БГ Лов Форум: лов на горски бекас 22-23 /11-2008 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

лов на горски бекас 22-23 /11-2008 дратхаар и горската царица

#81
Потребителя е офлайн   KASAPPA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 434
  • Регистр: 16.06.08
Кеф ми е да споделям тази тема с вас с талиб и порзана макар че допускате и двамата минимални грешки може би талиб защото не си ловувал по черноморието Пичове трудно ми е да риша ето ми скаипа kasapa_1977 обадете се Аз ловувам с това и да ви кажа че не го давам нито за сетер нито за дратхар

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: za_prodan_003.jpg
  • Прикачено изображение: za_prodan_004.jpg

0

#82
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(KASAPPA @ Jun 2 2009, 20:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Кеф ми е да споделям тази тема с вас с талиб и порзана макар че допускате и двамата минимални грешки може би талиб защото не си ловувал по черноморието Пичове трудно ми е да риша ето ми скаипа kasapa_1977 обадете се Аз ловувам с това и да ви кажа че не го давам нито за сетер нито за дратхар


Грещка!!!!
Постнал съм само Пино Ди Петоре.
Ето и някои от малкото снимки с които разполагам.
Прикачено изображение: Bekas.jpg
Прикачено изображение: Bekas_01.jpg
И един изглед от Варварско през 2005г. - Доста добри спомени от тогава!!!!!!!!!Прикачено изображение: Panorama.jpg
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#83
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(KASAPPA @ Jun 2 2009, 20:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Кеф ми е да споделям тази тема с вас с талиб и порзана макар че допускате и двамата минимални грешки може би талиб защото не си ловувал по черноморието Пичове трудно ми е да риша ето ми скаипа kasapa_1977 обадете се Аз ловувам с това и да ви кажа че не го давам нито за сетер нито за дратхар

За мен също е удоволствие да споделя с колеги. При нас слуката не е толкова голяма, както по черноморието, но се стараем!
Който не "пише" не греши, всеки има трески за дялане. Надявам се Форумът и споделеният опит да е рендето!!!!
Нямам самочувствието на Бекасюр и съм далеч от профи лигата, просто споделям това което зная!
Преди ловувах с Курцхаар - сега обучавам това "чудо":
Прикачено изображение: Seter.jpg
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#84
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Аз ловувам с това и да ви кажа че не го давам нито за сетер нито за дратхар

Както казах щом има Нос -какъв е проблема с породата.
Аз не ползвам Бипер, а звънче!!
Бе, предпочитам "Аборигенския" подход към дивеча!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#85
Потребителя е офлайн   deliveryman 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 15.05.09
Цитат(talip @ Jun 2 2009, 12:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
колега защо по едно перо нали има две крила едното о го оставаш///


Аз имам някакъв спомен,че трофея на бекаса е едно специфично перо от опашката,и както каза колегата се използва за четки за рисуване.

Истина е,че всяко куче става за лов на бекас стига да има нос,но пойнтера примерно като го вкараш в драките и излиза целия в кръв,отделно не претърсва толкова голям периметър.За дратхара нямам наблюдения.Това с кучетата е - както казват руснаците: на вкус и цвет......
Лично за мен сетера(добре обучения)е прекрасно куче за този лов...Претърсва огромен периметър и като намери пилето седи по 15мин. на стойка.
Бретон шпаньола го слагам на едно ниво със сетера.

P.S.Звънче много ясно,мразим да ми пищят разни бипери из гората.
0

#86
Потребителя е офлайн   talip 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 287
  • Регистр: 14.03.08
колеги и на мен ми кеф да сподела моите практики са вас за бекасата /наи ме привлица тоз лов //наистин на бг 4ерноморието несъм ловувал но в турското да има много бекаси оба4е в турско има и много прасета и обляагам пове4е на прасе в турско ///аз когато стрелам бекас в бг хасково колегите в турсиа осте не са видели ///турсиа има много сетери много и са доволни оба4е аз свикнах с дратхаар
и аз не слагам беепер със звън4е ловувам//тъи като съм ловен магазин в турсиа продавам беепери и са хубави /////колегите ги използват ако имате път на сам към турсиа заповадаите на кафе //////
ПОЗДРАВИ
0

#87
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Цитат:
Аз имам някакъв спомен,че трофея на бекаса е едно специфично перо от опашката,и както каза колегата се използва за четки за рисуване.

Колега, не се използва перо от опашката, а първото махово перо от крилото. Намира се на лакътната става на птицата и е доста твърдо. Дължината му е средно около 1 см.
Съжалявам, че нямам снимки на крило от бекас, за да ви покажа.
П.П. Ще се опитам да направя нещо по въпроса.
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#88
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Ето и опта:
Прикачено изображение: Wing.jpg
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#89
Потребителя е офлайн   KASAPPA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 434
  • Регистр: 16.06.08
Правилно перото се намира на крило ТАЛИП каде ловуваш в Турция аз имам голям приятел в Одрин а за поинтера че от него няма куче да претърсва на по голямо растояние аз го слагам на кантар с сетера
0

#90
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
За колегите които се интересуват от темата. Изследванията на острова, наречен UK, показват, че там мигрират 740 000 словом /седем стотин и четирсет хиляди бекаса/ близо до Абърдийн.
П.П. И аз мисля да мигрирам в тази посока!!!!!
За подробности - http://www.gwct.org.uk/support_us/make_a_donation/1243.asp
The autumn migration provides an amazing spectacle as some 740,000 woodcock migrate to the UK in small flocks, landing on our eastern coastline from Aberdeen to Folkestone. Migrants usually start arriving during the second week of October. Shooting literature suggests that large falls often occur around the time of the full moon in late October and particularly in November, the latter being regarded as 'the woodcock moon'.
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#91
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Събота и неделя бях в района на "Узана" и по навик реших да видя как е евентуалния вечерен прелет.
Невероятно, но факт, видях четири птици да прелитат от гората към ливадите. Интересно ми е колегите от този район дали ловуват на бекас? Естествено когато му е времето.
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#92
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(porzana @ Jun 8 2009, 18:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Събота и неделя бях в района на "Узана" и по навик реших да видя как е евентуалния вечерен прелет.
Невероятно, но факт, видях четири птици да прелитат от гората към ливадите. Интересно ми е колегите от този район дали ловуват на бекас? Естествено когато му е времето.

Ееееех Узана,сигорно ще става хубав лов там,но и какви кебапчета ядахме там тази година на събора biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни