БГ Лов Форум: Оптични прицели Hawke - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптични прицели Hawke

#1
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10
Здравейте, колеги. От известно време насам се заглеждам и интересувам от оптиките Hawke. Най вече от моделите "Endurance 30 WA 2.5-10?50 LRC (10?)" и модел "HAWKE FRONTIER 30 2,5-15X50 SF IR LR DOT (8X)". Обаче след доста ровене в нета и ю тюб не попадам на нищо съществено /или може би не търся както трябва/. Затова реших да пусна тема. Ако има някой въпросните модели или въобще ползва прицели на Hawke, ще бъда благодарен да сподели негови положителни и отрицателни страни: как е образа: ясен, мътен, отговарят ли кликовете, държи ли на прострелка спрямо от ползваните ваши калибри, как се вижда денем, сумрак, вечер на фенер, подсветката силнали е слаба ли е, и т.н.? Наистина ще бъда благодарен на всякаква информация. Благодаря Ви.
0

#2
Потребителя е офлайн   s.k.s 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1030
  • Регистр: 13.12.13

Виж мнениетоasti написа на 17.02.2019 - 22:39 :

Здравейте, колеги. От известно време насам се заглеждам и интересувам от оптиките Hawke. Най вече от моделите "Endurance 30 WA 2.5-10?50 LRC (10?)" и модел "HAWKE FRONTIER 30 2,5-15X50 SF IR LR DOT (8X)". Обаче след доста ровене в нета и ю тюб не попадам на нищо съществено /или може би не търся както трябва/. Затова реших да пусна тема. Ако има някой въпросните модели или въобще ползва прицели на Hawke, ще бъда благодарен да сподели негови положителни и отрицателни страни: как е образа: ясен, мътен, отговарят ли кликовете, държи ли на прострелка спрямо от ползваните ваши калибри, как се вижда денем, сумрак, вечер на фенер, подсветката силнали е слаба ли е, и т.н.? Наистина ще бъда благодарен на всякаква информация. Благодаря Ви.

Аз ползвам две оптики от тази марка, модел ENDURANCE 30 едната е 1-4/ 24 L4 A DOT IR и 4-16/ 50 SF MARKSMAN 223/308. Когато преди четери сезона бях пред дилемата за избор на оптика бях решил да купувам един уред с параметри 1,7-10/ 44 на друга доста по скъпа марка( мога да ти я споделя на лични ако пожелаеш), тогава колега от форума ми обърна внимание на тези оптики, съответно доста разпитвах за тях основно тук после в магазина взех двете оптики по една във всяка ръка и гледах през тях, не открих никаква разлика в гледането. Гледах през деня, гледах и на свечеряване и взех решението да си купя въпросните два уреда и два бързи монтажа за малко повече от полвината пари които бях решил да дам само за един уред( все още се кефя на решението си). Ползвам ги на болтова карабина в 308, прострелвани са веднъж и нямам проблем с прострелката( не стрелям за групи само ловувам стях), сменям ги по два пъти в годината за свинския лов а през другото време за варда. Имам познат който плзва такава оптика на 300 магнум и не е казвал да има проблеми. Образа за мен е ясен, кликовете с отчетливи а дали отговарят незнам, както писах по горе уредите са прострелвани веднъж. На фенер не ловувам, на варда стоя докато виждам с просто око, подсветката е с реостат и е плавна може да си я настроиш както ти харесва, според мен в крайно положение е ненужно силна. Уреда с по голямо приближение има корекция на паралакса но незнам до колко е коректно защото не стрелям на пределни дистанции и не ползвам най голямото приближение, обикновенно ловувам от 6 до 8 . В заключение мога да кажа че на мен с моя начин на ползване оптиките ми вършат много добра работа, няма претенции че ги ползвам в максимално тежки условия. Дано да съм ти бил полезен, успех в избора.
0

#3
Потребителя е офлайн   yolov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 285
  • Регистр: 02.07.13
Здравейте!
Аз ползвам Хоук Фронтиер 1-6х24 тактикал дот. Мога да кажа, че е доста добра и много удобна, с бързи корекции и заключващи тобуси, което дава сигурност. Голям плюс е чистият образ, също така е и мрад, което улеснява работата с оптиката - един клик за 100м. отговаря на 1см.(напълно реални кликове). Другото е, че има програма на Хоук за телефоните, чрез която може лесно да изчисляваш треакторията на куршума и показва на определено разстояние на коя точка, трябва да се мериш. Плюс за мен е и подсветката, която има изключване между всяко ниво на осветление, като първата и втората не се виждат през деня, особено на 1 е подходяща за по-тъмната част от денонощието. На приближение 1 е направо като бързомер - позволява бърза работа с две очи. Ползвал съм я и в сняг и в дъжд, няма никакво запотяване. Определено не я пазя най-много при пренасяне, но не съм имал разместване. За сега минуси не съм виждал.
Купувал съм я от Алексис.
Дано ти е полезна информацията.
0

#4
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Колега и аз мисля за

Hawke Frontier TMX 2.5-15?50
кажи мнение - купи ли си я, как се държи?

0

#5
Потребителя е офлайн   asti 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 437
  • Регистр: 02.12.10

Виж мнениетоsttekata написа на 08.10.2019 - 14:56 :

Колега и аз мисля за

Hawke Frontier TMX 2.5-15?50
кажи мнение - купи ли си я, как се държи?

Здравей, не си купих Hawke, когато търсих по сайтовете пълно със модела от който се интересувах, но като я поръчам се оказва че не е налична и така. Взех друга марка оптика. Затова нищо немога да споделя относно Hawke.
0

#6
Потребителя е офлайн   meto900 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 21.09.19
И аз се интересувам от Хоук фронтиер 2,5х15х50. Някой има ли такава оптика и може лш да каже колко см покрива точката по мишени,и как е подсветката в тъмната част на денонощието
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни