БГ Лов Форум: Помощ на начинаещ за подходящо лично обучение на курцхаар - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Помощ на начинаещ за подходящо лично обучение на курцхаар

#1
Потребителя е офлайн   Сиврев 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 18.07.16
Здравейте колеги!
От скоро имам ловен другар - женски курцхаар, роден на 01.04.2017. Макар и неопитен в тази област имам огромно желание сам да обуча ловното си куче и за целта всеки съвет на по-опитни колеги в обучението е добре дошъл. До момента съм закупил като литература книгите "Обучение на ловното куче" от Андрей Мицулов и едноименната книга на Клаус Ролф, както и "Пътеводител за обучение на ловното куче" от покойния Атанас Василев - Найк. Моля, посъветвайте ме коя допълнителна литература би ми помогнала при обучението, тъй като от дете не съм имал и обучавал куче въобще. Поръчах и комбиниран кликер за по- добро обучение, ако някой е работил с този уред съвети са добре дошли също.
0

#2
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоСиврев написа на 14.06.2017 - 21:45 :

Здравейте колеги!
От скоро имам ловен другар - женски курцхаар, роден на 01.04.2017. Макар и неопитен в тази област имам огромно желание сам да обуча ловното си куче и за целта всеки съвет на по-опитни колеги в обучението е добре дошъл. До момента съм закупил като литература книгите "Обучение на ловното куче" от Андрей Мицулов и едноименната книга на Клаус Ролф, както и "Пътеводител за обучение на ловното куче" от покойния Атанас Василев - Найк. Моля, посъветвайте ме коя допълнителна литература би ми помогнала при обучението, тъй като от дете не съм имал и обучавал куче въобще. Поръчах и комбиниран кликер за по- добро обучение, ако някой е работил с този уред съвети са добре дошли също.

Здравей колега, честито за новия ти ловен другар. Пожелавам ви дълги години незабравими ловни мигове! Съвет от мен, книгата на Клаус Ролф ти е напълно достатъчна, работи само по нея и ще бъдеш доволен!

От кой град си?

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#3
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоСиврев написа на 14.06.2017 - 21:45 :

Здравейте колеги!
От скоро имам ловен другар - женски курцхаар, роден на 01.04.2017. Макар и неопитен в тази област имам огромно желание сам да обуча ловното си куче и за целта всеки съвет на по-опитни колеги в обучението е добре дошъл. До момента съм закупил като литература книгите "Обучение на ловното куче" от Андрей Мицулов и едноименната книга на Клаус Ролф, както и "Пътеводител за обучение на ловното куче" от покойния Атанас Василев - Найк. Моля, посъветвайте ме коя допълнителна литература би ми помогнала при обучението, тъй като от дете не съм имал и обучавал куче въобще. Поръчах и комбиниран кликер за по- добро обучение, ако някой е работил с този уред съвети са добре дошли също.

Най-важното е да установиш контакт с кучето!
Всеки ден минимум по един час игри и занимания с него!
Храната трябва да му я даваш САМО ти, задължително!
Нека като те види да знае, че ще има приятни моменти за изживяване с теб и тогава ще работи с желание ЗА ТЕБ, а не за свое удоволствие!
Тренирайте апорта с топка още от малки!
НИКОГА не удряй и наранявай своя другар, ако искаш да ти има доверие!
Достатъчно е рязката промяна в гласа за да разбере, че е сбъркало!
Следвай стъпките за обучение описани в книгата на Клаус Ролф и сам ще прецениш кое докъде и как!
Успех!

п.п. Първо трябва да научи името си и да изпълнява безпрекословно командите "ЕЛА ТУК" и "НЕ" !
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни