БГ Лов Форум: Лов на вълци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на вълци съвети,коментари,инструкции

#421
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Колеги, ако има някой от района на селата Долни или Горни Вадин - нека пише, ако знае за случая с убитото теле оня ден от двата вълка, които тероризират местните фермери от около три месеца!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#422
Потребителя е офлайн   Асен Момчилов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 30.06.10
Колеги моля за съвет, ловувам на едро с 308w, искам да си обособя и една карабина за хищници за да не сменям оптиките постоянно. 223 достатъчен ли е за вълк или 243 да взимам.При нас се застояха последните 1-2 години и дивеча почти изчезна.
0

#423
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Няма нужда....налагай ги с тази...тъкмо си и свикнал...;)
0

#424
Потребителя е офлайн   Асен Момчилов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 30.06.10
Полуавтоматична е и е с 1- 4 х24 оптика, не е много подходяща за чакане.
0

#425
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
[quote name='Асен Момчилов' timestamp='1465112662' post='672190']
Полуавтоматична е и е с 1- 4 х24 оптика, не е много подходяща за чакане.

Пушката си става тъкмо няма да дереш, но оптиката ти не става...
Това в кръга на майтапа.Защото кожата на вълка също е трофей, а с този калибър...Дали ще е 223 или 243 и двата калибъра си стават, но оптиката трябва да е с по-голямо увеличение 3-9 х 40/50/ и по-добре с подсветка.
0

#426
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Оптики моптики глупости на търкалета, днеска с един колега зареждаме си стървилищата едно по едно и си говорим общи приказки между другото та той ми разправя следния случаи. Купил си един в дружинката чисто ново ак подобно с оптика х9 или х10 , и на 200 метра точни измерени сложили 1 шише от безалкохолно това след лова и да си пострелят да видят новия ак и новата оптика. Стреляли двама трима не умерили шишето, и този моя колега го викнали и той да стрелне . Тои вече на години сигурно има 65-67г. Той погледнал през оптиката видяло му се размазано и много приближено и им рекъл свалете тази оптика аз на механични мога да стрелям само и от първия път си бутнъл шишето на мерник 2. И на мене ми разправя аз бях граничар тва хиляди патрони съм си стрелял все на механични кви са тези оптики за 200 метра не мога ги разбера. После на връщане примерно 10км. черен път го взимаме с колата за 10-20 минути и колегата пак ми вика тва джиповете ся последните 15-20г излезнаха на мода, едно време преди 40г това всичкото все пеша сме го вървяли :P/>
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#427
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 Георги ловеца написа на 06.06.2016 - 16:12 :

Оптики моптики глупости на търкалета, днеска с един колега зареждаме си стървилищата едно по едно и си говорим общи приказки между другото та той ми разправя следния случаи. Купил си един в дружинката чисто ново ак подобно с оптика х9 или х10 , и на 200 метра точни измерени сложили 1 шише от безалкохолно това след лова и да си пострелят да видят новия ак и новата оптика. Стреляли двама трима не умерили шишето, и този моя колега го викнали и той да стрелне . Тои вече на години сигурно има 65-67г. Той погледнал през оптиката видяло му се размазано и много приближено и им рекъл свалете тази оптика аз на механични мога да стрелям само и от първия път си бутнъл шишето на мерник 2. И на мене ми разправя аз бях граничар тва хиляди патрони съм си стрелял все на механични кви са тези оптики за 200 метра не мога ги разбера. После на връщане примерно 10км. черен път го взимаме с колата за 10-20 минути и колегата пак ми вика тва джиповете ся последните 15-20г излезнаха на мода, едно време преди 40г това всичкото все пеша сме го вървяли :P/>/>

Който си го може, си го може. Не му трябва компенсиране на макс.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#428
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

 nikopm написа на 24.09.2015 - 09:12 :

 piri написа на 24.09.2015 - 00:17 :

грешките на ловеца около мършата често провалят слуката.

Които най-често са......... ? Би ли споделил колега ? Може би имаш повече опит .

Ами основната грешка е свързана със несериозен подход към ситуацията. Вместо човек да се настрои с идеята, че вълците ще дойдат, се чака кратко и без надежда. Така може да се получи вместо ти да си подготвен и вълкъд да се окаже изненадания, да стане обратното.
Правилата, които считам за важни са:
- мирисова маскировка. Вълците бягат и от стара миризма на човек, тоест и да си чакал часове, ако ти хванат подходната следа си го закъсал.
- да не се окажеш полегнала Тодора или заспала Станка при появата му. Понякога излиза тихо и внезапно, ти си в полусънена ситуация и пушката ти на предпазител и сочи на където не трябва. А вълка вече те е видял.
-Почти няма вълк, нападнал домашно животно който още същата вечер да не се върне.
- Когато пукаш от студ или те е навалял дъжд, и си принуден да напуснаш обекта, си намери път за изход за да оставиш минимум следи.
- Предвиждаш най-вероятните подходи и чакаш натам.
-На мърша вълк обикновено идва късно нощем но има и изключения.
- вълк пада лесно, но все пак ако стреляте на открито а не в гъстото на посоки.
- понякога времето за изстрел е много малко.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#429
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Два вълка бяха отстреляни на първия ловен излет в с. Репляна

Публикувано изображение

Сезона бе открит с голям успех, бяха отстреляни два вълка. Първия зрял и много едър, падна с един изстрел от опитния ловец Жечко Живин. Втория вълк е млад, отстрелян също с един изстрел от Симеон Донкин. Съвсем наблизо беше открита разкъсана и полуизядена кошута.

Публикувано изображение

Това е район с постоянно целогодишно наличие на вълци, голяма напаст и се срещат съвсем близо и до населените места. Според ловците това е района с най-голяма популация на вълци в България, може би поради това, че е в непосредствена близост до сръбската граница.

Публикувано изображение

Ето какво още споделя ловецът Борислав Бубичов: От изключителна важност за полезния дивеч е насърчаването и поощряване на лова на хищници, но уви- вече никой не го е грижа, не се изплащат премии - парични или дърва, както едно време. Ще има доста по-добри резултати в отстрела на хишници, ако имаше и материален стимул, макар и символично. От там и полезния дивеч ще се възстановява по-бързо.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#430
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Piri , понеже от гъдаене на кафе , боб и захарче неразбираш , а иначе мн'о знаеш.... та да те попитам как си със зъбите ?
Е ?!
пп И немой да се напиняш мн'о да си непонестиш пупак ! ;)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: image-0-02-05-01cd6ae4c8d110a596fe4bb63e2a5322dd6d7a992d23dc9a83c6d1661f7c016f-V.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#431
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

 Георги Петров написа на 11.10.2016 - 16:50 :

Piri , понеже от гъдаене на кафе , боб и захарче неразбираш , а иначе мн'о знаеш.... та да те попитам как си със зъбите ?
Е ?!
пп И немой да се напиняш мн'о да си непонестиш пупак ! ;)/>


Въпроса персонално към пипи ли е Жоре ?
Щото ...... не вярвам , че очакваш какъвто и да е отговор от него. :D
0

#432
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Иво Михайлов написа на 12.10.2016 - 10:15 :

 Георги Петров написа на 11.10.2016 - 16:50 :

Piri , понеже от гъдаене на кафе , боб и захарче неразбираш , а иначе мн'о знаеш.... та да те попитам как си със зъбите ?
Е ?!
пп И немой да се напиняш мн'о да си непонестиш пупак ! ;)/>/>


Въпроса персонално към пипи ли е Жоре ?
Щото ...... не вярвам , че очакваш какъвто и да е отговор от него. :D/>

Само и единствено към pipi !
Все пак Той е вещото лице , дори имал важни правила за варда на вълци .... :o

" Правилата, които считам за важни са:
- мирисова маскировка. Вълците бягат и от стара миризма на човек, тоест и да си чакал часове, ако ти хванат подходната следа си го закъсал.
- да не се окажеш полегнала Тодора или заспала Станка при появата му. Понякога излиза тихо и внезапно, ти си в полусънена ситуация и пушката ти на предпазител и сочи на където не трябва. А вълка вече те е видял.
-Почти няма вълк, нападнал домашно животно който още същата вечер да не се върне.
- Когато пукаш от студ или те е навалял дъжд, и си принуден да напуснаш обекта, си намери път за изход за да оставиш минимум следи.
- Предвиждаш най-вероятните подходи и чакаш натам.
-На мърша вълк обикновено идва късно нощем но има и изключения.
- вълк пада лесно, но все пак ако стреляте на открито а не в гъстото на посоки.
- понякога времето за изстрел е много малко." :D :D :D
Голям вардажия се оказа ей .... щом като " понякога времето за изстрел е много малко" и др. бисери като "Понякога излиза тихо и внезапно" и т. н .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#433
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
На 20.11.2016 г. по време на групов лов на дива свиня ловците от 24-та Ловна дружина Калотина към ЛРС Сливница имаха рядка слука. Младият ловец Илиян Пешев отстреля едър мъжки вълк в местността "Изворско равнище".

Пожелаваме на всички колеги да имат подобна вълча слука.

Публикувано изображение

Изпратено на имейла на БГ ЛОВ
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#434
Потребителя е офлайн   MCCLAIN 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 994
  • Регистр: 30.09.10
https://www.youtube....h?v=u1zCNH_oN2Q
MCCLAIN
0

#435
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Ловец излиза на лов за сръндак, слуката го спохожда с 40 килограмов вълк.

Публикувано изображение

Главен Експерт в РДГ Шумен, инж. Минчо Кулев отстреля на 16.05.2017 година рано сутринта в землището на ЛРД с. Драгоево 40 килограмов вълк.

Слуката се осъществи по време на индивидуален лов за сръндак, в землището на село Драгоево по полите на Преславския балкан. Инж. Кулев в опитите си да издебне на ход сръндак забелязва с периферното си зрение, че в засятата със слънчогледова култура дивечова нива нещо се движи, той мигновено се съсредоточава върху животното, което от своя страна е на не малката дистанция от 200м. През бинокъла си вижда, че това е голям вълк и веднага го вкарва в оптиката и почти на последни метри преди да се скрие от полезрението му той успява да натисне спусъка и да повали с един изстрел голямото животно.

Това му е втория добит трофей от вълк на инж. Кулев, който за пореден път доказва, че е професионалист в тази сфера и че лова не е само слука а и наука.

Публикувано изображение

Изпратено на имейла на БГ ЛОВ от приятел на майстора ловец Исмаил Курдов.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#436
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

 Vasil Terziyski написа на 17.05.2017 - 18:22 :

Ловец излиза на лов за сръндак, слуката го спохожда с 40 килограмов вълк.

Публикувано изображение

Главен Експерт в РДГ Шумен, инж. Минчо Кулев отстреля на 16.05.2017 година рано сутринта в землището на ЛРД с. Драгоево 40 килограмов вълк.

Слуката се осъществи по време на индивидуален лов за сръндак, в землището на село Драгоево по полите на Преславския балкан. Инж. Кулев в опитите си да издебне на ход сръндак забелязва с периферното си зрение, че в засятата със слънчогледова култура дивечова нива нещо се движи, той мигновено се съсредоточава върху животното, което от своя страна е на не малката дистанция от 200м. През бинокъла си вижда, че това е голям вълк и веднага го вкарва в оптиката и почти на последни метри преди да се скрие от полезрението му той успява да натисне спусъка и да повали с един изстрел голямото животно.

Това му е втория добит трофей от вълк на инж. Кулев, който за пореден път доказва, че е професионалист в тази сфера и че лова не е само слука а и наука.

Публикувано изображение

Изпратено на имейла на БГ ЛОВ от приятел на майстора ловец Исмаил Курдов.


Браво на майстора!
Поздравления!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#437
Потребителя е офлайн   тонимонтеро 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 111
  • Регистр: 09.12.15
Евала!!!!

Дай Боже, всеки Му!!!
0

#438
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Една друга интересна тема. Някой да се похвали или да даде нови идеи? :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#439
Потребителя е офлайн   Go6o_lud 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 30.10.15
Да повдигна малко темата понеже не е писано доста време в нея. Най-накрая мечтаното от мен животно излезе на моята пусия и съм изключително радостен, че можах да реагирам на време и да добия дългоочаквания от мен трофей! Зрял мъжки екземпляр около 60 кг.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 457827E7-EFBE-4D58-949F-F23AAF2BC8C2.png

0

#440
Потребителя е офлайн   spongebot 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 06.09.19

 Go6o_lud написа на 09.12.2020 - 14:21 :

Да повдигна малко темата понеже не е писано доста време в нея. Най-накрая мечтаното от мен животно излезе на моята пусия и съм изключително радостен, че можах да реагирам на време и да добия дългоочаквания от мен трофей! Зрял мъжки екземпляр около 60 кг.


Евала колега! Благородно ти завиждам и пожелавам такава слука на всеки запален хищничар! От снимката изглежда попадението да е едно и на точното място. Ще съм ти много благодарен ако споделиш някоя друга подробност покрай твоята слука. Бъди здрав!
0

Сподели темата:


  • (24 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни