БГ Лов Форум: Стопани печелят дело след дело за унищожена реколта от глигани - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Стопани печелят дело след дело за унищожена реколта от глигани

#21
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Ами такава дружинка си е осъдена от самата себе си, май-май.
Жоро, аз който я взема дел я не едва ли може да ме титуловаш шириплик, а за ловно-стопанска дейност, а дано си наполовината на мен. :P/> Не притежавам твоята практичност, вервай ми. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#22
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 28.07.2014 - 23:25 :

Ами такава дружинка си е осъдена от самата себе си, май-май.
Жоро, аз който я взема дел я не едва ли може да ме титуловаш шириплик, а за ловно-стопанска дейност, а дано си наполовината на мен. :P/>/> Не притежавам твоята практичност, вервай ми. :D/>

И колко от личния ти имот е предоставен за дивечови ниви на дружинката , от коя година подържаш хранилка, солище , колко бензин си похарчил за благото на държавния :D дивеч .... за да си го мериш с мен ? Много е лесно да парадираш, че си по, по най, но лошото е, че такива като теб са доста , то затова и трофейното ни ниво при глиганите лека, полака отива към ... увеличаване на килограмите и намаляване на сантиметрите и всичко това е се постега с много ум и много труд :D

Но както и да е , бития си е бит , еб@ния , еб@н , лошото е , че не се връща ... и нещастната дружинка е нахендрена както си трябва , защото водачите на ловното ни стадо в повечето случаи са с Акрофобии ..... не им е комфортно да гледат от високо . B)
пп Не ме познаваш за да ме определяш колко съм практик ... и знай , че на анонимни никой, никого не вярвал, защото в повечето случаи са двуличници ...

,,Когато живееш в дом на мъдрост,ти повече не намираш бариера между "аз" и "ти", "това" ,"онова" , "вътре’" и "вън" .... ти ще си намерил най-после своя истински дом, в състояние на не двойственост.’’
Мухаммад Ибн Али ибн Мухаммад ибн ал-Араби ал-Хатими ал-Таи.
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#23
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Целият проблем по тия дела ,произчичат от абсолютното безхаберие на ловния ни съюз. По устав е длъжен да следи за спазване правата на своите членове, абсорбирал е огромна сума пари в сметката си, а не иска да наеме сериозна адвокатска кантора да защити в смешния Смолянски съд набедените дружинки. Те вече са си създали прецедент и направо клецат по него всички набедени за свинските погроми. Дебелите гъзове от централата на "Витошка" трябва да се размърдат ,те трябва да бъдат наритани.

Колега,по закон всяка ЛРДружинка стопанисва и е собственик на дивеча на територията си.Като собственик носи отговорност за щетите които причинява той.Така е в повечето държави.Там обаче има определени договорки между арендатори и ловци, тоес правят се определени компромиси.В България обаче нещата се развиват типично по български...Някой арендатори се опитаха сами да си вардят реколтата, като си назначиха пазачи.Повечето от тях бяха ловци, но от ЛРД им създадоха проблеми, като ги изкараха един вид бракониери и мисля ,че отговора не закъсня.Това е само началото...Може да е за добре...Току виж ни разрешили целогодишно да пазим реколтата от нахалните глигани... :D
0

#24
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоалтай написа на 26.07.2014 - 21:38 :

неправилно е.............. това е история в която участват клоуни и ни правят на маймуни.......защото дивечът е изключителна държавна собственост и от там ловната дружинка не е собственик на дивите прасета....... друг е въпросът ако лелката е дружка на някой шеф от дружинката и този шеф е приел да й даде левче за друг вид кефче.............и пред съда да е приел да стане страна т.е. да приеме че дивечът е техен...................а още по умните членове на организацията са хептен боси че са позволили началството да позволи да бъдат страна по делото .................така предполагам и се питам дали е така.........

Баче това е най сложното Е- бание къде измисли :D
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни