БГ Лов Форум: Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Окончателно: НС разреши използването на супресори и късо нарезно за лов, няма да се отнемат разрешителни за оръжие за нарушения на обществения ред

#21
Потребителя е офлайн   Момчил Найденов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 25.11.15

 borislav123 написа на 26.04.2019 - 06:17 :

 old_smuggler написа на 25.04.2019 - 22:12 :

Ето почват и с пистолети да ходят на лов :)/>/>

Е защо да не ходя. Аз ходя гонач и ако са го приели бих си взел.

Аз също съм гонач и сега ловувам с къса Помпа.Знам колко е тежко да носиш едно желязо с километри през пресечен терен,идвати да го хвърлиш в някой дере.На мен също ще ми е по леко с 7-800гр пистолет за до убиване- пък било то и убиване след като при мен животните винаги са на по 10-20 метра.
0

#22
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

 borislav123 написа на 26.04.2019 - 06:11 :

Здравейте. За супресорите ще трябва ли документ или ще са на свободен режим.

На свободен режим.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#23
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

 Момчил Найденов написа на 26.04.2019 - 06:41 :

Аз също съм гонач и сега ловувам с къса Помпа.Знам колко е тежко да носиш едно желязо с километри през пресечен терен,идвати да го хвърлиш в някой дере.На мен също ще ми е по леко с 7-800гр пистолет за до убиване- пък било то и убиване след като при мен животните винаги са на по 10-20 метра.

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#24
Потребителя е офлайн   old_smuggler 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 29.09.15

 borislav123 написа на 26.04.2019 - 06:17 :

 old_smuggler написа на 25.04.2019 - 22:12 :

Ето почват и с пистолети да ходят на лов :)/>/>

Е защо да не ходя. Аз ходя гонач и ако са го приели бих си взел.


Ето виждате ли "Пичове".
Колегата е "Ценител" ще ходи с пистолета на лов.
А че манталитета ни е такав и на мен не ми харесва, но факта си е факт. Факт е че дивеча намалява от година на година.
С подобряването на технологиите налалява шанса на дивеча. Нека всички се запитаме "Толкова ли е важно да можем да убиваме всеки път и по колко?"
ПС: това ще ми е последния пост по темата. След като са го приели - приели са го. Няма какво да се дракаме тук.
Дано Аз да съм в грешка господин Админ и супресорите "да са наистина" толкова шумни че се чуват и от "ловните надзиратели".
0

#25
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08

 old_smuggler написа на 26.04.2019 - 06:59 :

Дано Аз да съм в грешка господин Админ и супресорите "да са наистина" толкова шумни че се чуват и от "ловните надзиратели".

В грешка сте, чуват се!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#26
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

 old_smuggler написа на 26.04.2019 - 06:59 :

 borislav123 написа на 26.04.2019 - 06:17 :

 old_smuggler написа на 25.04.2019 - 22:12 :

Ето почват и с пистолети да ходят на лов :)/>/>/>

Е защо да не ходя. Аз ходя гонач и ако са го приели бих си взел.


Ето виждате ли "Пичове".
Колегата е "Ценител" ще ходи с пистолета на лов.
А че манталитета ни е такав и на мен не ми харесва, но факта си е факт. Факт е че дивеча намалява от година на година.
С подобряването на технологиите налалява шанса на дивеча. Нека всички се запитаме "Толкова ли е важно да можем да убиваме всеки път и по колко?"
ПС: това ще ми е последния пост по темата. След като са го приели - приели са го. Няма какво да се дракаме тук.
Дано Аз да съм в грешка господин Админ и супресорите "да са наистина" толкова шумни че се чуват и от "ловните надзиратели".

Не е въпрос на дракане. Но който ще ходи да бракониерства със заглушител ще отиде и без него, така , че това не е някаква нова врата в закона.Колкото до шума от изстрела, с нормален патрон се чува като 22 калибър,/ говоря за 30 06 и 308/ така , че не са съвсем безшумни.
0

#27
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Свободата, Санчо, е едно от най ценните блага ... От мен :Laie_69[1]: за това решение на НС. А на тези, които се тюхкат, че щял да свърши дивеча ще кажа, че притежаването на дадено средство от даден човек не го прави автоматично престъпник! Същите тези колеги ще ги попитам, приспособления за нощна стрелба, съдържащи електронен преобразувател или увеличител на образа ползват ли се ? Някъде бях чел, че били забранени ;)
0

#28
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Относно бракониерите всеки знае че изстрела се чува на 1-3км. в гора и зависи също и от това дали има дъжд или мъгла. Всеки уважаващ себе си бракониер спазва тази дистанция от да кажем 2-3км. до населено място, и си бракониерства на воля. А когато наоколо има заблуден турист, или горски който звънне и на 112 и от полицията не го предупредят че са тръгнали да го търсят като му кажат по телефона и къде ще го търсят и след колко време ще са там, то си изгаря което се случва рядко защото всеки знае кое и как става в нашата държава. Така че със супресори мупресори заглушители, или без, все тази, нищо няма да се промени. Който си е бракониерствал ще си продължи по старому докато има връзки и човек който да го предупреждава ако случайно някога тръгнат да го търсят.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#29
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

 Георги ловеца написа на 26.04.2019 - 10:17 :

Относно бракониерите всеки знае че изстрела се чува на 1-3км. в гора и зависи също и от това дали има дъжд или мъгла. Всеки уважаващ себе си бракониер спазва тази дистанция от да кажем 2-3км. до населено място, и си бракониерства на воля. А когато наоколо има заблуден турист, или горски който звънне и на 112 и от полицията не го предупредят че са тръгнали да го търсят като му кажат по телефона и къде ще го търсят и след колко време ще са там, то си изгаря което се случва рядко защото всеки знае кое и как става в нашата държава. Така че със супресори мупресори заглушители, или без, все тази, нищо няма да се промени. Който си е бракониерствал ще си продължи по старому докато има връзки и човек който да го предупреждава ако случайно някога тръгнат да го търсят.


:iagree:
0

#30
Потребителя е офлайн   gost 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 80
  • Регистр: 10.07.14

 old_smuggler написа на 26.04.2019 - 06:59 :

 borislav123 написа на 26.04.2019 - 06:17 :

 old_smuggler написа на 25.04.2019 - 22:12 :

Ето почват и с пистолети да ходят на лов :)/>/>/>

Е защо да не ходя. Аз ходя гонач и ако са го приели бих си взел.


Ето виждате ли "Пичове".
Колегата е "Ценител" ще ходи с пистолета на лов.
А че манталитета ни е такав и на мен не ми харесва, но факта си е факт. Факт е че дивеча намалява от година на година.
С подобряването на технологиите налалява шанса на дивеча. Нека всички се запитаме "Толкова ли е важно да можем да убиваме всеки път и по колко?"
ПС: това ще ми е последния пост по темата. След като са го приели - приели са го. Няма какво да се дракаме тук.
Дано Аз да съм в грешка господин Админ и супресорите "да са наистина" толкова шумни че се чуват и от "ловните надзиратели".


Точно намаляващия дивеч ще бъде облагодетелстван от повече ловци с кно. Един опитен ловец е много по опасен за дивеча с дълго от колкото с късо оръжие! Сложи една туба с вода на типично ловна дистанция 30-40 метра и гръмни 20 патрона с дълго оръжие, след това вземи един ловен калибър кно например 44маг и се опитай да постигнеш 50% от успеваемостта на дългото... Следователно кно за гонка значи че шанса на дивеча да оцелее ще е поне двоен.
0

#31
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

 gost написа на 26.04.2019 - 12:01 :

 old_smuggler написа на 26.04.2019 - 06:59 :

 borislav123 написа на 26.04.2019 - 06:17 :

 old_smuggler написа на 25.04.2019 - 22:12 :

Ето почват и с пистолети да ходят на лов :)/>/>/>/>

Е защо да не ходя. Аз ходя гонач и ако са го приели бих си взел.


Ето виждате ли "Пичове".
Колегата е "Ценител" ще ходи с пистолета на лов.
А че манталитета ни е такав и на мен не ми харесва, но факта си е факт. Факт е че дивеча намалява от година на година.
С подобряването на технологиите налалява шанса на дивеча. Нека всички се запитаме "Толкова ли е важно да можем да убиваме всеки път и по колко?"
ПС: това ще ми е последния пост по темата. След като са го приели - приели са го. Няма какво да се дракаме тук.
Дано Аз да съм в грешка господин Админ и супресорите "да са наистина" толкова шумни че се чуват и от "ловните надзиратели".


Точно намаляващия дивеч ще бъде облагодетелстван от повече ловци с кно. Един опитен ловец е много по опасен за дивеча с дълго от колкото с късо оръжие! Сложи една туба с вода на типично ловна дистанция 30-40 метра и гръмни 20 патрона с дълго оръжие, след това вземи един ловен калибър кно например 44маг и се опитай да постигнеш 50% от успеваемостта на дългото... Следователно кно за гонка значи че шанса на дивеча да оцелее ще е поне двоен.

Струва ми се , че нещо не сте разбрали. Късото се ползва за доубиване на ранен дивеч а не за лов, тогава когато съществува реална опасност за кучета и за хора.
0

#32
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Късото нарезно оръжие, както и всяко друго оръжие се дава по предназначение. Тоест - ако имате късо за лов, то ще можете да го носите заредено извън куфарчето му единствено и само по време на ловен излет. Както е с оръжията за спортни цели. Това го пиша, за да не си направи някой погрешната илюзия, че може да запаше пищова и да го разнася където му е кеф с оправданието "Отивам на лов". Режимът на ползване ще е както на дългото оръжие - сглобява се и се зарежда в началото на излета, след което се прибира празно в калъфа.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#33
Потребителя е офлайн   Момчил Найденов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 25.11.15

 Любо Димитров написа на 26.04.2019 - 13:38 :

Късото нарезно оръжие, както и всяко друго оръжие се дава по предназначение. Тоест - ако имате късо за лов, то ще можете да го носите заредено извън куфарчето му единствено и само по време на ловен излет. Както е с оръжията за спортни цели. Това го пиша, за да не си направи някой погрешната илюзия, че може да запаше пищова и да го разнася където му е кеф с оправданието "Отивам на лов". Режимът на ползване ще е както на дългото оръжие - сглобява се и се зарежда в началото на излета, след което се прибира празно в калъфа.

Поздрави!


Не вярвам повече от 20% от ловците в Бг,да си купят късо поради ред причини и изисквания.А има и много ловци който нямат изкаран курс за подборен отстрел не вярвам да се засилят и само заради късото да го изкарат.А относно браконерството,колегите са прави който го прави няма да спре и в повечето случай го прави с незаконно оръжие и отдавна може и да използва така наречените (Заглушители) и други забранени пособия.
0

#34
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Абе това късото за лов е голям тестис :D/>/> да вземат да ми го впишат и за охрана ше им дам китапа за изкаран кур за безопасно боравени с ОО
Що им е на хората да си вадят удостоверение за подборен за да си купат късо след като са карали обучение и имат докимент :angry:/>/>

с късото за лов може и за риба да одя , прибран в чантичката , не се брои за лов :P
0

#35
Потребителя е офлайн   bruno22 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 72
  • Регистр: 19.11.15
Ми може би защото е за подборен лов.
Па и сега си ходи за риба с пушката в калъф, като ти стиска.
0

#36
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09

 bruno22 написа на 26.04.2019 - 15:50 :

Ми може би защото е за подборен лов.
Па и сега си ходи за риба с пушката в калъф, като ти стиска.



Естествено че си ходя и денем и нощем е в калъфа с документите !
0

#37
Потребителя е офлайн   Comodo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 79
  • Регистр: 03.12.18
Здравейте.

а дали някой би бил така добър да разясни какви са промените относно предно пълнещите, репликите на оръжия от преди 1900 и оръжията с димен барут, който до сега бяха на свободен режим.

Ако правилно съм разбрал според новия закон сега следва да се уведоми КОС за притежанието на подобен предмет и той да се заведе. Тоест минават на уведомителен режим?

Освен това след уведумлението ще се издава удостоверение за уведумление с което ще може да се закупува до 1 кило димен барут и 500 капсула?

Правилно ли съм разбрал или не съвсем?

Балагодаря и весели празници.


ПС
Едно предположение:
След 15-20 години оръжията ще са с чипове и блогодарение на 5G (или 34G) ще е:
1 известно през цялото време къде е оръжието
2 оръжието ще е активно само в зоните на стрелбището или през ловния сезон
3 оръжието ще може да се деактивира дистанционно.

И това е добрия вариянт, в лошия изобщо няма да има оръжия :)
0

#38
Потребителя е офлайн   Крестев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 686
  • Регистр: 31.12.15
Ха, яко чесане на клавиатури тия 2 дена!
Който си е бракониер, разрешението да ловува с пищов не го бърка. Спомних си историята на един познат горски. Случи се преди много години. Човекът беше болен на тема лов. То не бяха предупреждения ... заплахи ... файда йок. Накрая му взели тека го уволнили. Не знаех това и когато отидох в това стопанство, го потърсих, за да се видим. Жена му каза, че отишъл разхожда кучетата в гората. Тръгнах и аз, да видя какви ги върши. По едно време чух яростен кучи лай. Скоро видях неописуема картина. Глутница ловни кучета бяха разпнали едно прасе, а юнакът го уби с копие, направено от железна вила за гюбре, с изправени шишове... Та който го може, и без цев го може.
Колкото до разрешението за лов с КНО - цената на ТТ ще удари тавана!
0

#39
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Сега чакаме измененията и в ЗЛОД ли?
0

#40
Потребителя е офлайн   Момчил Найденов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 25.11.15

 buran написа на 26.04.2019 - 15:42 :

Абе това късото за лов е голям тестис :D/>/>/> да вземат да ми го впишат и за охрана ше им дам китапа за изкаран кур за безопасно боравени с ОО
Що им е на хората да си вадят удостоверение за подборен за да си купат късо след като са карали обучение и имат докимент :angry:/>/>/>

с късото за лов може и за риба да одя , прибран в чантичката , не се брои за лов :P/>


Както казах много малко ловци имат изкаран курс за боравене с късо нарезно.Надали някой бракониер ще тръгне с Макаров,ТТ или Марголен,защото другите са по скъпи и никой няма да даде пари за Глог 17-19 вместо да си купи някой карабина 223кл за чакали дето става и за друг лов.Късото не е за мародерство и е нормално след като имаш За Гладко,За Нарезно дълго,А За Нарезно късо -Да не ти дадът .Няма логика, но все пак живеем в БЪЛГАРИЯ. Тука логика няма,всеки който има Пушка е Бракониери, А който има пистолет е Сериен Убиец
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни