БГ Лов Форум: Иж 18 МН - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Иж 18 МН Мнения на собственици

#421
Guest_Хрътката_*

  • Група: Гост
Колеги някой монтирaл ли е двуногa нa крaсaврцa си, скоро ще му сложa и ще го снимaм
0

#422
Потребителя е офлайн   rokoko15 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 07.07.11
Ще помоля колегите имащи въпросният тек в калибър 30-06 да споделят с какви патрони ловуват . Прострелях със Селиер Белот 180grn/ SP но чета доста противоречиви мнения за този патрон. Понеже аз не съм първи собственик , предишният сподели че, пушката харесвала по-леките куршуми до 165 грейна и конкретно ППУ .За мое съжаление по нашият край не откривам този вид боеприпас. Определено обаче не хареса един Уинчестер 180 грейна , на който не запомних модела . И понеже все още се лутам в избор на определен боеприпас с възможно по-добър стопиращ ефект реших да потърся съвет от колега извървял вече пътя по който съм тръгнал.
0

#423
Потребителя е офлайн   Jet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 173
  • Регистр: 23.10.08

 rokoko15 написа на 21.08.2014 - 19:00 :

Ще помоля колегите имащи въпросният тек в калибър 30-06 да споделят с какви патрони ловуват . Прострелях със Селиер Белот 180grn/ SP но чета доста противоречиви мнения за този патрон. Понеже аз не съм първи собственик , предишният сподели че, пушката харесвала по-леките куршуми до 165 грейна и конкретно ППУ .За мое съжаление по нашият край не откривам този вид боеприпас. Определено обаче не хареса един Уинчестер 180 грейна , на който не запомних модела . И понеже все още се лутам в избор на определен боеприпас с възможно по-добър стопиращ ефект реших да потърся съвет от колега извървял вече пътя по който съм тръгнал.

ППУ 11 11,7 и 12 грама.
0

#424
Потребителя е офлайн   aligatora 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 23.11.11

 rokoko15 написа на 21.08.2014 - 19:00 :

Ще помоля колегите имащи въпросният тек в калибър 30-06 да споделят с какви патрони ловуват . Прострелях със Селиер Белот 180grn/ SP но чета доста противоречиви мнения за този патрон. Понеже аз не съм първи собственик , предишният сподели че, пушката харесвала по-леките куршуми до 165 грейна и конкретно ППУ .За мое съжаление по нашият край не откривам този вид боеприпас. Определено обаче не хареса един Уинчестер 180 грейна , на който не запомних модела . И понеже все още се лутам в избор на определен боеприпас с възможно по-добър стопиращ ефект реших да потърся съвет от колега извървял вече пътя по който съм тръгнал.

колега от 4 години ловувам стакава пушка от sp на белот съм много доволен до 300 метра са много добри
0

#425
Guest_dari78_*

  • Група: Гост
колеги искам да ви попитам закупих иж 18 762 - 54 иднес го прострелвахме с Белгарски патрони арсенал иглата удря капсата но нея взривява от първия път а от втория
0

#426
Потребителя е офлайн   Николай Жеков 

  • начинаещ
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 24.11.09
И аз си купих МП 18МН в калибър 223 ремингтон и като я затворя леко не иска да гърми. Вече двама майстори ми казват, че това е нормално и да бутам лоста надолу след като я затворя. Е да ама лоста не иска да слиза :o
Чисто нова пушка е това и повече руски пушки няма да взимам <_< (имам две и двете ми правят проблеми).
0

#427
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 701
  • Регистр: 17.03.08

 dari78 написа на 28.09.2014 - 17:12 :

колеги искам да ви попитам закупих иж 18 762 - 54 иднес го прострелвахме с Белгарски патрони арсенал иглата удря капсата но нея взривява от първия път а от втория

Иска малко зариване и написване.
0

#428
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 701
  • Регистр: 17.03.08

 rokoko15 написа на 21.08.2014 - 19:00 :

Ще помоля колегите имащи въпросният тек в калибър 30-06 да споделят с какви патрони ловуват . Прострелях със Селиер Белот 180grn/ SP но чета доста противоречиви мнения за този патрон. Понеже аз не съм първи собственик , предишният сподели че, пушката харесвала по-леките куршуми до 165 грейна и конкретно ППУ .За мое съжаление по нашият край не откривам този вид боеприпас. Определено обаче не хареса един Уинчестер 180 грейна , на който не запомних модела . И понеже все още се лутам в избор на определен боеприпас с възможно по-добър стопиращ ефект реших да потърся съвет от колега извървял вече пътя по който съм тръгнал.

Пробвал съм разни патрони на различни Иж -18 30-06, най-добри групи са постигнати с най -бързите куршуми над 870м/с;-)
0

#429
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

 dari78 написа на 28.09.2014 - 17:12 :

колеги искам да ви попитам закупих иж 18 762 - 54 иднес го прострелвахме с Белгарски патрони арсенал иглата удря капсата но нея взривява от първия път а от втория

Тези патрони са пълен Боклук
0

#430
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08

 dari78 написа на 28.09.2014 - 17:12 :

колеги искам да ви попитам закупих иж 18 762 - 54 иднес го прострелвахме с Белгарски патрони арсенал иглата удря капсата но нея взривява от първия път а от втория

Даа и моята го направи първия път когато стрелях с нея. Писах за този случай, преди 5-6 години беше ИЖ-18 7.62х54R. Сега стреля с всички, без проблем. Проблема е в ГОЯ консервиращата смазка в удърния механизъм. Аз я оправих много лесно; тогава когато ми направи този номера бях на стрелбището, сложих я на една маса, защото и бях много ядосан. Почти цял ден я пече слънцето беше страшна жега, като я хванах се опарих на цевта. Прибрах се почистих цевта и я оставих в касата. На един свински лов я взех с мен ей така, да гръмна след лова. Стреляше с всички патрони без проблем дори арсеналските, от кутията от която се получаваше същото както при теб. Вече си гърмяха без проблем. Поговорих си с други притежатели на въпросното оръжие и разбрах, че без да искам като съм я изложил на слънце, от жегата ГОЯ се е стопил и поизтекал от механизама. И до ден днешен си стреля прекрасно. Писах във фен на ИЖ 18.
0

#431
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12

 Николай Жеков написа на 29.09.2014 - 17:38 :

И аз си купих МП 18МН в калибър 223 ремингтон и като я затворя леко не иска да гърми. Вече двама майстори ми казват, че това е нормално и да бутам лоста надолу след като я затворя. Е да ама лоста не иска да слиза :o/>
Чисто нова пушка е това и повече руски пушки няма да взимам <_</> (имам две и двете ми правят проблеми).

Отстранява се лесно но трябва да пипа опитен оръжейник. :D
0

#432
Потребителя е офлайн   GARCHO 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 589
  • Регистр: 13.01.12

 dari78 написа на 28.09.2014 - 17:12 :

колеги искам да ви попитам закупих иж 18 762 - 54 иднес го прострелвахме с Белгарски патрони арсенал иглата удря капсата но нея взривява от първия път а от втория

Здравей колега освен патроните погледни и пушката ако не се прибута добре скобата за затваряне иглата не може да изпълни пълния си ход и чукчето удря във чопа който при натискане на скобата отвежда чукчето във положение огън готово да удари иглата.Опитен оръжейник ще отстрани проблема. Наслука и текчетата са си супер но се налага да се пипнат. :automatic-weapon: :cheers2:
0

#433
Guest_dari78_*

  • Група: Гост
благодаря на всички колеги за отговорите
0

#434
Потребителя е офлайн   Иван Каранайденов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 342
  • Регистр: 13.05.10
Задравейте колеги да покажа и мойта хубаваца.Искам също и да ви попитам има ли човек,който може да ми я простреля защото аз нещо не се справям.Условието ми е само ако може да стане през уикенда защото през останалото време съм зает.В кал.3006.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20141005_134643.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20141005_134655.jpg

ЛОШО ВРЕМЕ,ЛОША ЖЕНА И СИЛНА РАКИЯ ЗА ЛОВЕЦА НЯМА!
„Когато сме мъртви, това е за дълго. Когато сме ловци, това е завинаги!
0

#435
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 701
  • Регистр: 17.03.08

 Иван Каранайденов написа на 05.10.2014 - 13:04 :

Задравейте колеги да покажа и мойта хубаваца.Искам също и да ви попитам има ли човек,който може да ми я простреля защото аз нещо не се справям.Условието ми е само ако може да стане през уикенда защото през останалото време съм зает.В кал.3006.

0893655942 B)
0

#436
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
От кой град си
?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#437
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 701
  • Регистр: 17.03.08

 xaxaredbul написа на 08.10.2014 - 21:29 :

От кой град си
?

Карлово
0

#438
Guest_Хрътката_*

  • Група: Гост
искам само да кажа, че човек докато не пипне пушкалото си , не е негово, моя хубавец е със спусък 1,122 кг, от оръжеен майстор без празен ход, и си го обичам, пипнах си едно от другите пушкала и спусъка стана идеален и го чувствам мой само с едно припилване с водна шкурка 2000, стана супер, поне на мен за Макарончо говоря, и така чувстваш го някак лично вече!
А ижока си е класика, в калибър 7,62*54R
0

#439
Потребителя е офлайн   ХИЩНИКЪТ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 701
  • Регистр: 17.03.08

 Хрътката написа на 13.11.2014 - 10:30 :

искам само да кажа, че човек докато не пипне пушкалото си , не е негово, моя хубавец е със спусък 1,122 кг, от оръжеен майстор без празен ход, и си го обичам, пипнах си едно от другите пушкала и спусъка стана идеален и го чувствам мой само с едно припилване с водна шкурка 2000, стана супер, поне на мен за Макарончо говоря, и така чувстваш го някак лично вече!
А ижока си е класика, в калибър 7,62*54R

А моя го свалих на 0.700кг и е перфектен B)
0

#440
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11
Как го свали на 700гр с пилене или дугия варянт ? Или комбинация от двата ?
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

9 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 9 гости, 0 анонимни