БГ Лов Форум: Ловци на гости с пушка и куче - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловци на гости с пушка и куче лов и приятелство

#101
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(gsp @ Aug 24 2010, 11:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Идеали ohmy.gif ?! biggrin.gif Съмнявам се ....

Озлобиха се хората,приятелю.А защоли? huh.gif
0

#102
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Снаипер 711 @ Aug 24 2010, 19:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Озлобиха се хората,приятелю.А защоли? huh.gif

Липса на дивеч и др. житейски проблеми... wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#103
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(vater @ Aug 24 2010, 20:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Липса на дивеч и др. житейски проблеми... wink.gif

Навярно си прав wink.gif
0

#104
Потребителя е офлайн   Петко Христов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 127
  • Регистр: 01.06.08
Цитат(vater @ Aug 24 2010, 20:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Липса на дивеч и др. житейски проблеми... wink.gif

Прости всички си мислим, че ще сме вечни и искаме всичко да е наше и само за нас, просто егоизъм.
0

#105
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(Петко Христов @ Aug 25 2010, 18:39 ) <{POST_SNAPBACK}>
Прости всички си мислим, че ще сме вечни и искаме всичко да е наше и само за нас, просто егоизъм.

"ако имаш две ризи,даи едната на........ближния си" biggrin.gif
0

#106
Потребителя е офлайн   Петко Христов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 127
  • Регистр: 01.06.08
Цитат(Снаипер 711 @ Aug 26 2010, 17:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
"ако имаш две ризи,даи едната на........ближния си" biggrin.gif

В нашия случай е "ако имаш две кутии патрони, дай едната на........ближния си" при мен се получи така на откриването, не че стреляхме много пъдпъдък просто изпукахме всичко на панички.
0

#107
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Кой ми е на гости от петък? Каква е слуката до омента? Как се справя "шопчето"? Подробности след понеделник.. cool.gif Прикачено изображение: SDC11488.JPG
0

#108
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08
Цитат(Драгомир Д. @ Sep 5 2010, 22:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Кой ми е на гости от петък? Каква е слуката до омента? Как се справя "шопчето"? Подробности след понеделник.. cool.gif Прикачено изображение: SDC11488.JPG

И снимки да качите с подробностите!
0

#109
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Цитат(Димитър Георгиев @ Sep 6 2010, 10:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
И снимки да качите с подробностите!


smile.gif Подробностите сам си помисли какви са... wink.gif Само погледни снимката от финала, и си помисли как ще изглежда ловния сериал tongue.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SDC11633.JPG

0

#110
Потребителя е офлайн   Петко Христов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 127
  • Регистр: 01.06.08
Цитат(Драгомир Д. @ Sep 6 2010, 22:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
smile.gif Подробностите сам си помисли какви са... wink.gif Само погледни снимката от финала, и си помисли как ще изглежда ловния сериал tongue.gif

Админа бая се е навел, явно ловния ден за него още не е приключил tongue.gif
0

#111
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Цитат(Петко Христов @ Sep 6 2010, 23:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Админа бая се е навел, явно ловния ден за него още не е приключил tongue.gif


Сакън .. лова е разрешен само в светлата част на деня, а вече е тъмно tongue.gif

П.П.: междудругото.., след тази снимка на vater му загубих дирите.. huh.gif
0

#112
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Ето и цялата история:

Ден 1-ви:

За трите ловни дни около 6-ти септември, реших да поканя на лов при мен няколко съфорумци. С админа си имаме закачка за лова от известно време, и единия беше той и със "шопчето". Другият, когото реших да поканя беше Емил Радев с курцхаара Жан. Сутринта по тъмно вече всички се бяхме събрали в Попово: аз, баща ми, Васко и Емо. Прикачено изображение: 1.JPG Прикачено изображение: 2.JPGТрите курцхаара, Чарли на баща ми, Бък на Васко и Жан на Емо, също бяха се наточили за пъдпъдъците. Излязохме на лов в местностите на моята дружинка, в които от преди почти месец преди това бях проучил пъдпъдачата популация. Въпреки това, първия ден не беше от най-успешните: имаше пъдпъдъци, но не бяха в това количество, което бях свикнал да намирам.. Причините отдадохме на това, че може би сме позакъснели за лова, докато се съберем и ни напишат бележките; на по-сухото време в събота; на ловната слука и късмет, които винаги съпътстват ловните успехи. Не, че не ударихме, но просто бяха толкова бройки на човек, с колкото да не искаме да се похвалим... а и "спасените" пъдпъдъци не бяха малко. biggrin.gif Въпреки това, излета мина много приятно и весело, в атмосфера, в която се усещаше приятелското отношение и ловния дух.
Прикачено изображение: 3.JPG Прикачено изображение: 4.JPG Прикачено изображение: 5.JPG Прикачено изображение: 6.JPG
По обяд си направихме малка почивка под черешите вкъщи, гостите ми се настаниха в ловния дом до язовира на Сеячи и след като се покрепихме с по една бира отново тръгнахме на лов. Прикачено изображение: SDC11495.JPG Прикачено изображение: SDC11489.JPG Следобедния излет беше за гургулици. Бяхме само 3-мата - без баща ми, който реши да пази сили за следващия ловен ден. Отидохме на един добре узрял слънчоглед. Гостите ми измислиха нов метод за лов на гургулици, и vater-a веднага пробва неговата резултатност.
Прикачено изображение: SDC11496.JPG Прикачено изображение: 04092010.jpg Метода се казва "Лов на гургулица от кресло" laugh.gif "Най-мързеливия" си стои в удобно рибарско столче, тип шезлонг, на просеката между храстите и слънчогледа, стреля от седнало положение, а кучето му апортира отстреляните гургулици. Админа обаче надмина всички очаквания - той дори не ставаше от удобното "кресло", за да вземе донесените от "Шопчето" гургулици. Кучето ги апортираше и пускаше в ръката на стопанина си. biggrin.gif Новия метод обаче беше резултатен! Слука имаше!
Прикачено изображение: SDC11506.JPG Прикачено изображение: SDC11507.JPG
0

#113
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Ден 2-ри:

Започнахме с ловните тактики за повече слука от вечерта.. "Виновни" за ниските резултати бяха както и нашата стрелба, така и кучетата, които несправедливо обвинихме, че "манеканстват" по поляните, както и самите пъдпъдъци, че са се скрили много хитро от нас. И малкото намерени пъдпъдъци веднага "наказахме" на барбекюто, като най-опитния ловец - мой баща и нов съфоромец trapera5524 направи показно как се прави пъдпъча скара на админа. biggrin.gif След това дълго коментирахме как кучето трябва да прави стойка на пъдпъдъка, а другото до него да секундира - Васко и Емо направиха показно. Аз показах добър апорт на пъдпъдъци. Справихме се чудесно - като най-майсторските кучета! tongue.gif
Прикачено изображение: SDC11494.JPG Прикачено изображение: P050910_20.44.jpg Прикачено изображение: P050910_20.45.jpg Прикачено изображение: SDC11567.JPG Прикачено изображение: SDC11566.JPG
За по-резултатни изстрели и по-добър резултат в работата на кучетата звъннахме на Красимир Кулев - дългогодшен семеен и приятел, един от моите гурута в лова и, състезател по стрелба и небезизвестен кинолог. Поканих го на лов, и му поръчах да доведе "онази работната с отличния екстериор".. Понеже нещо не се разбрахме с понятието.., и Краси беше довел едно русо гадже.. - върнахме го до Разград да доведе каквото трябва tongue.gif Очивидно доволен от взетия кадем, рано сутринта в уговорения час Краси пристигна.. вече с въпросната курцхаарка. Преди разсъмване бяхме на полето. Вечерта беше паднал дъжд, и мъглата след него още се вдигаше.. Лова продължи до към обяд, докато се вдигнаха облаците и слънцето започна да напича. През това време вече бяхме обиколили доста голяма площ, бяхме се понамокрили от росата, но пък бяхме много доволни от слуката и резултатите. Стигнахме чак до язовира, където кучетата взеха по една баня в царството на дивите юрдеци. След като се върнахме при колите, направихме снимки за спомен с улова, кучетата и прекрасната ловна компания.
Прикачено изображение: SDC11509.JPG Прикачено изображение: SDC11511.JPG Прикачено изображение: SDC11517.JPG Прикачено изображение: SDC11519.JPG Прикачено изображение: SDC11535.JPG Прикачено изображение: SDC11537.JPG Прикачено изображение: SDC11552.JPG
След кратката обедна почивка, в ранния следобед отново ходихме на гургулица, слуката отново не ни подмина, vater-a пак ловуваше по метода "на кресло".. май много хубав тоя метод! biggrin.gif
От някъде научили за нашата слука, вечерта се обадиха от любимата телевизия - да дойдели да снимат приятната компания, невероятните кучета, новия метод на лов на гургулица, пъдпъдъчата слука, както и дали спазваме правилото "нито гилза след мен".. Естествено - поканих ги! За мен беше голямо удоволствие да ми дойдат на гости, да заснемат филм за лова в реални условия, и да се видим smile.gif ..А и мъжкото в мен не може да не иска да види жена като кака ви Валерия от Хоби ТВ, нали? cool.gif
За Хоби ТВ, слуката, каката, кучетата и т.н. - в поста след този с другите снимки от втория ден.
0

#114
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Само да допълня , че всяка вечер - една прекрасна дама , правеше за нас кулинарни произведения , които ни караха да лъсваме чиниите като огледала . Драго - напиши повече за майка си - не бях ял до сега така майсторски и вкусно приготвен дивеч .....
0

#115
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Цитат(Емил Радев @ Sep 7 2010, 21:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Само да допълня , .....


Емо, с богат опит и талант - всичко се постига! wink.gif
0

#116
Потребителя е офлайн   Драгомир Д. 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 237
  • Регистр: 08.12.08
Още снимки от втория ден:

Курцхаара Бък от София - това куче вече не е курцхаар - от него лов насам вече е порода лабрадор.. tongue.gif То почти никое друго куче не можа да апортира вместо него biggrin.gif Според друга теория Бък не е ловец, а е крадец - само ходи и събира на ловците пъдпъдъците.. Даже се позачудихме, че то на админа пушка не му трябва - има си Бък! laugh.gif Прикачено изображение: SDC11514.JPG

Новия съфорумец - Traper5524
Прикачено изображение: SDC11521.JPG Прикачено изображение: SDC11522.JPG Прикачено изображение: SDC11550.JPG

В язовира:

Прикачено изображение: SDC11524.JPG Прикачено изображение: SDC11533.JPG

Колегата Емил Радев:
Прикачено изображение: SDC11536.JPG Прикачено изображение: SDC11545.JPG

Аз и Емо:
Прикачено изображение: SDC11546.JPG

Vater-a доволен на любимото кресло:
Прикачено изображение: SDC11548.JPG

Баща ми и Красимир Кулев - 20 и няколко години приятели в лова и живота:
Прикачено изображение: SDC11551.JPG


Снимките от 3-тия ден, как мина той, харесаха ли ни екстериорните и работните качества на Валерия от Хоби ТВ, каква беше слуката, какво засне оператора, какво стана с изненадващата проверка от горското, приключи ли лова за Vater или просто админа смени дивеча, как Бък си намери хендлерка и от шопче ще става поповчанче, къде и с коя се загуби админа? На всички тези въпроси - отговора в снимки, или по-късно, или утре.. ако и аз не се загубя някъде.. tongue.gif
0

#117
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08
Цитат(Драгомир Д. @ Sep 6 2010, 22:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
smile.gif Подробностите сам си помисли какви са... wink.gif Само погледни снимката от финала, и си помисли как ще изглежда ловния сериал tongue.gif

Ммммдаааа....друго си е опита! Васко е избрал най-добрата позиция ....там дето е "прелета" точно! laugh.gif
0

#118
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Shibeka @ Sep 7 2010, 22:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ммммдаааа....друго си е опита! Васко е избрал най-добрата позиция ....там дето е "прелета" точно! laugh.gif

biggrin.gif Благодаря, че си забелязал че съм ветеран с опит... Наслука!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#119
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Драгомир Д. @ Sep 7 2010, 19:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ето и цялата история:

Ден 1-ви:

За трите ловни дни около 6-ти септември, реших да поканя на лов при мен няколко съфорумци. С админа си имаме закачка за лова от известно време, и единия беше той и със "шопчето". Другият, когото реших да поканя беше Емил Радев с курцхаара Жан.

Драго, благодаря за прекрасните 3 ловни дни които организира и ни домакинства! Малко са думите да изразя колко съм щастлив сега след тази слука на дивеч и нови приятели! Мисля, че от снимките и разказа ти е видно, че увеличихме приятните спомени от успешна слука и другарството в лова в нашия ловен живот! Още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ на теб, баща ти, майка ти, брат ти и Емо. Такива мигове не се забравят!!! thumbsup.gif

п.п. Очакваме още снимки... wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#120
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Цитат(vater @ Sep 8 2010, 17:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Драго, благодаря за прекрасните 3 ловни дни които организира и ни домакинства! Малко са думите да изразя колко съм щастлив сега след тази слука на дивеч и нови приятели! Мисля, че от снимките и разказа ти е видно, че увеличихме приятните спомени от успешна слука и другарството в лова в нашия ловен живот! Още веднъж огромно БЛАГОДАРЯ на теб, баща ти, майка ти, брат ти и Емо. Такива мигове не се забравят!!! thumbsup.gif

п.п. Очакваме още снимки... wink.gif

Аз не казвам нищо - не заради друго , а също заради това ,че не мога да намеря думи с които да изкажа своята благодарност към Драго , семейството му и Васко , а както и радостта си от гостуването ми и трите прекрасни дни .
0

Сподели темата:


  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни