БГ Лов Форум: Бележки за хищници - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Бележки за хищници Питане

#61
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 28.03.2018 - 22:59 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.03.2018 - 09:08 :

Виж мнениетоmatence написа на 27.03.2018 - 20:48 :

Че така, така е! Но нали гледаме буквата на закона, а той го позволява. Силата на протокола от събрането в моят случай може да ни лиши и от едрия лов по тази логика, при желание на уважаемата колегия от дружинката!!!

:D/>/>/>/> Абе то и едно писмо от ИАГ не е над закона , ама някои специалисти го използват с огромен мерак да знаеш ;)/>/>/>/> а иначе и аз като твоите банкетаджии :lol:/>/>/>/> хищници ги спирам от 1 март ... до 1 август , не съм откачил природолюбител , ама не ме кефи да стрелям по бременни , кърмещи и дребосъци .
Събрания , протоколи , таксации, организации и т. н. са поредният т`шак в сериала "листопад" ... а закона в този си вид и към днешна дата е безполезен, и за ловци, и за дивеч !
п.с. Ако може някой да ми обясни по нагледно , за какво ми е тази бележка за индивидуален лов на хищници и в колко европейски държави се издава подобен "документ" ?!


Имах друго мнение за теб, стар ловец си пък..... Може би щото си стар :D/>, и вече исфирясваш.
Ми бие се в този период хищника, за да се даде шанс на мирния дивеч да си отгледа поколението. Както си знаел като млад, че хищника ражда своето поколение няколко месеца преди мирния. И когато мирния роди, мама хищник започва да си учи поколението на лов.
И още една причина ще ти изтъкна. Ако и вашата дружинка е на мнение, при групов лов на дива свиня, да не се стреля на хищник че да се знае, гръмне ли се, значи е прасе. Та питам аз, кога да ги биеме ? Може би на хайката, веднъж в годината ?
Поздрави и бъди здрав. Пак те уважавам.

И като млад , и като стар , със или без бележка .... това ми е ловния сезон !
Нагледал съм се на доста нелицеприятни неща "извън ловния ми сезон" , а и много отдавна съм разбрал , че само с тази хвърчаща бележка за хищници издавана по този начин , няма как да се регулира популацията и то :D/> на хищника .
Не се притеснявай за раждаемостта и това кой , кога , природата е подредила нещата в точно определен ред и колко да се опитваме да и "помагаме" по български .... няма как да ни се получи. Немога да разбера една голяма част от бг ловците , втриса ги при вида на не хуманно уловената в капан лисица , а не им е проблем с хуманизма си да унищожът едно котило от глад ?! Как така виждат и стрелят по кацналите на сухите клони гургулици , а не виждат притеснените и крякащи свраки .... абе за още много неща не ги разбирам .
Та , кога и кой може ли .... може да ги бием от август до март , а кой .... ами всеки със заверена членска карта и ловен билет !
Това с гърмежите по време на свинска готка са митове и легедни , а хайките за хищници са пълен т`шак ... по скоро са повед за едно приятно банкетиране .
Мога да се обзаложа на каса бира и пълнена печена плешка , че 20 хайкаджии на една хайка няма да отстрелят повече лисици от един изкуфясал вардаджия за 20 дни .
Поздрави и наслука !
п. с. Бележка никога не ми е отказвана , но за мен тази хвърчаща хартийка издавана по този начин ( на доста места е само за наши хора , що са много Уубави ) е един дразнител , целящ разединение и безсмислени караници в дружинките , а кой има интерес от цялата тази простотия .... явно двта съюза , барабар със стягащият ги каскет отгоре :D/>
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#62
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 29.03.2018 - 09:01 :

........
п. с. Бележка никога не ми е отказвана , .....................


А давана ли ти е?
За сега питам, за един прЕател! B)
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#63
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
[/quote]
..... ;)/> а иначе и аз като твоите банкетаджии :lol:/> хищници ги спирам от 1 март ... до 1 август , не съм откачил природолюбител , ама не ме кефи да стрелям по бременни , кърмещи и дребосъци .
[/quote]
...ами не само, че не трябва да Ви "кефи", а и не трябва и да ги стреляте...
Далеч съм от мисълта, че всички "хищничари" са бракониери, както им се носи слава сред повечето от нас. Напротив!!! Бракониера си е бракониер, много му пука дали има бележка или не. Във всяка дружинка си ги знаеме, а поне от нашата те никога не са искали такава бележка. Така, че да се спекулира с това е несериозно според мен, все пак всеки си носи отговорност за делата.

[/quote]
Мога да се обзаложа на каса бира и пълнена печена плешка , че 20 хайкаджии на една хайка няма да отстрелят повече лисици от един изкуфясал вардаджия за 20 дни .
[/quote]
.... и пак се връщаме на индивидуалния лов....??!?!?

В крайна сметка поради типичната си ни "ганьовщина", едно хоби е съпроводено с ядове и дразги!

П.С. Защо, като ловувам 6м. и 6м нямам право на лов, да не заплащам половината и от таксата. Нека разликата се поеме от забраняващите я...
0

#64
Потребителя е офлайн   vlado angelov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 28.06.09
Колега при нас си направихме стървило и го регистрирахме в горското . От там се издава карта на местността, където е стървилото и нямаш право да шаваш настрани.Бележката ти я дават заедно с картата и готово,ако искаш спи там никой няма да ти каже нищо. Бележките спряха да ги дават, защото много се злоупотребява .Те и сега някои хора от наште взеха ама така ги и върнаха ,писали по някоя бройка колкото да не е празна,а ние с моя приятел отчетохме над 30 броя хишници .Ако не сега то за догодина направете стървило и никой не трябва да те спира, най-малко някой дърт изкуфял председател.
0

#65
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 29.03.2018 - 09:01 :

Виж мнениетоvalentin manolov написа на 28.03.2018 - 22:59 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 28.03.2018 - 09:08 :

Виж мнениетоmatence написа на 27.03.2018 - 20:48 :

Че така, така е! Но нали гледаме буквата на закона, а той го позволява. Силата на протокола от събрането в моят случай може да ни лиши и от едрия лов по тази логика, при желание на уважаемата колегия от дружинката!!!

:D/>/>/>/>/> Абе то и едно писмо от ИАГ не е над закона , ама някои специалисти го използват с огромен мерак да знаеш ;)/>/>/>/>/> а иначе и аз като твоите банкетаджии :lol:/>/>/>/>/> хищници ги спирам от 1 март ... до 1 август , не съм откачил природолюбител , ама не ме кефи да стрелям по бременни , кърмещи и дребосъци .
Събрания , протоколи , таксации, организации и т. н. са поредният т`шак в сериала "листопад" ... а закона в този си вид и към днешна дата е безполезен, и за ловци, и за дивеч !
п.с. Ако може някой да ми обясни по нагледно , за какво ми е тази бележка за индивидуален лов на хищници и в колко европейски държави се издава подобен "документ" ?!


Имах друго мнение за теб, стар ловец си пък..... Може би щото си стар :D/>/>, и вече исфирясваш.
Ми бие се в този период хищника, за да се даде шанс на мирния дивеч да си отгледа поколението. Както си знаел като млад, че хищника ражда своето поколение няколко месеца преди мирния. И когато мирния роди, мама хищник започва да си учи поколението на лов.
И още една причина ще ти изтъкна. Ако и вашата дружинка е на мнение, при групов лов на дива свиня, да не се стреля на хищник че да се знае, гръмне ли се, значи е прасе. Та питам аз, кога да ги биеме ? Може би на хайката, веднъж в годината ?
Поздрави и бъди здрав. Пак те уважавам.

И като млад , и като стар , със или без бележка .... това ми е ловния сезон !
Нагледал съм се на доста нелицеприятни неща "извън ловния ми сезон" , а и много отдавна съм разбрал , че само с тази хвърчаща бележка за хищници издавана по този начин , няма как да се регулира популацията и то :D/>/> на хищника .
Не се притеснявай за раждаемостта и това кой , кога , природата е подредила нещата в точно определен ред и колко да се опитваме да и "помагаме" по български .... няма как да ни се получи. Немога да разбера една голяма част от бг ловците , втриса ги при вида на не хуманно уловената в капан лисица , а не им е проблем с хуманизма си да унищожът едно котило от глад ?! Как така виждат и стрелят по кацналите на сухите клони гургулици , а не виждат притеснените и крякащи свраки .... абе за още много неща не ги разбирам .
Та , кога и кой може ли .... може да ги бием от август до март , а кой .... ами всеки със заверена членска карта и ловен билет !
Това с гърмежите по време на свинска готка са митове и легедни , а хайките за хищници са пълен т`шак ... по скоро са повед за едно приятно банкетиране .
Мога да се обзаложа на каса бира и пълнена печена плешка , че 20 хайкаджии на една хайка няма да отстрелят повече лисици от един изкуфясал вардаджия за 20 дни .
Поздрави и наслука !
п. с. Бележка никога не ми е отказвана , но за мен тази хвърчаща хартийка издавана по този начин ( на доста места е само за наши хора , що са много Уубави ) е един дразнител , целящ разединение и безсмислени караници в дружинките , а кой има интерес от цялата тази простотия .... явно двта съюза , барабар със стягащият ги каскет отгоре :D/>/>


Имаше един стар виц, където питали една бабичка, какъв секс предпочита индивидуален или групов а тя отговорила: индивидуалния, защото на груповия винаги ме прескачат. Та и ти Гоше си много прав за 20-те хайкаджии и изкуфясалия вардаджия!
0

#66
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 29.03.2018 - 14:25 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 29.03.2018 - 09:01 :

........
п. с. Бележка никога не ми е отказвана , .....................


А давана ли ти е?
За сега питам, за един прЕател! B)/>

Стига да поискам ;) за изминалият ловен сезон не съм вземал бележка за хищник защото ми се струпаха повечко ангажименти . Лично за мен този лов е сериозен ангажимент и не ми се иска да изглеждам кано несериозен изтрещел пенЦионер :D ... е имам няколко прегрешения покрай кариерата и сметището , ама това е друга бира :cheers2:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#67
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоmatence написа на 29.03.2018 - 19:31 :



П.С. Защо, като ловувам 6м. и 6м нямам право на лов, да не заплащам половината и от таксата. Нека разликата се поеме от забраняващите я...

Защото по закон .... ловът е целогодишен :D/>
Понеделник отиваш в дружеството и си вземаш бележка за лов на дива свиня , нали по закон ловът и е целогодишен , отиваш на 1-ви май и получаваш за сръндаци .... и т.н. :idea:/>
Само недей бърза ... да не се спънеш :cheers2:/>
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#68
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Явно закона се тълкува по различен начин...или пък, както всичко останало в БГ е двоен стандарт!
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни