БГ Лов Форум: Защо удължаването на свинския лов на територията на цялата страна е безобразно и безотговорно - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Защо удължаването на свинския лов на територията на цялата страна е безобразно и безотговорно

#21
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Не съм съгласен за физическото усилие и компютрите.В нашата спортна зала има трима души млади и ловци. Но и тримата срещаме проблеми с излизането на лов. Запалении сме обаче не зависи само от нас. Аз слава богу започнах полека да излизам с дружинката си. Обаче другите две момчета постоянно срещат проблеми.
0

#22
Потребителят е онлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Чета тези щуротии и ми е чудно, че и смешно, какво толкова неясно има около таксациите. Ама то не е смешно, тъжно е. Тъжно е, защото показва, че пишещите тези мъдрости много малко обикалят ловните полета. Защото, ако си познават района, за тях няма да бъде тайна колко заек има, колко сърни(къде са леглата им), колко сюрийки с по колко прасета се наблюдават. Един обход по хранилките показва бройката на глиганите. Естествено, че мигрират, но от няколко обхода при зареждане на хранилките се добива представа с достатъчна точност.
Та, таксацията е нещо много просто и не тя стои в основата на проблемите в ловното стопанство.
0

#23
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14

Виж мнениетоКрестев написа на 05.01.2020 - 18:05 :

Таксацията на дивеча е нас е по метода ГТП (гледай тавана и пиши...). Има много точни методи, но са скъпи и трудоемки. За целите на любителския лов най-подходящо е планът за ползване да е обвързан с резултатите от предишния ловен сезон. Някои "тарикати" може да отчитат по-голямо ползване, но ако се въведе задължително маркиране на убития едър дивеч, това ще се ограничи.
Въпросът за броя на ловците е сложен. Първо - реално ловуващите едва ли надвишават 30%. Много "ловци" плащат билети, само за да могат да имат ловно оръжие. Ловът през последните 20-30 години стана всъщност лов на дива свиня. Една част от ловците не участват в него, а останалият дивеч (местен и прелетен) постоянно намалява поради много причини. За мене най-тревожно е, че възрастовата структура на ловците застарява, а много от младежите предпочитат компютърните игри и мразят всичко, свързано с физическо усилие.

И ужасно много от действащите ловци мразят физическото усилие. На пусия стоят до джипа или в него и така цял ден. Жалка пародия на ловци. Миналата седмица дойде един ловец от старото тесто ,пенсионер и вървя една гонка с мен гонача по желание , а младите ни другари залепнали за седалките. Засрамете се! Много сте такива ловци.
0

#24
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Мен не мене ме мързи да гоня. Даже ми е интересно и се забавлявам. Особено се кефя като ми кажат да стрелям през няколко минути. За следващия път съм приготвил един джоб бренеке (за прасе) и пълен патрондаш 30бр. (за гонене). Стрелям винаги зад мен и в земята наблизо да не пратя нещо до пусиите. Ходя колкото и където кажат нема шипки нема тръни. Възхищавам се на старите хора които имат желание да гонят. Гледам един дядо миналия път стар колкото си искаш с две кучета на повод - ще го отнесат ама с усмивка гони! И си викам еееее и аз да съм така един ден! Да имам тоя мерак! Не съдете по шепа дебелаци за всички.
0

#25
Потребителя е офлайн   emil2807 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 696
  • Регистр: 01.02.13

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 05.01.2020 - 21:31 :

Мен не мене ме мързи да гоня. Даже ми е интересно и се забавлявам. Особено се кефя като ми кажат да стрелям през няколко минути. За следващия път съм приготвил един джоб бренеке (за прасе) и пълен патрондаш 30бр. (за гонене). Стрелям винаги зад мен и в земята наблизо да не пратя нещо до пусиите. Ходя колкото и където кажат нема шипки нема тръни. Възхищавам се на старите хора които имат желание да гонят. Гледам един дядо миналия път стар колкото си искаш с две кучета на повод - ще го отнесат ама с усмивка гони! И си викам еееее и аз да съм така един ден! Да имам тоя мерак! Не съдете по шепа дебелаци за всички.

Хайде малко колегиалност може ли? А на колко от колегите ви им е писнало от мрънкачи като теб и горе пиещия ама спазват етикет.Правете го и вие!
0

#26
Потребителя е офлайн   radikn666 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 295
  • Регистр: 18.01.15
Това е истината повечето се скатават и ги мързи да ходят гоначи ако имаше колегиалност щеше да им е неудобно от старите ловци
0

#27
Потребителя е офлайн   d_ivanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 31.01.11
А в крайна сметка някъде нещо официално за удължаване на ловния сезон има ли? Защото в противен случай няма смисъл от тази тема.
0

#28
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
И въпреки ,че е ицвън темата:

А замисляли ли сте се, че за доста от младите ловци е трудно да се докопат то това заветно нещо групов лов. И като си правят сметка, с колко уговорки и "носене на вода от девет планини в дерета" са постигнали тона и на колко малко се държи позицията им като един от 20-те ловци записани в бележката. Дали ще им е лесно да проявят инициатива и да се включат активно в лова или ще си траят и ще гледат да не стъпят някъсе на криво?
Та замислете се, малко ,че нещата ве са само бели и черни. Ако на младия ловец не му покажеш добро отношение и желание за това да бъде включен в ловния працес то той, ще се седи и ще си мълчи и ще си пази малкото спечелени правомощие не съзнавайки ,че си вреди с тази пасивност , от страх да се не направи нещо нередно.

А вие старите ловци се замислете ,че в учебника за млади ловци никъде не пише кой води куче, кой стреля, кой дере(и как дере) и как се организира самия лов. Всичко това е ваша работа, която ако вие не свършите няма кой да ви я свърши. Стария ловец води куче, защото е научен и знае как се организира лова.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#29
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Това което аз знам, е че се очаква заповедта от МЗХГ за удължаването на груповия лов на дива свиня до края на януари.

Лично аз подкрепям удължаването, като част от мерките срещу АЧС, дори да е до средата на март.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#30
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоemil2807 написа на 05.01.2020 - 21:55 :

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 05.01.2020 - 21:31 :

Мен не мене ме мързи да гоня. Даже ми е интересно и се забавлявам. Особено се кефя като ми кажат да стрелям през няколко минути. За следващия път съм приготвил един джоб бренеке (за прасе) и пълен патрондаш 30бр. (за гонене). Стрелям винаги зад мен и в земята наблизо да не пратя нещо до пусиите. Ходя колкото и където кажат нема шипки нема тръни. Възхищавам се на старите хора които имат желание да гонят. Гледам един дядо миналия път стар колкото си искаш с две кучета на повод - ще го отнесат ама с усмивка гони! И си викам еееее и аз да съм така един ден! Да имам тоя мерак! Не съдете по шепа дебелаци за всички.

Хайде малко колегиалност може ли? А на колко от колегите ви им е писнало от мрънкачи като теб и горе пиещия ама спазват етикет.Правете го и вие!


Кой мрънка бе колега ? Гоня и се кефя! Не ходя за да дрема в храстите. Веднъж след като гоних и петте гонки ме питат :
- Ти до сега защо не си идвал? Пред човека "секретар" дето от Септември му звъня по 3-4 пъти седмично и все не можело в момента. После що няма млади хора. Не съм злопаметен , но мисля всеки трябва да има своя шанс за изява. Вече ако не става е друга тема.
0

#31
Потребителят е онлайн   Андон Николов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 692
  • Регистр: 20.06.08
Чета и не вярвам как някви си секретари ще ти кажат дали да идеш или не на лов или аз нещо съм в грешка.
0

#32
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Новина: Груповия лов на дива свиня до края на януари
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#33
Потребителя е офлайн   zgo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 206
  • Регистр: 10.09.19
Ха да ни е честито, като си мълчим ще има и до средата на април.

Изчетох всичко. Един колега писал, че ни мързяло да проведем таксацията. Не, не ни мързеше, но след като три години подред давахме нагоре към сдружението данни от таксацията със стремеж към реалност, и след като три години Шкембаците от ръководството на сдружението пренаписваха нашите данни по техен си интерес, гледайки в тавана, И НИЕ КАКТО ДРУГИТЕ спряхме да се занимаваме с таксации. Защото нашите листчета отиват в коша.

Например - понеже приятелите на специалиста по лова са бракониери от автомобил на фар, няма как да се напишат сърните които сме таксирали, защото ще трябва да ни дават разрешителни за сърна 3-4 пъти над тези които ни издават, защо ние да си ловуваме сърните като бракониерите на специалиста по лова ще опукат тия сърни и след това ще ги консумират заедно с него.

След това дивата свиня е драстично завишена спрямо таксацията за да може да се пълни хазната на сдружението от празни ловни излети на свиня.

Когато в сдруженията има ТОЛУПИ, смисъла и на най-съвестната таксация се губи. Сега и в тези сдружения с пет-шест пъти надписани свине ще се ловува до края на януари. Последствията ще са че дивата свиня няма да стане 0,4 на сто хектара, а ще стане 0,04. или да закръглим 0,00 на сто хектара.

Дивата свиня и към момента е занулена на някои места, но по таксация я има в изобилие и в Брюксел се отчита, че трябва да се избият повече свине отколкото има.

И пак никой не прави разлика между африканска и обикновена чума. Защо няма нито един случай на обикновена чума, това е въпроса на въпросите.
0

#34
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоzgo написа на 07.01.2020 - 00:08 :

Ха да ни е честито, като си мълчим ще има и до средата на април.

Изчетох всичко. Един колега писал, че ни мързяло да проведем таксацията. Не, не ни мързеше, но след като три години подред давахме нагоре към сдружението данни от таксацията със стремеж към реалност, и след като три години Шкембаците от ръководството на сдружението пренаписваха нашите данни по техен си интерес, гледайки в тавана, И НИЕ КАКТО ДРУГИТЕ спряхме да се занимаваме с таксации. Защото нашите листчета отиват в коша.

Например - понеже приятелите на специалиста по лова са бракониери от автомобил на фар, няма как да се напишат сърните които сме таксирали, защото ще трябва да ни дават разрешителни за сърна 3-4 пъти над тези които ни издават, защо ние да си ловуваме сърните като бракониерите на специалиста по лова ще опукат тия сърни и след това ще ги консумират заедно с него.

След това дивата свиня е драстично завишена спрямо таксацията за да може да се пълни хазната на сдружението от празни ловни излети на свиня.

Когато в сдруженията има ТОЛУПИ, смисъла и на най-съвестната таксация се губи. Сега и в тези сдружения с пет-шест пъти надписани свине ще се ловува до края на януари. Последствията ще са че дивата свиня няма да стане 0,4 на сто хектара, а ще стане 0,04. или да закръглим 0,00 на сто хектара.

Дивата свиня и към момента е занулена на някои места, но по таксация я има в изобилие и в Брюксел се отчита, че трябва да се избият повече свине отколкото има.

И пак никой не прави разлика между африканска и обикновена чума. Защо няма нито един случай на обикновена чума, това е въпроса на въпросите.


Много дребнаво и незряло разсъждаваш колега.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#35
Потребителя е офлайн   Антон Антонов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 272
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоzgo написа на 07.01.2020 - 00:08 :

Ха да ни е честито, като си мълчим ще има и до средата на април.

Изчетох всичко. Един колега писал, че ни мързяло да проведем таксацията. Не, не ни мързеше, но след като три години подред давахме нагоре към сдружението данни от таксацията със стремеж към реалност, и след като три години Шкембаците от ръководството на сдружението пренаписваха нашите данни по техен си интерес, гледайки в тавана, И НИЕ КАКТО ДРУГИТЕ спряхме да се занимаваме с таксации. Защото нашите листчета отиват в коша.

Например - понеже приятелите на специалиста по лова са бракониери от автомобил на фар, няма как да се напишат сърните които сме таксирали, защото ще трябва да ни дават разрешителни за сърна 3-4 пъти над тези които ни издават, защо ние да си ловуваме сърните като бракониерите на специалиста по лова ще опукат тия сърни и след това ще ги консумират заедно с него.

След това дивата свиня е драстично завишена спрямо таксацията за да може да се пълни хазната на сдружението от празни ловни излети на свиня.

Когато в сдруженията има ТОЛУПИ, смисъла и на най-съвестната таксация се губи. Сега и в тези сдружения с пет-шест пъти надписани свине ще се ловува до края на януари. [color="#A0522D"[color="#FF0000"]]Последствията ще са че дивата свиня няма да стане 0,4 на сто хектара, а ще стане 0,04. или да закръглим 0,00 на сто хектара.
[/color][/color]
Дивата свиня и към момента е занулена на някои места, но по таксация я има в изобилие и в Брюксел се отчита, че трябва да се избият повече свине отколкото има.

И пак никой не прави разлика между африканска и обикновена чума. Защо няма нито един случай на обикновена чума, това е въпроса на въпросите.

[color="#FF0000"]Това дори АЧС няма да успее да стори![/color]
0

#36
Потребителя е офлайн   Антон Антонов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 272
  • Регистр: 22.07.08
Имах предвид за зануляването на 100 хектара, но нещо не ми се получи с цвета!
0

#37
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Новина: Заповед на МЗХГ: До 31 януари групов лов на дива свиня
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#38
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 07.01.2020 - 14:00 :


Освен удължаване на сроковете за ловуване, със заповед на министъра на земеделието, храните и горите се отменя и зонирането на инфектираните зони при констатирани случаи на АЧС. Отпада забраната за лов в територии, в които е установена дива свиня с наличие на вируса.

Към новината и заповедта: Заповед на МЗХГ: Отпада забраната за лов в зоните с АЧС

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#39
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 06.01.2020 - 14:49 :


Кой мрънка бе колега ? Гоня и се кефя! Не ходя за да дрема в храстите. Веднъж след като гоних и петте гонки ме питат :
- Ти до сега защо не си идвал? Пред човека "секретар" дето от Септември му звъня по 3-4 пъти седмично и все не можело в момента. После що няма млади хора. Не съм злопаметен , но мисля всеки трябва да има своя шанс за изява. Вече ако не става е друга тема.

Колега, искам да ти кажа, че ловът на дива свиня е групов и всеки, който участва в него си има своето голямо значение!
Така, както е много важен и полезен труда на гоначите, така и ловците, които са на пусии са от голямо значение за ползотворния лов!
Така, както има некадърни и мързеливи гоначи, така има и некадърници и глупаци по пусиите!
1. Не всеки ловец става за гонач! Един добър гонач трябва да води куче/та, трябва да познава всяко куче как работи и само като го чуе да предполага със сигурност какво гони! Добрия гонач трябва да познава добре района, който се гони, да познава местообитанията на дивеча, да познава разположението на пусиите и да е подготвен за всякакви изненади в гъсталаците! Добрия гонач трябва да знае кога да подкрепи усилията на кучетата, кога и как да извести на пусиите за наличието на търсения дивеч и т.н. и т.н.
Добрите гоначи са рядкост и когато ги срещнеш е истинско удоволствие да ловуваш с тях!
2. Не съм съгласен с това, което си написал (оцветеното в червено)! От ловеца на пусия също се изисква добра стрелкова подготовка, добър подбор на ловни дрехи, познаване навиците на дивеча, разчитане на следи, заемана на правилна и безопасна (спрямо другите стрелци) позиция за стрелба, спазване на СТРОГА ДИСЦИПЛИНА за боравене с оръжието, за пазене на тишина на пусията и т.н. и т.н. Добрия ловец, стоящ на пусия никога няма да застраши живота на съседните пусии или пък на гоначите! Добрия ловец, стоящ на пусия трябва да е готов да подпомага работата на гонача и кучетата!
Така съвместната добра работа на гонача и стрелеца води до добри резултати и до постигане на удоволствие от лова и за двамата! И двамата се чувстват удовлетворени от свършената работа и от получения резултат при слука!
В лова всички са равни и трябва да се уважават усилията, както на единия, така и на другия!
Поздрави и наслука!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#40
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18

Виж мнениетоHuntermen написа на 07.01.2020 - 16:52 :

Виж мнениетоЧичо Стефчо написа на 06.01.2020 - 14:49 :


Кой мрънка бе колега ? Гоня и се кефя! Не ходя за да дрема в храстите. Веднъж след като гоних и петте гонки ме питат :
- Ти до сега защо не си идвал? Пред човека "секретар" дето от Септември му звъня по 3-4 пъти седмично и все не можело в момента. После що няма млади хора. Не съм злопаметен , но мисля всеки трябва да има своя шанс за изява. Вече ако не става е друга тема.

Колега, искам да ти кажа, че ловът на дива свиня е групов и всеки, който участва в него си има своето голямо значение!
Така, както е много важен и полезен труда на гоначите, така и ловците, които са на пусии са от голямо значение за ползотворния лов!
Така, както има некадърни и мързеливи гоначи, така има и некадърници и глупаци по пусиите!
1. Не всеки ловец става за гонач! Един добър гонач трябва да води куче/та, трябва да познава всяко куче как работи и само като го чуе да предполага със сигурност какво гони! Добрия гонач трябва да познава добре района, който се гони, да познава местообитанията на дивеча, да познава разположението на пусиите и да е подготвен за всякакви изненади в гъсталаците! Добрия гонач трябва да знае кога да подкрепи усилията на кучетата, кога и как да извести на пусиите за наличието на търсения дивеч и т.н. и т.н.
Добрите гоначи са рядкост и когато ги срещнеш е истинско удоволствие да ловуваш с тях!
2. Не съм съгласен с това, което си написал (оцветеното в червено)! От ловеца на пусия също се изисква добра стрелкова подготовка, добър подбор на ловни дрехи, познаване навиците на дивеча, разчитане на следи, заемана на правилна и безопасна (спрямо другите стрелци) позиция за стрелба, спазване на СТРОГА ДИСЦИПЛИНА за боравене с оръжието, за пазене на тишина на пусията и т.н. и т.н. Добрия ловец, стоящ на пусия никога няма да застраши живота на съседните пусии или пък на гоначите! Добрия ловец, стоящ на пусия трябва да е готов да подпомага работата на гонача и кучетата!
Така съвместната добра работа на гонача и стрелеца води до добри резултати и до постигане на удоволствие от лова и за двамата! И двамата се чувстват удовлетворени от свършената работа и от получения резултат при слука!
В лова всички са равни и трябва да се уважават усилията, както на единия, така и на другия!
Поздрави и наслука!

Не ми се сърди колега. Писах го защото колегата ме нарече мързелив и мрънкач. А това в никакъв случай не съм. Ловът трябва да е колективно занятие и напълно те подкрепям в това твърдение. Уважавам старите и се старая да уча от тях. Иначе има "младежи" с прекомерно наднормено тегло които съм виждал на лов. Тлъсти и неподвижни да го кажем. Аз не се заяждам с тях разбирам , че физически нямат възможност да ходят из деретата. Ловът е колективно занятие.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни