БГ Лов Форум: Слуката на Katena4o - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Слуката на Katena4o

#21
Потребителя е офлайн   Stefan Stefanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 333
  • Регистр: 23.10.09
Е, нали не си валат? Тази ли пушка ще сменяш? Аз не бих я заменил за Силма или нещо от този клас...
0

#22
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоStefan Stefanov написа на 04.09.2011 - 12:57 :

Е, нали не си валат? Тази ли пушка ще сменяш? Аз не бих я заменил за Силма или нещо от този клас...

Вече не!

С чисто нов приклад е - Днес го сефтосах! .... и даде заявка за ползване през следващите 20 г. :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#23
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Сутринта не знаех, че ще ходя на лов. Имах делова среща на обяд, но на обяд разбрах, че се отлага!

Качих жената и децата на колата и юруш... :lol:

Карам карам и се чудя дали ще изпредваря дъжда?!...

В 17 ч. вече бях на полето и се преобличах на място... Бъркам в раницата да извадя патрони и... ИЗНЕНАДА! :blink: :blink: ...останали са в София!!

:idea: Запазих хладнокръвие и с облекчение си спомних, че на елечето имам няколко забучени 7-ци... Щеше ми се да са 5-ци щото подухваше, но... <_<

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _DSC02328.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#24
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Времето беше много намръщено, но точно в моя район все още сухо... В ляво гърмеше и трещеше - почерняло от дъжд!

Предишната седмица видях, че на това място има прелет и бях сигурен, че ще има и днес... но не бях подготвен за това, което видях!!! :unsure:

Набучил съм четирите изкуствени примамки, заредил пушката... тъкмо човърках нещо и броях останалите си патрони, когато небето над мен почерня :o Даже малко се стреснах в началото..............

Оказа се, че зад гърба ми е долетяло ято от поне 150 гривека и тъкмо се спускаше към моите мюрета! Шаш и паника... стрелба в нищото... втори изстрел... след това видях второто шакиращо нещо за деня - как 150 гривека отлитат надалече от мен :lol: :D

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _DSC02329.jpg
  • Прикачено изображение: _DSC02330.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#25
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Следващия час и половина протече по-гладко - Отстрелях три гривека в полет... пропуснах още два пъти по толкова!

Интересното беше, че и трите гривека, които хванах бяха сами и ги треснах с лекота... А тези, които изпуснах бяха по двойки или тройки... Като че ли се разсейвам, когато са няколко...

Патроните бяха 34 грамови и вече няма да взимам толкова тежки - по ми върви стрелбата с по-бързи патрони...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _DSC02331.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#26
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Интересното обаче започна след края на лова, който впрочем беше предизвестен от свършването на патроните ми :D :lol:

Толкова бях улисан в приятното изживяване, че не забелязах как от 3 страни към мен се приближават гръмотевични облаци и дъжд... Вече бяха много близо, а колата ми беше много далече... и високо! Това нямаше да е толкова притеснително, ако не бях видял как няколко пъти светкавици се забиваха в земята :unsure:

Реших, че съм чудесна мишена за светкавиците, като единствения човек наоколо, който освен това носи метални неща :lol: :D

Голямо бързане падна - събирай мюрета, събирай гълъби... единия жив и тръгна да бяга... после тичай към колата... после дойде умората и влаченето :D ...на половината път видях една светкавица, която удари точно по права линия пусната от мен към колата ми... на не повече от 200 метра зад нея :blink: Зачудих се кой ще стигне пръв до колата - аз или облака! Стигнах пръв... даже направих бърза снимка на слуката... Когато влезнах и запалих паднаха първите капки... :D

Този кратък, но много интересен лов вече беше зад гърба ми, а аз буквално се измъкнах сух от ситуацията :D

Наслука!
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#27
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Катеначо, пишеш увлекателно, личи си, че си щастлив. Поздравявам те за успеха и красивия лов.
А аз вчера от чист мързел не отидох с приятели на гургулици. Заоблачи се и тук, в Северна Каролина, и макар, че не беше горещо стана толкова влажно и неприятно от наближаващата поредна тропическа буря, че въобще не се поколебах да остана в къщи на сухо и хладно. А и наистина е било много влажно и топло за лов. Обикновено привечер прелитат на облаци, вчера и двамата са гръмнали само по две. А днес вали на пресекулки - ту слънце, ту порой като из ведро.
0

#28
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоБъчи написа на 07.09.2011 - 04:44 :

А аз вчера от чист мързел не отидох с приятели на гургулици.

:D тази зима, една сутрин станах в 4 ч. закусих, пих кафе, сложих си ловните дрехи... тамън да излезна с багажа и да замина за Разлог и така ме домързя :unsure:

След 5 мин вече бях на топло в леглото... и те така!! :lol: :lol:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#29
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
:D тази зима, една сутрин станах в 4 ч. закусих, пих кафе, сложих си ловните дрехи... тамън да излезна с багажа и да замина за Разлог и така ме домързя :unsure:

След 5 мин вече бях на топло в леглото... и те така!! :lol: :lol:
[/quote]
Не ти вярвам :lol: ;)
0

#30
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.09.2011 - 22:51 :

Сутринта не знаех, че ще ходя на лов. Имах делова среща на обяд, но на обяд разбрах, че се отлага!

Качих жената и децата на колата и юруш... :lol:

Карам карам и се чудя дали ще изпредваря дъжда?!...

В 17 ч. вече бях на полето и се преобличах на място... Бъркам в раницата да извадя патрони и... ИЗНЕНАДА! :blink: :blink: ...останали са в София!!

:idea: Запазих хладнокръвие и с облекчение си спомних, че на елечето имам няколко забучени 7-ци... Щеше ми се да са 5-ци щото подухваше, но... <_<

Момък , това елече ми заприлича на вълшебната покривка от приказките на Аладин - колчем бръкнеш и вадиш патрони...мани и не свършват - броих ти изстрелите...по-лечко де... :smilielol5: и тия ги моем па си траем...де па и от обед до 17 ч. каранье - ми то са си три-четири часа...с колкото и да си карал Плевен да си прескочил , че и зайде...
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#31
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.09.2011 - 23:18 :

Този кратък, но много интересен лов вече беше зад гърба ми, а аз буквално се измъкнах сух от ситуацията :D

Наслука!

Изкефих се максимално, браво Владо. Наслука
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#32
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоanelin написа на 07.09.2011 - 17:39 :

Момък , това елече ми заприлича на вълшебната покривка от приказките на Аладин - колчем бръкнеш и вадиш патрони...мани и не свършват - броих ти изстрелите...по-лечко де... :smilielol5: и тия ги моем па си траем...де па и от обед до 17 ч. каранье - ми то са си три-четири часа...с колкото и да си карал Плевен да си прескочил , че и зайде...

Всичко си има обяснение! :lol: Важното е, че няма нищо невярно в историята ;)

представи си, че само оправянето на багажа на децата трае от 1 до 1,5 часа :lol: ...преди това все пак обядвахме :blink: ..в крайна сметка излезнахме от София към 15:15 ч... за което бързо съжалих защото видях, че е имало прелет през целия ден <_<

...а за елечето си прав - за мен беше истинско чудо, че го бях заредил... по скоро - не бях ги извадил от последния път :lol:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#33
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоvater написа на 07.09.2011 - 18:07 :

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.09.2011 - 23:18 :

Този кратък, но много интересен лов вече беше зад гърба ми, а аз буквално се измъкнах сух от ситуацията :D

Наслука!

Изкефих се максимално, браво Владо. Наслука

:Laie_69[1]:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#34
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Вече започнах да се настройвам на вълна - едър дивеч! :blink:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#35
Потребителя е офлайн   ИЖ-54&ИЖ58 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 239
  • Регистр: 11.03.11
Браво колега само така ! :cheers2:
Лошо време, люта ракия и грозна жена за ловеца НЯМА !!!!!!
0

#36
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Катеначо,

Е те това е лова .Другото е тренировка. И малко не мъжко ми идва. А на някои носи истинско удоволствие. Свят широк.Мераци много.

Поздрави и успехи.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#37
Потребителя е офлайн   nasu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 03.02.11

Виж мнениетоKatena4o написа на 08.09.2011 - 19:38 :

Вече започнах да се настройвам на вълна - едър дивеч! :blink:


ти нали изби пернатия сега почваи и косматия:cheers2:
0

#38
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 06.09.2011 - 23:03 :

Следващия час и половина протече по-гладко - Отстрелях три гривека в полет... пропуснах още два пъти по толкова!

Интересното беше, че и трите гривека, които хванах бяха сами и ги треснах с лекота... А тези, които изпуснах бяха по двойки или тройки... Като че ли се разсейвам, когато са няколко...

Патроните бяха 34 грамови и вече няма да взимам толкова тежки - по ми върви стрелбата с по-бързи патрони...


Браво Кате!......"Трички но добрички" :D ...И щом са били в полет...ехееее ставаш ловец вече,гордея се с тебе! И сега: без да ти се правя на учител,ама ще ти кажа.....верно си е дето си мислиш че се разсейваш! Всеки се разсейва като летят по двойки,тройки или повече! Помниш когато качвах клипове когато стреляхме панички-(дублета),преди сезона нали?.....Догодина и ти направи малко такива тренировки преди сезона,и няма да се разсейваш вече...! ;) Поздравявам те за добрия излет и това което си отстрелял....а и за това че стреляш вече с две тръби ;) !
0

#39
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Най-сетне успях да открадна половин ден, който трябваше да бъде ловен... Но не се получи съвсем... <_<

Както обикновено, голяма подготовка... като че тръгвам към Еверест :lol: ...много багаж, техника, бензин, провизии, пътуване... Брейй, че то на сватба се тръгва с по-малко подготовка :blink: Дори днес навлякох камуфлажа... защото на последния лов, ми направи впечатление, че птиците ме забелязват от далече...

...Оказа се обаче, че "моето" място вече не е магистрала за прелетния гривек! Седях си и ги наблюдавах... някъде там далече, на хоризонта! Събираха се на групи по 15-20 и кацаха точно зад хълма... Стискам пушката и си викам: "Щом има там, ще има и тук"... Много гривек има по тия земи, много... Стотици! Днес пак ги видях...

... Но при мен нямаше! ...тая нива седи окосена вече няколко седмици и явно вече са се научили, че там няма храна...

А колко много патрони донесох :lol: :lol:

Е така ги чаках:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _DSC02351.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#40
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
И чаках... и чаках...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: _DSC02357.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни