БГ Лов Форум: Новият Fabarm L4S - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Новият Fabarm L4S

#41
Потребителя е офлайн   bravo 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 345
  • Регистр: 21.12.13
Хм... начи и моя XLR перкаше леко в дясно, но почти консистентно със всички боеприпаси. Разликите м/у различните боеприпаси бяха предимно нагоре/надолу. След покупката на слуговата цев, заради коригиращите се мерни прибори нямаше такова отклонение.

Относно шока, аз също стрелях с подобрен цилиндър (докато си купя слуговата цев), но пробва примерно с цилиндър - заслужава си, защото боеприпаса е доста добър, а и сравнително евтин. Пробвай, ако искаш и Black shock - пак е с добра балистика, но с по-мек откат. Може да ти паснат по-добре...
0

#42
Потребителя е офлайн   Pashev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 27.06.17

Виж мнениетоtsb написа на 26.09.2017 - 18:46 :

Виж мнениетоbravo написа на 25.09.2017 - 19:30 :



...... Обаче това с педя на ляво и то на 25 м е доста странно. Аз при прострелката правех групи от под 15 см на 50 м! Нещо прикладване дърпане на спусъка?

По-скоро не.
Двама човека провахме.
Всеки по 3 патрона
При еднообразно примерване всеки път бие по тоя начин.
Да пробвам с друг шок?


Сигурен съм, че с шок цилиндър ще получиш отличен резултат!
Beratta SPG 1 12/76
0

#43
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13
Благодаря за съветите!
Ще пробвам и ще пиша.
0

#44
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13

Виж мнениетоtsb написа на 27.09.2017 - 18:36 :

Благодаря за съветите!
Ще пробвам и ще пиша.


Пробвах с цилиндъра. По-добре е но не колкото с екзакта на ротвайл.
Определено екзакта ми остава фаворит за момента
0

#45
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13
До момента мога да кажа, че само веднъж почистих цевта и газоотводните отвори.
От кумова срама, понеже единия ден на гълъбите изстрелях повече от 80 патрона...
Нито една засечка, отсечка или нещо подобно. От 28 до 42 грама ги работи перфектно!

Като цяло това е гладкоцевното което съм чистил най-малко през живота ми от 5 различни марки и системи.
0

#46
Потребителя е офлайн   Speared 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 09.02.15
Привет колега,
Можеш ли да споделиш отзиви след още година ползване. Има ли някакви проблеми?
Заглеждам същото пушкало - модел Grey Hunter, като предимно ще го ползвам за водоплаващ дивеч. Единствено ме притеснява, че е малко лека. Как се държи с по - тежки патрони и как понася влагата през зимата, ако си я използвал през този период и също дървенията колко е читава, лесно ли се драска?
Като цяло другата опция която гледам е XLR Waterfowler, но дървото си е дърво, L4S е много по - красива.
0

#47
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13

Виж мнениетоSpeared написа на 18.09.2018 - 13:08 :

Привет колега,
Можеш ли да споделиш отзиви след още година ползване. Има ли някакви проблеми?
Заглеждам същото пушкало - модел Grey Hunter, като предимно ще го ползвам за водоплаващ дивеч. Единствено ме притеснява, че е малко лека. Как се държи с по - тежки патрони и как понася влагата през зимата, ако си я използвал през този период и също дървенията колко е читава, лесно ли се драска?
Като цяло другата опция която гледам е XLR Waterfowler, но дървото си е дърво, L4S е много по - красива.


Здравей колега!
Много съм доволен от изминалото време по ловните полета с L4S.
Проблеми не съм имал никакви с оръжието, до момента. Една от причините да избера L4S беше именно лекотата й. Ергономиката и дизайна също се оказаха много ползвателни. В процеса на употреба се убедих. Няма никакъв проблем с по-тежки патрони. Стрелям редовно с 38 грамови и със сигурност едни 48 грамови магнуми (не помня марката и модела). Отката за мен е по-слаб и контролируем отколкото с бенелата която имах. Може би факта че е газоотвод и барутните газове се отвеждан надолу спомага за намаляването на отката? Не знам.
Убедил съм се че усещането за откат е строго субективно. Аз съм малко над средно статистическия ръст и килограми и нямам проблем с отката от L4S.
С дървенията също не съм имал поблеми. Приклада и полуложата не съм забелязъл да са надраскани. Когато се сетя ги чистя с течен балистол и смазвам. Придобиха един по-тъмен отенък. Харесва ми повече така.
Ловувал съм с L4S до към минус 20-21 градуса- Не съм имал никакви проблеми. Разбира се си трябват подходящи смазки за такива температури.
Без значение дали ще избереш L4S или XLR Waterfowler предполагам ще останеш доволен.
Според мен L4S печели от към конструктивно решение в сравнение с XLR, по отношение на това, че ложата на L4S не е част от сглобката на пушката.
Махаш ложата, оръжието си остава сглобено и може да стреляш с него. Поставяш на задръжка. Забърсваш и смазваш леко това което виждаш (без да смазваш гумения маншон, само го чистиш). Слагаш отново ложата и отново си в играта.
Валял ни е е дъжд и сняг. Ръжда никъде не съм видял по L4S до момента. Разбира се отвън редовно го чистя и смазвам с качествена смазка. За ръзлика отвътре - там го чистя и смазвам рядко.


п.п. Като каза, че ще го ползваш за водоплаваш дивеч - наскоро правихме тестове с L4S и външния - удължен шок за него - този
http://www.fabarm.co...dotto.asp?i=130
Екстриим екстендед 9/10 и различни патрони.
Не помня всичките резултати, но от едни 2/0 (30 или 32 грама) във вестник разтворен влязоха 12 или 13 броя съчми. Патрона беше с тапа. Дистанция - 90 големи крачки.
Скоро ще го пробваме и за пробивност как е на тая дистанция с този шок. Само записки трябва да си водя подробни за да Ви запозная с резултатите.
0

#48
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13
Тъй,
Джентълмени, днес поради липсата на възможност за ловен ден, се проведоха тестове с Фабарм L4S, нормален шок 9/10 и удължен шок 9/10.
За съжаление възможната макс. дистанция бе 50 метра.
Пробвани бяха 5-ци на РЦ , ей тия:
http://www.rc-cartri..._fibre-316.html
и 7-ци на РМ?!?
Обобщено:
установихме, че удължения шок подобрява с минимум 30% броя на съчмите в целта, на тази дистанция, както и пробивността.
Определено си струва парите.
0

#49
Потребителя е офлайн   franchi falconet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 20.07.12
Здравей колега,от два месеца и аз съм горд собственик на Fabarm L4S Deluxe hunrer.Изключително красиво,прикладисто и балансирано оръжие.За съжаление,до сега не съм имал възможност да направя прецизна прострелка с пушката,поради ангажираност.Това престои и ще кача информация и снимки.Когато купувах пушката,попитах за по-дебел затилък и удължители,получих мрънкане и т.н.Мисля да ги поръчам от корпоративният сайт.
Колега,от къде закупи удължителя и колко струва?

0

#50
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13

Виж мнениетоfranchi falconet написа на 24.09.2018 - 21:14 :

Здравей колега,от два месеца и аз съм горд собственик на Fabarm L4S Deluxe hunrer.Изключително красиво,прикладисто и балансирано оръжие.За съжаление,до сега не съм имал възможност да направя прецизна прострелка с пушката,поради ангажираност.Това престои и ще кача информация и снимки.Когато купувах пушката,попитах за по-дебел затилък и удължители,получих мрънкане и т.н.Мисля да ги поръчам от корпоративният сайт.
Колега,от къде закупи удължителя и колко струва?


Честита нова пушка!
Много слука и радости да ти носи!
Удължения шок го купувахме преди време от официалния представител на Фабарм за Бг. Беше около 110лв. цената.
0

#51
Потребителя е офлайн   franchi falconet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоtsb написа на 25.09.2018 - 20:49 :

Виж мнениетоfranchi falconet написа на 24.09.2018 - 21:14 :

Здравей колега,от два месеца и аз съм горд собственик на Fabarm L4S Deluxe hunrer.Изключително красиво,прикладисто и балансирано оръжие.За съжаление,до сега не съм имал възможност да направя прецизна прострелка с пушката,поради ангажираност.Това престои и ще кача информация и снимки.Когато купувах пушката,попитах за по-дебел затилък и удължители,получих мрънкане и т.н.Мисля да ги поръчам от корпоративният сайт.
Колега,от къде закупи удължителя и колко струва?


Честита нова пушка!
Много слука и радости да ти носи!
Удължения шок го купувахме преди време от официалния представител на Фабарм за Бг. Беше около 110лв. цената.
Благодаря,дай малко инфо за патрони с които ходиш за яребица.Аз съм фен на B&P старата пушка ги стреляше перфектно,дано и тази ги хареса.Марки, грамажи,шокове,ако си правил такива тестове разбира се.Че на 06.09 съм на яребица......Публикувано изображение

0

#52
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13

Виж мнениетоfranchi falconet написа на 26.09.2018 - 18:56 :

....................Благодаря,дай малко инфо за патрони с които ходиш за яребица.Аз съм фен на B&P старата пушка ги стреляше перфектно,дано и тази ги хареса.Марки, грамажи,шокове,ако си правил такива тестове разбира се.Че на 06.09 съм на яребица......Публикувано изображение


Аз ползвах миналата година основно РЦ - 7ци, 5ци. 32 грама и по-тежки.
Концентратори и тапа. Даже и 3ка концентратор слагам като последен. По нашия край се вдигат доста от далече като им дойде времето.
Пада голямо търчане и пуцане по къра.
B&P не помня да съм ползвал, може но не се сещам в момента.
0

#53
Потребителя е офлайн   tsb 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 164
  • Регистр: 25.09.13
Едни от патроните които много ми допадат в комбинация с Фабарм L4s са тези - RC4 CACCIA ORO
http://www.rc-cartri...ia_oro-239.html

35 грамови. От тях съм ползвал основно 7ци и 5ци.
Много добър осип и убойност (до към 50 метра за 5цата).
Петицата е пробвана с шокове 7/10 и пълен шок.
Седмицата с шок 2/10.
0

#54
Потребителя е офлайн   ipy 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 27
  • Регистр: 01.02.18
Здравейте колеги, от 6 месеца и аз съм собственик на Fabarm L4S, оръжието е много добро като изключим стрелбата с брeнеке бие 15 см. Вляво, независимо от боеприпаса, шокът и задприкладното устройство (разликите бяха във височина). Имате ли идея от къде мога да си поръчам слугова цев, ако въобще се произвежда за този модел. Официалният вносител
на въпроса за слугова цев, все едно му зададох въпрос за 100 000 лв. в Стани богат.
0

#55
Потребителя е офлайн   franchi falconet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 105
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоipy написа на 03.02.2019 - 17:33 :

Здравейте колеги, от 6 месеца и аз съм собственик на Fabarm L4S, оръжието е много добро като изключим стрелбата с брeнеке бие 15 см. Вляво, независимо от боеприпаса, шокът и задприкладното устройство (разликите бяха във височина). Имате ли идея от къде мога да си поръчам слугова цев, ако въобще се произвежда за този модел. Официалният вносител
на въпроса за слугова цев, все едно му зададох въпрос за 100 000 лв. в Стани богат.


Здрасти колега,това което пишеш е много неприятно.Между другото аз пуснах темата за новия Fabarn L4S.Вече една година съм моооого доволен собственик на Fabarn L4S.Когато си купих пушката от ВИП-а(обслужи ме един кисел и тегав тип с вежди като крила на F 16)започнах прострелка с всички видове патрони.Номера 11,7,5,3,5/0,13/0,14/0 оръжието се справя блестящо.Шоковете се справят много добре.Патрони на B&P,RC,Rottweil дават супер резултати групираност,сила и повтаряемост.След това дойде темата с бренекетата,закупих си по-три броя B&P,RC,Rottweil най-добър резултат получих с Ротвайл Екзакт стандартен патрон.С 5/10 шок от 55 крачки което е около 50м.събрах 3 патрона 5см.група,знам че звучи самохвално,но е факт.С всички други патрони получих по-лоша група и така приключих с прострелките.Друг е въпроса дали тази гениално създадена цев е подходяща за стрелба с гладкоцевни куршуми.Аз обаче съм напълно доволен!!!Ако не постигнеш добра група с Ротвайл Екзакт значи имаш проблем и трябва да се обърнеш към СПЕЦИАЛИСТИТЕ на официалния вносител.Дано се отнесат човешки.Слугова цев според мен за този модел специално няма.Нищо не пречи да питаш производителя по имейл.Надявам се цялата тази информация да ти бъде от полза.Поздрави!




0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни