БГ Лов Форум: Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Проблеми с ловните пушки, Guntechnic отговаря на вашите въпроси! темата на оръжейния майстор guntechnic

#281
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08
...и аз съм рязал четери пушки и мога смело да твърдя,че плюсовете са повече от минусите!!!
...само,че за разлика от хората с ножовките biggrin.gif ги режа на ерозия wink.gif
...после поксипол и готово...щото не съм се научил да запоявам biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#282
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
Ще клъцна дъртото чифте по-натам като се затопли времето, че да закарам жената с детето при бабите. Щото сега като ме види с пушката и ножовката ще се изприщи. През есента като си рязах приклада и монтирах разни задтилъци и беше писнало. Чак ме пита колко струва един нов приклад че да ми купи.

За монтиране на мушката Шамане сигурно ще те потърся, но за рязането мисля да се пробвам сам.
0

#283
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08
За монтиране на мушката Шамане сигурно ще те потърся, но за рязането мисля да се пробвам сам.

...скромното ми мнение е да размениш задачите...монтирай си сам мушката,а за отстраняването на шоковете при бачо Стоян wink.gif


0

#284
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
И аз те съветвам да не се захващаш с рязането, защото после друг ще реже наново. А боя ще се промени, колкото и перпендикулярно да отрежеш, затова колегите те съветват да не разваляш пушката. По-добре си вземи нова, така или инак след рязането следва покупка на нова.
0

#285
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
явно колегите пропускат една друга подробност като махнеш шоковете,гърми като ТОП biggrin.gif ,ние като карахме курса стреляхме с ТОЗ 57 трап,те са без шокове и вадят щур пукот и са перфектни за пъдпъдък и яребица smile.gif според думите на разбирачите които питах там


Не се захващай сам с това,дори и половин милиметър да няма перпендикулярност дори съчмите няма да правят хубав сноп,пък за куршум да не говорим,а пък колко е висок шансът за разпойка.....
0

#286
Потребителя е офлайн   guntechnic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 22.02.08
Цитат(da_ne @ Feb 3 2009, 20:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
Еми аз имам две еднакви. Едната от дядо ми е цялата в язви. Около 2/3 от цевите са като лунен пейзаж. Може да резна нея за проба и без това съм решил да я бракувам.
А това за дулните срезове ми е ясно. С тази дето си ловувам имаше такъв проблем с лявата цев. По нагоре в темата бях писал.

Пиши каква е пушката, защото ако е ТУЛА или ТОЗ шоковете не са 40-50 мм.
0

#287
Потребителя е офлайн   da_ne 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 447
  • Регистр: 22.06.08
И двете са иж-54. Споко нали писах, че ще пробвам на тая дето е за вторични. До като не съм сигурен хубавата няма да я пипам. Като гледам мнения различни все от оръжейни майстори за това ще пробвам на издуханата пушка. Тя и без това ще отива на стената.
0

#288
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
Има една фирма Грифон мисля,че се казва.Намери ги,чувал съм от друго място,че там правели шлайф на цевта до допустим размер,така може да удължиш вярната и служба,мисля,че пушката има още какво да даде и ти си длъжен да и направиш този жест в благодарност от дългата и вярна служба!!!
0

#289
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08
Като й направят шлайф на цевта, да не вземе да духа и встрани. wacko.gif
0

#290
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Ton4o_84 @ Feb 5 2009, 07:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Има една фирма Грифон мисля,че се казва.Намери ги,чувал съм от друго място,че там правели шлайф на цевта до допустим размер,така може да удължиш вярната и служба,мисля,че пушката има още какво да даде и ти си длъжен да и направиш този жест в благодарност от дългата и вярна служба!!!


Няма ядове - ако реже с ножовка нищо няма да се разпои - няма нагряване, а пък дължината нацевта е много-по важна за нарезните, за да се спази стъпката на нареза, за духалката е важно да има перпрндикулярност между дулния срез и осканалната линия.
А Грифон са кожодери!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#291
Потребителя е офлайн   ДММ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1272
  • Регистр: 15.10.08
Цитат(lama69 @ Feb 5 2009, 22:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Няма ядове - ако реже с ножовка нищо няма да се разпои - няма нагряване, а пък дължината нацевта е много-по важна за нарезните, за да се спази стъпката на нареза, за духалката е важно да има перпрндикулярност между дулния срез и осканалната линия.
А Грифон са кожодери!

Не грифон не са кожодери,те направо режат-главата от крьста.
0

#292
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(ДММ @ Feb 6 2009, 08:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не грифон не са кожодери,те направо режат-главата от крьста.

Еееееее Вие искате хем професионално хем без пари. cool.gif По принцип няма да Ви откажат и в сервиза за ауспуси отсреща за 5-6 лева.Не виждам защо трябва да плюете хората от Грифон .Преди месец отрязахме шока на тека на един приятел при стругар с дупката и резбата за мушката-всичко 10лв и стана пърфект.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#293
Потребителя е офлайн   shootera 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 79
  • Регистр: 08.01.09
Цитат(da_ne @ Feb 4 2009, 22:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
И двете са иж-54. Споко нали писах, че ще пробвам на тая дето е за вторични. До като не съм сигурен хубавата няма да я пипам. Като гледам мнения различни все от оръжейни майстори за това ще пробвам на издуханата пушка. Тя и без това ще отива на стената.

Колега, грабвай ножовката и ги режи тия цеви, че вече байгън ми стана. След това ги шлайфай до разтуп от пред и си готов за падпъдъците, няма да е нужно да се целиш даже , дигаш пушката в тяхна посока и гърмеиш, всичко до 15-20м пред теб пада. Така де нема си играеш я.
0

#294
Потребителя е офлайн   pnv 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 04.11.08
Цитат(shootera @ Feb 6 2009, 09:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега, грабвай ножовката и ги режи тия цеви, че вече байгън ми стана. След това ги шлайфай до разтуп от пред и си готов за падпъдъците, няма да е нужно да се целиш даже , дигаш пушката в тяхна посока и гърмеиш, всичко до 15-20м пред теб пада. Така де нема си играеш я.



Ама и кучето ли?
0

#295
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
Цитат(lama69 @ Feb 5 2009, 22:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Няма ядове - ако реже с ножовка нищо няма да се разпои - няма нагряване, а пък дължината нацевта е много-по важна за нарезните, за да се спази стъпката на нареза, за духалката е важно да има перпрндикулярност между дулния срез и осканалната линия.
А Грифон са кожодери!


ЛАМА не това имах предвид,по време на рязането няма страшно от разпояване,той и с ъглошлайф да вземе и да сложи диск 0.8мм за метал няма грижи,проблема е по време на изстрел,че се появява ефекта на дулния спирач и при напускане на куршума или съчмите енергията ще създава едно постоянно напрежение не назад,а настрани или на където е по-издадената част,абе да отиде при майстор,кеф ти приказка,кеф ти някой полезен съвет,за 20-40лв няма смисъл да рискува сам.


А относно шлайфа на цевите си спомних отнякъде,че ставало с CIF,дето е в домакинството,ама според мен идва прекалено едричко за цевата.Та вчера малко преди да заспя ми мина следната ситуация през главата:

-Примерно да вземем за основа една стара омекнала протривка и на нея се навива прилежно едно добре отрязано парче плат от чаршаф като се напои добре с ЦИФ и се повърти някоя друга секунда с бормашина като се движи равномерно от единия до другия край на цевта,колкото грубо да се загладят язвите,като оборота на бормашината сътветства на посаката в която е навит парцала на протривката и да се появява един вид равномерно самонатягане.

-После спираш и вадиш и хвърляш парцала дето е със ЦИФ и го хвърляш.Почистваш идеално цевта и гледаш дали има резултат,ако има но минимален повторваш и достатъчно....И след това другата врътка дето си спомних,е че лъсках стъклата на часовниците със паста за зъби и става уникално чисти и гладки стъклата им след няколко минути търкане с парцалче.Това ще позлваш после и ти.Пак същата процедура,напояваш този път парцал със паста за зъби и го навиваш пак в посоката на въртене на бормашината и проверяваш дали челюстите и държат добре шомпулът и пак притягаш и въртиш на бавен оборот на бормашината и сменяш парцалите с нови,защото вероятно старите ще са леко дори и обгорели.

-Съветът ми е ако решаваш да го правиш първо да е със ЦИФ,а след това да използваш паста за зъби,а не нещо друго,защото тя е възможно най-ситния абразив който съществува,бормашина намери от някой строител,защото те са със смяна на оборотите,и ако ще го пробваш това,го прави преди да си отрязал шоковете,за да тръгва въртящия момент от тях и да е равномерно и със плавни и равномерни движения на цялото ти тяло напред-назад.Но нека да видим какво ще кажат майсторите тука

Но според мен ще е възможно,защото цевите на ижа са 18.6,а има пушки на които са дори 18.9,така,че имаш малко мегдан за проба
-
0

#296
Потребителя е офлайн   shaman 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 617
  • Регистр: 23.02.08
Тончо, ти цяла нощ ли я мисли тази технология?
Освен да се изчисти нагара от пушката, нищо друго няма да стане с този твой ЦИФ.
Тъкмо ще се виждат още по-добре раковините. biggrin.gif
0

#297
Потребителя е офлайн   Ton4o_84 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 88
  • Регистр: 18.01.09
Цитат(shaman @ Feb 9 2009, 21:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тончо, ти цяла нощ ли я мисли тази технология?
Освен да се изчисти нагара от пушката, нищо друго няма да стане с този твой ЦИФ.
Тъкмо ще се виждат още по-добре раковините. biggrin.gif


НЕ цяла нощ,бях писал,че това е хрумване преди да заспя,но като заспах продължих с разработката,така,че до някъде си прав wink.gif.Аз съм изследователски мозък бачо Стояне,винаги и всякак си търся решение на даден проблем и проблема на всеки що се отнася до оръжие и не само го приемам като личен такъв.


Колеги помагайте,имам нагар по шокът който тези не могат да махнат вече,колкото и да търкам не става,нагарта си стои по шока и това ме вбесява,а хора които ме познават и от друго място,ще потвърдят,че се грижа за пушлето повече от колкото трябва и доста често....




0

#298
Потребителя е офлайн   shootera 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 79
  • Регистр: 08.01.09
[Колеги помагайте,имам нагар по шокът който тези не могат да махнат вече,колкото и да търкам не става,нагарта си стои по шока и това ме вбесява,а хора които ме познават и от друго място,ще потвърдят,че се грижа за пушлето повече от колкото трябва и доста често....
[/quote]
Тончо готин, сигурен ли си, че е нагар или е отложено олово.Ако е нагар би трябвало да нямаш особени проблеми с отстраняването му. Ако е олово купи си спрей на Берета за премахване на оловни налепи. Напръскваш ,оставаш да преседи около час, протриваш хубаво доблясък.След това знаеш, че трябва да третираш задължително с неутрална смазка. Този спрей е най-доброто което ми е попадало на нашия пазар, действа безотказно и не е скъп - 12лв. Успех.

0

#299
Потребителя е офлайн   Йордан Божинов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 623
  • Регистр: 27.05.08
Цитат(Ton4o_84 @ Feb 10 2009, 07:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
НЕ цяла нощ,бях писал,че това е хрумване преди да заспя,но като заспах продължих с разработката,така,че до някъде си прав wink.gif.Аз съм изследователски мозък бачо Стояне,винаги и всякак си търся решение на даден проблем и проблема на всеки що се отнася до оръжие и не само го приемам като личен такъв.


Колеги помагайте,имам нагар по шокът който тези не могат да махнат вече,колкото и да търкам не става,нагарта си стои по шока и това ме вбесява,а хора които ме познават и от друго място,ще потвърдят,че се грижа за пушлето повече от колкото трябва и доста често....


За какво са ти толкова препарати?! И то за 1 пушка... Разбирам да имаш холанд и холанд за 100к паунда да го търкаш толкоз ,ама при положение ,че е една проста ширпотреба какъв е смисъла..
Power is nothing without Insanity!!!
0

#300
Потребителя е офлайн   shootera 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 79
  • Регистр: 08.01.09
Цитат(Йордан Божинов @ Feb 10 2009, 13:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
За какво са ти толкова препарати?! И то за 1 пушка... Разбирам да имаш холанд и холанд за 100к паунда да го търкаш толкоз ,ама при положение ,че е една проста ширпотреба какъв е смисъла..

Стига бе Данчо мерак му е на момчето, за тебе ширпотреба за него оръжието с което ловува, лошо нема. Важното е че има отношение към оръжието, другото ще си дойде с времето, току виж след време се сдобие и с висок клас пушкало, дай боже всекиму.
0

Сподели темата:


  • (96 Страници) +
  • « Първа
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

6 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 6 гости, 0 анонимни