БГ Лов Форум: Лов на вълци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на вълци съвети,коментари,инструкции

#21
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(plamen__ @ Feb 2 2009, 13:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не колега!На мене този ми е четвърти вълк.По-точно вълчица.А кмет не съм ,не съм си и мислил да бъда,а вълци имам желание да убивам още.Те си ме търсят,какво да правя? biggrin.gif



браво колега дано все така те следва слуката на тези много умни животни успех
0

#22
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Колеги, вчера одрах вълчицата и преди да се разделя с трупа ми беше интересно да знам с какво се е хранила,защото личеше,че е хапнала добре,когато я убих.Само козина и месо имаше в стомаха и,а от какво вижте сами.

0

#23
Потребителя е офлайн   nishtonovo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 91
  • Регистр: 06.11.08

Е,това е! Само така,къде се губиш до сега biggrin.gif !
Поздравления за улова! И се записвам за уроци при теб...
0

#24
Потребителя е офлайн   nishtonovo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 91
  • Регистр: 06.11.08
Разкажи с подробности,а ако искаш направо го опиши в темата за "хищния" конкурс?
0

#25
Потребителя е офлайн   ЙОРДАН74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 538
  • Регистр: 07.03.08
Пламене, браво все така да ти върви!
Това лапа от куче ли е?

0

#26
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(plamen__ @ Feb 3 2009, 09:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, вчера одрах вълчицата и преди да се разделя с трупа ми беше интересно да знам с какво се е хранила,защото личеше,че е хапнала добре,когато я убих.Само козина и месо имаше в стомаха и,а от какво вижте сами.

Пламене... много добра слука имаш но качвай по малки снимки, че тези са големи и разтягат форума а и на доста колеги ще им се отвори по бавно тази тема! Предварително ти благодаря!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#27
Потребителя е офлайн   todor_s11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 175
  • Регистр: 11.03.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ Feb 3 2009, 11:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пламене, браво все така да ти върви!
Това лапа от куче ли е?

От язовеч - борсук . ohmy.gif
0

#28
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(vater @ Feb 3 2009, 11:22 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пламене... много добра слука имаш но качвай по малки снимки, че тези са големи и разтягат форума а и на доста колеги ще им се отвори по бавно тази тема! Предварително ти благодаря!

Извинявам се за размера на снимките!Можех и по малки да ги кача но ми се ще да се вижда по добре какво има на тях и затова.
Поздрави!


0

#29
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ Feb 3 2009, 11:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пламене, браво все така да ти върви!
Това лапа от куче ли е?

Мерси Данчо!Не е лапа от куче от язовец е ,някои колеги познаха.Добре ,че се е била наяла вълчицата,защото я отстрелях докато моите малките кутрета гонеха .Едното се върна 40 мин.след като вдигнаха,а другото след три часа.Вече бях изтръпнал!Вече знаех ,че в раиона има вълци и мислех ,че кутрето е заминало,или ще замине след като го няма толкова време.Утре стават на 7 месеца тези кучета.
Поздрави!

0

#30
Потребителя е офлайн   ЙОРДАН74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 538
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(plamen__ @ Feb 3 2009, 12:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мерси Данчо!Не е лапа от куче от язовец е ,някои колеги познаха.Добре ,че се е била наяла вълчицата,защото я отстрелях докато моите малките кутрета гонеха .Едното се върна 40 мин.след като вдигнаха,а другото след три часа.Вече бях изтръпнал!Вече знаех ,че в раиона има вълци и мислех ,че кутрето е заминало,или ще замине след като го няма толкова време.Утре стават на 7 месеца тези кучета.
Поздрави!

Смели кучета....дано само не им стане навик да гонят вълци,че това нищо добро няма да им донесе!
Поздрави!

0

#31
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(ЙОРДАН74 @ Feb 3 2009, 12:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Смели кучета....дано само не им стане навик да гонят вълци,че това нищо добро няма да им донесе!
Поздрави!

Не съм сигурен,че са гонили вълците,но на малкото сняг така и не разбрах какво гониха.Тръгнах по дирата,но освен лапи и то размазани друго не личеше.Под малкото сняг има шума и стъпките не личат добре.
Не ми се ще хич да са гонили вълците!!!Но да ти кажа не ги е страх.Ето един клип от момента в който се върна едното куче и видя вълка.

http://www.maxtv.bg/bg/watch:20843

0

#32
Потребителя е офлайн   ВЕНЧЕНЦО 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 838
  • Регистр: 09.07.08
Браво колега,явно много ги има щом този е четвърти.
0

#33
Потребителя е офлайн   Стоян Василев 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 07.01.09
да ви се похвалим и от наше село- Приморско. Това е вълчица - 37 кг, не знам как ще изглежда вълк 80 кг. както пишеше в по горните постове

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Wolf_013.jpg
  • Прикачено изображение: Wolf_001.jpg

0

#34
Потребителя е офлайн   balkan 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 08.10.08
Цитат(plamen__ @ Feb 2 2009, 13:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не колега!На мене този ми е четвърти вълк.По-точно вълчица.А кмет не съм ,не съм си и мислил да бъда,а вълци имам желание да убивам още.Те си ме търсят,какво да правя? biggrin.gif



доста добър вълк и добра снимка biggrin.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(Стоян Василев @ Feb 4 2009, 20:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
да ви се похвалим и от наше село- Приморско. Това е вълчица - 37 кг, не знам как ще изглежда вълк 80 кг. както пишеше в по горните постове

има колега 80 кг вълци браво за слуката
0

#36
Потребителя е офлайн   nishtonovo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 91
  • Регистр: 06.11.08
Цитат(Стоян Василев @ Feb 4 2009, 20:31 ) <{POST_SNAPBACK}>
да ви се похвалим и от наше село- Приморско. Това е вълчица - 37 кг, не знам как ще изглежда вълк 80 кг. както пишеше в по горните постове



Стояне,поздравления! С какво е отстреляна тая вълчица?
0

#37
Потребителя е офлайн   Стоян Василев 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 07.01.09
Не съм и аз Майстора а колегата Милен Анастасов на снимката вдясно. Аз бях на пусията донего и видях как се преметна след изстрела. Ако беше минала 20-30 метра встрани щях аз да съм майстора а иначе е настигнаха 5-6 съчми 13-0

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Wolf_010.jpg

0

#38
Потребителя е офлайн   cifka7a 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 150
  • Регистр: 11.11.08
Като четох поста на колегата и се сетих за лисицата и вълка от расказите по книшките tongue.gif
Там се казва глупавият вълк и хитрата лисица....а в релност е напално обратното ...
Хитрият вълк и глупавата лисица..
Аз декември на последния излет точно преди да се орянтираме да спираме ...и кучетата залаяха ... сабраха се сичките кучета и почна голямото гонене ....2 часа вардене....пусиите бяха добре расположени и трудно щеше да избяга нагоре в балкана...ударихме вълчицата ....която по думите на колегата не била никак малка но за жалост не смъртоносно в предния крак...
За големина садете по това че кучетата се спираха като се спреше и тя.....да даржиж страх на 15 кучета значи има за какво да си ценен...
За жалост останах само с този расказ от последния си излет...защото хитрушата завартя кучетата няколко пъти из района и накрая ги накара да трагнат по следа....но коя следа да тарсят при толкова много...накрая кучетата излязоха при нас и спряха гонката...доста истущени се прибрахме и ние и те...с празни ръце но хубави изживявания!
За това е красив вълчия лов....даваш много зада земеш нещо!!!
Никой човек не е по солен от живота в който живее...
0

#39
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(cifka7a @ Feb 20 2009, 19:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като четох поста на колегата и се сетих за лисицата и вълка от расказите по книшките tongue.gif
Там се казва глупавият вълк и хитрата лисица....а в релност е напално обратното ...
Хитрият вълк и глупавата лисица..
Аз декември на последния излет точно преди да се орянтираме да спираме ...и кучетата залаяха ... сабраха се сичките кучета и почна голямото гонене ....2 часа вардене....пусиите бяха добре расположени и трудно щеше да избяга нагоре в балкана...ударихме вълчицата ....която по думите на колегата не била никак малка но за жалост не смъртоносно в предния крак...
За големина садете по това че кучетата се спираха като се спреше и тя.....да даржиж страх на 15 кучета значи има за какво да си ценен...
За жалост останах само с този расказ от последния си излет...защото хитрушата завартя кучетата няколко пъти из района и накрая ги накара да трагнат по следа....но коя следа да тарсят при толкова много...накрая кучетата излязоха при нас и спряха гонката...доста истущени се прибрахме и ние и те...с празни ръце но хубави изживявания!
За това е красив вълчия лов....даваш много зада земеш нещо!!!


Колега,според мен не,чак толкова умен и хитър вълка.Аз съм имал възможност от близо да се срщна с 5 вълка и резултата е четири на едно за мене.Единият вък с който се видяхме не можах за съжаление и да му стрелям,понеже и в двете ръце водех по едно куче,а пушката ми беше на ремък.От тогава нямам ремък на нито една пушка.Предимството на вълка са неговите сетива,но няма по силно нещо от глада и в борбата си за оцеляване дават фиря доста вълци.Вторият вълк който убих,мисля ,че беше 2001г. го убих на глвния път Монтана -София.На пет километра под Берковица,към 21 часа.Връщахме се от лов на заек.Бяхме ходили да гостуваме в една дружинка на 80 км.Пушките ни бяха в багажника на колата.Вълка премина през шосето на около 100 метра пред колата и спря.Когато пресичаше видях ,че носи месо в устата си.Фаровете на колата светеха много високо,понеже бяхме 4 човека вътре.Част от компанията не ми повярваха ,че е вълк и аз завъртях колата в страни за да го осветя с фаровете.Вълкът стоеше,но месото му го нямаше.Веднага реших ,че точно затова не бяга.Обърнах и се върнах с колата в обратна посока.Спрях след първия завой и си извадих пушката от кълъфа.Накарах жена ми да шофира а аз седнах от другата страна,защото вълка беше от дясно по посока на движението.Като приближихме,благодарение на снега който беше в страни от пътя забелязах ,че вълка си е там.Като се изравнихме с него,казах на жена ми да спре,но да не гаси колата.Виждах силуета на вълка но през един храст.Помолох я да върне малко назад и тя го направи,но пък вълка мръдна напред и пак трябваше да стрелям през храста.Отворих вратата и слязох.Вълкът тръгна тръс да се спасява,но аз стрелях и ведннага се затичах напред ,защото за момент не виждах нищо напред.Исках ако не съм го ударил да мога да го видя още веднъж за да повторя.Но вълкът вече не мърдаше.Беше изпуснал мръвката в канавката и не му се тръгваше без нея.Не споменах ,че през цялото време минаваха и дръги коли и благодарение и на тях той не можа да се върне до канавката,а аз имах време и шанс да отида да обърна и да си извадя пушката.
А ето го и гладника:

0

#40
Потребителя е офлайн   Александър Цветков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 28
  • Регистр: 31.08.08
Прикачено изображение: 27.01_2008.jpg
Не съм аз майстора,но понякога се случва така.
0

Сподели темата:


  • (24 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни