БГ Лов Форум: АRMSAN - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АRMSAN

#1
Потребителя е офлайн   Apostol123 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.11.11
колеги моля за вашето мнение относно армсан а 612 .на много голям кръстопът съм дали да взема армсан или чърчил ама незнам кое е по добро и затова ви моля да споделите мнение тези от вас които са притежатели на такава пушка
0

#2
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Здравей колега, мнение на ползвател не мога да ти дам, но преди време ми влезе една муха да си купувам автомат със слъгова цев понеже ходя гонач. Спрях се на Стожер, Чърчил и Армсан, обиколих магазините, гледах прикладвах, карах ги да ми ги разглобят и да ти кажа от всичките най ми хвана окото Армсана. Много добър финиш, дървото е доста прилично за тази цена и много прикладист ( поне за мен ). За сега се отказах, защото насочих финансите другаде :) Като надеждност едва ли имат сериозни различия.
Успех с избора !

http://zarimex.eu/ar...al12-p-711.html
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#3
Потребителя е офлайн   sea turtle 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 167
  • Регистр: 05.09.10
Колега от дружинката има Армсан. Държал съм го - лек, прикладист, удобен - така го усетих аз. Проблеми до сега не е имал.
За тези пари мисля, че си струва.
0

#4
Потребителя е офлайн   kort357 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 03.01.13
Здравей колега, тук http://thegunman-bg....php?f=35&t=8729 съм направил кратък обзор на модел A612 S на Armsan.
0

#5
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Взимай без да се притесняваш,не го смазвай за да работи по-добре(само канала на иглата се смазва с капка -две). Моя го смазвах обилно(навик от МП то) и засичаше защото всичкия неизгорял барут полепва по кутията отвътре сега го карам сух и работи като часовник Прикачено изображение: Изображение232.jpg.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#6
Потребителя е офлайн   haqsko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 730
  • Регистр: 19.02.08
...а газовият възел със сменяеми втулки ли е...в смисъл за тежки и леки снаряди или си е с една саморегулираща???
0

#7
Потребителя е офлайн   fucheto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 20.11.12
Един приятел има полуавтомат АRMSAN 20 калибър,стрелял съм с него много пъти,моето мнение е много добро,лек,удобен и идеален за стрелба на далечни разтояния,за всякакъв вид лов е перфектен,следващата пушка ще ми е точно такава,а и забравих имам много добър финиш и перфектна изработка на приклада и ложата.
0

#8
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоhaqsko написа на 08.01.2013 - 20:50 :

...а газовият възел със сменяеми втулки ли е...в смисъл за тежки и леки снаряди или си е с една саморегулираща???
Няма два цилиндъра като на АТА ,само един е ,но работи и с леки и тежки патрони. Няма и регулиращи пружини , само един гумен ''О''пръстен в предната част на газовата камера.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#9
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 716
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоGaro_dai написа на 10.01.2013 - 02:14 :

Виж мнениетоhaqsko написа на 08.01.2013 - 20:50 :

...а газовият възел със сменяеми втулки ли е...в смисъл за тежки и леки снаряди или си е с една саморегулираща???
Няма два цилиндъра като на АТА ,само един е ,но работи и с леки и тежки патрони. Няма и регулиращи пружини , само един гумен ''О''пръстен в предната част на газовата камера.


Има ли възможност този гумен пръстен да направи евентуален проблем при повече стрелба, нещо да омекне, нагори или друго?

Не, че съм тръгнал да купувам такава пушка, но видях един полуавтомат с доста къса цев в колега и ми се видя идеален за гонач, т. е. като за мен, а човек никога не знае .......
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#10
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоddd_dancho написа на 10.01.2013 - 07:07 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 10.01.2013 - 02:14 :

Виж мнениетоhaqsko написа на 08.01.2013 - 20:50 :

...а газовият възел със сменяеми втулки ли е...в смисъл за тежки и леки снаряди или си е с една саморегулираща???
Няма два цилиндъра като на АТА ,само един е ,но работи и с леки и тежки патрони. Няма и регулиращи пружини , само един гумен ''О''пръстен в предната част на газовата камера.


Има ли възможност този гумен пръстен да направи евентуален проблем при повече стрелба, нещо да омекне, нагори или друго?

Не, че съм тръгнал да купувам такава пушка, но видях един полуавтомат с доста къса цев в колега и ми се видя идеален за гонач, т. е. като за мен, а човек никога не знае .......
''О'' рингове продават във всеки магазин за лагери, струват по малко от един патрон. Моя го гледах скоро за две години стрелба не е мръднал,той не е подложен на директни газове,тъй като е в предната част на камерата.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#11
Потребителя е офлайн   Apostol123 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 25.11.11
колеги да питам аз пак :) дали имат и автомати за лява ръка тук да се продават в българия че на саита им има но тук незнам дали ще ги има .говоряя за армсан
0

#12
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоApostol123 написа на 07.01.2013 - 18:01 :

колеги моля за вашето мнение относно армсан а 612 .на много голям кръстопът съм дали да взема армсан или чърчил ама незнам кое е по добро и затова ви моля да споделите мнение тези от вас които са притежатели на такава пушка
Колега дано не съм те подвел с горния си пост ,но тук е мястото да кажа че явно тази пушка иска по сериозно смазване в мокро и студено време... :angry: На последния патешки лов пушката започна да засича от влагата и нагара които образуваха нещо като лепкава повърхност. Пушката не беше смазана обилно и затворът оставаше в задно положение,като не се връщаше напред.Другата причина с която си обяснявам такива задръжки е прекалено точната изработка на СНС машини и малките луфтове около движещите се части. Лесно се запълват с нагар и неизгорял барут и пречат на движението на затвора.



Виж мнениетоhaqsko написа на 08.01.2013 - 20:50 :

...а газовият възел със сменяеми втулки ли е...в смисъл за тежки и леки снаряди или си е с една саморегулираща???
Хаяско и теб съм те подвел ,пушката я купих чисто нова и ми я дадоха с един цилиндър. НО в упътването намерих че пише : за ''определени страни'' чието законодателство налага стрелбата със стоманени съчми и по-тежки патрони има и втора втулка за по-тежки такива''.Явно нашите вносители са счели че на нас няма да ни се наложи да стреляме с тежки патрони,стрелбата с по-леката втулка с по тежки патрони явно не е проблем, но скъсява живота на пушката(както пише в упътването).
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#13
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоGaro_dai написа на 29.01.2013 - 10:10 :

]Колега дано не съм те подвел с горния си пост ,но тук е мястото да кажа че явно тази пушка иска по сериозно смазване в мокро и студено време... Публикувано изображение На последния патешки лов пушката започна да засича от влагата и нагара които образуваха нещо като лепкава повърхност. Пушката не беше смазана обилно и затворът оставаше в задно положение,като не се връщаше напред.Другата причина с която си обяснявам такива задръжки е прекалено точната изработка на СНС машини и малките луфтове около движещите се части. Лесно се запълват с нагар и неизгорял барут и пречат на движението на затвора.
При ATA ARMS такива проблеми не се наблюдават стреля безотказно.Септември месец си е купих без нито една засечка при всякакви климатични условия дъжд ,мъгла,сняг и ниски минусуви температури.
0

#14
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоTRAP_ написа на 29.01.2013 - 11:57 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 29.01.2013 - 10:10 :

]Колега дано не съм те подвел с горния си пост ,но тук е мястото да кажа че явно тази пушка иска по сериозно смазване в мокро и студено време... Публикувано изображение На последния патешки лов пушката започна да засича от влагата и нагара които образуваха нещо като лепкава повърхност. Пушката не беше смазана обилно и затворът оставаше в задно положение,като не се връщаше напред.Другата причина с която си обяснявам такива задръжки е прекалено точната изработка на СНС машини и малките луфтове около движещите се части. Лесно се запълват с нагар и неизгорял барут и пречат на движението на затвора.
При ATA ARMS такива проблеми не се наблюдават стреля безотказно.Септември месец си е купих без нито една засечка при всякакви климатични условия дъжд ,мъгла,сняг и ниски минусуви температури.
ARMSAN е съвместно производство на'' АТААРМС'' и ''КХАН'' B)/> Произвеждат полуавтомати за Верней Карон Фенома Прикачено изображение: v12golqmr-r.png Моят е същия само че синтетика и с логото на Армсан. Пушката е направена много добре и е много удобна при стрелба,лека поврътлива.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#15
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09
На мен ми харесва Помпата им ..... Обаче в БГ я предлагат само с едната цев - дългата . Обаче аз искам в комплект с двете цеви .
Някой знае ли дали може да се поръча директно от завода в Турция само цев ?
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#16
Потребителя е офлайн   T.Kuduski 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 31.03.13
Още мнения по темата нямали? Защото и аз, като колегата пуснал темата, съм на кръстопът. Един от вносителите на тази марка и точно този модел не ми го препоръча, попитах го защо така мисли , но и той не можа да ми отговори. Препоръча ми всичко друго но не и АРМСАН -а. Тази тема е пусната в началото на годината и бих искал да чуя повече за тази пушка след доста изстреляни боеприпаси. Благодаря ! :)
0

#17
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 754
  • Регистр: 13.05.09
Хора не се занимавайте с глупости и си купете пушки като хората, дори и на изплащане, но като хората. Компромисен вариант МП-153 ;)
0

#18
Потребителя е офлайн   i_dinkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 10.02.13
И аз съм на същия кръстопът. Доста форуми изчетох, включително и руски. Спирам се на Армсан А612 синтетика. Обобщаващото мнение на наши колеги и на руснаци, украинци и др. от бивши съветски републики е, че е много по-добър избор от МП 153. "Ритат" само по отношение дължината на цевите, тъй като при тях се предлагат само 76 см или "комбо". "Чърчил" мисля, че е на същия производител, дано не заблуждавам колегите от форума. И да не забравяме, че всеки простира краката си според чергата си. Не се опитвам да наложа мнение. Всеки е господар на кесията си. Моля колегите, които притежават това пушкало да споделят лични мнения. Поздрави на всички колеги.
0

#19
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 03.06.2013 - 21:38 :

Хора не се занимавайте с глупости и си купете пушки като хората, дори и на изплащане, но като хората. Компромисен вариант МП-153 ;)/>


Да разбирам ли , че който е с пушка под 3000 лв не като хората ?
Какво му е на Армсана ? Нискобюджетно Бинели - това е .
И като се ползва за втора/резервна/ пушка .
Пък сравнението с МП-то ......................
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#20
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 754
  • Регистр: 13.05.09

Виж мнениетоgenkogenev написа на 04.06.2013 - 07:44 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 03.06.2013 - 21:38 :

Хора не се занимавайте с глупости и си купете пушки като хората, дори и на изплащане, но като хората. Компромисен вариант МП-153 ;)/>/>/>/>/>/>


Да разбирам ли , че който е с пушка под 3000 лв не като хората ?
Какво му е на Армсана ? Нискобюджетно Бинели - това е .
И като се ползва за втора/резервна/ пушка .
Пък сравнението с МП-то ......................

Еми ще дойдете на моето, ама трябва и вие да минете по тоя път :lol:
0

Сподели темата:


  • (8 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни