БГ Лов Форум: ВДД-БГ - разговори! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ВДД-БГ - разговори!

#1
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
На 01. и 02. 05. 2009 година в Димитровград ще се проведат изпити за млади кучета от породите дратхаар и курцхаар



??????? ohmy.gif . Вече не мога да хвана краищата, кой клуб и коя организация коя порода обслужва. Щото пише изпит, не за нещо друго. Васко, като член на обществеността те моля да ми обясниш.


- Таксите за участие се заплащат само по банков път и в размер на 100е/евро/ за членове на VDD-BG и 200е /евро/ за не членове на сдружението !


Ники, 200 евра е една заплата бре човек, това е сериозно основание за противоречие с принципа на равноправието на гражданите и опорочаване на участието. Това са цени за Германия и при немски заплати.
0

#2
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 13:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
??????? ohmy.gif . Вече не мога да хвана краищата, кой клуб и коя организация коя порода обслужва. Щото пише изпит, не за нещо друго. Васко, като член на обществеността те моля да ми обясниш.

що аз бре Коцак... нека от VDD-BG обяснят!!! wink.gif
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#3
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Другият ми въпрос към клуба е отправен от мой приятел който закупува куче от Хърватска и Сърбия на възраст над 3-ти години и имат HD-frei,въпросните животни имат изпит за вродени в Сърбия и Хърватска и доста ЦАЦИТИ от международни полеви състезания.В този случай тези кучета въпреки че имат признати FCI родословия и екстериорни титли в повече от една държава те не влизат в графата достойни дратхаари така ли да го разбирам.
КАто молбата ми е ,да не се тълкуват изказванията като заяждания ,напротив аз уважавам работата на всеки кинолог но има доста неясни за една голяма част от кинолозите в БГ и всеки иска да изясни тези неща.
Поздрави.

0

#4
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(vater @ Mar 25 2009, 14:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
що аз бре Коцак... нека от VDD-BG обяснят!!! wink.gif


Щото ти отговаряш за връзките с такива като мен/ОБЩЕСТВЕНОСТТА/ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Мене ме касае единствено породата -курцхаар и искам да знам кой ще се занимава с нея и кой ще я представлява в България.
0

#5
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 14:14 ) <{POST_SNAPBACK}>
Щото ти отговаряш за връзките с такива като мен/ОБЩЕСТВЕНОСТТА/ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

само че в друг клуб wink.gif , Коцак нека не им спамим темата на хората!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#6
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(vater @ Mar 25 2009, 14:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
само че в друг клуб wink.gif , Коцак нека не им спамим темата на хората!


Това според теб спам ли е? Ако това представителство е и на курцхаара и организира изпити за него може да му стана член, гледам момчетата са сериозни. Верно и таксите, ама така се почва.
0

#7
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 14:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това според теб спам ли е? Ако това представителство е и на курцхаара и организира изпити за него може да му стана член, гледам момчетата са сериозни. Верно и таксите, ама така се почва.

коцак много е просто ,в страната създала тези прекрасни две породи изпитите ивк,разплодна, са абсолютно еднакви и може да бъдат изпитвани и круцхаари ако техните собственици желаят .нашата цел е да има кучета в българия които да бъдат признати в света ако можем да помогнем и на круцхара нищо по хубаво от това,относно въпросите на кулев които за пореден път ме навеждат на мисълта че са насочени с някаква цел мога да му отговоря така
кулев замисли се какво се предлага за тези кучета родени след 01.10.2007 нещо което никой не е правил за породата досега ,предлага им се при минимални усилия да направят кученцета които техните кучета създадат с статус на немски кученца ,трябва просто една снимка за тазобезрена,на родители и да си вземе изпитите успешно смятам ,че изпит за злоба на родителите може да се направи лесно от вашия клуб.

моето куче не може да получи такива привилегии макар че въобще не е лошо но такъв ми е късмета ,но поне сме се преборили за някаква възможност да може да се вкарат и кучета от българия просто е необходимо само малко усилие от вас .

само да вметна че в разплодната организирана от вашия клуб с един приятел изкарахме две кучета застанахме на първа и втора позиция с 30 точки пред третия и в списанието се изписа само ,,участваха и кучета с недоказан произход,,
моля те замисли какво се случва с породата която обичаш и какви възможности се откриват за хората желаещи качествени представители от породата дратхаар.

лично аз не желая да коментирам повече клубове ,управители ,наште, ваште и така на татък
единственото нещо което ме интересува да се работи правилно и стриктно за породата която обичам
0

#8
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 12:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Това според теб спам ли е? Ако това представителство е и на курцхаара и организира изпити за него може да му стана член, гледам момчетата са сериозни. Верно и таксите, ама така се почва.



Коцак, никой не иска да изземва правомощията на НКК във България, това е невъзможно и не морално !

По време на вечеря с нашите приятели в Германия аз им показах един видео клип на кученца произведени от тях по време на тренировка . На този клип имаше и един курцхаар и във връзка с това те ни обясниха, че във Германия е нормално и възможно кучета от двете породи да минават изпити при който и да е от двата клуба и тези изпити да се считат за покрити !!!

Много е просто приятелю, там хората се уважават и разбират . Освен това си помагат по всякакъв начин за правилното селектиране на породите ! Исках да напиша, че ще се допускат и други породи/както е при тях/, но просто ние нямаме техни клубове тук !
0

#9
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Kulev Farm @ Mar 25 2009, 13:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Другият ми въпрос към клуба е отправен от мой приятел който закупува куче от Хърватска и Сърбия на възраст над 3-ти години и имат HD-frei,въпросните животни имат изпит за вродени в Сърбия и Хърватска и доста ЦАЦИТИ от международни полеви състезания.В този случай тези кучета въпреки че имат признати FCI родословия и екстериорни титли в повече от една държава те не влизат в графата достойни дратхаари така ли да го разбирам.
КАто молбата ми е ,да не се тълкуват изказванията като заяждания ,напротив аз уважавам работата на всеки кинолог но има доста неясни за една голяма част от кинолозите в БГ и всеки иска да изясни тези неща.
Поздрави.


Ванка, по-горе в темата съм написал на какви условия трябва да отговарят кученцата за да бъдат допуснати до изпита !!!

0

#10
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ники, гледам с Хектор сте понахвърляли това-онова и сигурно имате някакво основание да смятате, че в тази фаза от двете породи се изисква едно и също. Германците разбират повече от мене при всички случаи, ма я ми кажете щом от тях се изискват еднакви вродени качества какъв е смисъла да са две отделни породи? Двата немски клуба би трябвало да са само условни. Хайде и това го приемам, но от гледна точка на националния ни суверенитет не разбирам защо сме задължени да се съобразяваме дословно с техните съображения. По света има много държави дето отглеждат немски породи като курцхаара , ма такава практика не съм чувал. Явно нещо не схващам както трябва, ама не ми е работа да споря за такива неща, има си други хора избрани единодушно за тази работа, те да си му мислят. Само ми кажете как ще се съчетаят ИВК тата взети при вас и тези от НКК? Ами лангхаара и вахтела? Както и да е , желая успех!
0

#11
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Неделчев @ Mar 25 2009, 15:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ванка, по-горе в темата съм написал на какви условия трябва да отговарят кученцата за да бъдат допуснати до изпита !!!

Мерси Ники ,стана ми ясно.За съжаление моите амбици не отговарят на тези условия и аз ще търся алтернативни методи ако искам да си развивам дратхаарите за лично мои нужди и представи.
Поздрави и напред.
0

#12
Потребителя е офлайн   Тончо Милев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 546
  • Регистр: 07.07.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 13:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
На 01. и 02. 05. 2009 година в Димитровград ще се проведат изпити за млади кучета от породите дратхаар и курцхаар



??????? ohmy.gif . Вече не мога да хвана краищата, кой клуб и коя организация коя порода обслужва. Щото пише изпит, не за нещо друго. Васко, като член на обществеността те моля да ми обясниш.


- Таксите за участие се заплащат само по банков път и в размер на 100е/евро/ за членове на VDD-BG и 200е /евро/ за не членове на сдружението !


Ники, 200 евра е една заплата бре човек, това е сериозно основание за противоречие с принципа на равноправието на гражданите и опорочаване на участието. Това са цени за Германия и при немски заплати.

уважаеми колега искам да поясня някои въпроси зададени от Вас. Германският дратхаар и курцхаар имат едни и същи работни изпити така ,че и в Германия курцхаар може да се яви на изпит на дратхаар клуба,както и обратното.Отокар Рааке-собственик на р-к Вехтерсбах се е явявал с дратхаар на изпит на курцхаари /и междувпрочем е станал първи/
0

#13
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 16:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ники, гледам с Хектор сте понахвърляли това-онова и сигурно имате някакво основание да смятате, че в тази фаза от двете породи се изисква едно и също. Германците разбират повече от мене при всички случаи, ма я ми кажете щом от тях се изискват еднакви вродени качества какъв е смисъла да са две отделни породи? Двата немски клуба би трябвало да са само условни. Хайде и това го приемам, но от гледна точка на националния ни суверенитет не разбирам защо сме задължени да се съобразяваме дословно с техните съображения. По света има много държави дето отглеждат немски породи като курцхаара , ма такава практика не съм чувал. Явно нещо не схващам както трябва, ама не ми е работа да споря за такива неща, има си други хора избрани единодушно за тази работа, те да си му мислят. Само ми кажете как ще се съчетаят ИВК тата взети при вас и тези от НКК? Ами лангхаара и вахтела? Както и да е , желая успех!

коцак ,нищо не сме понахвърлили ,просто сме казали как се работи в германия ,круцхаара има и други изпити различни от дратхаара но тези са задължителни и за двето породи за допускане до разплодна дейност и правилна селекция.
доста сме спорили по тези изпити ,не ми се спори повече ,за нас това е правилния начин водещ до успех и ще работим така както трябва ,а вие си правете каквито си искате изпити в ннк то си е ваше право и желание никъде не сме казали че задължаваме някой да си прекарва круцхаара на изпити при дратхаарите biggrin.gif
0

#14
Потребителя е офлайн   mavar 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 25.02.09
извиняваите колеги да не би този изпит да е в отговор на статията в ''лов и ку4е'' за лигитимноста на българските дратхаар клубове или 6те остане ежегоден изпит за породата.и на ку4ета не преминали изпита би трябвало на тяхното потомство да не се признава родословие.
0

#15
Потребителя е офлайн   Тончо Милев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 546
  • Регистр: 07.07.08
Цитат(mavar @ Mar 25 2009, 17:04 ) <{POST_SNAPBACK}>
извиняваите колеги да не би този изпит да е в отговор на статията в ''лов и ку4е'' за лигитимноста на българските дратхаар клубове или 6те остане ежегоден изпит за породата.и на ку4ета не преминали изпита би трябвало на тяхното потомство да не се признава родословие.

явно не си влизал в раздел"Киноложки клубове." Прочети написаното там и ако имаш въпроси ще ти отговоря с удоволствие
0

#16
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 14:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Ники, гледам с Хектор сте понахвърляли това-онова и сигурно имате някакво основание да смятате, че в тази фаза от двете породи се изисква едно и също. Германците разбират повече от мене при всички случаи, ма я ми кажете щом от тях се изискват еднакви вродени качества какъв е смисъла да са две отделни породи? Двата немски клуба би трябвало да са само условни. Хайде и това го приемам, но от гледна точка на националния ни суверенитет не разбирам защо сме задължени да се съобразяваме дословно с техните съображения. По света има много държави дето отглеждат немски породи като курцхаара , ма такава практика не съм чувал. Явно нещо не схващам както трябва, ама не ми е работа да споря за такива неща, има си други хора избрани единодушно за тази работа, те да си му мислят. Само ми кажете как ще се съчетаят ИВК тата взети при вас и тези от НКК? Ами лангхаара и вахтела? Както и да е , желая успех!



Коцак, никой на нищо не задължава когото и да било !!! Това е много важно и трябва веднъж за винаги да се запомни от всички . Така селектират тези породи техните производители и на нас основателите на VDD-BG ни харесва този начин и го считаме за единствено правилен за правилното развитие на дратхаара като куче за всестранно ловно използване.

По отношение на курцхаарите който биха могли да се явяват на изпита.........това не е задължително, а въпрос на личен избор и лични виждания !!! Как ще съгласувате изпитите на НКК и тези от Германия си е ваш проблем и аз не мога да ти отговоря. Ако искате можете да обявите, че не признавате изпитната система на клуба в Германия тн.
Просто ние имаме възможност да дадем шанс на повече кучета от България и го правим - лошо ли е ???
0

#17
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Неделчев @ Mar 25 2009, 17:37 ) <{POST_SNAPBACK}>
Коцак, никой на нищо не задължава когото и да било !!! Това е много важно и трябва веднъж за винаги да се запомни от всички . Така селектират тези породи техните производители и на нас основателите на VDD-BG ни харесва този начин и го считаме за единствено правилен за правилното развитие на дратхаара като куче за всестранно ловно използване.

По отношение на курцхаарите който биха могли да се явяват на изпита.........това не е задължително, а въпрос на личен избор и лични виждания !!! Как ще съгласувате изпитите на НКК и тези от Германия си е ваш проблем и аз не мога да ти отговоря. Ако искате можете да обявите, че не признавате изпитната система на клуба в Германия тн.
Просто ние имаме възможност да дадем шанс на повече кучета от България и го правим - лошо ли е ???



Ники, ще разцепите любителите на курцхаара на групи и ще нанесете вреда без полза. Всички в света признават немската изпитна система за курцхаара, но в детайли тя е позната малко в България. В нейно име намират оправдение у нас хора, които лансират абсолютно негодни кучета и ги афишират като еталонни, дори и без нито едно представяне на каквото и да е състезание. Приравнявайки критерийте между двете породи ще осакатите действителния напредък на тази порода у нас. Вие така не давате шанс а индулгенции в почти буквален смисъл и въвеждате двоен стандарт, който в бъдеще ще предизвиква съпоставка между животни без те никога да са участвували в преко сравнение на терен. Аз не мога да обявя немската система по отношение на курцхаара за негодна, но не мога да премълча факта, че към сегашно време имено тя направи немските кучета негодни за състезания и ги обрече на компромис в смисъла:става - не става. Курцхаара не е дратхаар, той е коренно различен във всяко отношение, не осакатявайте породата чрез съпоставки и сравнения.
0

#18
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Като гледам изискванията ,каква е съдбата на вече произведените кучета в Бг.Защото те никак не са малко. huh.gif
0

#19
Потребителя е офлайн   Тончо Милев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 546
  • Регистр: 07.07.08
Цитат(Kulev Farm @ Mar 25 2009, 19:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като гледам изискванията ,каква е съдбата на вече произведените кучета в Бг.Защото те никак не са малко. huh.gif

Иване за съдбата на вече произведените кучета в България отговорността е на други.Ние искаме тези които занапред ще се произвеждат да нямат тяхната съдба
0

#20
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Тончо Милев @ Mar 25 2009, 19:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Иване за съдбата на вече произведените кучета в България отговорността е други.Ние искаме тези които занапред ще се произвеждат да нямат тяхната съдба

Доколкото знам г-н Милев вие очредихте ДИмитровградски клуб с обещание за изпити и състезания и продавахте кучета на доста хора с родословия .Сега им казвате да се отърват от тях и да копуват нови с новия правилник.Поне аз така ви разбирам,или не съм прав.
0

Сподели темата:


  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни