БГ Лов Форум: Ловците месари ли са и заради месото ли ловуват? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловците месари ли са и заради месото ли ловуват? Философия на ловеца

#21
Потребителя е офлайн   YOUNGSHOT 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 14
  • Регистр: 17.01.10
Прокуратурата погна трийсетина ловци от две дружинки в Свищов и село Ореш за масов бракониерски лов през миналия уикенд. По гръмналия скандал е разпоредена проверка. Освен че ще бъдат разследвани, авджиите ще се простят и с ловните си билети, след като в събота и неделя убили 27 диви прасета. Те грубо нарушили правилата за отстрел, като устроили кървава баня за дивеча.

Дружинката организирала хайка в царевична нива в местността Блатото. Примамени от зърното, глиганите нахлули в блока. Предварително земеделският масив бил обграден с комбайни и трактори. От покривите и прозорците на земеделската техника стърчали дула на ловни пушки и след като прасетата се появили, започнала масирана пукотевица. Избитите животни били извозени с фадрома към кланица. При един от курсовете бракониерите били хванати от полиция.


вестник Труд
0

#22
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(YOUNGSHOT @ Nov 11 2010, 21:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Прокуратурата погна трийсетина ловци от две дружинки в Свищов и село Ореш за масов бракониерски лов през миналия уикенд. По гръмналия скандал е разпоредена проверка. Освен че ще бъдат разследвани, авджиите ще се простят и с ловните си билети, след като в събота и неделя убили 27 диви прасета. Те грубо нарушили правилата за отстрел, като устроили кървава баня за дивеча.

Дружинката организирала хайка в царевична нива в местността Блатото. Примамени от зърното, глиганите нахлули в блока. Предварително земеделският масив бил обграден с комбайни и трактори. От покривите и прозорците на земеделската техника стърчали дула на ловни пушки и след като прасетата се появили, започнала масирана пукотевица. Избитите животни били извозени с фадрома към кланица. При един от курсовете бракониерите били хванати от полиция.


вестник Труд
ЛОШО Дано са били мъжки прасетата,че догодина ще ми трепят К_ _А.
0

#23
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Цитат(YOUNGSHOT @ Nov 11 2010, 21:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Прокуратурата погна трийсетина ловци от две дружинки в Свищов и село Ореш за масов бракониерски лов през миналия уикенд. По гръмналия скандал е разпоредена проверка. Освен че ще бъдат разследвани, авджиите ще се простят и с ловните си билети, след като в събота и неделя убили 27 диви прасета. Те грубо нарушили правилата за отстрел, като устроили кървава баня за дивеча.

Дружинката организирала хайка в царевична нива в местността Блатото. Примамени от зърното, глиганите нахлули в блока. Предварително земеделският масив бил обграден с комбайни и трактори. От покривите и прозорците на земеделската техника стърчали дула на ловни пушки и след като прасетата се появили, започнала масирана пукотевица. Избитите животни били извозени с фадрома към кланица. При един от курсовете бракониерите били хванати от полиция.


вестник Труд



Това си го постнал на правилното място, това ако е лов просто нямам думи, по-гадно е и от ловно стопанство angry.gif
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#24
Потребителя е офлайн   Еленов 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 16.09.10
Колеги аз сам на 17г ходя на лов с бащами от 4г но и преди бащами да стане ловец за мен е нямало случеи да не излезна в гората поне един път седмично. Но слет като бащами стана ловец аз до такава степен се запалих по лова че нямам думи да ви опиша. Особенно за това ми помогна, че си взехме куче (лудогорско гонче) което беше на 30 дни, а аз без никакъф опит започнах да го убочава. От 30-50дневна вазраст аз постоянно го изкарвах в гората и започнах да се пристрастявам кам това. Но колеги да ви кажа че чуството когато мойто куче на 11 месечна възраст дигна 5 прасета без никаква помощ и аз за първи път видях тези удивителни животне неможе да се сравни с това дори да убия прасе.
Също са мен храненето на дивите животни е толкова приятно колкото ходенето на лов.
Но в нащта дружинка няма мн такива хора да не кажа че воопще няма, но кво да се прави.
Някои хора от наща друйинка дори си излизат на лов и прес седмицата да убият някоя и друга сарна после да има за хапване но за мен това не са хора. Тори е имало случе аз да ходя да храня на места кадето никой и не претполага, да правя калища солища и да се любувам на красивите животни (особенно на сарнита) а един господин отиде и грамна един мн красив сръндак който сам го виждал 10 пати, дори сам имал вазмойност да го убия а после някакав идиот да ми го грамне направо щях да се изям от ят. Разбирам някой да няма възмовно и да грамне заради това че няма какво да яде, но да иде така за кеф да убие някое животно това вече е не човешко.
Но няма ловец на който да не му е приятно да се отстреля животно и да се съберат на масата. НАСЛУКА колеги.
0

#25
Потребителя е офлайн   VenPS 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 63
  • Регистр: 08.03.09
Цитат(Еленов @ Nov 11 2010, 22:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги аз сам на 17г ходя на лов с бащами от 4г но и преди бащами да стане ловец за мен е нямало случеи да не излезна в гората поне един път седмично. Но слет като бащами стана ловец аз до такава степен се запалих по лова че нямам думи да ви опиша. Особенно за това ми помогна, че си взехме куче (лудогорско гонче) което беше на 30 дни, а аз без никакъф опит започнах да го убочава. От 30-50дневна вазраст аз постоянно го изкарвах в гората и започнах да се пристрастявам кам това. Но колеги да ви кажа че чуството когато мойто куче на 11 месечна възраст дигна 5 прасета без никаква помощ и аз за първи път видях тези удивителни животне неможе да се сравни с това дори да убия прасе.
Също са мен храненето на дивите животни е толкова приятно колкото ходенето на лов.
Но в нащта дружинка няма мн такива хора да не кажа че воопще няма, но кво да се прави.
Някои хора от наща друйинка дори си излизат на лов и прес седмицата да убият някоя и друга сарна после да има за хапване но за мен това не са хора. Тори е имало случе аз да ходя да храня на места кадето никой и не претполага, да правя калища солища и да се любувам на красивите животни (особенно на сарнита) а един господин отиде и грамна един мн красив сръндак който сам го виждал 10 пати, дори сам имал вазмойност да го убия а после някакав идиот да ми го грамне направо щях да се изям от ят. Разбирам някой да няма възмовно и да грамне заради това че няма какво да яде, но да иде така за кеф да убие някое животно това вече е не човешко.
Но няма ловец на който да не му е приятно да се отстреля животно и да се съберат на масата. НАСЛУКА колеги.


Остава ти още малко време докато станеш ловец....
Наблегни на ученето.....????!
0

#26
Потребителя е офлайн   Strelez 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 536
  • Регистр: 19.02.08
Като се замисля за себе си, и аз не ходя в гората, за да имам какво да сложа на масата на семейството ми (и слава богу, че е така). Но защо всъщност ни влече към лова тогава, нали не е заради изхранването?! Да, не е, и не е нито заради красотата на гората и полето. Влече ни, колеги, заради вродения ни инстинкт на ловци. Защото на мъжа му е в природата да е ловец (друг е въпросът на какъв процент от мъжете все още им е в природата). Защото 200 000 години, хиляди ловуващи поколения, които са преживявали с лов не може да не изградят такъв инстинкт. Помислете колко нищожно малко са годините, в които прехраната на човечеството не е зависела от лова – някакви си 2000 – 3000 години, и то зависимостта не е отпадала изведнъж, а много плавно. Та затова ходим на лов – заради този инстинкт, наследен от миналите поколения. Пък като падне плячка – добре дошла.
0

#27
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08
Цитат(Strelez @ Nov 18 2010, 15:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като се замисля за себе си, и аз не ходя в гората, за да имам какво да сложа на масата на семейството ми (и слава богу, че е така). Но защо всъщност ни влече към лова тогава, нали не е заради изхранването?! Да, не е, и не е нито заради красотата на гората и полето. Влече ни, колеги, заради вродения ни инстинкт на ловци. Защото на мъжа му е в природата да е ловец (друг е въпросът на какъв процент от мъжете все още им е в природата). Защото 200 000 години, хиляди ловуващи поколения, които са преживявали с лов не може да не изградят такъв инстинкт. Помислете колко нищожно малко са годините, в които прехраната на човечеството не е зависела от лова – някакви си 2000 – 3000 години, и то зависимостта не е отпадала изведнъж, а много плавно. Та затова ходим на лов – заради този инстинкт, наследен от миналите поколения. Пък като падне плячка – добре дошла.


Перфектно обоснован и точен отговор thumbsup.gif ! Предлагам месото след успешен лов да не се изхвърля,а да се правят мохабети wink.gif biggrin.gif . Поздрави и Насука!!!
0

#28
Потребителя е офлайн   TODO75 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 51
  • Регистр: 19.02.09
Мое мнение че повечето ловци са месари и като не сложат мръвка в торбата им потъват гемиите

0

#29
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колеги !!!!!!!!!!!!!! Какво значи "тръпка" в лова че баш не ми е ясно .Казвате че не сте за месото от животното .Приемам го за чиста монета.Тогава какво е тръпката .Произведения изстрел по животното за какво е - остава убийството,кръвта и сълзите на някои животни. От посочените по горе групи съм от последната . Вече съм се настрелял по животни и птици.Не отричам че и аз заедно с всички поднасям плика накрая . Как да разбирам някой от вас -дали не участват в тази процедура на края на лова. Я да се замислят за това което правят .Вярно е че има и такива които треперят дали тяхния дял не е по малък . Но мисля си че всички сме в гората за лова ,за изстрела и за месото .Това според мене е цялата процедура на "тръпката" Другото е демагогия или елементарно убииство та даже и на животно да е. Мое мнение !!!!!!!!!!!!!!!!
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#30
Потребителя е офлайн   bobi_ 90 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 09.08.09
Болшинството - да.
Някои са ми разказвали, че отиват на лов с единствената цел да си напълнят фризера и друго нищо не ги интересува. И че после известно време не си купували никакво месо и така до другия лов. Други пък, съм виждал, че дори не стрелят по вдигнал се дивеч, независимо какъв.

Моето мнение - въпрос на манталитет.
"За ловеца спортист - не за оня, който вижда в лисицата само стойността на кожата й - лисичият лов предлага най-голямо удоволствие и далеч по-сложни усещания от лова на заека, че и дори от този на сърната."


Емилиян Станев
0

#31
Потребителя е офлайн   lobo2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 198
  • Регистр: 07.09.10
Общо-взето простотии! Който не е за месото,да вземе да си продаде пушката и да тръгне за пеперуди.Който пък е само за месото,да вземе да отиде на доктор.Този който смята да пълни фризера,рано или късно ще го препълни...
Огън ! Служба не остана !!
0

#32
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(bkp1951@com.bg @ Nov 18 2010, 18:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги !!!!!!!!!!!!!! Какво значи "тръпка" в лова че баш не ми е ясно .Казвате че не сте за месото от животното .Приемам го за чиста монета.Тогава какво е тръпката .Произведения изстрел по животното за какво е - остава убийството,кръвта и сълзите на някои животни. От посочените по горе групи съм от последната . Вече съм се настрелял по животни и птици.Не отричам че и аз заедно с всички поднасям плика накрая . Как да разбирам някой от вас -дали не участват в тази процедура на края на лова. Я да се замислят за това което правят .Вярно е че има и такива които треперят дали тяхния дял не е по малък . Но мисля си че всички сме в гората за лова ,за изстрела и за месото .Това според мене е цялата процедура на "тръпката" Другото е демагогия или елементарно убииство та даже и на животно да е. Мое мнение !!!!!!!!!!!!!!!!

Тръпката си е Тръпка.Тръпки МНОГО и Различни,май някой беше казал "Разни хора,Разни идеали".
0

#33
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(bobi_ 90 @ Nov 18 2010, 18:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Други пък, съм виждал, че дори не стрелят по вдигнал се дивеч, независимо какъв.

huh.gif ...има ли наистина такива ловци??

По темата: Не е нито лошо, нито срамно да си месар! Харесвам месо от дива свиня... Мешам го с месо от питомно прасе... мелям си кайма... смагам мерудии... и после оглушавам! От какво оглушавам?!? Ами от радостните и доволни възгласи на приятели, семейство и т.н. хора, които са опитали моите дивечови кюфтета... или спагети с кайма от дивечово месо и т.н.

Тук ще вмъкна пояснение за тънката разлика, която ме дели от тъй омразните вам "месари", които впрочем имат пълното право да са такива... Разликата е че аз ползвам месото, за да правя вкусни кулинарни шедьоври и да ги споделям с близките ми... а "месарите" просто се запасяват... калкото повече, толкова повече.. както е казал мъдреца!!! Няма да е честно обаче, ако не спомена за приликата ми с истинските "месари", а тя е че и те искат месо и аз искам месо.... Когато ми сложат кокалаци и аз се мръщя... преценявам на око дали са равни купчинките и т.н. Замислил съм се - ще взема да започна да се включвам накрая и в деленето на месото... Спомням си преди време, нашият скъп модератор Любо Димитров казваше: Аз месо не деля!! звучи почти с отвръщение към тази непристойна дейност... laugh.gif Аз пък не съм съгласен.. Предпочитам да го разделя аз и да си отделя една качествена купчинка... Нито ще преяждам с нея, нито ще препълня фризера... Само ще и се насладя tongue.gif biggrin.gif

п.п. Три години не ядях свинско месо никакво.. и не съм взимал дял... но слава богу тези времена отминаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#34
Потребителя е офлайн   tacho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 356
  • Регистр: 30.12.08
Цитат(Katena4o @ Nov 18 2010, 19:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
huh.gif ...има ли наистина такива ловци??

По темата: Не е нито лошо, нито срамно да си месар! Харесвам месо от дива свиня... Мешам го с месо от питомно прасе... мелям си кайма... смагам мерудии... и после оглушавам! От какво оглушавам?!? Ами от радостните и доволни възгласи на приятели, семейство и т.н. хора, които са опитали моите дивечови кюфтета... или спагети с кайма от дивечово месо и т.н.

Тук ще вмъкна пояснение за тънката разлика, която ме дели от тъй омразните вам "месари", които впрочем имат пълното право да са такива... Разликата е че аз ползвам месото, за да правя вкусни кулинарни шедьоври и да ги споделям с близките ми... а "месарите" просто се запасяват... калкото повече, толкова повече.. както е казал мъдреца!!! Няма да е честно обаче, ако не спомена за приликата ми с истинските "месари", а тя е че и те искат месо и аз искам месо.... Когато ми сложат кокалаци и аз се мръщя... преценявам на око дали са равни купчинките и т.н. Замислил съм се - ще взема да започна да се включвам накрая и в деленето на месото... Спомням си преди време, нашият скъп модератор Любо Димитров казваше: Аз месо не деля!! звучи почти с отвръщение към тази непристойна дейност... laugh.gif Аз пък не съм съгласен.. Предпочитам да го разделя аз и да си отделя една качествена купчинка... Нито ще преяждам с нея, нито ще препълня фризера... Само ще и се насладя tongue.gif biggrin.gif

п.п. Три години не ядях свинско месо никакво.. и не съм взимал дял... но слава богу тези времена отминаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Пак започваш да Нагряваш.
0

#35
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Katena4o @ Nov 18 2010, 20:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
huh.gif ...има ли наистина такива ловци??

По темата: Не е нито лошо, нито срамно да си месар! Харесвам месо от дива свиня... Мешам го с месо от питомно прасе... мелям си кайма... смагам мерудии... и после оглушавам! От какво оглушавам?!? Ами от радостните и доволни възгласи на приятели, семейство и т.н. хора, които са опитали моите дивечови кюфтета... или спагети с кайма от дивечово месо и т.н.

Тук ще вмъкна пояснение за тънката разлика, която ме дели от тъй омразните вам "месари", които впрочем имат пълното право да са такива... Разликата е че аз ползвам месото, за да правя вкусни кулинарни шедьоври и да ги споделям с близките ми... а "месарите" просто се запасяват... калкото повече, толкова повече.. както е казал мъдреца!!! Няма да е честно обаче, ако не спомена за приликата ми с истинските "месари", а тя е че и те искат месо и аз искам месо.... Когато ми сложат кокалаци и аз се мръщя... преценявам на око дали са равни купчинките и т.н. Замислил съм се - ще взема да започна да се включвам накрая и в деленето на месото... Спомням си преди време, нашият скъп модератор Любо Димитров казваше: Аз месо не деля!! звучи почти с отвръщение към тази непристойна дейност... laugh.gif Аз пък не съм съгласен.. Предпочитам да го разделя аз и да си отделя една качествена купчинка... Нито ще преяждам с нея, нито ще препълня фризера... Само ще и се насладя tongue.gif biggrin.gif

п.п. Три години не ядях свинско месо никакво.. и не съм взимал дял... но слава богу тези времена отминаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Добре ще е след време,така да пишеш и за оръжието...т.е." Стрелях с рязан тек и нищо не убивах...но слава богу тези времена отминаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif

0

#36
Потребителя е офлайн   ЦВЕТАН ПЕТРОВ 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 17
  • Регистр: 23.12.08
Това, че вземаш месо, не те прави месар ( ние им викаме МРЪВКАРИ). За мен такива са тези които са склонни да убият свинята МАЙКА защото е поголяма от приплудите или тези които на свински лов си позволяват да стрелят на други дивеч.
Аз мисля, че един трофей може да донесе повече удоволствие от една хубава манджа!!!!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Shibeka @ Nov 18 2010, 22:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Добре ще е след време,така да пишеш и за оръжието...т.е." Стрелях с рязан тек и нищо не убивах...но слава богу тези времена отминаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Добре си е текчето... Стреля си, точно е, леко... за какво ми е да го сменям?!? huh.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#38
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(Katena4o @ Nov 18 2010, 19:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
huh.gif ...има ли наистина такива ловци??

По темата: Не е нито лошо, нито срамно да си месар! Харесвам месо от дива свиня... Мешам го с месо от питомно прасе... мелям си кайма... смагам мерудии... и после оглушавам! От какво оглушавам?!? Ами от радостните и доволни възгласи на приятели, семейство и т.н. хора, които са опитали моите дивечови кюфтета... или спагети с кайма от дивечово месо и т.н.

Тук ще вмъкна пояснение за тънката разлика, която ме дели от тъй омразните вам "месари", които впрочем имат пълното право да са такива... Разликата е че аз ползвам месото, за да правя вкусни кулинарни шедьоври и да ги споделям с близките ми... а "месарите" просто се запасяват... калкото повече, толкова повече.. както е казал мъдреца!!! Няма да е честно обаче, ако не спомена за приликата ми с истинските "месари", а тя е че и те искат месо и аз искам месо.... Когато ми сложат кокалаци и аз се мръщя... преценявам на око дали са равни купчинките и т.н. Замислил съм се - ще взема да започна да се включвам накрая и в деленето на месото... Спомням си преди време, нашият скъп модератор Любо Димитров казваше: Аз месо не деля!! звучи почти с отвръщение към тази непристойна дейност... laugh.gif Аз пък не съм съгласен.. Предпочитам да го разделя аз и да си отделя една качествена купчинка... Нито ще преяждам с нея, нито ще препълня фризера... Само ще и се насладя tongue.gif biggrin.gif

п.п. Три години не ядях свинско месо никакво.. и не съм взимал дял... но слава богу тези времена отминаха laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Четейки горното установявам, че имаш всички данни,
един ден да се превърнеш в истински, средностатистически, български ловец.
Само така!!! Бравос!!! Forca Katena4o!!!
"Нито гилза след мен"[
0

#39
Потребителя е офлайн   krasi_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 782
  • Регистр: 26.11.09
Цитат(ЦВЕТАН ПЕТРОВ @ Nov 18 2010, 22:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това, че вземаш месо, не те прави месар ( ние им викаме МРЪВКАРИ). За мен такива са тези които са склонни да убият свинята МАЙКА защото е поголяма от приплудите или тези които на свински лов си позволяват да стрелят на други дивеч.
Аз мисля, че един трофей може да донесе повече удоволствие от една хубава манджа!!!!!!

Да колега,аз сьщо сьм на това мнение и слава богу,започнахме да променяме манталитета на по-старото поколение.Може някой да се засегне,но при нас е така.А що се отнася за трьпката,точно там е магията на лова wink.gif wink.gif wink.gif
0

#40
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Тони Груев @ Nov 19 2010, 10:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Четейки горното установявам, че имаш всички данни,
един ден да се превърнеш в истински, средностатистически, български ловец.
Само така!!! Бравос!!! Forca Katena4o!!!

Благодаря!! ..макар, че нямам подобни амбиции чак истински ловец да ставам... laugh.gif то е голяма разправия... две цеви трябва да чистя... че и недай боже куче ще ме накарате да си взема ohmy.gif ...а един ден, като се събудя, ще се е сбъднал най-големият ми кошмар - в касата Берета laugh.gif laugh.gif biggrin.gif


И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни