БГ Лов Форум: Гоначите? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Гоначите?

#141
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1324
  • Регистр: 08.08.13

 piri написа на 17.08.2016 - 07:12 :

В лова важен е гоначът - човек, много по-важен от кучето. Истинския гонач може и с куче и без куче да подгони и вдигне прасетата. Той знае къде са им леговищата. Предимството е, че за разлика от кучето, може да мисли абстрактно и да ги насочи.

Напълно съм съгласен с теб познавам човек, който ходи гонач и на сезон тупа повече прасета от всеки друг в дружинката им, много свесно момче и много сърцато гони, влиза навсякъде и знае точно къде да се пласира и къде да са кучетата абе страхотно гонене прави и естествено почти винаги гонката дава резултат! Ма и кучета са му огън ;) и всичко се случва без бомби, пиратки, динамит, тротил, свирки, кречетала, тромби и др. чуват се леки подвиквания по кучето подсвирвания с уста и това е резултата е на лице! Затова мисля, че тия гърмежи и странни звуци по горите са излишни :P
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#142
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14

 momcho2000 написа на 17.08.2016 - 22:01 :

 piri написа на 17.08.2016 - 07:12 :

В лова важен е гоначът - човек, много по-важен от кучето. Истинския гонач може и с куче и без куче да подгони и вдигне прасетата. Той знае къде са им леговищата. Предимството е, че за разлика от кучето, може да мисли абстрактно и да ги насочи.

Напълно съм съгласен с теб познавам човек, който ходи гонач и на сезон тупа повече прасета от всеки друг в дружинката им, много свесно момче и много сърцато гони, влиза навсякъде и знае точно къде да се пласира и къде да са кучетата абе страхотно гонене прави и естествено почти винаги гонката дава резултат! Ма и кучета са му огън ;)/> и всичко се случва без бомби, пиратки, динамит, тротил, свирки, кречетала, тромби и др. чуват се леки подвиквания по кучето подсвирвания с уста и това е резултата е на лице! Затова мисля, че тия гърмежи и странни звуци по горите са излишни :P/>

Точно така ! Гоначът работи с ум и слух и по-малко с гърло. Дълги години вървях из най-гъстото и някъде дори лазих по колене. По едно време ползвах пиратки и тромби но без резултат. Сега слушам кучетата и влизам в гъстото само ако те залаят на прасе. Ако не искат да влизат ,влизам за малко за да ги запаля и пак излизам.Не е нужно да се мъча из трънките по цял ден.Там така се оплиташ ,че си напълно безпомощен ако скочи нещо. Добрите кучета си знаят работата,най-гъстото е за тях! Пиратки,свирки и кречатала са излишни,а само леки подвиквания или посвирквания. Старите и патили гоначи работят така.
0

#143
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 momcho2000 написа на 17.08.2016 - 22:01 :

 piri написа на 17.08.2016 - 07:12 :

В лова важен е гоначът - човек, много по-важен от кучето. Истинския гонач може и с куче и без куче да подгони и вдигне прасетата. Той знае къде са им леговищата. Предимството е, че за разлика от кучето, може да мисли абстрактно и да ги насочи.

Напълно съм съгласен с теб познавам човек, който ходи гонач и на сезон тупа повече прасета от всеки друг в дружинката им, много свесно момче и много сърцато гони, влиза навсякъде и знае точно къде да се пласира и къде да са кучетата абе страхотно гонене прави и естествено почти винаги гонката дава резултат! Ма и кучета са му огън ;)/> и всичко се случва без бомби, пиратки, динамит, тротил, свирки, кречетала, тромби и др. чуват се леки подвиквания по кучето подсвирвания с уста и това е резултата е на лице! Затова мисля, че тия гърмежи и странни звуци по горите са излишни :P/>

Боли , сърби ... драго ми е :lol:
Истински гонач без куче е , прост въоръжен турист ... а този дето го наричате пред всички "истински гонач" зад гърбу му се говори друго , че е трапер, бракониер и т. н . Знам ги аз тези работи , знам ... познати са ми до болка ;)
А този пък , този с абстрактното мислене велик ловец дето , използва чуждици за щяло и нещяло да му кажа, че : :lol: ... Абстракция (от латински abstractio - отвлечен) е процес или израз означаващ някакво отвлечено, ирационално понятие или фикция. В този смисъл абстракциите са малко или много нереална, отдалечена представа за действителността.
Може би си до толкова отнесен , че имаш пара нормалини способности ... око рентген , за стотни сканираш и започваш да избиваш ?! :P
Гърмене , дрънчене , викове и всякакъв вид и род шумотевици и щуротии в гората са полезни ... по този начин дивата свиня се ориентира и безпроблемно минава между гоначи , съответно и покрай "контра" пусиите ( обикновено на контра са слабите ловци ) и тетека те , то и за това ги има де :lol: Снощи бях на риба ... и като заизлизаха от шавара 1 , 2 , 3 ...точно 38 бройки в колона по един в посока сънчоледа !!!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#144
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

 Георги Петров написа на 18.08.2016 - 09:57 :

 momcho2000 написа на 17.08.2016 - 22:01 :

 piri написа на 17.08.2016 - 07:12 :

В лова важен е гоначът - човек, много по-важен от кучето. Истинския гонач може и с куче и без куче да подгони и вдигне прасетата. Той знае къде са им леговищата. Предимството е, че за разлика от кучето, може да мисли абстрактно и да ги насочи.

Напълно съм съгласен с теб познавам човек, който ходи гонач и на сезон тупа повече прасета от всеки друг в дружинката им, много свесно момче и много сърцато гони, влиза навсякъде и знае точно къде да се пласира и къде да са кучетата абе страхотно гонене прави и естествено почти винаги гонката дава резултат! Ма и кучета са му огън ;)/>/> и всичко се случва без бомби, пиратки, динамит, тротил, свирки, кречетала, тромби и др. чуват се леки подвиквания по кучето подсвирвания с уста и това е резултата е на лице! Затова мисля, че тия гърмежи и странни звуци по горите са излишни :P/>/>

Боли , сърби ... драго ми е :lol:/>
Истински гонач без куче е , прост въоръжен турист ... а този дето го наричате пред всички "истински гонач" зад гърбу му се говори друго , че е трапер, бракониер и т. н . Знам ги аз тези работи , знам ... познати са ми до болка ;)/>
А този пък , този с абстрактното мислене велик ловец дето , използва чуждици за щяло и нещяло да му кажа, че : :lol:/> ... Абстракция (от латински abstractio - отвлечен) е процес или израз означаващ някакво отвлечено, ирационално понятие или фикция. В този смисъл абстракциите са малко или много нереална, отдалечена представа за действителността.
Може би си до толкова отнесен , че имаш пара нормалини способности ... око рентген , за стотни сканираш и започваш да избиваш ?! :P/>
Гърмене , дрънчене , викове и всякакъв вид и род шумотевици и щуротии в гората са полезни ... по този начин дивата свиня се ориентира и безпроблемно минава между гоначи , съответно и покрай "контра" пусиите ( обикновено на контра са слабите ловци ) и тетека те , то и за това ги има де :lol:/> Снощи бях на риба ... и като заизлизаха от шавара 1 , 2 , 3 ...точно 38 бройки в колона по един в посока сънчоледа !!!

Какъв е тоя сорт слънчоглед ,бе...?! :o
Тука бягат от него,като дяволи от тамян.
От глад умират,ама не го наближават :( ...

Б.С.Б.
пп
И със житото беше така...
Знаеш ли, как се гони прасе в 10 000 дка царевица...
Е,това е гонач!!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#145
Потребителя е офлайн   idolfio 2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 392
  • Регистр: 17.05.09

 ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ написа на 18.08.2016 - 05:42 :

 momcho2000 написа на 17.08.2016 - 22:01 :

 piri написа на 17.08.2016 - 07:12 :

В лова важен е гоначът - човек, много по-важен от кучето. Истинския гонач може и с куче и без куче да подгони и вдигне прасетата. Той знае къде са им леговищата. Предимството е, че за разлика от кучето, може да мисли абстрактно и да ги насочи.

Напълно съм съгласен с теб познавам човек, който ходи гонач и на сезон тупа повече прасета от всеки друг в дружинката им, много свесно момче и много сърцато гони, влиза навсякъде и знае точно къде да се пласира и къде да са кучетата абе страхотно гонене прави и естествено почти винаги гонката дава резултат! Ма и кучета са му огън ;)/>/> и всичко се случва без бомби, пиратки, динамит, тротил, свирки, кречетала, тромби и др. чуват се леки подвиквания по кучето подсвирвания с уста и това е резултата е на лице! Затова мисля, че тия гърмежи и странни звуци по горите са излишни :P/>/>

Точно така ! Гоначът работи с ум и слух и по-малко с гърло. Дълги години вървях из най-гъстото и някъде дори лазих по колене. По едно време ползвах пиратки и тромби но без резултат. Сега слушам кучетата и влизам в гъстото само ако те залаят на прасе. Ако не искат да влизат ,влизам за малко за да ги запаля и пак излизам.Не е нужно да се мъча из трънките по цял ден.Там така се оплиташ ,че си напълно безпомощен ако скочи нещо. Добрите кучета си знаят работата,най-гъстото е за тях! Пиратки,свирки и кречатала са излишни,а само леки подвиквания или посвирквания. Старите и патили гоначи работят така.

не съм съгласен с Пири, най - важното е комбинацията добро куче - опитен гонач, гонача знае и може да насочи кучетата към леговищата на глигана и вече ако са серйозни кучета те си знаят работата. Какво ще стане ако кучето не ще прасето , трябва той да влиза вътре , ама не се знае как ще излезе :D ? АЗ съм почти на 100% през сезона гонач с мойте зверове и разчитам напълно на тях, с леки корекций от моя страна и съм имал и слука именно като гонач, пусията не ме влече. ;)
0

#146
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 Dancho Jordanov написа на 18.08.2016 - 10:42 :

Знаеш ли, как се гони прасе в 10 000 дка царевица...
Е,това е гонач!!!

Ми разбира се че знам ... с костюм "летяща катерица" и между зъбите калашник B) , ама то пък вие си нямате връх като Ком и ... няма смъсъл да ти обяснявам , а и какво са 10 000 дка . :D ела да видиш как се гони с резачка сладко зайче в джунглата Люлин от 1.. до ... 10 и после ще си говориме ... за гонки и гоначи, и като го чукнеш ... еб@си и случая , саваш Черен Петър
пп а сънчогледа ли , сънчогледа май е Вучо Ваньо ... и като ходя на риболов ще рискувам да нагазя и в него ...
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#147
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

 piri написа на 17.08.2016 - 07:12 :

В лова важен е гоначът - човек, много по-важен от кучето. Истинския гонач може и с куче и без куче да подгони и вдигне прасетата. Той знае къде са им леговищата. Предимството е, че за разлика от кучето, може да мисли абстрактно и да ги насочи.

Справедливо и честно е гоначи и пусии да се сменят, за да усетят всички от емоциите и по-тъпичките от специализираните гоначи и пусии да започват да уважават труда на колегите си от другия вид ловци.

Гонача може да забави да ускори гонката, той може и да отстреля някоя свиня.

Във връзка с откриването ,колеги ви желая успешен ловен сезон, ловувайте разумно, пазете женските, за да има дивеч. Не бъдете алчни, не похабявайте дивеча с неразумна стрелба и бъдете добри стопани на поверения дивеч в ловните ви полета и гори.

Пък тая мисъл откъде ти дойде в главата.Няма ли кучета брат, въоръжен туризъм.И а ся да те хфана,не някоя свиня,някое мъжко прасе, нали пазим майките :P :P

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 12669531_732771886858769_1368021921501616685_n.jpg

И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#148
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Гоначите трябва да се вземат сутрин с духов оркестър и кучетата също трябва да се уважават...
Защото гоначите могат да си направят лов сами,а вардачите без гоначи и кучета и чеп не става от тях !!!
Проста работа.

Б.С.Б.
пп
Ако им купите по едни удобни обувки...по едно Версаче,така.../защото в повечето от случаите са местни хора-фукарии.../,ако заделите на кучетата пай,ако помислите за издръжката на кучетата, в периода извън ловния сезон...?!
Какво,бе...?!
Какво ще ви стане?!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#149
Потребителя е офлайн   Великов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 117
  • Регистр: 11.03.16
здравейте колеги тази година ще ми е първи лов както на мен така и на моето куче.предполагам ще съм гонач така че ако може някакви съвети.
0

#150
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14

 Великов написа на 25.09.2016 - 21:42 :

здравейте колеги тази година ще ми е първи лов както на мен така и на моето куче.предполагам ще съм гонач така че ако може някакви съвети.

Изтъркай 5 чифта ботуши и ще си долу горе готов ,слушай старите гоначи.
0

#151
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13

 Великов написа на 25.09.2016 - 21:42 :

здравейте колеги тази година ще ми е първи лов както на мен така и на моето куче.предполагам ще съм гонач така че ако може някакви съвети.
ако има възможност някой опитен гонач да те разведе из раюна горе долу да предобиеш представа.но като цяло само с мерак не става трябва да ти идва отвътре.има гоначи които ходят 20г.и не става.като избуташ няколко сезона ще стане ясно.най-важното винаги трябва да знаеш къде се намираш и на къде да вървиш.успех.
0

#152
Потребителя е офлайн   Kiril Kirilov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 252
  • Регистр: 20.01.13
[quote name='i.Atanasov' timestamp='1292182242' post='183295']
Уважавате ли техният труд във вашата дружинка???

В нашата ги увикват регулярно.
0

#153
Потребителя е офлайн   Злати1980 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 11.03.16
Айде не остана.Наслука на всички гоначи и кучкари
0

#154
Потребителя е офлайн   Mir@k@ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 150
  • Регистр: 15.02.10
В нашата ги увикват регулярно.
[/quote]

А тия гоначи от дупе ли са правени? Като толкова много знаят, да почнат да гледат кучета да видят колко е лесно.
0

#155
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15
В нашата дружинка гоначите се уважават и не плащат билежката. Те са месни хора от селото и знаят къде лежат животните дори и без кучета ги дигат. Кучетата ни не са на високо ниво но, гоначите вземат техните кучета. Наслука в събота.
0

#156
Потребителя е офлайн   vankata260 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 04.12.10

 Валери _00 написа на 29.09.2016 - 08:50 :

В нашата дружинка гоначите се уважават и не плащат билежката. Те са месни хора от селото и знаят къде лежат животните дори и без кучета ги дигат. Кучетата ни не са на високо ниво но, гоначите вземат техните кучета. Наслука в събота.



Така трябва да е, гоначите да не плашат бележката, но не на всякъде за жалост е така. При нас си плащаме по равно даже и кърпенето на разпраните кучета е изцяло за наша сметка, защото според тях който гледа кучета си е направил сметка, че може да ги гледа и да се оправя сам без помощта на "другарите" които дори не те попитват как е "псето" което работи най-вече за тях.

Наслука колеги и успешен сезон и много убити прасета от гоначите на легло.
0

#157
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13
бог да пази нас и нашите кучета.
спорна работа на всички кучкари.
живи здрави и наслука.
0

#158
Потребителя е офлайн   rosito8209 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 650
  • Регистр: 11.07.12

 ж.калъча написа на 30.09.2016 - 19:29 :

бог да пази нас и нашите кучета.
спорна работа на всички кучкари.
живи здрави и наслука.

Чул та господ!
0

#159
Потребителя е офлайн   Kiril Kirilov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 252
  • Регистр: 20.01.13
А тия гоначи от дупе ли са правени? Като толкова много знаят, да почнат да гледат кучета да видят колко е лесно.
Почваш като гонач и докато не се докажеш слушаш.
0

#160
Потребителя е офлайн   Злати1980 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 11.03.16

 vankata260 написа на 29.09.2016 - 09:50 :

 Валери _00 написа на 29.09.2016 - 08:50 :

В нашата дружинка гоначите се уважават и не плащат билежката. Те са месни хора от селото и знаят къде лежат животните дори и без кучета ги дигат. Кучетата ни не са на високо ниво но, гоначите вземат техните кучета. Наслука в събота.



Така трябва да е, гоначите да не плашат бележката, но не на всякъде за жалост е така. При нас си плащаме по равно даже и кърпенето на разпраните кучета е изцяло за наша сметка, защото според тях който гледа кучета си е направил сметка, че може да ги гледа и да се оправя сам без помощта на "другарите" които дори не те попитват как е "псето" което работи най-вече за тях.

Наслука колеги и успешен сезон и много убити прасета от гоначите на легло.


Колега колкото и да ти е гадно остави кучетата да почиват два лова да ги видим философите по пусиите колко са вещи в лова без кучета.Даже и ти застани на пусия.
Поздрави и много слука на всички колеги кучкари и гоначи
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни