БГ Лов Форум: Гоначите? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Гоначите?

#41
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(bobiander @ Dec 16 2010, 11:32 ) <{POST_SNAPBACK}>
То нещата само на уважение не стават, с това уважение и неуважение го обърнахме на хоремаг smile.gif

Че какво е един форум, ако не хоремаг...?!?! rolleyes.gif

Ти мени уважааш ли ма, а ....?!?!
"Нито гилза след мен"[
0

#42
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(Тони Груев @ Dec 16 2010, 11:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дълбоко уважавам и ценя труда на гонача!!!
Казвал съм го не един път - това са истинските ловци на едър дивеч!!!
Защото гонача е този, който най-често вижда животни.
Но мисля, че и измежду тях има калпазани,
които пък не уважават усилията на "чакачите".

За какво, аджеба три часа бия клинци на пусията,
не смея да мръдна и пръдна, камо ли да запаля цигара,
когато михлюзина, нито вика, нито слиза в деретата, нито минава през гъстото, ЗА КАКВО...?!?!
За да може да се върнат животните, да минат през него и той да ги утрепе?!
То и без това е много по-вероятно да се изнижат назад прасетата,
защото там гъстотата от хора е много по-малка,
ама аз тогава, защо изобщо вися да чакам, като прани гащи Михаля...?!?!?!
Това не е ли подигравка с хората по пусиите???

Омръзнало ми е от такива тарикатковци....


Като ти не харесва как гонят,веднага ги сменяваш biggrin.gif Влизаш да гониш и работата се оправя.Това е майтап,но не е невъзможно!Аз съм го правил.Преди години,когато сина ми беше 15-16 годишен,гонехме единият ден двамата,а на другия ден аз стоях на пусия.Той гонеше с кучетата и другите гоначи от които единия пак дете като него.Намерихме една група в едни борове в които имаше подраст от акация и къпинак.Излязоха две малки прасенца,а другите въртят вътре и не искат да излизат.Децата не смеят да влязат без пушки в най-гъстото,деца са си!Втори път ги накарахме да гонят и не могат да изкарат прасетата.Наложи се да прередиме пусиите,влязохме да гониме аз и на другото момче баща му и стана работата.Така че,който може да гони по-добре от гоначите,нема какво да чака,да ги сменява.Според мен в този групов лов всеки трябва да прави това което най-добре може.А памет всеки може да дава!
Поздрави!


0

#43
Потребителя е офлайн   trevnenec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 121
  • Регистр: 10.04.08
Да си гонач е просто болест,за която просто има само един лек-ЛОВ.Ловец който не уважава труда на гонача само мога да кажа,че той може би не е влизал в тръни на четери крака,не се е връщал за шапката която някой шипка просто му взема от главата и го хваща за врата,не е губил най-добрия си другар в лова и не се е прибирал в къщи когато другите вече са забравили че са били на лов. За да си гонач трябва да ти е в кръвта иначе на сила просто не става.Тогава този така наречен ГОНАЧ просто отбива номера ХОДИ САМО ПО ПЪТЕЧКИТЕ И ПОЛЯНКИТЕ.На тези хора просто не им се мръзне с часове.Мисля,че за успешния излет ако всеки се старае,както истинския гонач тогава няма как да не се получат нещата.Наслука на всички колеги гоначи.
0

#44
Потребителя е офлайн   Tomba1998 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 121
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(i.Atanasov @ Dec 12 2010, 21:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Уважавате ли техният труд във вашата дружинка???

Категорично НЕ.
Напускат се пусиите не се дочакват да изкарат докрай гонката.Въпреки че нямаме нови ловци и всички знаят че старите шопари се вдигат точно преди да ги настъпиш

0

#45
Потребителя е офлайн   kpk 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 737
  • Регистр: 20.07.10
И при нас е горе долу като навсякъде имаме гоначи имаме вардачи , имаме имного големи разбирачи но най ни липсват Трепачи
0

#46
Потребителя е офлайн   Тони Груев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 751
  • Регистр: 27.01.09
Цитат(kpk @ Dec 28 2010, 08:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
И при нас е горе долу като навсякъде имаме гоначи имаме вардачи , имаме имного големи разбирачи но най ни липсват Трепачи

Ами, обаждайте се колега, обаждайте се...!!!! wink.gif biggrin.gif
"Нито гилза след мен"[
0

#47
Потребителя е офлайн   AstraL 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 22
  • Регистр: 01.05.10
Цитат(kpk @ Dec 28 2010, 08:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
И при нас е горе долу като навсякъде имаме гоначи имаме вардачи , имаме имного големи разбирачи но най ни липсват Трепачи

и трепачи има ,ти например си и карач и трепач,но ако разбирачите ни станат и трепачи ще трябва да си взема още еди фризер wink.gif за сега несе налага biggrin.gif
0

#48
Потребителя е офлайн   AstraL 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 22
  • Регистр: 01.05.10
Цитат(Тони Груев @ Dec 28 2010, 09:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ами, обаждайте се колега, обаждайте се...!!!! wink.gif biggrin.gif

нищо чудно скоро да направим внос biggrin.gif
0

#49
Потребителя е офлайн   orizic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 624
  • Регистр: 16.05.10
Здравейте колеги.
Аз не съм ловец,но съм любител кучкар,също така обожавам и лова ,затова от малък винаги съм отглеждал ловно куче (та).От известно време ходя с дружинката като гонач.Това мене на пълно ме устройва ,защото по този начин хем съм част от лова ,хем успявам да обуча някое кученце в което виждам потенциал.За нищо на света не бих заменил ролята на гонача с тази на "трепача" . Дори,когато стана ловец ще си остана само гонач.В краткото време в което съм бил гонач се случиха няколко събития които ме навеждат на мисълта че за "трепачите" гоначите са балъци.Първия път беше миналата година на последния излет за лов на дива свиня ,на следобедната пусия кучетата заметнаха по елени и ловът приключи.Всички слязохме до колите и изчакахме докато дойдат кучетата.Всички кучета се прибраха с изключение на моето,в резултат на което колегите ми казаха нещо от рода " няма страшно ще си дойде" качиха се в колите си и отпрашиха към къщи.Часът беше 16.30 и си представете колко се "успокоих".Прибрах си багажите в колата и обратно в гората за моята половинка.Търсих го до 19.00 часа и когато стана непрогледен мрак тръгнах към града и сякаш господ чу молбите ми и кучето ме настигна по пътя.Та в тази връзка си мисля ,че другите не оценяват труда ни а по скоро ценят изгодата от нас .За другите случаи не ми се говори,защото са още по неприятни.
0

#50
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(orizic @ Dec 29 2010, 20:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравейте колеги.
Аз не съм ловец,но съм любител кучкар,също така обожавам и лова ,затова от малък винаги съм отглеждал ловно куче (та).От известно време ходя с дружинката като гонач.Това мене на пълно ме устройва ,защото по този начин хем съм част от лова ,хем успявам да обуча някое кученце в което виждам потенциал.За нищо на света не бих заменил ролята на гонача с тази на "трепача" . Дори,когато стана ловец ще си остана само гонач.В краткото време в което съм бил гонач се случиха няколко събития които ме навеждат на мисълта че за "трепачите" гоначите са балъци.Първия път беше миналата година на последния излет за лов на дива свиня ,на следобедната пусия кучетата заметнаха по елени и ловът приключи.Всички слязохме до колите и изчакахме докато дойдат кучетата.Всички кучета се прибраха с изключение на моето,в резултат на което колегите ми казаха нещо от рода " няма страшно ще си дойде" качиха се в колите си и отпрашиха към къщи.Часът беше 16.30 и си представете колко се "успокоих".Прибрах си багажите в колата и обратно в гората за моята половинка.Търсих го до 19.00 часа и когато стана непрогледен мрак тръгнах към града и сякаш господ чу молбите ми и кучето ме настигна по пътя.Та в тази връзка си мисля ,че другите не оценяват труда ни а по скоро ценят изгодата от нас .За другите случаи не ми се говори,защото са още по неприятни.


Като чета написаното от теб ми става ясно ,че си младо момче с мерак за лов и добри кучета.Някъде в по-горен пост съм писал,че никой не ти признава труда и това е навсякъде.Колко пъти са ме заминавали мене да чакам кучета.......,а колко не са се върнали никога!Не трябва да ти пука за какъв те сматат те!Ти стани ловец,продължавай да си гонач,щом ти харесва,а положения труд винаги се възнаграждава!!!Това запомни от мене!Ще дойде ден,когато те ще са ,,балъци,,в твоите очи!Аз съм гонач също,гледам кучета,ама ,,трепачите,,не са виждали толкова дивеч,колкото съм избил.Не може всеки да бъде гонач!Това е като при кучетата.Едни го имат в главата едни го немат и не стават за лов.Така,че само можеш да се гордееш,че си гонач,а не да се мислиш за ,,балък,,
Поздрави!

0

#51
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
За кой ли път се изумявам от това, на какви хора сте попадали по време на лов... Понеже дружинката, в която гостувам не е "свинска", за това ходя гост.. основно на 3 места... по-рядко и на други... Но на тези 3 места не съм срещал лошо отношение на гоначи срещу вардачи и обратното... Хората се уважават... Редуват се... Не се плюят... Ще ти кажа Пламене, че проблема ти не е във вардачите, а си попаднал на кофти хора! Когато в една дружинка ловците са приятели, помагат си и имат сериозно отношение към лова... тогава там никой няма да каже за другия, че е балък...

Проблема е точно там - в гонача! Защото той върши много повече работа от другите... и после му е вътрешно, че другите не са го потупали по рамото... Но това си е негов избор нали! Щом ти харесва да си гонач, тогава не мрънкай, че накрая си най-изморен и се прибираш последен...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#52
Потребителя е офлайн   bisko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 661
  • Регистр: 22.01.10
Цитат(Katena4o @ Dec 29 2010, 21:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Проблема е точно там - в гонача! Защото той върши много повече работа от другите... и после му е вътрешно, че другите не са го потупали по рамото... Но това си е негов избор нали! Щом ти харесва да си гонач, тогава не мрънкай, че накрая си най-изморен и се прибираш последен...


Проблема не е в гонача!!!

Проблема е в това, че в повечено случай всеки тегли чергата към себе си! И тогава няма лов... за гонача има катерене на байрите, късане на дрехите по драките и нерви и псувни, като излезе и не намери пусийте .... вардачите измръзнали и си тръгнали...!!! Е каква е тая дружина?! Никаква!!!

п.п. Ако излизаш само да те потупат по рамото..... Има и други начини...! cool.gif

0

#53
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(biskata @ Dec 29 2010, 22:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
като излезе и не намери пусийте ....

никога не ми се е случвало...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#54
Потребителя е офлайн   bisko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 661
  • Регистр: 22.01.10
Цитат(Katena4o @ Dec 29 2010, 22:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
никога не ми се е случвало...



Значи си попаднал на читави колеги!

Поздрави и наслука!
0

#55
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(biskata @ Dec 30 2010, 07:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Значи си попаднал на читави колеги!

Поздрави и наслука!


Или пък никога не гонил biggrin.gif Никой не може да ме убеди,че има дружина някъде където всичко е на 100% точно.Това не може да стане!На места има и добра организация и съвесни хора,но си има и проблеми.Важното е да се стремят всички да правят това което трябва и тогава няма да има проблеми.Владо,аз не искм да ме потупа никой по рамото!Искам аз да ги потупам по рамото.,,Трепачите,,!!!Има хора дето не знаят къде се намират,а ловуват преди мен в дружинката.Питам го кое куче мина по лова дето не му стреляхте или дето изпуснахте.Казва ми Тигра май беше!!!А Тигра не е на лов този ден!Водя две мъжки кучета,които имат съвсем различни гласове и никой не може да ми каже кое на къде е отгонило.Нема да ми казваш,че съм попаднал на неподходящи хора!!!Щото съм ловувал на много места.
Поздрав!



0

#56
Потребителя е офлайн   IRBIS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 146
  • Регистр: 28.12.10
не мога да разбера какво е това разделение на труда -на вардачи и гоначи.при нас има строг ред всеки през ловния ден трябва да бъде поне един път гонач.и тъй като имаме много и добри кучета никой не се сърди.често се случва нереза да се върне от пусиите и някой от шикачите/гоначите / да го гръмне.но като цяло съм съгласен че да имаш добро куче, е голяма отговорност-да се грижешза него ,да го изчакаш след лова, някой път до късно сме стояли всички докато си дойде...често пъти има наранени 2-3кучета ,веднага се палят джиповете и се отива да лекува мигновенно.
0

#57
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Пламене Казвах ти ама ти не ме слушаш бакьов. Взимай Лили и идвай при нас . А по въпроса с темата аз имам друго мнение породено от поведението на "гоначите " в нашата дружинка . Напълно съм съгласен че техния труд трябва да бъде УВАЖАВАН . Но тогава когато го има !!!!!!!!!. И веднага пример. Как си обяснявате факта че нашите гоначи ги виждаме и чуваме сутринта в началото на лова и в края .На масата на обеда. Целия ден колкото ти си ги видял ,чул ,срешнал и т.н. толкова и аз "вардача". Стоиш на позиция от сутринта до обед и ни вест ни кост ни глас от тях.Е как да разбирам това а кажи? Тяхната логика е проста "Имам си куче .Пускам го и то гони! От къде на къде аз ще ти викам и гоня". Съгласен съм че не бива да се оврещи района като Бади /ти го познаваш/ Но да не се обадиш къде си и къде отиваш ,кога свършва гонката и да излезеш при последната позиция е те това не мога да го разбера.!!!!!!! И затова имаме такива "успехи" тази година .12-13 прасета и то все случайни таласъми . Това лов ли е ? Просто се разбихме като дружинка и да ти кажа вече не ми се ходи . Поне 10 пъти чувам кучетата как връщат дивеча назад от позициите и няма кой да ги подпре. Вярно е също и това че някой от нас не могат да пазят тишина но все пак трябва според мене да се уважава и този който стои по 4-5 часа на студа без да мърда . А гоначите си палят огън , често пъти и се почерпват като се срешнат. И вече съм почти съгласен със закона че гонача трябва да не носи оръжие защото щом кучето се обади той се притайва с едничката мисъл да стреля по дивеч. Вярно е че има и такива моменти но да не става традиция. Ето за това не съм съгласен на сто процента че на гонача винаги трябва да му се сваля шапка Още повече че ние не им събираме пари за бележка и почти винаги главите на убитите прасета от нас остават за тях. Е има и такива които си ги прибират в торбите на те са рядкост. Никога не сме ги оставяли сами да чакат кучетата да се върнат. А иначе на купоните сме царе.Ти поне го знаеш .Затова ти казвам пак Този сезон свърши .Хайде от следващия с нас защото знам че си сериозен гонач . А и няма да съжаляваш Банкетите са сигурни .Поне по 2-3 пъти в месеца. Защото знаеш моята максима " На лова най хубаво е обеда ,надлъгването,спомените и майтапите".
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#58
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Малееее... все по-зле става! Като в Зоната на здрача сте laugh.gif Слава богу, че нямам вземане даване с такива дружинки... Но сега започвам да разбирам защо някои колеги говорят така... Лошата страна на лова, е когато ловците не са сериозни!! Казах ви, че накрая ще започнете всички да ме търсите laugh.gif biggrin.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#59
Потребителя е офлайн   kartal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 252
  • Регистр: 23.09.08
...т'ва,гонача, де ,бах маам...шайтанска работа, wink.gif
да ви разпрайвам за наште де,нито засмени нито запотени,а по обущата кръв...брях,тцц ,сакантисва се чиляк кат ги види ,тюй...
К'во стана?
лисици....отговарят с дрезгав глас.../от нямането на прасета ша да е гласът/...
Беля,останахме по целия район без лисици...и като плъзнаха едни гризачи всякви, вълци,едни румънски зайци големи кат... unsure.gif
настъпи големия страх,кучета вият,скимтят и никой неще да влиза кат гонач.
Билети им плащаме,бележки,пиене ядене возене,оферти и чудо,ама,не щат и не щат.Наскоро си изпродадоха и кучетата...
К'во,ша праим,кво ша струваме,акъл не стига,и лова се развали....
Ама на хак да ние...кат не ги уважаваме "достатъчно"....
0

#60
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
Цитат(bkp1951@com.bg @ Dec 30 2010, 15:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Пламене Казвах ти ама ти не ме слушаш бакьов. Взимай Лили и идвай при нас . А по въпроса с темата аз имам друго мнение породено от поведението на "гоначите " в нашата дружинка . Напълно съм съгласен че техния труд трябва да бъде УВАЖАВАН . Но тогава когато го има !!!!!!!!!. И веднага пример. Как си обяснявате факта че нашите гоначи ги виждаме и чуваме сутринта в началото на лова и в края .На масата на обеда. Целия ден колкото ти си ги видял ,чул ,срешнал и т.н. толкова и аз "вардача". Стоиш на позиция от сутринта до обед и ни вест ни кост ни глас от тях.Е как да разбирам това а кажи? Тяхната логика е проста "Имам си куче .Пускам го и то гони! От къде на къде аз ще ти викам и гоня". Съгласен съм че не бива да се оврещи района като Бади /ти го познаваш/ Но да не се обадиш къде си и къде отиваш ,кога свършва гонката и да излезеш при последната позиция е те това не мога да го разбера.!!!!!!! И затова имаме такива "успехи" тази година .12-13 прасета и то все случайни таласъми . Това лов ли е ? Просто се разбихме като дружинка и да ти кажа вече не ми се ходи . Поне 10 пъти чувам кучетата как връщат дивеча назад от позициите и няма кой да ги подпре. Вярно е също и това че някой от нас не могат да пазят тишина но все пак трябва според мене да се уважава и този който стои по 4-5 часа на студа без да мърда . А гоначите си палят огън , често пъти и се почерпват като се срешнат. И вече съм почти съгласен със закона че гонача трябва да не носи оръжие защото щом кучето се обади той се притайва с едничката мисъл да стреля по дивеч. Вярно е че има и такива моменти но да не става традиция. Ето за това не съм съгласен на сто процента че на гонача винаги трябва да му се сваля шапка Още повече че ние не им събираме пари за бележка и почти винаги главите на убитите прасета от нас остават за тях. Е има и такива които си ги прибират в торбите на те са рядкост. Никога не сме ги оставяли сами да чакат кучетата да се върнат. А иначе на купоните сме царе.Ти поне го знаеш .Затова ти казвам пак Този сезон свърши .Хайде от следващия с нас защото знам че си сериозен гонач . А и няма да съжаляваш Банкетите са сигурни .Поне по 2-3 пъти в месеца. Защото знаеш моята максима " На лова най хубаво е обеда ,надлъгването,спомените и майтапите".


Малеее!Бакьов,колко си изписал!!!Мерси за поканата най-напред,ама нема да бегам от наща дружина за сега.Ей,тука знам и каманите и всичко.Преди неколко лова не гоних един ден и казвам на едно момче,от една височина му показвам едно дърво и му казвм,като гони да мине точно до дървото.Изкараха две прасета и после момчето ми вика:Ей баш там беха легнали къде ми каза smile.gif
Сега тепърва да почвам да уча Лесковския раион ли?Свикнали сме тука и Пепи знае всичко тука гони с мене от дете.Те сега се връщам от гората,правих една обиколка с едно младо кученце,да видя има ли некакво движение.Вълци на всякъде са въртели по този новия сняг.Говоря за дълбоки дол,Збирището и дългата нива по пътя за Костенци.Знам,че знаеш за къде ти говоря.При нас нема такива неща да мълчи гонач и да се нада да трепе!Лайне ли куче пред нас не може да мълчи никой.Вероятността да убиеме ние е много малка,въпреки,че се случва.Не давам на никой да се мълчи.Да заминава всичко напред.Покрай мен и да мине на 20-30 метра в гъстото,като го не виждам и не мога да стрелям,кво прайме?Нема да се жалиш за прасетата,че са ви малко 12-13.А вълците?С вълците сте на първо место у България.Първи първенци!!!Нема никой толкова за един сезон и сигурно не е и имало.Убити на гонки,не от чакало,не от отрова!При толко вълци и тия прасета са ви много. И друго да ти кажа!При вас нема да мога да ловувам,вие седате на обед да ядете и да пиете и приключвате с лова.Мене тука са ме научили,ако нема лов да гониме до тъмно biggrin.gif
Поздрави!

0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни