БГ Лов Форум: НКК - разговори и други относно клуба - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

НКК - разговори и други относно клуба

#41
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Apr 9 2009, 17:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ква диря , кви пет лева. За диря се иска обучение и безупречна симулация на упражнението. Това нали е ИВК. Тези кучета, които без обучение и команда за проследяване по диря свалят главите да правят лехи, са кучетата, които имат вродена склонност към проследяване по диря и следва да продължат обучението си извън класирането поради липса на оптимално обоняние и несъответствие с породния стандарт за работа. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА ПЕРНАТ ДИВЕЧ, КОЙТО НЕ Е РАНЕН ПО ЗЕМНИ ДИРИ Е ПРИЗНАК НА СЛАБО ОБОНЯНИЕ.

Какъв пернат дивеч, кви 5 лева? biggrin.gif Говорим за следа от космат дивеч и то не на влачена диря. А влачената диря от пернат дивеч е нещо друго.
Публикувано изображение
0

#42
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(HERZLE @ Apr 9 2009, 17:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Какъв пернат дивеч, кви 5 лева? biggrin.gif Говорим за следа от космат дивеч и то не на влачена диря. А влачената диря от пернат дивеч е нещо друго.


Кво предлагаш да влачим из къра? biggrin.gif Щом требва ще се преследва и космато. Ако имаш котка, давай я изпита. biggrin.gif

http://www.clip4e.com/play_amo_i_kotaraka.htm
0

#43

  • Група: Гост
Цитат(Сашо Райчев @ Apr 9 2009, 09:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Между другото не можах да разбера как ще минеш изпита като кучето ти няма оргинално родословие, а само копие!


Г-н Райчев, мойто куче е минало този изпит не при кой да е, а при Фернандес така, че втори път няма да му се налага!!
Същото куче има даже състезателна карнетка!
За това животно не берете грижа, а по-скоро за вашите животни минали една камара изпитания и включетелно майсторски в Германия, пък не знаят какво е яребица и апорт! wink.gif wink.gif wink.gif
Хайде със здраве!
0

#44
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Apr 9 2009, 15:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ква диря , кви пет лева. За диря се иска обучение и безупречна симулация на упражнението. Това нали е ИВК. Тези кучета, които без обучение и команда за проследяване по диря свалят главите да правят лехи, са кучетата, които имат вродена склонност към проследяване по диря и следва да продължат обучението си извън класирането поради липса на оптимално обоняние и несъответствие с породния стандарт за работа. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

ПРОСЛЕДЯВАНЕ НА ПЕРНАТ ДИВЕЧ, КОЙТО НЕ Е РАНЕН ПО ЗЕМНИ ДИРИ Е ПРИЗНАК НА СЛАБО ОБОНЯНИЕ.


Коцак, преди да ти напиша някой работи ще ти задам един въпрос !

ТИ СИГУРЕН ЛИ СИ В ТОВА КОЕТО ТВЪРДИШ ?????
Много държа да ми отговориш.

0

#45
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Петър Ветренски @ Apr 9 2009, 22:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Г-н Райчев, мойто куче е минало този изпит не при кой да е, а при Фернандес така, че втори път няма да му се налага!!
Същото куче има даже състезателна карнетка!
За това животно не берете грижа, а по-скоро за вашите животни минали една камара изпитания и включетелно майсторски в Германия, пък не знаят какво е яребица и апорт! wink.gif wink.gif wink.gif
Хайде със здраве!

В Герания има животни, които твоето Италяно-хърватско куче няма да отрази! По скоро ще му трябва памперс. А колкото до изпитния карнет, както взе на Васко 120лв за родословие, така сигурно си излъгал Фернандес! Ветренски, твоето куче ще бъде внимателно гледано, че от Дико стана Рино. Фернандес кое куче изпита Дико или Рино? А относно съдиите на НКК, не ги ли зачиташ? О, вярно - ти тях не можеш да излъжеш! Веднъж вече те върнаха в първи клас! До три пъти не се брои! laugh.gif mellow.gif laugh.gif
0

#46

  • Група: Гост
Цитат(Сашо Райчев @ Apr 9 2009, 22:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
В Герания има животни, които твоето Италяно-хърватско куче няма да отрази! По скоро ще му трябва памперс. А колкото до изпитния карнет, както взе на Васко 120лв за родословие, така сигурно си излъгал Фернандес! Ветренски, твоето куче ще бъде внимателно гледано, че от Дико стана Рино. Фернандес кое куче изпита Дико или Рино? А относно съдиите на НКК, не ги ли зачиташ? О, вярно - ти тях не можеш да излъжеш! Веднъж вече те върнаха в първи клас! До три пъти не се брои! laugh.gif mellow.gif laugh.gif


Райчев, Райчев порасни най-накрая!
Днес пак ми звънят и ме питат " А бре Ветренски, тоя Сашо Жартиера за какъв се мисли....." другото смятам да ти го спестя!
Това не са мой думи само цитирам!
Гледай си твойте кучета и за мен не бери грижа, нали знаеш, че каквото трябва аз съм го видял! wink.gif wink.gif wink.gif
Айде сега дежурния по телефон ще ти звънне! biggrin.gif
0

#47
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
писах - писах и го изтрих!
нямам думи!
СТИГА
0

#48
Потребителя е офлайн   Пурко 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1279
  • Регистр: 21.05.08
направо се излагате!!!
0

#49
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Петър Ветренски @ Apr 9 2009, 23:09 ) <{POST_SNAPBACK}>
Райчев, Райчев порасни най-накрая!
Днес пак ми звънят и ме питат " А бре Ветренски, тоя Сашо Жартиера за какъв се мисли....." другото смятам да ти го спестя!
Това не са мой думи само цитирам!
Гледай си твойте кучета и за мен не бери грижа, нали знаеш, че каквото трябва аз съм го видял! wink.gif wink.gif wink.gif
Айде сега дежурния по телефон ще ти звънне! biggrin.gif


Ветренски,Ветренски, пораснал съм много преди теб в кинологията, доказах ти го много одавна. wink.gif Относно звъненето аз лично звънях на Сашо Стойчев, да питам Фернандес кое твое куче изпита Дико или Рино. Искам да ми се сърдите като казвам истината, а не като теб лъжец, Ветренски. А колкото до това за какъв се мисля за всичко, но не и за лъжец Ветренски, уверявам те, че документите ако не ти са наред твоето куче ще завърши като БЪК, много погрешен път пое! tongue.gif
0

#50
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Неделчев @ Apr 9 2009, 22:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Коцак, преди да ти напиша някой работи ще ти задам един въпрос !

ТИ СИГУРЕН ЛИ СИ В ТОВА КОЕТО ТВЪРДИШ ?????
Много държа да ми отговориш.


Ники, всяко твърдение е достоверно до размера на съдържанието си. В случая говорим за дерби система и в нейните рамки не е възможно да бъде тествана работа по диря, каквато и да е тя. Винаги съм трвърдял едно и също. Куче, което работи в полето и души земята не работи по диря в добрия и очакван смисъл а си помага защото обонянието му не е достатъчно да локализира местонахождението на пернатия дивеч. Резултата често е директно набиване и вдигане. Работата по диря започва с команда и посочване на вероятното и начало при съответните заучени стимули и наличие на действителна следа- нарочна или естествена. Хайде сега ми отговори как ще се предизвика това поведение в младо куче, което не познава и не е обучено да познава тези стимули. Този механизъм е невъзможно да бъде достоверно оценен без предварително обучение. Т.е -как ще разбереш природно надарен виртуоз, който не знае как се държи цигулка? Тука се разчита на естествено спонтанно поведение на терена, показващо качества естествени за групата 7. Ако пуснеш гонче например, нали няма да очакваш маркиране.
Хората може би изследват тези качества паралелно но едва ли при тези условия и регламент.
0

#51
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Apr 9 2009, 23:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ники, всяко твърдение е достоверно до размера на съдържанието си. В случая говорим за дерби система и в нейните рамки не е възможно да бъде тествана работа по диря, каквато и да е тя. Винаги съм трвърдял едно и също. Куче, което работи в полето и души земята не работи по диря в добрия и очакван смисъл а си помага защото обонянието му не е достатъчно да локализира местонахождението на пернатия дивеч. Резултата често е директно набиване и вдигане. Работата по диря започва с команда и посочване на вероятното и начало при съответните заучени стимули и наличие на действителна следа- нарочна или естествена. Хайде сега ми отговори как ще се предизвика това поведение в младо куче, което не познава и не е обучено да познава тези стимули. Този механизъм е невъзможно да бъде достоверно оценен без предварително обучение. Т.е -как ще разбереш природно надарен виртуоз, който не знае как се държи цигулка? Тука се разчита на естествено спонтанно поведение на терена, показващо качества естествени за групата 7. Ако пуснеш гонче например, нали няма да очакваш маркиране.
Хората може би изследват тези качества паралелно но едва ли при тези условия и регламент.

коцак аз не разбирам много,ама май говориш малко глупости,ама използваш едни трудни думи едвам ги разбирам huh.gif ако проследяването на диря естественно и спонттанно е невъзможно за едно куче ,то по вероятно е то да не е куче biggrin.gif сигурно в форума има хора с малки кученца на възраст от 2 до три месеца нека да пробват да дадат на кученцето да си поиграе с един гълъб,след това да го повлачат 10 метра и да пуснат кученцето на дирята,след това да заложат гълъбчето в трева и пак да пуснат кученцето да го открие с горно носленце и да му фермира и после нека да кажат кое е по спонтанно huh.gif
0

#52
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(хектор @ Apr 10 2009, 00:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
коцак аз не разбирам много,ама май говориш малко глупости,ама използваш едни трудни думи едвам ги разбирам huh.gif ако проследяването на диря естественно и спонттанно е невъзможно за едно куче ,то по вероятно е то да не е куче biggrin.gif сигурно в форума има хора с малки кученца на възраст от 2 до три месеца нека да пробват да дадат на кученцето да си поиграе с един гълъб,след това да го повлачат 10 метра и да пуснат кученцето на дирята,след това да заложат гълъбчето в трева и пак да пуснат кученцето да го открие с горно носленце и да му фермира и после нека да кажат кое е по спонтанно huh.gif


Хекторе, ти ме учудваш с наблюденията си и с това, че при опита си не познаваш механизма и фазите на индивидуално развитие на един представител от 7 група. Обучението преминава от фаза "на око" към търсене на МИРИС ОТ ТЯЛО. На тази възраст е естествено това поведение. Но тука не се изпитват 2-3 месечни кученца, най-малкото защото нямат още двигателните възможности за претърсване. Радвам се, че глупостите , които говоря са малко, защото тука има достатъчно и без тях. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Хекторе, птицата за това е птица , за да лети, не да се влачи по земята. biggrin.gif
0

#53
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
ама използваш едни трудни думи едвам ги разбирам

Извинявай, не знаех. biggrin.gif Нема повече.
0

#54
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Apr 10 2009, 00:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хекторе, ти ме учудваш с наблюденията си и с това, че при опита си не познаваш механизма и фазите на индивидуално развитие на един представител от 7 група. Обучението преминава от фаза "на око" към търсене на МИРИС ОТ ТЯЛО. На тази възраст е естествено това поведение. Но тука не се изпитват 2-3 месечни кученца, най-малкото защото нямат още двигателните възможности за претърсване. Радвам се, че глупостите , които говоря са малко, защото тука има достатъчно и без тях. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Хекторе, птицата за това е птица , за да лети, не да се влачи по земята. biggrin.gif

коцак а на мен ми омръзна да пиша ,че в седма група има някои породи които ги предпочитам защото са по различни и аз като невежа ги наричам ,,универсални,,

той всичкия мирис идва от тяло не от дух
и като изключим гургулицата,гривяка и водоплаващия всички други ловни птици над 70%от живота си се влачат по земята,,,,,,,,,,,спорт и лов са близки по значение ама различни по приложение

а ако не си и забелязал на нормалните ивк гледат дирята задължително да е от заек/няма крила/
по принцип в едно ивк няма нищо академично то си е толкова просто и ясно biggrin.gif
0

#55
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Apr 10 2009, 00:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
ама използваш едни трудни думи едвам ги разбирам

Извинявай, не знаех. biggrin.gif Нема повече.

благодаря ви за което biggrin.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(КОЦАКА @ Apr 9 2009, 21:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ники, всяко твърдение е достоверно до размера на съдържанието си. В случая говорим за дерби система и в нейните рамки не е възможно да бъде тествана работа по диря, каквато и да е тя. Винаги съм трвърдял едно и също. Куче, което работи в полето и души земята не работи по диря в добрия и очакван смисъл а си помага защото обонянието му не е достатъчно да локализира местонахождението на пернатия дивеч. Резултата често е директно набиване и вдигане. Работата по диря започва с команда и посочване на вероятното и начало при съответните заучени стимули и наличие на действителна следа- нарочна или естествена. Хайде сега ми отговори как ще се предизвика това поведение в младо куче, което не познава и не е обучено да познава тези стимули. Този механизъм е невъзможно да бъде достоверно оценен без предварително обучение. Т.е -как ще разбереш природно надарен виртуоз, който не знае как се държи цигулка? Тука се разчита на естествено спонтанно поведение на терена, показващо качества естествени за групата 7. Ако пуснеш гонче например, нали няма да очакваш маркиране.
Хората може би изследват тези качества паралелно но едва ли при тези условия и регламент.


Първо благодаря ти за отговорите ! Сега и аз ще кажа своето мнение и се надявам да не го приемеш като заяждане, че вече ме е страх да пиша във Форума biggrin.gif много съм конпетентен и чак се само забравям та за това де cool.gif

Аз съм на сто процента съгласен с тебе за начина по който би трябвало да търси кучето във полето, НО........нали знаеш, при мен винаги има едно НО biggrin.gif
Давам ти пример с настоящия момент и поведението на яребицата през този сезон . Какво правим когато кучето намери и маркира яребица на сериозна дистанция от нас, при среден вятър ?!?!?! Обикновено отиваш да провериш марката и когато не е пролет и яребиците не търчат като щури всичко е наред, но сега е пролет и тъй кат те са по двойки и гнездят всичките им защитни реакции са активирани напълно - по-слаба миризма, правят всичко възможно да отдалечат хищника от гнездото и бягат повече от волиерни фазани и тн . Тук се получава малко разминаване, силния нос ги държи на добра дистанция и не винаги може да засече тяхното отдалечаване а то винаги е по вятъра или странично на него ! Когато кучето усети, че миризмата отслабва те вече са на сериозна дистанция от него или дори зад него . Как ако не си помогне с преимуществото си пред пойнтера/ пиша за курца/ да ги открие това куче ??? Под преимущество имам предвид, че тази порода има и горно и долно обоняние и би трябвало да си служи и с двете еднакво добре ! Ако приемем, че яребиците са се отдалечили от местото където са стояли известно време и са оставили сериозно количество курешки и съответно миризми който да забавят реакцията на кучето и това е станало в посока обратно на вятъра и това куче дето ги е маркирало не ги намери и вдигне по какъвто и да е начин съдията ще отсъди, че има слаб обоняние или че прави фалшиви стойки !!!
Ако обаче същото това куче си завре леко нослето в есеника и тръгне по наземната диря ще ги намери и дори може да ги маркира отново преди да се вдигнат / ако има малко повече рутина/, нали или се бъркам ?!?!
Аз не мога да си обесня как би ги намерило Коцак едно куче по въздуха ако те са под вятъра, ако ти ми го обясниш това ще се съглася с тебе !
Всичко това ти го пиша по повод твоето твърдение, че работата по диря е признак за слабо обоняние ! Да и аз съм на мнение, че куче което работи предимно по диря в полето не е с най-доброто обоняние, но куче което ползва дирята за да открие това което е загубило поради някаква причина/ смяна посоката на вятъра, отдалечаване на пилето по вятъра, отдалечаване на пилето странично на вятъра и тн/, тогава си мисля трябва да признаеш че тук става дума за куче с интелект и силно желание за намиране !

За диря Коцак не се иска обучение, поне не за дирята която ти пиша аз ! Много странен парадокс се получава иначе приятелю- вървиш си в полето и ''виждаш'' диря от яребица и командваш търси по диря и кучето ти намира яребица, смешно нали biggrin.gif Иска се вроден инстинкт за лов и намиране на всяка цена ! Иска се кучето да си отговаря на стандарта и да може да използва и горното си и долното си обоняние ! Във връзка с последното което ти написах мисля ти е ясно, че кучето не може да бъде отхвърлено от стандарта заради това че използва умело и двата си типа обоняние !!!

Мисля, че при курцхаара /специално/ би трябвало да се счита за не съотвествие на стандарта не възможността на кучето да използва и двата си типа обоняние, поправи ме ако греша ,но аз така мисля Коцак wink.gif
0

#57
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
неделчев ако при създаване на порода искат да вдигнат силата на носа коя порода е най предпоцитана знаеш ли/и ако знаеш/защо твърдиш работата на следа изисква не толкова голямо обоняние
0

#58
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(хектор @ Apr 9 2009, 21:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
неделчев ако при създаване на порода искат да вдигнат силата на носа коя порода е най предпоцитана знаеш ли/и ако знаеш/защо твърдиш работата на следа изисква не толкова голямо обоняние


Напротив, аз твърдя точно обратното !

0

#59
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Неделчев @ Apr 10 2009, 00:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Напротив, аз твърдя точно обратното !

абе и ти почна като коцака,по простичко пишете аз съм със средно
0

#60
Потребителя е офлайн   HERZLE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2519
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Неделчев @ Apr 10 2009, 00:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
... Под преимущество имам предвид, че тази порода има и горно и долно обоняние и би трябвало да си служи и с двете еднакво добре ! .... но куче което ползва дирята за да открие това което е загубило поради някаква причина/ смяна посоката на вятъра, отдалечаване на пилето по вятъра, отдалечаване на пилето странично на вятъра и тн/, тогава си мисля трябва да признаеш че тук става дума за куче с интелект и силно желание за намиране !

... Иска се вроден инстинкт за лов и намиране на всяка цена ! Иска се кучето да си отговаря на стандарта и да може да използва и горното си и долното си обоняние ! ....

Брейй, Неделчев, дошла ти е музата. Как хубаво си го написал. И особено това, което съм оставила в цитата и почерненото е истината за курцхаара. Те немците точно с това се гордеят, че са създали УМНА порода ловно куче, което влага и малко разум (така да се каже) в работата си било то на поле, във вода, в гора и т.н.. За тях курц, който бяга като гламав само по полето и прави стойки, не е съвсем у ред biggrin.gif Или по-точния израз беше: "Няма нищо в главата".
***
КОЦАКА, аз го написах няколко пъти, но ти си знаеш твоето. Не съм говорила за влачена диря. Така че по полето нищо няма да влачим, споко!
А как ще определиш стила на ловуване на курца, ако не му се даде шанс да покаже работа по СЛЕДА (не по диря)?!
Публикувано изображение
0

Сподели темата:


  • (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни