БГ Лов Форум: Гоначите? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Гоначите?

#21
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08
Преди месец един глиган разпори 3 от кучетата с които ловуваме.Стрелците от дружинката сами предложиха да се съберат пари за операциите на гончетата защото без тези кучета лов не става.
Удоволствие е да се ловува с тези хора.
0

#22
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
Цитат(gligi @ Dec 15 2010, 12:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
от досега про4етеното разбирам 4е ние гона4ите в кави4ки.сме балъци.цяла година гледам и храня 5.6 ку4ета сутрин съм задължен да съм на линия за6тото ако ме няма провалям лова на вси4ки и немога да си позволя да кажа болен съм или неми се излиза за6тото после вси4ки се мръ6тят .добре съгласен съм 6том съм избрал да съм гона4 6те си отговарям и ще съм на линия.а мога ли да попитам като свър6и гонката .пусаджиите отиват хвърлят ранитсите на ловната хижа или там кадето се събират и запо4ва веселбата .а аз като гона4 запо4вам да издирвам така оби4аните от мен ку4ета без които никои неиска да излиза в гората .и докато ги намеря мина още дестина километра .нямам време за ядене и за пиене .а никои него интересува ни6то за тия ку4ета и както ги намеря и си погледна 4асовника то станало време за лягане а другите хапнали и ве4е на топло 4акат гона4а балък утре пак да гони михаля



От изказаните мнения,не виждам нито едно от което да се разбира че има умаловажаване или неуважение към гоначите.
НО е факт че има колеги ,които са недоволни по рождение и за тях лова е арена за необузданите им страсти.Само на лов разбира се са такива.У дома са дресирани ...
Аз вярвам че цялата дружина трябва да е като едно цяло,защото само с гонене или само с чакане или гонене не както и където трябва или чакане не където трябва,не става.

ПС:В различните населени места съм чувал думите:гонач,викач,окач.Моля да се допълни набора от думи,които сте чували или които се използват във вашата дружина.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#23
Потребителя е офлайн   bisko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 661
  • Регистр: 22.01.10
Цитат(adwokat @ Dec 15 2010, 13:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
ПС:В различните населени места съм чувал думите:гонач,викач,окач.Моля да се допълни набора от думи,които сте чували или които се използват във вашата дружина.


Карач.... е при нас.
0

#24
Потребителя е офлайн   i.Atanasov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 85
  • Регистр: 29.01.09
Цитат(biskata @ Dec 15 2010, 12:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Абсолютно съм съгласен ! Мой съвет за да започнат да се уважават гоначите, просто ги оставяй без кучета понякога! Застани на пусия и им гледай сеира! Нека разберат , защо се изчаква и последния гонач да излезе, защо е важно да се намерят кучетата навреме, защо гонача повече от всички иска да е до камината да си изсуши мокрите чорапи, защо е важно да му спестиш катеренето по байра, щом джипа е празен!
Да не говорим , че има и места където на гоначите не се събират пари за бележката и т.н.

thumbsup.gif


Тази седмица дето мина невадихме кучета, бяхме на пусията и беше голяма забава, а тази събота ще е още по-забавно ще се осетят защо не вадим кучета и ще задават разни въпроси на които отговорите мисля, че няма да им харесат biggrin.gif Хората искат на всеки лов да им гониш. Изтърват животното кучетата гонят те ай ай по-бързо няма време следващата гонка да почва без кучета няма да ги чакаме тях те ще дойдат по време на гонката. Кучетата лаят намясто 15-20мин. подгонват и след 10мин. изтрел питам по какво абе чакал eek6.gif е как чакал ами така хахаха да ама аз си познавам кучетата и казвам че това е прасе не не е било прасе а чакал и след два лова същият стрелец многознайко се изтърва че е било прасе кучетата го изкарват в краката му и той го стреля от упор с карабина не успява да го удари после няма шанс да повтори щото то влиза в гъстото out.gif и още колко тъпотий.Колеги аз за себеси съм решил щом като е такава работата дават 100лв. и гоня ако неискат да се спасяват. Според мен има доста дружинки който нямат гоначи и винаги ще се намери място за сериозни хора които не ги спират трънките и тежкия терен wink.gif
0

#25
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Цитат(Katena4o @ Dec 14 2010, 22:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
КРАЙ!!! Темата от тук нататък става 100% кучешка... laugh.gif laugh.gif


п.п. Ама и пари ли се дават за кучетата? dry.gif

Ще стане разбира се - гонач без куче е просто един алармаджия .... Всеки може да е гонач - да си взима един GPS и една тенекия от сирене и да почва да дига алармата ( първото устройство е за "гоначи" които не познават района ....
За кучета пари се дават - и то много , кучето струва повече от пушката , а ловното куче е равностойно на ловец . Неслучайно при инструктажите при нас казват "Ако някой простреля ловно куче - все едно е прострелял колега ловец ! . .."
Изобщо какъв лов с гонка без кучета ? Нямаме толкова дивеч , че да барабаним с тенекиите из нивите и горите и дивеча да се вдига пред нас ... ловец без куче - игра на сляпа баба с дивеча .....
Знам ,че ще ме обориш и ще заразказваш за твоите резултати без четириног другар при това само с текчето , но моля те недей .... Няма смисъл , свестен човек си , разбираш от лов - спри да се блъскаш в стената сам ......
0

#26
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(Емил Радев @ Dec 15 2010, 17:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
Знам ,че ще ме обориш и ще заразказваш за твоите резултати без четириног другар при това само с текчето , но моля те недей .... Няма смисъл , свестен човек си , разбираш от лов - спри да се блъскаш в стената сам ......


Не може да те обори,ама грам? biggrin.gif Веднага ти слагам едно рамо и почвам да пиша и тогава той спира,не бой се biggrin.gif !
Поздрави!
0

#27
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(plamen__ @ Dec 15 2010, 18:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не може да те обори,ама грам? biggrin.gif Веднага ти слагам едно рамо и почвам да пиша и тогава той спира,не бой се biggrin.gif !
Поздрави!

Че няма да спра, като ти започнеш - няма!! biggrin.gif

...но няма и да оборвам никой... wink.gif

...и все пак уточнете се: темата за гоначи ли е или за викачи... или за шикачи?? Или е за кучета гончета?!? До колкото разбирам, колегата имаше предвид хората гоначи, които си трошат краката от ходене... и дали оценяваме положения от тях труд по време на гонката... а дали са със или без кучета, те все си трамбоват пеша...

Ти примерно като ходиш гонач, после очакваш ли потупване по рамото от колегите вардачи, както ти самия окуражаваш кучетата си?!? laugh.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#28
Потребителят е онлайн   Андон Николов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 691
  • Регистр: 20.06.08
Цитат(biskata @ Dec 15 2010, 13:26 ) <{POST_SNAPBACK}>
Карач.... е при нас.

При нас са рукачи,така е на родопски.
0

#29
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Цитат(Katena4o @ Dec 15 2010, 18:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Че няма да спра, като ти започнеш - няма!! biggrin.gif

...но няма и да оборвам никой... wink.gif

...и все пак уточнете се: темата за гоначи ли е или за викачи... или за шикачи?? Или е за кучета гончета?!? До колкото разбирам, колегата имаше предвид хората гоначи, които си трошат краката от ходене... и дали оценяваме положения от тях труд по време на гонката... а дали са със или без кучета, те все си трамбоват пеша...

Ти примерно като ходиш гонач, после очакваш ли потупване по рамото от колегите вардачи, както ти самия окуражаваш кучетата си?!? laugh.gif

Аз като ходя , очаквам да за запалили скарата и да пекат свинята biggrin.gif То потупването е най-малката работа . Ходя гонач - защото там е истинският лов , а това 2 часа на пусията без да мърдаш - нека е лов . Друго си е да си изморен , изподран и доволен - когато има слука biggrin.gif Гонача спи най-сладко след лов biggrin.gif - от личен опит го казвам tongue.gif Не очаквам нищо от никого , ходя на лов за удоволствие - не обръщам внимание на караниците и напатките , а пък когато от този лов има и слука - още по-добре .....
Бях спрял да ходя на свински лов, заради тея караници - ама като се позамислих - те няма да спрат никога ..... И пак си ходя гонач гледам си кефа , пък ако на някой не му харесва как "гоня" - да заповяда в трънките - има достатъчно за всички мераклии biggrin.gif
0

#30
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(Katena4o @ Dec 15 2010, 18:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Че няма да спра, като ти започнеш - няма!! biggrin.gif

...но няма и да оборвам никой... wink.gif

...и все пак уточнете се: темата за гоначи ли е или за викачи... или за шикачи?? Или е за кучета гончета?!? До колкото разбирам, колегата имаше предвид хората гоначи, които си трошат краката от ходене... и дали оценяваме положения от тях труд по време на гонката... а дали са със или без кучета, те все си трамбоват пеша...

Ти примерно като ходиш гонач, после очакваш ли потупване по рамото от колегите вардачи, както ти самия окуражаваш кучетата си?!? laugh.gif


Според мен на нито един гонач,не му тежи ходенето.Говоря за редовните гоначи като мене.Аз искам да съм гонач.Това че се се звираме в къпинаци,че късаме дрехи......това не е важно,това се знае предварително ,че ще е така.Лошото че има хора,които някак си нямат хъс за лов!Един е дошъл,щото нема какво да прави,точно тоя ден,ако имаше някаква далавера някъде другаде, няма да дойде никога този ден,ама.....Друг дошъл за месо и е готов да стреля по какво и да му излезе,а че ти пазиш некое куче 2-3 години да не пада пред него друго освен прасе,това не е негов проблем.На последния излет на моята дружинка трима човека си запалили огън и се събрали три пусии да си говорят,да не им е скучно.Е те тогава му тежи на гонача!!!!Щото прасето стигнало на 15 метра до тях и те не го видели.Тежи щото виждаш ,че няма кой да уважи труда ти!!!Почваш да се питаш?Кви са тия хора?Къде са хванати?У чутора ли са правени?Толко па да нема никаква тръпка!Па да си седят в къщи!Та така Владо....съвсем друг тип хора сме гоначите искаме всички да са всеотдайни в лова като нас,но не е така и на всякъде има проблеми и ще има,никой ти не признава брат.
Поздрави!
0

#31
Потребителя е офлайн   Iliqn 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 535
  • Регистр: 19.02.08
Цитат(plamen__ @ Dec 15 2010, 19:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тежи щото виждаш ,че няма кой да уважи труда ти!!!Почваш да се питаш?Кви са тия хора?Къде са хванати?У чутора ли са правени?Толко па да нема никаква тръпка!Па да си седят в къщи!Та така Владо....съвсем друг тип хора сме гоначите искаме всички да са всеотдайни в лова като нас,но не е така и на всякъде има проблеми и ще има,никой ти не признава брат.
Поздрави!

За тва аз много уважавам индивидуалния.....
0

#32
Потребителя е офлайн   bisko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 661
  • Регистр: 22.01.10
Цитат(Емил Радев @ Dec 15 2010, 18:45 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз като ходя , очаквам да за запалили скарата и да пекат свинята biggrin.gif То потупването е най-малката работа . Ходя гонач - защото там е истинският лов , а това 2 часа на пусията без да мърдаш - нека е лов . Друго си е да си изморен , изподран и доволен - когато има слука biggrin.gif Гонача спи най-сладко след лов biggrin.gif - от личен опит го казвам tongue.gif Не очаквам нищо от никого , ходя на лов за удоволствие - не обръщам внимание на караниците и напатките , а пък когато от този лов има и слука - още по-добре .....
Бях спрял да ходя на свински лов, заради тея караници - ама като се позамислих - те няма да спрат никога ..... И пак си ходя гонач гледам си кефа , пък ако на някой не му харесва как "гоня" - да заповяда в трънките - има достатъчно за всички мераклии biggrin.gif


Сякаш аз съм го писал!

0

#33
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(plamen__ @ Dec 15 2010, 19:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Според мен на нито един гонач,не му тежи ходенето.Говоря за редовните гоначи като мене.Аз искам да съм гонач.Това че се се звираме в къпинаци,че късаме дрехи......това не е важно,това се знае предварително ,че ще е така.Лошото че има хора,които някак си нямат хъс за лов!Един е дошъл,щото нема какво да прави,точно тоя ден,ако имаше някаква далавера някъде другаде, няма да дойде никога този ден,ама.....Друг дошъл за месо и е готов да стреля по какво и да му излезе,а че ти пазиш некое куче 2-3 години да не пада пред него друго освен прасе,това не е негов проблем.На последния излет на моята дружинка трима човека си запалили огън и се събрали три пусии да си говорят,да не им е скучно.Е те тогава му тежи на гонача!!!!Щото прасето стигнало на 15 метра до тях и те не го видели.Тежи щото виждаш ,че няма кой да уважи труда ти!!!Почваш да се питаш?Кви са тия хора?Къде са хванати?У чутора ли са правени?Толко па да нема никаква тръпка!Па да си седят в къщи!Та така Владо....съвсем друг тип хора сме гоначите искаме всички да са всеотдайни в лова като нас,но не е така и на всякъде има проблеми и ще има,никой ти не признава брат.
Поздрави!

Не мога да разбера... много потребители пишат така... а аз, в скромните няколко години, през които съм ходил на диво прасе, никога не съм срещал случай на недисциплинирани вардачи... освен може би някоя припалена цигара (което признавам, че е достатъчно)... Но своеволия и т.н. заспали или прекратили вардата по-рано, или дошли само за да убият време.. Таквоз чудо не съм виждал! А оставам с впечатление от потребителите на форума, че това е често срещано явление...

Накрая ще стане така, че ще започнете да ме търсите, като най-дисциплинирания вардач laugh.gif

п.п. През миналия сезон даже, имаше скандал с един от гоначите... който видиш ли, бил спрял да гони и се затаил някъде... Застреля една голяма женска (сама без потомство)... После имаше викове от рода: "Мама ти *****. Ти гониш ли или ще ми вардиш бе п***а майна... и т.н. знаете ги тези цветущи благопожелания biggrin.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#34
Потребителя е офлайн   ЦВЕТАН ПЕТРОВ 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 17
  • Регистр: 23.12.08
Цитат(Димитър Георгиев @ Dec 15 2010, 12:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Преди месец един глиган разпори 3 от кучетата с които ловуваме.Стрелците от дружинката сами предложиха да се съберат пари за операциите на гончетата защото без тези кучета лов не става.
Удоволствие е да се ловува с тези хора.

Чувал съм от хора ловували на всякакъв дивич, че най трудния за организация и провеждане е груповия лов на дива свиня,.... и понеже нямам поглед върху лова извън БГ. съм склонен да им повярвам. И защото съм бил и гонач не малко пъти съм изпадал в много критични ситоации при срещата си с ядосано /дори и разярено прасе/ си мисля,че когато ловец застане на пусия трябва да знае , че човека който е вътре в храстите е там заради нас вардачите. Много ме е дразнело когато след преключвалнето на гонките трябва да се влаче, да се дере и да се оправя месото някой "ВЕЛИКИ" вардачи да застанат до оганя и да оставят гоначите да им сложат и дяла /мръвката/ в раницата. Колеги ако искаме да се кефим на лова на дива свиня, трябва да си уважаваме ГОНАЧИТЕ!

0

#35
Потребителя е офлайн   koko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 239
  • Регистр: 04.05.08
Цитат(gligi @ Dec 15 2010, 12:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
от досега про4етеното разбирам 4е ние гона4ите в кави4ки.сме балъци.цяла година гледам и храня 5.6 ку4ета сутрин съм задължен да съм на линия за6тото ако ме няма провалям лова на вси4ки и немога да си позволя да кажа болен съм или неми се излиза за6тото после вси4ки се мръ6тят .добре съгласен съм 6том съм избрал да съм гона4 6те си отговарям и ще съм на линия.а мога ли да попитам като свър6и гонката .пусаджиите отиват хвърлят ранитсите на ловната хижа или там кадето се събират и запо4ва веселбата .а аз като гона4 запо4вам да издирвам така оби4аните от мен ку4ета без които никои неиска да излиза в гората .и докато ги намеря мина още дестина километра .нямам време за ядене и за пиене .а никои него интересува ни6то за тия ку4ета и както ги намеря и си погледна 4асовника то станало време за лягане а другите хапнали и ве4е на топло 4акат гона4а балък утре пак да гони михаля



Цитат(plamen__ @ Dec 15 2010, 19:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Според мен на нито един гонач,не му тежи ходенето.Говоря за редовните гоначи като мене.Аз искам да съм гонач.Това че се се звираме в къпинаци,че късаме дрехи......това не е важно,това се знае предварително ,че ще е така.Лошото че има хора,които някак си нямат хъс за лов!Един е дошъл,щото нема какво да прави,точно тоя ден,ако имаше някаква далавера някъде другаде, няма да дойде никога този ден,ама.....Друг дошъл за месо и е готов да стреля по какво и да му излезе,а че ти пазиш некое куче 2-3 години да не пада пред него друго освен прасе,това не е негов проблем.На последния излет на моята дружинка трима човека си запалили огън и се събрали три пусии да си говорят,да не им е скучно.Е те тогава му тежи на гонача!!!!Щото прасето стигнало на 15 метра до тях и те не го видели.Тежи щото виждаш ,че няма кой да уважи труда ти!!!Почваш да се питаш?Кви са тия хора?Къде са хванати?У чутора ли са правени?Толко па да нема никаква тръпка!Па да си седят в къщи!Та така Владо....съвсем друг тип хора сме гоначите искаме всички да са всеотдайни в лова като нас,но не е така и на всякъде има проблеми и ще има,никой ти не признава брат.
Поздрави!



На 1000% съм съгласен с вас! Това, което го казвате, не е чуждо и на нас! И ако към всичко това се добави и нещо от рода на "Гоначите не знаят как да гонят и водят помияри!!!!!" , при положение, че тези помяри са изкарвали на пусийте толкова прасета, че ако и 50% от тях да са утрепани, то тогава ще сме №1!!!
Като се замисля малко, не е толкова трудно, човек поне малко да се постави на мястото на гоначите, за да има малко уважение към тях и кучетата, които водят!
Що се отнася до хората ,които ходят на лов, то според мен и мои приятели , те се класифицират на 3 групи:
1 група: Хора, които живеят заради лова
2 група: Хора, които са на кантар
3 група: Хора, които ходят на лов за да не са си у дома, просто така....
И най-странното е ,че винаги критиките и недоволствата се изказват от хората от 2-ра и 3-та група!
Не знам само при нас ли е така, но се съмнявам!
0

#36
Потребителя е офлайн   gligi 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 145
  • Регистр: 03.09.08
Цитат(koko @ Dec 15 2010, 22:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
На 1000% съм съгласен с вас! Това, което го казвате, не е чуждо и на нас! И ако към всичко това се добави и нещо от рода на "Гоначите не знаят как да гонят и водят помияри!!!!!" , при положение, че тези помяри са изкарвали на пусийте толкова прасета, че ако и 50% от тях да са утрепани, то тогава ще сме №1!!!
Като се замисля малко, не е толкова трудно, човек поне малко да се постави на мястото на гоначите, за да има малко уважение към тях и кучетата, които водят!
Що се отнася до хората ,които ходят на лов, то според мен и мои приятели , те се класифицират на 3 групи:
1 група: Хора, които живеят заради лова
2 група: Хора, които са на кантар
3 група: Хора, които ходят на лов за да не са си у дома, просто така....
И най-странното е ,че винаги критиките и недоволствата се изказват от хората от 2-ра и 3-та група!
Не знам само при нас ли е така, но се съмнявам!

Точно казано КОКО винаги е така като няма слука започват едни коментари към гоначите -каде са ви прасетата за кво ги водите тия помяри ти що немина оттам и така нататък
0

#37
Потребителя е офлайн   kartal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 252
  • Регистр: 23.09.08
Следа темата като дългогодишен гонач /влизах с по минимум 2 ,а и най често с три кучета/.Разпорени,ударени,чакане,обучение,превоз,крадени,тровени и т,н. на всеки който поне един сезон е влизал знае за какво става реч.
Уважавам мнението на всеки един от вас,дори и на тези които бързат и вземат решения,от които само кучетата ще загубят,няма да излезат на лов.
Всеки който гледа кучета,на който му е в душата кучето и лова,колкото и да му се иска сам не може от обучено куче да го превърне в ловец ,най-вече при лова на дива свиня.Последния етап в обучението на кучетата свинари и превръщането им в майстори е колективната работа на цялата група и участието на всеки един в нея.Това трябва да се проумее от всички участници в лова.Тука е мястото и на груповия отговорник за деня / а, според мойто скромно мнение е че , задължително му трябват няколко сезона зад гърба като гонач,да познава терена,релефа,климат сезони,калища и вървища и т. н. на дивата свиня/ да разпредели кучета, гоначи,а на останалите разпределени по пусии да обръщат внимание на всяко куче,което преминава през тях,какво и как гони,и ако трябва по-възможност да се хващат.
Иначе казано,нито куче,а от тук нито лов.
0

#38
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Дълбоко уважавам и ценя труда на гонача!!!
Казвал съм го не един път - това са истинските ловци на едър дивеч!!!
Защото гонача е този, който най-често вижда животни.
Но мисля, че и измежду тях има калпазани,
които пък не уважават усилията на "чакачите".

За какво, аджеба три часа бия клинци на пусията,
не смея да мръдна и пръдна, камо ли да запаля цигара,
когато михлюзина, нито вика, нито слиза в деретата, нито минава през гъстото, ЗА КАКВО...?!?!
За да може да се върнат животните, да минат през него и той да ги утрепе?!
То и без това е много по-вероятно да се изнижат назад прасетата,
защото там гъстотата от хора е много по-малка,
ама аз тогава, защо изобщо вися да чакам, като прани гащи Михаля...?!?!?!
Това не е ли подигравка с хората по пусиите???

Омръзнало ми е от такива тарикатковци....



"Нито гилза след мен"[
0

#39
Потребителя е офлайн   bobiander 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 17.03.08
Цитат(Тони Груев @ Dec 16 2010, 11:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дълбоко уважавам и ценя труда на гонача!!!
Казвал съм го не един път - това са истинските ловци на едър дивеч!!!
Защото гонача е този, който най-често вижда животни.
Но мисля, че и измежду тях има калпазани,
които пък не уважават усилията на "чакачите".

За какво, аджеба три часа бия клинци на пусията,
не смея да мръдна и пръдна, камо ли да запаля цигара,
когато михлюзина, нито вика, нито слиза в деретата, нито минава през гъстото, ЗА КАКВО...?!?!
За да може да се върнат животните, да минат през него и той да ги утрепе?!
То и без това е много по-вероятно да се изнижат назад прасетата,
защото там гъстотата от хора е много по-малка,
ама аз тогава, защо изобщо вися да чакам, като прани гащи Михаля...?!?!?!
Това не е ли подигравка с хората по пусиите???

Омръзнало ми е от такива тарикатковци....


То нещата само на уважение не стават, с това уважение и неуважение го обърнахме на хоремаг smile.gif

Истината е че всеки трявба да си върши това за което е отишъл, единия да не скатава при гоненето, другия да варди без да вдига шум и да стреля точно smile.gif smile.gif smile.gif

А издънки че има от двете страни и колко да го дъвчете пак ще има smile.gifsmile.gif
0

#40
Потребителя е офлайн   i.Atanasov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 85
  • Регистр: 29.01.09
Цитат(Тони Груев @ Dec 16 2010, 11:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дълбоко уважавам и ценя труда на гонача!!!
Казвал съм го не един път - това са истинските ловци на едър дивеч!!!
Защото гонача е този, който най-често вижда животни.
Но мисля, че и измежду тях има калпазани,
които пък не уважават усилията на "чакачите".

За какво, аджеба три часа бия клинци на пусията,
не смея да мръдна и пръдна, камо ли да запаля цигара,
когато михлюзина, нито вика, нито слиза в деретата, нито минава през гъстото, ЗА КАКВО...?!?!
За да може да се върнат животните, да минат през него и той да ги утрепе?!
То и без това е много по-вероятно да се изнижат назад прасетата,
защото там гъстотата от хора е много по-малка,
ама аз тогава, защо изобщо вися да чакам, като прани гащи Михаля...?!?!?!
Това не е ли подигравка с хората по пусиите???

Омръзнало ми е от такива тарикатковци....


Говоря за моя случаи тази събота нашите вардачи ще имат такива гоначи и ще се осерът както предната събота
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни