БГ Лов Форум: Закупуване ловно КНО и боеприпаси за него - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Закупуване ловно КНО и боеприпаси за него

#181
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Що е, ти за всеки калибър карабина, различни причини ли пишеш?
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#182
Потребителя е офлайн   deonardo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 17.11.15

Виж мнениетоkcv написа на 24.02.2020 - 22:14 :

Що е, ти за всеки калибър карабина, различни причини ли пишеш?


Така е,
казвам само, че като са им дали възможност за отказ, са го направили така, че дори да не може да се обосновеш защо.
Те също не се обосновават, само се оповават на този измислен параграф.
0

#183
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Мабко не им разбирам доводите, ще е интересно да видим крайното им решение. Ако колегата е подал всички нутни документи , което включва и заверен ловен билет, то тогава той е доказал необходимостта от оръжието за ловни цели.
За всички видове оръжие необходимостта за ловни цели се доказва с представяне на ловен билет. За КНО няма друго правило.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#184
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Ама то това не е отказ, най - вероятно очакват човека сам да се откаже.
0

#185
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоfatmaka написа на 25.02.2020 - 09:31 :

Ама то това не е отказ, най - вероятно очакват човека сам да се откаже.

Ами нали пише ,че е започнала процедура по отказ заради липса на неоспоримо доказателство. Това значи ,че е само въпрос на време.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#186
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Но на момента няма нужда от адвокат, депозира си в деловодството едно възражение с копия на билет, карта и удостоверение за подборен, взема се входящ номер и се чака. Може пък случайно копието му на билета да се загубило, напълно случайно повтарям.
0

#187
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоfatmaka написа на 25.02.2020 - 09:31 :

Ама то това не е отказ, най - вероятно очакват човека сам да се откаже.



Това е уведомление, че ще последва отказ ... За това се дава срок, да се защитиш и изложиш доводи в твая полза .. Ако не ги одобрят, следва отказ, които се обжалва .. Такава е процедурата по АПК ..
0

#188
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Колега, хубаво е да представиш нови копия на всички документи ,които се изискват преди да изтече този срок. Друго няма какво да направиш, но ако не ги представиш е възчожно после обжалването ти да не е обосновано. Самото съобщение ,което са ти рледали най-вероятно нарочно не споменава конкретни детайли.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#189
Потребителя е офлайн   kunev89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 23.03.18
Здравейте, аз също подадох за КНО в 7-мо РПУ София и получих отказ. Ако някой е успял да напише доводи и е станало, моля да сподели. Сощо така дали отказите идват само от 7мо или и от други места.
Благодаря предварително.
0

#190
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

Виж мнениетоkunev89 написа на 12.09.2022 - 15:36 :

Здравейте, аз също подадох за КНО в 7-мо РПУ София и получих отказ. Ако някой е успял да напише доводи и е станало, моля да сподели. Сощо така дали отказите идват само от 7мо или и от други места.
Благодаря предварително.




Не се ядосвай , властта се страхува от въоръжени хора ... В цяла България е така .... дават само на техни хора , на двама познати фатмаци им отказаха ! Лошото е че не може да обжалваш ! Избори идат ще се изядът за власт . Нито една партия не е заложила доктрина в която да има точка ,законопослушните граждани да имат оръжие в дома си , не променят крайна необходимост и неизбежна самоотбрана ,говорят само за димокрация и европизиразки ценности как щели да ни спасят от зимата , от самите нас , само не казват как да се отървем от тях..... де и. ааа ,че вредния дивеч влязъл убил бабата и дедото но преди това ги - ..... после им зел пенсиите и зимнината хич не ги еее партиете ,уф слюнки ми излязуха....
0

#191
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Скъпи приятели,
Опасявам се, че мнозинството от вас(а доскоро и АЗ) имате погрешно разбиране за причините, поради които МВР отказва притежаване на оръжие за самоотбрана на повечето хора.
Като цяло у повечето хора съществува първоначално логичното схващане, че те имат право да притежават оръжие за самоотбрана, тъй като правото на живот е неприкосновено.
Това е така, но за съжаление закона за оръжията предвижда подобна процедура само в определена ситуация, когато опасността за живота на даден човек е доказана документално.
Или иначе казано всеки трябва да докаже, че в момента има реална и конкретна заплаха за живота му и той има неуспорима нужда от огнестрелно оръжие, за да защити живота си от противоправни действия.
Това доказателство може да бъде потвърдено едиствено, с документи от следствени органи, доклади от неуспешни опити за напазение срещу живота ви и то само когато нападателят не е установен и задържан.
Ако сте били нападнати, но нападателят е заловен, то опасността за живота ви е отминала и вие вече не се намирате под опасност.
Дори по някаква случайност да успеете да отговорите на условията, то при първа възможност, когато опасността за живота ви е отминала, ще ви бъди отнето разрешителното или в края на 5г срок, за който е издаден.
Като цяло закона и най-вече съдебната практика не предвижда възможността да притежаваме оръжие, което да използваме за превантивни мерки при потенциално възникнала непосредствена опасност за живота ни в бъдеще.

Разбира се това тълкуване на текстовете в закона за оръжията е доста нелогично и излиза ,че трябва да докажем по несъмнен начин, че имаме право да защитим живота си сами, тъй като отговорност за живота ни е вменана на МВР. Също така практическата процедура за издаване на разрешително на хората, които действително отговарят на изискването е меко казана абсурдна и дълга.
Сценарий:
Срещу вас настъпва опит за убийство от познат или непознат човек.
Този опит обаче е неуспешен и вие оцелявате.
Нападателя обаче не е заловен или устоновен.
В момента живота ви все още е под опасност.
Подавате нужните документи, които се събират за около 2-3 седмици.
Преминаването на курс за Безопасно боравене може да се забави с 1-2 месеца.
КОС минава да види дали правилно сте си монтирал касата още 2-3 седмици.
Чакате оце 1 месец да ви се издаде разрешително за придобиване.
Придобивате оръжието в рамките на 1 седмица, ако има желания от вас модел в наличност.
Предавате оръжието за прострелка още 2 седмици.
След това ви се издава разрешителните за носене и употреба още 1 месец.

Или общо между 3 и 5 месеца за да придобиете оръжие за самоотбрана, докато през целия този период живота ви се намира под реална опасност и МВР най-вероятно не може да ви защити.

Като допълнение ще прикача стоновището на Омбуцмана по този въпрос за да не бъда голословен. Прикачил съм само съществената част за да не четете излишните извинения за невъзможността й да ми помогне.

Прикачено изображение: omb1.PNG
Прикачено изображение: omb2.PNG


Цялата тази политика е изключително несправедлива, срещу всички граодани, които уважават и спазват законите. Това постова и под опасност всички граждани, които живеят извън обхвата на МВР.
За да се промени това обаче, не е достатъчно да мрънкаме по форумите, а да се борим за правата си. По принцип дори сегашните текстове на законите могат да се тълкуват по правилния начи и да не се изисква доказване на право на самоотбрана, но за това е нужен екип от експерти и адвокати.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#192
Потребителя е офлайн   kunev89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 23.03.18
Аз обаче искам оръжието за лов и съм си подал нужните документи за разрешително за ловни цели да го закупя, не съм подал за самоотбрана. За лов ми бяха казвали че не правят проблеми. Но явно вече не е така.
0

#193
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоkunev89 написа на 13.09.2022 - 14:06 :

Аз обаче искам оръжието за лов и съм си подал нужните документи за разрешително за ловни цели да го закупя, не съм подал за самоотбрана. За лов ми бяха казвали че не правят проблеми. Но явно вече не е така.

Дай малко повече информация
С какви мотиви ти отказаха?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#194
Потребителя е офлайн   kunev89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 23.03.18
по същия чл. 58, ал. 1, т. 10. Явно се прилага както за оръжието за самоотбрана така и за КНО за лов.
0

#195
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4534
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоkunev89 написа на 13.09.2022 - 15:47 :

по същия чл. 58, ал. 1, т. 10. Явно се прилага както за оръжието за самоотбрана така и за КНО за лов.


И какво, като документи приложи към заявлението ?
0

#196
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоkunev89 написа на 13.09.2022 - 15:47 :

по същия чл. 58, ал. 1, т. 10. Явно се прилага както за оръжието за самоотбрана така и за КНО за лов.

Не може да се прилага за ловно оръжие. Нямат право да ти отказват по този начин. Ако не е минал срока за обжалване веднага пускай жалба в полицията срещу отказа.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#197
Потребителя е офлайн   lunatic 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 21
  • Регистр: 26.11.17
Колегата е прав - нямат право да отказват за още едно КНО .
Аз имам 2 къси
за лов ( не искам да споделям от къде съм от съображения ) и не съм имал проблеми, но имам намерение да придобия още един пищак, но за самоотбрана и тук е въпроса... Ако някой от вас знае... Как стоят нещата с прехвърлянето на ловно КНО за самоотбрана (може би пак трябва да е мотивирано със смъртна заплаха) и обратното - от самоотбрана за лов ?
Имам и подборен и курс за ББОО.
0

#198
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоlunatic написа на 14.09.2022 - 01:47 :

Колегата е прав - нямат право да отказват за още едно КНО .
Аз имам 2 къси
за лов ( не искам да споделям от къде съм от съображения ) и не съм имал проблеми, но имам намерение да придобия още един пищак, но за самоотбрана и тук е въпроса... Ако някой от вас знае... Как стоят нещата с прехвърлянето на ловно КНО за самоотбрана (може би пак трябва да е мотивирано със смъртна заплаха) и обратното - от самоотбрана за лов ?
Имам и подборен и курс за ББОО.

Прочети дългият ми пост малко по-горе в темата.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#199
Потребителя е офлайн   kunev89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 23.03.18
Пуснах вече обяснение и сега чакам, да видим какво ще стане. Не мога да кача снимка на писмото :(
0

#200
Потребителя е офлайн   kunev89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 23.03.18

Виж мнениетоkunev89 написа на 14.09.2022 - 10:37 :

Пуснах вече обяснение и сега чакам, да видим какво ще стане./>

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 111.jpg

0

Сподели темата:


  • (12 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни