БГ Лов Форум: Заключване на спусък. Промени от май месец в ЗОБВВПИ относно пренасяне на оржие. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Заключване на спусък. Промени от май месец в ЗОБВВПИ относно пренасяне на оржие.

#61
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоkcv написа на 16.08.2019 - 16:26 :

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 16:17 :

... Искам да направят универсално заключващо устройство, което наистина да зключва, каквото е и самото му предназначение. ... Е не съм ли прав?


Има такова устройство е, "Метална каса" му казват.
И не, не си прав.

Е супер, ааа, няма ли нещо като МЕТАЛЕН КОНТЕЙНЕР, нещо по-сигурно пет хиляди тонен сейф, нещо дето когато веднъж в годината реша да отида на лов за едно връбче, да съм сигурен че ще ми е защитено оръжието. Може и военен ескорт, сега със новите самолети ще съм по спокоен ако ме съпровождат, ама те чак сдед няколоко години ще дойдат. Какво ще правя до тогава, мани мани, еми ще ходя пак със прашката, и без това там имам повече слука!
0

#62
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоRasate написа на 16.08.2019 - 16:08 :

Взимаш пушката и почваш наред магазините с проба. Аз не съм ясновидец да позная модела на оръжието ти и с кое заключващо устройство е съвместимо.

И как ще носиш пушката до магазина без заключващо устройство?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#63
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 16:39 :

Е супер, ааа, няма ли нещо като МЕТАЛЕН КОНТЕЙНЕР, нещо по-сигурно пет хиляди тонен сейф, нещо дето когато веднъж в годината реша да отида на лов за едно връбче, да съм сигурен че ще ми е защитено оръжието. Може и военен ескорт, сега със новите самолети ще съм по спокоен ако ме съпровождат, ама те чак сдед няколоко години ще дойдат. Какво ще правя до тогава, мани мани, еми ще ходя пак със прашката, и без това там имам повече слука!

Публикувано изображение

Публикувано изображение
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#64
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 16.08.2019 - 16:40 :

И как ще носиш пушката до магазина без заключващо устройство?

В куфар :smilielol5:/> !
0

#65
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоsttekata написа на 16.08.2019 - 14:09 :

Вальо, сигурен ли си , че става това с 50%, защото имат предпазител да не възпроизвеждат изстрел при незаключен затвор?
Според мен грешиш за това с 50% дръпнат затвор, но нека се изкажат и другите колеги.

От десет години ползвам Берета полуавтомат и я спускам по този начин.
0

#66
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоhandcream написа на 16.08.2019 - 15:19 :

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 16.08.2019 - 08:46 :

Първо: Изискването за заключващо устройство на оръжието важи, от изваждането му от касата до мястото където ще се ловува, и обратно.
Няма причина поради която да има боеприпас във нея.
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Никакви адреналини, преумора и т.н. не са допустими.
Трето: Виждам много колеги, и то не само млади, които изпразват двуцевките си, затварят ги и след това щракат спусъците.
Това е абсолютно грешен подход. Правилният начин е: Отваря се оръжието, вадят се боеприпасите, предпазителя се поставя на позиция отключване, натискат се спусъците и след това се затваря оръжието. Така иглите са спуснати и пружините не са натегнати, а иглите не се подбиват или чупят. След това се пристъпва към разглобяване.
Надявам се да съм бил полезен.
Поздрави и Наслука на всички.
п.с За колегите със гладкоцевни полуавтомати, след изпразване на оръжието, затворът се изтегля на 50% от хода му назад, след което се натиска спусъка.

Първо: Изискването на заключващото устройство, пак повтарям ЗАКЛЮЧВАЩОТО устройство, което НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!
Второ: След приключване на лова, оръжието се разрежда. Съгласен съм, но искам да ти задам един въпрос. И ти си човек като мен, аз често допускам грешки ти не допускаш ли грешки, не си ли сгрешил поне един път през живота си??? Никога ли не си сгрешил? И така към второто, разреждаме оръжието и го ЗАКЛЮЧВАМЕ със Уникалното Заключващо Устройство, Което НЕ ЗАКЛЮЧВА НИЩО!
Трето: Офффф, трябва да се измисли КАРТА, такава каквато имат пилотите на самолети, трябва и асистент да имаме който да чете ние да изпълняваме. Първо това, второ онова, трето иглите, да не се счупи някоя, па да не вземе да излети и не дай си боже да извади на някой укото.......
Стига глупости!
ЗАКЛЮЧВАЩОТО УСТРОЙСТВО НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!! Ядосах се, извинете ме.
Поздрави, хубав ден!

Не оспорвам разочарованието ти (ни) от заключващото устройство което не заключва. Някой много яко си напълни торбичката. Все пак, имаш право да го върнеш в магазина от който си го купил, и да потърсиш подходящо за твоите спусъкови скоби. Универсално такова няма как да има, така че търсене му е майката.
Относно съветите които съм дал, веднъж като си изградиш навика, го правиш механично.
Поздрави.
0

#67
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Явно много ги има щом "са се били оплаквали" , че им гърмят пушките. Моето катинар че си го купих от росбул и го мерих на място. С него спусъците случайно не могат да се натиснат. Това че си носят пушките "готови за бой" си е отделна тема и подлежи на санкция. Освен това вярвам , че може да се нагоди според модела на оръжието ако трябва и с помощта на "струг, фреза,телоподаващо и шмиргел" важно е желанието.
0

#68
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10
https://www.facebook...91520058171346/
0

#69
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Извинявай те но до колкото съм запознат гладкоцевните ловни пушки се транспортират разглобени в калъф ,като дори и полуложата е в отделна преграда.За полуавтомата ми няма проблем с тези закупчалки
0

#70
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Още когато си купувах карабината в комплекта си беше и устройсвото за заключването на спусъка
0

#71
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10
Разглобена в калъф, 500 лева глоба ако не е заключена! Поздрави!
0

#72
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоhandcream написа на 17.08.2019 - 20:28 :

Разглобена в калъф, 500 лева глоба ако не е заключена! Поздрави!

Това е ясно но били ми разяснил как се пренася ловна пушка и какви са тези глупости с патроните в цевите и заключването , освен това са издадена изрично разпоредби и правила.
https://www.slrb.bg/...reme-na-lov.pdf

0

#73
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоvalko nedev написа на 17.08.2019 - 20:45 :

Виж мнениетоhandcream написа на 17.08.2019 - 20:28 :

Разглобена в калъф, 500 лева глоба ако не е заключена! Поздрави!

Това е ясно но били ми разяснил как се пренася ловна пушка и какви са тези глупости с патроните в цевите и заключването , освен това са издадена изрично разпоредби и правила.
https://www.slrb.bg/...reme-na-lov.pdf

Аре пак се започна, старата песен със нов глас да пея!!!
Какво искаш да ти разясня? Какво? Къде точно ти прочете че аз си пренасям оръжието със патрони във цевта?????
Абе аре спрете се бе, аз точно и ЯСНО се изразих, и дори съм сигурен че съм по-стриктен и от теб дори, щом се отнася за БЕЗОПАСТНОСТ!!!
Никъде не съм казал че пренасям оръжието със патрони в цевта! Аз просто се изказах за приетия новия закон, (обеснявам ти го като на мало развиващ), който изисква да се заключва оръжието със Универсалното Заключващо Устройство, което НЕ ЗАКЛЮЧВА!!!!!
На мен не ми харесва това устройство, то не заключва всички марки и модели оръжие, и е неефективно! И НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ някой колега без да иска поради някаква си причина да сгреши и да остави патрон в цевта, това устройство ще помогне за останалото. НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ ТОВА УСТРОЙСТВО, но искам да се произведе такова което да е БЕЗОПАСНО!
Сега очаквам следващия, на когото да убеснявам. Моля заповядайте. Ти си третият или четвъртият поред, вече им изгубих бройката. И между другото колко регистрирани потребители има тук във форума? Питам за да знам на колко хора поотделно трябва да обеснямам едно и също?

А във видеоклиповете които публикувах и които не съм заснел аз, се показва точно това, че не заключва. Дори и във новините по БТВ го показаха.
0

#74
Потребителят е онлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Няма ли в този форум компетентни юристи, които да атакуват тази недомислица в последните промени на закона пред съответната инстанция и да се премахне тази безумица, а оттам и безсмислената полемика по това опасен ли е "мек хуй за корав задник"?
0

#75
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
За жалост тук има само ловци, юристите са в другия форум
0

#76
Потребителят е онлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
И, кой каза, че се подбиват иглите(при УСМ с централно възпламеняване)?
0

#77
Потребителя е офлайн   handcream 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 106
  • Регистр: 10.07.10

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 18.08.2019 - 16:16 :

И, кой каза, че се подбиват иглите(при УСМ с централно възпламеняване)?

СПИЦИАЛИСТИТЕ, да те са ПРОФЕСИОНАЛИСТИ! Друга класа, демек хвърчат като пъдпъдъци във ваздуха.
0

#78
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоhandcream написа на 14.08.2019 - 22:49 :

Здравейте! Това заключващо устройство е опасно. Вече няколко ловци се оплакаха от неволни изтрели предизвикани от този заключващ механизъм. Крайно време е някой да съобщи до прокуратурата, докато не станало най-лошото. Обеснявам защо е опасен! Когато заключя спусъка със тази ключалка, тя цялата се движи напред и назад движейки и самият спусък. Познайте какво се случва когато има патрон в цевта??? Особенно когато пушката е в калъф, тогава не се вижда но то при почти всяко движение натиска спусъка, защото стърчи и е въпрос на време някой да пострада. Прилагам ви едно видео, което не съм го снимал аз, за да се види за какво става въпрос. https://www.facebook...30375687016672/ Аз нямам нищо против такова устройство, но искам да се измисли нещо по-надеждно! Лека вечер.
https://video.xx.fbc...64d&oe=5D54A5E7


Тъй като искаше да ме обидиш ,а Аз съм човек на честа ще доказвам със факти

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Screenshot_2.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20190818_142217.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20190818_141747.jpg
  • Прикачено изображение: Screenshot_4.jpg

0

#79
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Ето и полуавтомата

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20190818_131133.jpg
  • Прикачено изображение: Screenshot_6.jpg

0

#80
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
за 54 какво да кажа
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни