БГ Лов Форум: Българско гонче - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (242 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Българско гонче

#41
Потребителя е офлайн   huntar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 231
  • Регистр: 14.03.08
кутретата са хубави.има ли свободни и нещо за родителите,ако може
huntar
0

#42
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(GeRaK @ Apr 1 2008, 19:07 ) Виж мнението
......... затова апелирам куповачите да си търсят правата и предварително да се уговарят с продавачите,...

В сайта на БРФК има доста правилници, а този Договор за покупко-продажба на куче ще е полезен на всеки, решил да си вземе куче!
Надявам се, да съм била полезна valko.
0

#43
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(huntar @ Apr 1 2008, 21:01 ) Виж мнението
кутретата са хубави.има ли свободни и нещо за родителите,ако може


Кутретата не се продават колега,поне на този етап.Бащата е мое куче,казва се Бекер,снимки има в галерията,а майката е на един мой приятел.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#44
Потребителя е офлайн   huntar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 231
  • Регистр: 14.03.08
Като решиш да продаваш пиши на ЛС
huntar
0

#45
Потребителя е офлайн   КЕРКЕНЕЗ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1694
  • Регистр: 18.02.08
още един претендент
0

#46
Потребителя е офлайн   valko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 401
  • Регистр: 15.03.08
колеги искам да ви питам, моето куче е на 8 месеца и скоро ще се разгони, как може най бързо да премине през този период, дава ли му се нещо.
0

#47
Потребителя е офлайн   доктора 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 415
  • Регистр: 05.04.08
Цитат(valko @ Apr 7 2008, 23:01 ) Виж мнението
колеги искам да ви питам, моето куче е на 8 месеца и скоро ще се разгони, как може най бързо да премине през този период, дава ли му се нещо.

Има таблетки Ноновулин и инжекции Депо-промон, но не те съветвам да ги ползваш. Какво те притеснява - остави животното да се развива нормално.
0

#48
Потребителя е офлайн   benhur 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 809
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(valko @ Apr 7 2008, 23:01 ) Виж мнението
колеги искам да ви питам, моето куче е на 8 месеца и скоро ще се разгони, как може най бързо да премине през този период, дава ли му се нещо.



Не те съветвам...все пак е и първо разгонване wink.gif
<!--coloro:#FF0000--><!--/coloro-->Пойнтерът не е създаден, за да лъска ботушите ни.<!--colorc--><!--/colorc-->
0

#49
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(valko @ Apr 7 2008, 23:01 ) Виж мнението
колеги искам да ви питам, моето куче е на 8 месеца и скоро ще се разгони, как може най бързо да премине през този период, дава ли му се нещо.


Темата тук е друга колеги.Моля разисквайте въпроса в друга,или ако няма подходяща отворете нова !
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#50
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08
Въпрос към GeRaK-колко пари са необходими за селекцията на ,,Българско гонче'' в FCI?Въпросът е съвсем сериозен-селекция,регистрация...
Кои са според теб необходимите стъпки за ,,Българско гонче''?...Ако трябва, помечтай малко...
0

#51
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(n960 @ Apr 8 2008, 22:02 ) Виж мнението
Въпрос към GeRaK-колко пари са необходими за селекцията на ,,Българско гонче'' в FCI?Въпросът е съвсем сериозен-селекция,регистрация...
Кои са според теб необходимите стъпки за ,,Българско гонче''?...Ако трябва, помечтай малко...


От последната информация която имам ситуацията е отчайваща.Не знам дали с пари може да се постигне нещо.Условията които са поставили за регистрирането на породата е да имаме поне седем линии,от седем основни разплодника,които нямат нищо общо помежду си,и между 2000 и 3000 кучета записани в племенна книга.Аз лично смятам тази условия за непосилни.Явно Сърбите са имали късмет да регистрират при други условия.

На този етап смятам за най разумно всички да регистрират кучета си в племенната книга,да посещават по често изложби и мероприятия,да излязат на яве кучета които никой не знае,да се подберат седем разплодника,и да се описват приплодите,за да набавим необходимата бройка кучета.

Това е бавен и мъчителен начин,но да правим каквото трябва и да се надяваме че някой ще ни забележи,Ще оцени труда ни и ще прояви снизхождение.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#52
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08
Цитат(GeRaK @ Apr 8 2008, 23:24 ) Виж мнението
От последната информация която имам ситуацията е отчайваща.Не знам дали с пари може да се постигне нещо.Условията които са поставили за регистрирането на породата е да имаме поне седем линии,от седем основни разплодника,които нямат нищо общо помежду си,и между 2000 и 3000 кучета записани в племенна книга.Аз лично смятам тази условия за непосилни.Явно Сърбите са имали късмет да регистрират при други условия.

На този етап смятам за най разумно всички да регистрират кучета си в племенната книга,да посещават по често изложби и мероприятия,да излязат на яве кучета които никой не знае,да се подберат седем разплодника,и да се описват приплодите,за да набавим необходимата бройка кучета.

Това е бавен и мъчителен начин,но да правим каквото трябва и да се надяваме че някой ще ни забележи,Ще оцени труда ни и ще прояви снизхождение.

Според мен процеса може да се ускори ако на всяка изложба се предлагат и приемат молби за членство , ако това може да става и по интернет и ако на председателя и на определени хора от БРФК се гарантира прилична сума след приемането за да се активизират
0

#53
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
За какви гарантирани прилични суми,за кви 5 лв. става дума бре колега.Не четеш ли какви са изискванията на FCI.Каквито и суми да дадеш,председателя на клуба и ОРД няма откъде да си ги изсмучат тези кучета. Що си мислиш,че УС на БРФК не драпа със зъби и нокти да се регистрира Бг порода,че предлагаш суми за ускорение на процеса biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . Ама това е ловно куче,и докато Бг ловеца ходи на лов с безпородни миндили,а не развъжда нашето гонче,няма как да стане.Защото клуба на гончето наистина и да има 200 члена/което ме съмнява,като знам колко са били присъстващите на последното събрание/ пак не може да събере нужния брои кучета в ПК. А и между другото член ли си на клуб българско гонче.Молби за членство могат да се пращат и по пощата на адреса на клуба.
И само за справка, преди 20 г.,само в Сеново Рз,е имало 120 гончета.
0

#54
Потребителя е офлайн   gigles 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 309
  • Регистр: 28.03.08
Цитат(Желю @ Apr 9 2008, 01:02 ) Виж мнението
За какви гарантирани прилични суми,за кви 5 лв. става дума бре колега.Не четеш ли какви са изискванията на FCI.Каквито и суми да дадеш,председателя на клуба и ОРД няма откъде да си ги изсмучат тези кучета. Що си мислиш,че УС на БРФК не драпа със зъби и нокти да се регистрира Бг порода,че предлагаш суми за ускорение на процеса biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif . Ама това е ловно куче,и докато Бг ловеца ходи на лов с безпородни миндили,а не развъжда нашето гонче,няма как да стане.Защото клуба на гончето наистина и да има 200 члена/което ме съмнява,като знам колко са били присъстващите на последното събрание/ пак не може да събере нужния брои кучета в ПК. А и между другото член ли си на клуб българско гонче.Молби за членство могат да се пращат и по пощата на адреса на клуба.
И само за справка, преди 20 г.,само в Сеново Рз,е имало 120 гончета.

За всичко това си правГравитирам от години покрай клуба и винаги съм гледал породисти гончетаТози петък заминавам за Баня с цялото домочадие от 12 кучета да се записвамеИмах предвид че за да се направи нужната бройка може и да се надписва в тефтера което си е приемлива благородна лъжа и да не се говори че в Б-я има само две линии което просто не е вярно От тия приказки не стигам до заключение че някой драпа със зъби и нокти
0

#55
Потребителя е офлайн   valko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 401
  • Регистр: 15.03.08
големи изискавания има, скоро да забравим за регистрация на породата БГ по FCI, има една надежда колеги това да стане, породата да стане по достъпна за ловците/говрим за чистокравни животни/ така бройката ще се увеличи значително. Харесвами породата и за напред сметам да си отглеждам БГ.
0

#56
Потребителя е офлайн   valko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 401
  • Регистр: 15.03.08
Как мога да стана член на клуб Българско гонче.
0

#57
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(valko @ Apr 9 2008, 18:42 ) Виж мнението
Как мога да стана член на клуб Българско гонче.


Молба в свободен текст,10 лв първоначална вноска,и 10 лв членски внос за годината-общо 20 лв.От 2009 г членския внос ще бъде 15 лв.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#58
Потребителя е офлайн   доктора 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 415
  • Регистр: 05.04.08
Цитат(GeRaK @ Apr 8 2008, 23:24 ) Виж мнението
От последната информация която имам ситуацията е отчайваща.Не знам дали с пари може да се постигне нещо.Условията които са поставили за регистрирането на породата е да имаме поне седем линии,от седем основни разплодника,които нямат нищо общо помежду си,и между 2000 и 3000 кучета записани в племенна книга.Аз лично смятам тази условия за непосилни.Явно Сърбите са имали късмет да регистрират при други условия.
На този етап смятам за най разумно всички да регистрират кучета си в племенната книга,да посещават по често изложби и мероприятия,да излязат на яве кучета които никой не знае,да се подберат седем разплодника,и да се описват приплодите,за да набавим необходимата бройка кучета.

Герак, а каква е актуалната бройка на регистрираните в момента кучета и линии. Какви са изискванията да се регистрира едно куче - трябва ли да има родословие?
0

#59
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(доктора @ Apr 9 2008, 20:29 ) Виж мнението
Герак, а каква е актуалната бройка на регистрираните в момента кучета и линии. Какви са изискванията да се регистрира едно куче - трябва ли да има родословие?


окло 125 кучета,регистрирани в момента.
според мен има най малко 4+1 линии в момента,според председателя на клуба общо 2 линии.
Кучето получава родословие след като се регистрира в клуба.Родословията се издават от клуба,други официални родословия в момента няма.Кучета с родословия от Русе вече не може да има,освен ако не са на 18 години,защото развъдника е съществувал до 1990-91 г.Техни приплоди може да има,но те трябва да се регистрират в клуба за да получат родословия.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#60
Потребителя е офлайн   Желю 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1203
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(gigles @ Apr 9 2008, 17:22 ) Виж мнението
Имах предвид че за да се направи нужната бройка може и да се надписва в тефтера което си е приемлива благородна лъжа и да не се говори че в Б-я има само две линии което просто не е вярно От тия приказки не стигам до заключение че някой драпа със зъби и нокти

Адмирации за присъединяването към каузата и членството ти в клуба.
Но в тоя случай една благородна според теб лъжа ,ще спъне всякакви надежди по няколко причини,на които няма да се спирам.
Броики могат да надписват само бакалите,драпането не става с измама,която по най-елементарен начин може да се засече biggrin.gif и тогава ще има " Надежда всякаква остави "
0

Сподели темата:


  • (242 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

11 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 11 гости, 0 анонимни