БГ Лов Форум: "Американските зайци"! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

"Американските зайци"! Джак-рабита-вреден дивеч!

#1
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Колеги (и на вниманието на Петър)! Зайците в Нвада са 2-вида,(Джак-рабит -"голям колкото БГзайците но с по-дълги уши"! И 'Котон теал-рабит-(памучната опашка)-който е мъничък и красив като детска играчка-стига до 45см .-дължина и тежи от 600гр до 1-килограм,с много къси уши.Джак-рабита няма сезон! Стреля се през цялата година като "вреден дивеч"въпреки че има дневен лимит-10броя!Джака е напаст в пустинята(специално в планините около Колорадо-Ривър между Вегас и Лафлин.Когато кучето ми беше младо ,го тренирах на "живо" с тези зайци на команда СТОЙ! Те се "натискат" до последния момент (имам случай пред свидетел-приятел,когато веднъж кучето ми хвана такъв "смелчага"жив! Месото му е тъмно-червено като на нашите зайци в БГ,и се изкисва и тнн.Интересния вид е Котон тейла,това малко красиво зайче има сезон! Откриват го заедно с пътпъдъците и яребиците-14ти октомври-до края на януари.Това зайче почти никога не издържа на стойката на кучето......."изстрелва"се на 35-40метра пред мен и на 20-25 метра пред кучето,бяга на зиг-заг и е много трудна мишена(иначе пък е голям кефsmile.gif))))))...)Много е нежен и дребен и го стрелям с #7,умира веднага дори и от 2-3попадения само.Най интересното за този заяк е месото му!....Кожата му е тънка и можеш да го "съблечеш"и без нож,месото му е бяло на цвят(невероятно за див заяк) и няма типичната дивечова,тежка миризма на гризач.Преди доста години(като новобранец-ловец в Америка),мой колега-приятел-американец от чешки произход,ме изуми с приготвянето му за вечеря! Имахме 15на пътпъдъка и 2ва от тези зайци,той сложи нарязаните на порций зайци в найлонова торбичка,усолени,с пипер и в маринара от един лимон,накълцан пресен лук,смачкани люти чушки и положин чаша червено вино.....само за 30на минути. После загря тиган с масло(където мислех че ще пържи пътпъдъците) и изпържи зайците за няколко минути като пиле!!!!!!....Страхотно нежно,бяло и вкусно месо!.....А пътпъдъците по (американска система)...парче "моцарела"в коремчето с парченце зелена люта цушка,сол,пипер ....после свиване на пилето и "увиване"на пътпъдъка с лентичка бекон,две клечки за зъби в 2та края-(за да не пада бекона)и от там на скарата с чести въртения,докато бекона прегори върху пътпъдъка и стане хрупкав.....Много вкусно(човек се учи докато е жив)smile.gif))))))))....И накрая по бутилка добро вино и неизбежните "ловни"коментари и случки от които ти идва да се почешеш-замислено отзад по тилътsmile.gif)))))))))))))! На слука драги СЪНАРОДНИЦИ!-ЛОВЦИ!!!!!!
0

#2
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Shibeka @ Jul 24 2008, 02:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги (и на вниманието на Петър)! Зайците в Нвада са 2-вида,(Джак-рабит -"голям колкото БГзайците но с по-дълги уши"! И 'Котон теал-рабит-(памучната опашка)-който е мъничък и красив като детска играчка-стига до 45см .-дължина и тежи от 600гр до 1-килограм,с много къси уши.Джак-рабита няма сезон! Стреля се през цялата година като "вреден дивеч"въпреки че има дневен лимит-10броя!Джака е напаст в пустинята(специално в планините около Колорадо-Ривър между Вегас и Лафлин.Когато кучето ми беше младо ,го тренирах на "живо" с тези зайци на команда СТОЙ! Те се "натискат" до последния момент (имам случай пред свидетел-приятел,когато веднъж кучето ми хвана такъв "смелчага"жив! Месото му е тъмно-червено като на нашите зайци в БГ,и се изкисва и тнн.Интересния вид е Котон тейла,това малко красиво зайче има сезон! Откриват го заедно с пътпъдъците и яребиците-14ти октомври-до края на януари.Това зайче почти никога не издържа на стойката на кучето......."изстрелва"се на 35-40метра пред мен и на 20-25 метра пред кучето,бяга на зиг-заг и е много трудна мишена(иначе пък е голям кефsmile.gif))))))...)Много е нежен и дребен и го стрелям с #7,умира веднага дори и от 2-3попадения само.Най интересното за този заяк е месото му!....Кожата му е тънка и можеш да го "съблечеш"и без нож,месото му е бяло на цвят(невероятно за див заяк) и няма типичната дивечова,тежка миризма на гризач.Преди доста години(като новобранец-ловец в Америка),мой колега-приятел-американец от чешки произход,ме изуми с приготвянето му за вечеря! Имахме 15на пътпъдъка и 2ва от тези зайци,той сложи нарязаните на порций зайци в найлонова торбичка,усолени,с пипер и в маринара от един лимон,накълцан пресен лук,смачкани люти чушки и положин чаша червено вино.....само за 30на минути. После загря тиган с масло(където мислех че ще пържи пътпъдъците) и изпържи зайците за няколко минути като пиле!!!!!!....Страхотно нежно,бяло и вкусно месо!.....А пътпъдъците по (американска система)...парче "моцарела"в коремчето с парченце зелена люта цушка,сол,пипер ....после свиване на пилето и "увиване"на пътпъдъка с лентичка бекон,две клечки за зъби в 2та края-(за да не пада бекона)и от там на скарата с чести въртения,докато бекона прегори върху пътпъдъка и стане хрупкав.....Много вкусно(човек се учи докато е жив)smile.gif))))))))....И накрая по бутилка добро вино и неизбежните "ловни"коментари и случки от които ти идва да се почешеш-замислено отзад по тилътsmile.gif)))))))))))))! На слука драги СЪНАРОДНИЦИ!-ЛОВЦИ!!!!!!

Колега, ти си в ловния рай... завиждам ти благородно! Можеш ли да качиш ловни клипчета за да ги видим видовете зайчета... особенно този който бяга на зиг заг.... biggrin.gif Много ми е приятно, че споделяш ловните си мигове с нас! Много слука ти желая! Когато дойдеш в РОДИНАТА задължително да се обадиш да се запознаем...
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#3
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(vater @ Jul 24 2008, 07:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, ти си в ловния рай... завиждам ти благородно! Можеш ли да качиш ловни клипчета за да ги видим видовете зайчета... особенно този който бяга на зиг заг.... biggrin.gif Много ми е приятно, че споделяш ловните си мигове с нас! Много слука ти желая! Когато дойдеш в РОДИНАТА задължително да се обадиш да се запознаем...

За съжаление нямам подръка нито клипове,нито снимки с тях. Но ще имам в предвид и ще направя няколко след около 50на дни!Не съм и очаквал че ще участвм в такъв сайд за да съм подготвен!Щастлив съм че мога да гледам снимки и да споделям опит с сънародниците ловци! Аз пък благородно ви завиждам за ловът на бекаси в родината! Това е "буржоазен"лов казват тук! Гледам снимки от лов на бекаси в БГ и сърцето ми се "пука":))))))))В Америка има бекаси само в североизточните щати ,и на югоизточната периферия до Флорида от където съм много далечеsad.gif(((((((((!Когато си дойда в България и се запознаем,задължително ще помоля някой от форума за съвместен излет на бекаси!.......Ето една стара снимка от миналият сезон с "обикновенния"Джак-рабит"и 6-7 "Гамбел-куайл"-тукашните пътпъдъци в пустинята......На слука през идващият сезон!!!!!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: PC050057.JPG

0

#4
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Shibeka @ Jul 23 2008, 23:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги (и на вниманието на Петър)!

Shibeka благодаря ти наистина за споделения опит. Радвам се, че се сред нас и можеш да даваш мнения и инфо отвъд океана. Това е наистина е ценно инфо. Благодаря ти и за цялата тема, която си сътворил и бих искал да те помолил винаги, когато имаш възможност да я обогатяваш. Понякога, макар и привидно, да не взимаме участие в нея със сигурност черпиме определенана информация, която би ни била от полза за в бъдеще. Лично бих се радвал да отговаряме на въпроси свързани с нашата фауна. Е виждаш, че се посмъмряме тук, там, но без това не може.
Поздрави от дъждовна България!
Петьо
0

#5
Потребителя е офлайн   HeSS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 364
  • Регистр: 25.03.08
здравей колега
и аз се радвам, че споделяш с нас тамкашния лов
говори с правителството и земеделците им, ако са проблем зайците
ще дойдем една бойна групичка... и от вреден ще станат защитен вид tongue.gif
...иначе когато успееш пусни материал на ловната фауна тамкашна
чао и НАСЛУКА!!!

АВЖЪЛЪКА Е КАТО СЕКСОЛЪКА, ПАДА... АМА ИМА БЛАСКАНЕ
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни