БГ Лов Форум: Коледа е, БГ Лов ПОДАРЯВА млад курцхаар на ловец - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Коледа е, БГ Лов ПОДАРЯВА млад курцхаар на ловец

#1
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Здравейте колеги, по случай коледните и новогодишни празници, ловен портал БГ ЛОВ ще ПОДАРИ на български ловец ловно куче от породата курцхаар с родословие.

Публикувано изображение

Младата курцхаарка е родена на 10.01.2013г., казва се IRA VON HAUSE PAV, цвят Brown / Roan. Притежава международен ветеринарен паспорт, обезпаратизена, притежава FCI родословие издадено от Национален Клуб Курцхаар, член на БРФК и пълноправен член на FCI.

IRA VON HAUSE PAV
Прикачено изображение: IMG_6105.JPG
Прикачено изображение: IMG_6124.JPG
Прикачено изображение: IMG_6136.JPG
Прикачено изображение: IMG_6153.JPG
Прикачено изображение: IMG_6161.JPG
Прикачено изображение: IMG_6165.JPG
Прикачено изображение: IMG_6170.JPG
Прикачено изображение: IMG_6184.JPG
Прикачено изображение: IMG_6190.JPG

Родословието:
Прикачено изображение: IMG_6194.JPG
Прикачено изображение: IMG_6196.JPG

Към ловците които желаят и ще кандидатстват да притежават тази млада и родословна курцхаарка, условия:

1. Да сте ловец.
3. Да се грижите добре за кучето и активно да ловувате с него.
4. Да нямате бракониерски прояви.
5. Да сте регистриран във форума на Ловен портал БГ ЛОВ и да ни държите в течение за развитието на курцхаарчето чрез снимки и постове в темата за породата.
6. Да платите 1 железен лев.
7. Нямате право да продавате кучето, ако се наложи (всичко се случва) да се разделите с него, го връщате на БГ ЛОВ без условия.

За да кандидатствате е нужно да напишете мотивационно писмо тук в темата или на имейл: vater@abv.bg

Бъдете подробни и честни, от това зависи кой от вас ще бъде избран. Щастливецът ще бъде определен от мен (Васил Терзийски) и колегата Христо Грозков.

Към всички ловци, разпространете новината сред колегите които познавате, нека заедно дарим КОЛЕДНО ЛОВНО ЩАСТИЕ!!!

Срок за кандидатстване: 17.12.2013г. включително! На 18ти ще бъде избран и обявен ловецът собственик на IRA VON HAUSE PAV. Кучето ще бъде подарено на късметлията на 20.12.2013г., ако той не може на тази дата, ще бъде подарено на следващия ловец в класацията ни.

За въпроси: 0894 48 22 94 - Васил Терзийски

Успех и Наслука!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Ogi Varbanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 19.11.11
Отново чудесна инициатива, браво.Интересува ме това прекрасно куче как се държи на лов, апорт, послушание, страх от изстрел, въобще малко подробности за животинката.Пак ме вкарахте в семейни пререкания с тази тема.
0

#3
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоOgi Varbanov написа на 06.12.2013 - 16:08 :

Отново чудесна инициатива, браво.Интересува ме това прекрасно куче как се държи на лов, апорт, послушание, страх от изстрел, въобще малко подробности за животинката.Пак ме вкарахте в семейни пререкания с тази тема.

Кучето е много енергично и с голямо желание да учи. Не е водено на лов, подаряваме го на ловец, който ще проведе обучение и ще ловуват заедно и щастливо дълги години. Ако прочетете родословието, ще видите че в Ира има заложени много ловни гени.

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Кандидатура 1 получена на имейла на БГ ЛОВ:

Здравейте Ицо и Васко!
Казвам се Владо , във форума съм "Vladoborg".
Малко ми е не удобно ,но това е шанс да се чувстваме добре пак в къщи!
Гледахме Кокерка на име Дейзи.Знам ,че не е ловно куче ,но тя имаше нюх ,прекрасен апорт и невероятно послушание за кокер.Освен ,че ходеше на всякъде с мен (командировки ,лов или почивка на море) тя беше и невероятен партньор на децата ми.Ние всички я обожавахме и я считахме за член от семейството.За съжаление на 21.10. сутринта я намерих в безпомощно състояние и макар да я закарах в клиника СИН КРЪСТ не можаха да я спасят.По-лошото беше ,че след 40 минутна борба на докторите да я върнат (тя беше в мозъчна смърт),то точно Аз трябваше да взема решението за това да спрат да я интубират.Това е едно от най- гадните ми решения в живота.Гадно е да произнесеш смъртна присъда на приятел и то какъв.Дейзи я взехме когато дъщеря ми беше на 3 години ,а синът ни проходи докато се подпираше на нея и дори когато паднеше с кичур козина отскубвана от гърба и тя никога не му посегна а само скимкаше горката и лягаше като чели тя е виновна че детето е паднало.
Мога много да ви разказвам за нея но ми ( за това как криеше пъдпъдъци след като ти е донесла 3-4 ......за това какъв смях беше като се срещна с глиган в гората .....или за това как бъркаше котки с заек) но не искам да ви отегчавам.
От както сме я загубили гледам кучетата на колегите и не мога да реша какво да е .Искам да е ловец имам достатъчно време да го обучавам .Двоумя се между курцхаар и дракхаарт.Гледам често на Ицо кучетата в Facebook и му се кефя и на Барут и на Хард .
Васко не знам дали съм млад ловец ,такъв съм от 2009 г..Знам че ако спечеля доверието Ви и се сдобия с Ира ще се грижа за нея както съм се грижил и до сега за Дейзи.Ако спечеля в конкурса ще имам и нужда от съвети Сори Ице изгоряяя!
Сега сериозно имам огромното желание да се гриза за такова куче и знам че ще стане част от семейството ми ,знам че децата ще и се кефят и вярвам че ще мога да спечеля доверието и ,така че да можем да си вярваме и в лова и в игрите и тренировките!
Пращам ви снимка на Дейзи за да видите каква красота притежаваше!
Поздрави и успех на всички колеги в конкурса.
п.п.Всеки който е имал такъв другар знае какво удоволствие го очаква.

Поздрави !
Владимир Борисов

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1415450_10201030692156047_1731460384_o.jpg

Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   krum87 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 02.12.08
:bravo-1:
0

#6
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 06.12.2013 - 16:46 :

Васко не знам дали съм млад ловец ,такъв съм от 2009 г.

Конкурса за тази прекрасна курцхаарка е за всички български ловци, без значение на възраст и опит.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#7
Потребителя е офлайн   Ogi Varbanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 19.11.11
Благодаря за бързият отговор на админа.Имам въпрос към колегите занимаващи с дресировка,смятате ли ,че кучето в тази си възраст е изпуснало много от обучението си и дали е възможно пропуските да бъдат наваксани бързо.Или точно сега е момента за по-сериозна подготовка.Със две думи + или - е тази възраст на кучето?Притеснява ме факта,че нямам голям опит в ловната дресировка.Подчертавам ловната
0

#8
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоOgi Varbanov написа на 06.12.2013 - 16:58 :

Имам въпрос към колегите занимаващи с дресировка,смятате ли ,че кучето в тази си възраст е изпуснало много от обучението си и дали е възможно пропуските да бъдат наваксани бързо.Или точно сега е момента за по-сериозна подготовка.Със две думи + или - е тази възраст на кучето?Притеснява ме факта,че нямам голям опит в ловната дресировка.Подчертавам ловната

Колега, точно сега е момента, на 10 месеца навършени е, както се казва преминало е пубертета. Кучето има голямо желание, търсим ловецът с такова... :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#9
Потребителя е офлайн   loveca_934 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 07.08.11
Кандидатура 2:

Здравейте това е много хубав подарък който правите , Аз се казвам Стоян и съм от с.Царацово Пловдивско .Ловец съм от 2 години и не сам пропуснал един ловен излет. Ловувам в Царацовските полета и на др. места кадето ме канят , много обичам лова това ми е хоби привърженик съм на тази порода кучета са много умни и стриктни към лова.
0

#10
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Кандидатура 3 изпратена на имейла на БГ ЛОВ:

Павел Милчев

гр.София тел:0878327003

Уважаеми г-н Васил Терзийски

Бих искал да изразя интереса си кьм обявата че "ловен портал БГ ЛОВ ще ПОДАРИ на български ловец ловно куче от породата курцхаар"
Интереса и желанието ми да отглеждам,грижа и ловувам с подобно куче ми е от преди да стана ловец.Аз сьм трето поколение ловец в нашия род.Запален сьм по лова от много мальк а от 2008г. вече и законен ловец в друйинка с.Ковачевци -Самоковско.
Имахме мьжки курцхар които отгледахме от малко кученце,но миналата година от поради вьзраста си на 11г. почина и силно се надявам да ме одобрите за обявата.
Това че кучето ще е отглеждано с много любов и ще се ловува с него е на 200 %
Много обичам кучетата за мое голямо сьжаление миналата година на края на ловния сезон ми откраднаха 2 от кучетата които бях отгледал от малки кученца едното на 5г. дгугото на 2.5г. от недоброжелатели и ме оставиха без наи важното за мен в лова кучето.вече имам 4 на брои кученца но те са за едьр лов.

Извинявам се за споделеното което не е по темата.
Надявам се молбата ми да бьде удовлетворена!
Силно се надявам кучето да отиде при добьр стопанин които да се грийи добре за него!
Пожелавам и успешен лов "Наслука"

С уважение: Павел Милчев
06.12.2013 г.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#11
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Кандидатура 4 изпратена на имейла на БГ ЛОВ:

Привет Г-н Терзийски.

Пише ви колега от форума и името ми което използвам в него е: Filipe708 и съм от град Варна

С това писмо бих искал да кандидатствам за кученцето, като най напред ще опиша домашната ни среда в което кученцето ще живее и след това ловната

Аз съм на 37г а жена ми е на 32. Имаме 2 деца , едното от които е на две години, а другото на осем.

Живеем много близо до морската градина на града, където всеки ден ( с изключение когато вали) се разхождаме там с цялото семейство.

На едно мнение сме с жена ми че вече е време да си вземем куче, тъй като това ще спомага много за развитието на децата.

Единодушни сме също така че кучето трябва да е ловно, тъй като ще е с мек характер, както и не на последно място, да е полезно. Тоест да помага на "Тати" по време на ловните излети.

Животинката в никакъв случай няма да бъде държана в клетка или вързана на синджир, ами ще е пълноправен член на нашето семейство.

Моята ловна дружина е в с. Приселци, което е на 15км от града ни.

Работя 15 дни в месеца, а жена ми се занимава с дома и децата.

Работното ми време съм го напаснал така, че да не пропускам ловен излет. (едната седмица почивам в петък, събота, неделя и понеделник, а другата е без понеделник)

Направил съм го така, за да не пропускам ловен излет. (може би честите ми посещение във профила, ще докажат някак си, колко мотивиран ловец съм)

Обещавам, че ако имаме честа да се грижим за животинката, тя ще е в много добри ръце.

Както и разбира се да спазваме условията, по които тя евентуално (дай боже) да ни бъде предоставена.

Поздрав и много слука; Filipe708 (Филип Николов)
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#12
Потребителя е офлайн   emil2807 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 696
  • Регистр: 01.02.13

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 06.12.2013 - 15:35 :

Здравейте колеги, по случай коледните и новогодишни празници, ловен портал БГ ЛОВ ще ПОДАРИ на български ловец ловно куче от породата курцхаар с родословие.

Публикувано изображение

Младата курцхаарка е родена на 10.01.2013г., казва се IRA VON HAUSE PAV, цвят Brown / Roan. Притежава международен ветеринарен паспорт, обезпаратизена, притежава FCI родословие издадено от Национален Клуб Курцхаар, член на БРФК и пълноправен член на FCI.

IRA VON HAUSE PAV
Прикрепен файл IMG_6105.JPG
Прикрепен файл IMG_6124.JPG
Прикрепен файл IMG_6136.JPG
Прикрепен файл IMG_6153.JPG
Прикрепен файл IMG_6161.JPG
Прикрепен файл IMG_6165.JPG
Прикрепен файл IMG_6170.JPG
Прикрепен файл IMG_6184.JPG
Прикрепен файл IMG_6190.JPG

Родословието:
Прикрепен файл IMG_6194.JPG
Прикрепен файл IMG_6196.JPG

Към ловците които желаят и ще кандидатстват да притежават тази млада и родословна курцхаарка, условия:

1. Да сте ловец.
3. Да се грижите добре за кучето и активно да ловувате с него.
4. Да нямате бракониерски прояви.
5. Да сте регистриран във форума на Ловен портал БГ ЛОВ и да ни държите в течение за развитието на курцхаарчето чрез снимки и постове в темата за породата.
6. Да платите 1 железен лев.
7. Нямате право да продавате кучето, ако се наложи (всичко се случва) да се разделите с него, го връщате на БГ ЛОВ без условия.

За да кандидатствате е нужно да напишете мотивационно писмо тук в темата или на имейл: vater@abv.bg

Бъдете подробни и честни, от това зависи кой от вас ще бъде избран. Щастливецът ще бъде определен от мен (Васил Терзийски) и колегата Христо Грозков.

Към всички ловци, разпространете новината сред колегите които познавате, нека заедно дарим КОЛЕДНО ЛОВНО ЩАСТИЕ!!!

Срок за кандидатстване: 17.12.2013г. включително! На 18ти ще бъде избран и обявен ловецът собственик на IRA VON HAUSE PAV. Кучето ще бъде подарено на късметлията на 20.12.2013г., ако той не може на тази дата, ще бъде подарено на следващия ловец в класацията ни.

За въпроси: 0894 48 22 94 - Васил Терзийски

Успех и Наслука!

Браво Васко!
Страхотна инициатива!Сигурен съм че ще изберете най достойния стопанин на това прекрасно куче!
Успех и наслука!
0

#13
Потребителя е офлайн   liub4o7777 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 13.02.13
Кандидатура 5:

Здравейте това е много хубав подарък за което казвам голямо браво :)/>/>/> , Аз се казвам Любомир и съм от кв. Чепинци ,, София'' ловувам в софийските полета и на др. места кадето ме канят , много обичам лова това ми е хоби и много ще се радвам това бижу да е мое привърженик съм на тази порода кучета много умни и стриктни кучета напрво ми пълнят душата . Живея в къща с голям двор кучето ще има всички удобства за него и от нищо няма да бъде лишено . Ще бъде водено на лов както подобава , през времето когато не е ловен сезон ще се разхожда и тренира задължително трябва да се дава всичко необходимо за това прекрасно саздание . Ловувам на пернат дивеч предимно и ми е нужен този помощник , става ми неудобно от другите колеги да им използвам кучетата искам да си е мое и да се гордея с него , благодаря ; Весели Празници от мен :)/>
0

#14
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Кандидатура 6 изпратена на имейла на БГ ЛОВ:

Здравейте колеги,няма да ви казвам как ми грейна лицето като прочетох съобщението за коледния подарък .Ще ви разкажа накратко защо кандидатствам пък ако е рекъл господ и вие прецените да върнете радоста в сърцето и душата ми ще съм благодарен .Имах курххар на 7 години прекрасен,излизахме с кеф и радост на всеки излет пернатия ми е просто насърце,Тази година с такава радост и аз и кучето открихме лова и просто беше удоволствие да изляза с кучето и да си полафим на тема пернат...кучето меко казано ми беше професор и го доказваше със всеки излет.Всички колеги с които се засичахме по полето и на водоплаващия се възхищаваха за послушанието и упоритоста на кучето,даже колега лепна на кучето и породата званието "яко тъпо и упорито",кучето беше разкошно и не напразно близо два сезона отделих на него да го науча и да се радвам на него.На водоплаващия не отстапваше ,даже превъзхождаше дратовете просто беше удоволствие да гледаш апорта да видиш как с кеф претърсва шавара там където само с ръка съм му посочил без много приказки дет се вика с един поглед . Но радоста ми беше помрачена този сезон открихме го с радост но беше за кратко .на 1 септември кучето ми беше отровено вкъщи.Не искам да ви казвам че и аз умрях със него.Един месец не ходих на лов,просто не ми се излизаше.Сега излизам но съм като муха без глава ....не че не съм бил без куче не че незнам къде и как да търся дивеча ноооооо не е същото .Предполагам ако сте минали по моя път знаете за какво ви говоря.Казват веднага да го заместиш с ново е неможах ...твърде много спомени имам за да го заменя .Сега осъзнавам че можеби е трябвало наистина да го направя тогава,но сега ме налегна и нямането на пари и вече купуването на куче стана като мираж .Молих писах тук във форума колеги от развъдниците да намерят каквото и да е курцхарче без родословие ...но уви не останах разбран но здраве да е .Та това е моята история и ако знаете със каква мъка пиша тези редове като се сетя за Рексо ...От мен толкоз ..другото зависи от вас ,много слука до края на сезона и радвайте се на кучетата си.

иво цеков/ кмета /
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#15
Потребителя е офлайн   Стоян Орманджиев 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 19.11.11
Поздрави сърдечтни на всички колеги. Не кандидатствам за кутрето, имам си 5 годишна кучка мелез между Куцхар и Пегая. Кучето е като дете,или го имаш или нещо все ти пречи да го обикнеш. Нее важно какви писма ще напишем за кандидатсване, а какво СЪРЦЕ имаш да обикнеш кучето си. На палето му трябват тренировки и разходки в природата, а не апартамент. Ако някой напише красиво писмо не означава че ще положи нужни те качества ,търпение исърце за обучението на бъдещия партньор на брата ловец. Стоян Орманджиев.
0

#16
Потребителя е офлайн   ATANAS VASILEV - NAIK 

  • Треньор на ловни кучета
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 346
  • Регистр: 16.01.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 06.12.2013 - 17:06 :

Виж мнениетоOgi Varbanov написа на 06.12.2013 - 16:58 :

Имам въпрос към колегите занимаващи с дресировка,смятате ли ,че кучето в тази си възраст е изпуснало много от обучението си и дали е възможно пропуските да бъдат наваксани бързо.Или точно сега е момента за по-сериозна подготовка.Със две думи + или - е тази възраст на кучето?Притеснява ме факта,че нямам голям опит в ловната дресировка.Подчертавам ловната

Колега, точно сега е момента, на 10 месеца навършени е, както се казва преминало е пубертета. Кучето има голямо желание, търсим ловецът с такова... Публикувано изображение


...Искам да обърна внимание на един особен период от време в естественото развитие на младото куче – времето когато кучето полово съзрява. Той се разпростира от 7-я до 10-я месец и се нарича пубертетна фаза. В нея поведението на младото куче рязко се променя. Тогава отслабва контакта със стопанина като интересът се измества по посока на кучетата от противния пол. Често кучето не само, че не желае да се отзове на призива на стопанина, но не се завръща в дома си.Женските са по-любвеобилни към ласките на стопаните, но и на тях подчинеността им е затормозена.

От възпитателна гледна точка пубертетната фаза е най-неблагодарна за началото на обучението. Това обаче не означава, че системната обучителна подготовка трябва да бъде преустановена. Напротив тя трябва да бъде водена още по-настъпателно, да бъде все по-усложняваща се. В този период не е приложим вкусово – поощрителния метод и се налага по-твърд подход. Особено трудно се създават навици, в които доминират задръжните процеси. По тази причина е вече твърде късно за първоначално обучение и пропуснатото трудно може да се навакса. Завършването на задължителната и общата подготовка съвпада с излизането от пубертетната фаза. В този период кучето трябва да усеща твърдата ръка”. Във всеки един момент то трябва да бъде овладяно и да не му се позволява негативна (лоша) самостоятелна изява. В края на пубертетната фаза се оформя характерът (преобладаващият тип реакция) на кучето. В по-късните периоди характерът му не може да се измени, а само още повече да се утвърди. След излизане от пубертета – кучето е с оформен характер...



Цитат от книгата ПЪТЕВОДИТЕЛ ЗА ОБУЧЕНИЕ НА ЛОВНОТО КУЧЕ публикува се в списание БЪЛГАРСКИ ЛОВЕЦъ.



Тази година (18.05.-17.08. 2013) работих с женски курцхаар (Ида 12 м.) от този развъдник. Хипер активно куче със силно изявен ловен инстинкт: силна реакция за преследване, трудно изграждане на задръжна реакция (спирачка), силно обоняние, положително отношение към вода, донасяне на предмети чрез метода на Принудителен апорт. Завършен курс на обучение с отличен успех.

Може да гледате следните видео клипове:За да е стабилно в полето...- АКАДЕМИЯ НАЙК, Апортиране в изолатор при дразнител –АКАДЕМИЯ НАЙК и Птичари пред излитаща птица и ято птици-АКАДЕМИЯ НАЙК на ATVASILEV1946’s channel
0

#17
Потребителя е офлайн   VENCI2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 199
  • Регистр: 27.03.08
Здравей Васко,казвам се Венци и подкрепям Владо в първия пост ще се радвам той да спечели.Весели празници на Българските Ловци и НАСЛУКА.
0

#18
Потребителя е офлайн   loveca_934 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 07.08.11

Виж мнениетоloveca_934 написа на 06.12.2013 - 17:09 :

Кандидатура 2:

Здравейте това е много хубав подарък който правите , Аз се казвам Стоян и съм от с.Царацово Пловдивско .Ловец съм от 2 години и не сам пропуснал един ловен излет. Ловувам в Царацовските полета и на др. места кадето ме канят , много обичам лова това ми е хоби привърженик съм на тази порода кучета са много умни и стриктни към лова.

Телефон за връзка 0895/67-12-77
0

#19
Потребителя е офлайн   Ogi Varbanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 19.11.11

Виж мнениетоATANAS VASILEV - NAIK написа на 07.12.2013 - 03:02 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 06.12.2013 - 17:06 :

Виж мнениетоOgi Varbanov написа на 06.12.2013 - 16:58 :

Имам въпрос към колегите занимаващи с дресировка,смятате ли ,че кучето в тази си възраст е изпуснало много от обучението си и дали е възможно пропуските да бъдат наваксани бързо.Или точно сега е момента за по-сериозна подготовка.Със две думи + или - е тази възраст на кучето?Притеснява ме факта,че нямам голям опит в ловната дресировка.Подчертавам ловната

Колега, точно сега е момента, на 10 месеца навършени е, както се казва преминало е пубертета. Кучето има голямо желание, търсим ловецът с такова... Публикувано изображение


...Искам да обърна внимание на един особен период от време в естественото развитие на младото куче – времето когато кучето полово съзрява. Той се разпростира от 7-я до 10-я месец и се нарича пубертетна фаза. В нея поведението на младото куче рязко се променя. Тогава отслабва контакта със стопанина като интересът се измества по посока на кучетата от противния пол. Често кучето не само, че не желае да се отзове на призива на стопанина, но не се завръща в дома си.Женските са по-любвеобилни към ласките на стопаните, но и на тях подчинеността им е затормозена.

От възпитателна гледна точка пубертетната фаза е най-неблагодарна за началото на обучението. Това обаче не означава, че системната обучителна подготовка трябва да бъде преустановена. Напротив тя трябва да бъде водена още по-настъпателно, да бъде все по-усложняваща се. В този период не е приложим вкусово – поощрителния метод и се налага по-твърд подход. Особено трудно се създават навици, в които доминират задръжните процеси. По тази причина е вече твърде късно за първоначално обучение и пропуснатото трудно може да се навакса. Завършването на задължителната и общата подготовка съвпада с излизането от пубертетната фаза. В този период кучето трябва да усеща твърдата ръка”. Във всеки един момент то трябва да бъде овладяно и да не му се позволява негативна (лоша) самостоятелна изява. В края на пубертетната фаза се оформя характерът (преобладаващият тип реакция) на кучето. В по-късните периоди характерът му не може да се измени, а само още повече да се утвърди. След излизане от пубертета – кучето е с оформен характер...



Цитат от книгата ПЪТЕВОДИТЕЛ ЗА ОБУЧЕНИЕ НА ЛОВНОТО КУЧЕ публикува се в списание БЪЛГАРСКИ ЛОВЕЦъ.



Тази година (18.05.-17.08. 2013) работих с женски курцхаар (Ида 12 м.) от този развъдник. Хипер активно куче със силно изявен ловен инстинкт: силна реакция за преследване, трудно изграждане на задръжна реакция (спирачка), силно обоняние, положително отношение към вода, донасяне на предмети чрез метода на Принудителен апорт. Завършен курс на обучение с отличен успех.

Може да гледате следните видео клипове:За да е стабилно в полето...- АКАДЕМИЯ НАЙК, Апортиране в изолатор при дразнител –АКАДЕМИЯ НАЙК и Птичари пред излитаща птица и ято птици-АКАДЕМИЯ НАЙК на ATVASILEV1946’s channel

Благодаря на Атанас Василев,този пост повлия изключително много върху решението ми.Моля колеги обърнете внимание на написаното от Найк, и помислете способни ли сте да обучите това прекрасно животно.Тооооооо мерака на всички ни е голям, но да не иде кучето зян.
0

#20
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Ако искаш да имаш добро и послушно куче сам си го обучавай.Кучетата от тази порода са малко твърди понеже са немци.Контакта ти с кучето трябва да е като с твоето дете.Да учиш,понякога да налагаш,но не и да биеш Кучето трябва да разбере,че ти си му най големия приятел,но и господар.Има една много полезна книга,която на мен много ми помогна . "Обучение на ловното куче от а до я : от Клаус Ролфс.А кучето не е изпуснало изобщо от обучението си.Много добри кучета за пернат и космат дивеч.Дерзайте колеги и на слука на печелившия.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни