БГ Лов Форум: Лов на елен лопатар от далечни разстояния с Тихомир Тодоров - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на елен лопатар от далечни разстояния с Тихомир Тодоров

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Лов на елен лопатар от далечни разстояния с Тихомир Тодоров, видео: https://www.youtube....9fVzIhV0w&t=25s

Тихомир Тодоров провежда Курсове за стрелба на далечни разстояния за ловни и спортни цели.

Публикувано изображение

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Видеото е интересно. Адмирации за положените усилия. Впечатлен съм от възможностите на това оръжие и естествено от стрелковите умения на колегата ловец!

Не се обяснява много за оръжието, например защо оптиката е със сенник, в коя фокална равнина е..?

Озвуването на видеото е с лошо качество, но се разбира за какво говорят!

И на последно място - вижда се елен, който куца защо не стреляха по него, което предполага ловната етика в такива ситуации?
0

#3
Потребителя е офлайн   busido 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 101
  • Регистр: 06.12.13
Здравейте!!!
Относно информацията за оръжието оптиката и другото оборудване ще направим
отделно видео което ще бъде побликувано в БГ ЛОВ.С цел да запазим фокуса върху
ловният филм не сме навлизали в подробности.Оптиката е в първа фокална равнина.
За озвучаването съм намерил решение за следващи видеа .Не съм професионалист и
това ми е първият видео проект.
Във връзка с куцащото животно ,явно вие сте по наблюдателен защото ние не сме го
забелязали .А и е възможно ловният водач който казва по какво до се стреля на 640 м
през бинокъл с увеличение ?10 да не го е установил .Видеото от изтрела е записано през
зрителна тръба с адаптор за телефон и там също трудно може да се забележи .При монтажа
съм го увеличил за комфорт на зрителя.
Пздрави!!
Тихомир Тодоров "Стрелкови Спортен Клуб Борис Дрангов-НСО"
0

#4
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

 busido написа на 11.12.2019 - 09:02 :

Здравейте!!!
Относно информацията за оръжието оптиката и другото оборудване ще направим
отделно видео което ще бъде побликувано в БГ ЛОВ.С цел да запазим фокуса върху
ловният филм не сме навлизали в подробности.Оптиката е в първа фокална равнина.
За озвучаването съм намерил решение за следващи видеа .Не съм професионалист и
това ми е първият видео проект.
Във връзка с куцащото животно ,явно вие сте по наблюдателен защото ние не сме го
забелязали .А и е възможно ловният водач който казва по какво до се стреля на 640 м
през бинокъл с увеличение ?10 да не го е установил .Видеото от изтрела е записано през
зрителна тръба с адаптор за телефон и там също трудно може да се забележи .При монтажа
съм го увеличил за комфорт на зрителя.
Пздрави!!
Тихомир Тодоров "Стрелкови Спортен Клуб Борис Дрангов-НСО"



Благодаря за информацията! Успех занапред и чакам нови клипове с нетърпение. Наслука!
0

#5
Потребителя е офлайн   zgo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 206
  • Регистр: 10.09.19
Това просто не е лов. Това е стрелба по жива мишена, която няма никакъв шанс да подуши ловеца , да го чуе или да избяга. Разстрел. Ловът е друго нещо. Нямам против да се провеждат курсове за стрелба по мишени на 1000 метра например. Същата стойност би имал лова на овца на 600 метра. Не е лов това и никога няма да бъде. Прибирай парите за курса на неловците, за всеки влак си има пътник.
0

#6
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

 zgo написа на 11.12.2019 - 20:25 :

Това просто не е лов. Това е стрелба по жива мишена, която няма никакъв шанс да подуши ловеца , да го чуе или да избяга. Разстрел. Ловът е друго нещо. Нямам против да се провеждат курсове за стрелба по мишени на 1000 метра например. Същата стойност би имал лова на овца на 600 метра. Не е лов това и никога няма да бъде. Прибирай парите за курса на неловците, за всеки влак си има пътник.



"Гроздето е кисело", беше казал някой, който дори не го е опитал!

Подобен пост може да напише човек, който не ловува с карабина, също така поради тази причина, ненавижда ловците, които ползват карабини - доста неграмотно изказване! Какво значи животното няма шанс, има и то доста голям. Както се видя, колегата с първия изстрел не улучи. Да не мислите, че като имаш оптика и карабина и готово - вече можеш да стреляш на километър да, амана не!! Необходими са много знания и опит, за да направиш такъв изстрел. И да, в България има такъв дивеч, който много трудно се доближава на разстояния от 300-400 метра, трофейни животни, които излизат на определени труднодостъпни места - например Дива коза. Ако не се ограничаваме до лова само в България, има животни като Тарове, Козирози, Марко поло, и др. подобни, които се ловуват в силно пресечени терени и на по-големи дистанции.....т.н. от руснаците горная охота! в Таджикистан ловуват успешно на трофейни диви сине на същите дистанции, рядко ги доближават на по-малко от 300м.

Кой е този, който ще определи коя дистанция е ловна? Може би 25м. с 13/00 е идеалната ловна дистанция и боеприпас........Ииииии, едно време колко дивеч е имало, ся с тия карабини.......ццццц. А като са ловували с лък колко дивеч е имало ако знаете.....И какво сега с лък и копие ли трябва да ловуваме. Дивечът намалява защото се унищожават основни местообитания - изсичането на гори масово, използването на химикали в земеделието и т.н.

Нека всеки ловува с каквото желае и може - разрешиха КНО и лъкове, няма лошо!!!

НАСЛУКА!
0

#7
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Точно стрелба над 400м. може да направят само единици, и найстина се искат много знания и опит. Всеки се е нагледал и наслушал и на това как голяма част от ловците изспускат прасе и на по малко от 20м. разстояние, обикновенно точно тези същите са и големите лаладжии дето на приказки мерят муха в окото на 150м., а в мишените са дупка в дупка.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#8
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

 Pano написа на 12.12.2019 - 09:37 :

 zgo написа на 11.12.2019 - 20:25 :

Това просто не е лов. Това е стрелба по жива мишена, която няма никакъв шанс да подуши ловеца , да го чуе или да избяга. Разстрел. Ловът е друго нещо. Нямам против да се провеждат курсове за стрелба по мишени на 1000 метра например. Същата стойност би имал лова на овца на 600 метра. Не е лов това и никога няма да бъде. Прибирай парите за курса на неловците, за всеки влак си има пътник.



"Гроздето е кисело", беше казал някой, който дори не го е опитал!

Подобен пост може да напише човек, който не ловува с карабина, също така поради тази причина, ненавижда ловците, които ползват карабини - доста неграмотно изказване! Какво значи животното няма шанс, има и то доста голям. Както се видя, колегата с първия изстрел не улучи. Да не мислите, че като имаш оптика и карабина и готово - вече можеш да стреляш на километър да, амана не!! Необходими са много знания и опит, за да направиш такъв изстрел. И да, в България има такъв дивеч, който много трудно се доближава на разстояния от 300-400 метра, трофейни животни, които излизат на определени труднодостъпни места - например Дива коза. Ако не се ограничаваме до лова само в България, има животни като Тарове, Козирози, Марко поло, и др. подобни, които се ловуват в силно пресечени терени и на по-големи дистанции.....т.н. от руснаците горная охота! в Таджикистан ловуват успешно на трофейни диви сине на същите дистанции, рядко ги доближават на по-малко от 300м.

Кой е този, който ще определи коя дистанция е ловна? Може би 25м. с 13/00 е идеалната ловна дистанция и боеприпас........Ииииии, едно време колко дивеч е имало, ся с тия карабини.......ццццц. А като са ловували с лък колко дивеч е имало ако знаете.....И какво сега с лък и копие ли трябва да ловуваме. Дивечът намалява защото се унищожават основни местообитания - изсичането на гори масово, използването на химикали в земеделието и т.н.

Нека всеки ловува с каквото желае и може - разрешиха КНО и лъкове, няма лошо!!!

НАСЛУКА!

Много точно казано.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#9
Потребителя е офлайн   zgo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 206
  • Регистр: 10.09.19
Дивата коза е забранена за лов заради намаляване на дивеча.
Някои от другите животни също са забранени за лов. По новините съобщиха, че след 90 година антилопите сайга са намалели от такъв лов от 20 и повече милиона на 200 хиляди в целия свят. Елена лопатар почти не бяга и лесно може да бъде наближен, стига на човек и ловен водач да им се ходи мъничко. Като служехме в казармата, единствените оръжия със стойка е стрелба от легнало положение бяха картечниците и снайперните карабини. Аз на групов лов ловувам с карабина, но никога не лежа по земята и не ползвам стойка. Другите също.
Защо има ловци, и то известни по света, които ловуват с лък, и се стараят да издебнат дивеча на минимум разстояние. После стрелят много едри животни и излагат живота си на опасност. Кое е по-истинското - лов от вишка или от стотици метри или когато дивеча има своите шансове да надхитри ловеца. Има ловци които залагат примки, но защо някои от тях се отказват сами от примките, ако си хване кучето в примка например. Когато се губят традициите и красотата в лова, много от ловците се отказват и не ловуват а карабините им отлежават из касите им. Който може да цели няма голяма разлика с какво оръжие е излязъл на групов лов.
0

#10
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

 zgo написа на 17.12.2019 - 06:39 :

Дивата коза е забранена за лов заради намаляване на дивеча.
Някои от другите животни също са забранени за лов. По новините съобщиха, че след 90 година антилопите сайга са намалели от такъв лов от 20 и повече милиона на 200 хиляди в целия свят. Елена лопатар почти не бяга и лесно може да бъде наближен, стига на човек и ловен водач да им се ходи мъничко. Като служехме в казармата, единствените оръжия със стойка е стрелба от легнало положение бяха картечниците и снайперните карабини. Аз на групов лов ловувам с карабина, но никога не лежа по земята и не ползвам стойка. Другите също.
Защо има ловци, и то известни по света, които ловуват с лък, и се стараят да издебнат дивеча на минимум разстояние. После стрелят много едри животни и излагат живота си на опасност. Кое е по-истинското - лов от вишка или от стотици метри или когато дивеча има своите шансове да надхитри ловеца. Има ловци които залагат примки, но защо някои от тях се отказват сами от примките, ако си хване кучето в примка например. Когато се губят традициите и красотата в лова, много от ловците се отказват и не ловуват а карабините им отлежават из касите им. Който може да цели няма голяма разлика с какво оръжие е излязъл на групов лов.


С каква карабина ловуваш - калибър ме интересува и от колко време?

Ти не ги гледай сега лъковете, с които ловуват щото тоя лък кара повече от твойто чифте, сиреч, опитен стрелец може да улучи живатно на 100 и повече метри!!! Сложна работа, пак иска да почетеш....пък и да опиташ. И това го казвам защото имах подобен лък. Не съм ловувал с него, но доста съм стрелял и да улучиш 10см мишена на 50м. е детска игра. Тези лъкове са снабдени с много прецизни мерни прибори и т.н....Освен това нашият дивеч е наистина див, не е като тия в оградите - спокойните и има невероятни сетива. Вариантите да го издебнеш са нищожни - пак от опит ти казвам!!! Говорим за издебване на ход, да не се объркаш нещо с причакването, не е същото!

И аз съм бил в казарма и имаше три позиции за стрелба с АК, освен със СВД и ПК - прав, клекнал и легнал!!! Ти сигурно в друга армия си служил! Да ти кажа и защо с ПК и СВД се стреля основно легнал - защото са тежки и прицелването е трудно, когато си в друга позиция освен легнал. Специално за СВД, а и въобще снайперовата стрелба - легнал е позицията, която ти дава най -голяма вероятност да поразиш мишена, но не си мисли, че всеки може да го направи. Изисква се много сериозна теоретична и стрелкова практическа подготовка!

Специално за антилопата Сайга или Степна антилопа - прочети и виж първо преди да говориш. Да, избивана е заради месо и рогата й, които се ползват в медицината, НО ОСНОВНАТА ПРИЧИНА ЗА НАМАЛЯЛАТА ПОПУЛАЦИЯ Е БОЛЕСТ, А НЕ ПРЕКОМЕРНИЯ ЛОВ - говорим за законен лов. Въобще коя популация, освен тази на Бизона в СА е намаляла от законен лов /не съм сигурен, че и там е бил законен, но както и да е/!!!!!
Да. Има много животни с намалели популации, но това не означава непремено, че е заради лова! В Африка например ловът е основния метод за контрол над бракониерството - със средствата, които постъпват от лов се финансират различни мероприятия по опазване на дивеча от бракониери, разселване и т.н.....

Кои са тия забранени "някои други" животни, бъди конкретен?

Да не забрави: С каква карабина ловуваш - калибър ме интересува и от колко време? Важно ми е да знам!

ПП. Дивата коза не е забранена за лов, а има специален режим на лов, АМА НЕ Е ГРУПОВ!!!
0

#11
Потребителя е офлайн   yHuKyM 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 461
  • Регистр: 04.06.13

 busido написа на 11.12.2019 - 09:02 :

...
Не съм професионалист и
това ми е първият видео проект.
...
Тихомир Тодоров "Стрелкови Спортен Клуб Борис Дрангов-НСО"

Получило ти се е добре. На мен ми хареса като го гледах. Пожелавам ти слука и други интересни моменти които да споделяш с нас.
Лека препоръка за бъдещите видео проекти - в описанието на видеото долу, поставяй списък с използваното оборудване (пушка, шаси, дулен компенсатор, барут, гилза, куршум, оптика, рингове, зрителна тръба, камера, микрофон и т.н.
Най-добре и с линкове където са приложими.
0

#12
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08
Дали проблема е в температурата,или в денивелацията? Толкова отгоре само от 14 градуса.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни