни прибори и Бързомер за твоя проблем.


Е добре, но това точно искам да избегна, а ползвайки я за всякакъв друг лов, комплект мушка и мерник няма ли да затрудняват бързата и интуитивна стрелба със сачми? Бързомер изключвам категорично!
0

#13
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоgalofff написа на 21.04.2020 - 15:38 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 21.04.2020 - 14:32 :

Само мерни прибори и Бързомер за твоя проблем.


Е добре, но това точно искам да избегна, а ползвайки я за всякакъв друг лов, комплект мушка и мерник няма ли да затрудняват бързата и интуитивна стрелба със сачми? Бързомер изключвам категорично!

Същия проблем на ата армс нео12 реших като преместих мушката с 6 мм назад и 0.5 мм в ляво или си купи фиброоптична мушка easy hit и я залепи с 0.5мм в ляво.
0

#14
Потребителя е офлайн   galofff 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 11.04.20

Виж мнениетоgeri noja написа на 24.04.2020 - 08:29 :

Виж мнениетоgalofff написа на 21.04.2020 - 15:38 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 21.04.2020 - 14:32 :

Само мерни прибори и Бързомер за твоя проблем.


Е добре, но това точно искам да избегна, а ползвайки я за всякакъв друг лов, комплект мушка и мерник няма ли да затрудняват бързата и интуитивна стрелба със сачми? Бързомер изключвам категорично!

Същия проблем на ата армс нео12 реших като преместих мушката с 6 мм назад и 0.5 мм в ляво или си купи фиброоптична мушка easy hit и я залепи с 0.5мм в ляво.

А, накрая сродна душа с що годе елементарно решен проблем... А оригиналната мушка налага ли се да се свали ако се ползва лепещата ? Любо Димитров ми подава вариант за проблема, но ако не се реши така наистина ще се сменят мерните прибори...
0

#15
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоgalofff написа на 24.04.2020 - 12:26 :

Виж мнениетоgeri noja написа на 24.04.2020 - 08:29 :

Виж мнениетоgalofff написа на 21.04.2020 - 15:38 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 21.04.2020 - 14:32 :

Само мерни прибори и Бързомер за твоя проблем.


Е добре, но това точно искам да избегна, а ползвайки я за всякакъв друг лов, комплект мушка и мерник няма ли да затрудняват бързата и интуитивна стрелба със сачми? Бързомер изключвам категорично!

Същия проблем на ата армс нео12 реших като преместих мушката с 6 мм назад и 0.5 мм в ляво или си купи фиброоптична мушка easy hit и я залепи с 0.5мм в ляво.

А, накрая сродна душа с що годе елементарно решен проблем... А оригиналната мушка налага ли се да се свали ако се ползва лепещата ? Любо Димитров ми подава вариант за проблема, но ако не се реши така наистина ще се сменят мерните прибори...

Не се налага. Първият вариант е ако не лепиш фиброто.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни