БГ Лов Форум: Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка

Анкета: Колко голяма според вас трябва да бъде групата за лов на дива свиня - идеалнатачисленост (382 потребител(и) са гласували)

Каква численост на групата ловци за лов на дива свиня за вас е оптимална

  1. 8-9 човека (56 глас(а) [14.66%] - Виж)

    Процент гласували: 14.66%

  2. 10-12 (115 глас(а) [30.10%] - Виж)

    Процент гласували: 30.10%

  3. Гласувал 13-16 (99 глас(а) [25.92%] - Виж)

    Процент гласували: 25.92%

  4. 16-20 (83 глас(а) [21.73%] - Виж)

    Процент гласували: 21.73%

  5. повече от 20 (29 глас(а) [7.59%] - Виж)

    Процент гласували: 7.59%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
За мен идеалната група е 12 ловци - трима четирима гоначи и останалите на пусия. Но и група от 8-9 си я бива. При добра организация може да се постигнат чудесни резултати. Големите групи са тромави, бавноподвижни, буквално отговорникът се чуди какви пусии да измисли и т.н. Все някой се почерпи повече и кво ли още не.Имате думата: :party:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#2
Потребителя е офлайн   adwokat 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.05.10
Като гледам какво става по населени места извън сезона и броя на убит дивеч нощно време през лятото,стигам до извода,че най-добрата група е от сам ловец до 4 души и един джип.Фенери разбира се и други дребни екстри.

Иначе въпроса ти е неотносим с оглед спецификата на всеки район.Има места където с 20 души не може да се загради и такива където ако сме 20 колеги сме през 60 метра и те е страх да дишаш.
Всичко което напиша е неангажиращо.То изразява просто личното ми мнение по темите и не е задължително да е правилно.
0

#3
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Според мен 4-5 човека, но трябва да се разреши ловът и през седмицата. Ако се познава района 2 дни са достатъчни да се разузнае и вечерите да се обсъдят резултатите. След това се ловува.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#4
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Според мен всичо е според зависи . Най важния фактор е месността - няколко стотин декара тръстики / блата / - с 20 човека ........ ;)
0

#5
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08
Адвоката е отговорил много точно. При нас с е е случвало да излезем 13 човека и сме се ядосвали, че сме малко и не можем да хванем пусиите.
Всичко зависи от района в който се ловува.
0

#6
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колеги,

Има една нашенска си максима. Малко хора ,много месо!!!!!!!!! Сега ще подскочат две групи. Едната на моя страна- месарите сме задружни.Другата ще ме оплюва. От тях има честни,ама има и много които не искат да си признаят.

А сега сериозно по въпроса.Дълги години съм бил ръководител на ловци/ловни излети/. И моето мнение е категорично. Всичко зависи от качествата на ловците.И 8 човека/такъв е закона/ могат да направят идеален лов. От друга страна и 20 биха се наакали ако са шушумиги и климбари. Важно е ръководителя да познава идеално местността и обитаването и от дивеч ,неговия път и поведение.Да познава отлично и качествата на колегите си и тяхните възможностти.Приказките за голям район и подобни са празни приказки. Останалото просто е качествена стрелба.

Мое мнение.На слука .
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#7
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 12.09.2011 - 20:17 :

Колеги,

Има една нашенска си максима. Малко хора ,много месо!!!!!!!!! Сега ще подскочат две групи. Едната на моя страна- месарите сме задружни.Другата ще ме оплюва. От тях има честни,ама има и много които не искат да си признаят.

А сега сериозно по въпроса.Дълги години съм бил ръководител на ловци/ловни излети/. И моето мнение е категорично. Всичко зависи от качествата на ловците.И 8 човека/такъв е закона/ могат да направят идеален лов. От друга страна и 20 биха се наакали ако са шушумиги и климбари. Важно е ръководителя да познава идеално местността и обитаването и от дивеч ,неговия път и поведение.Да познава отлично и качествата на колегите си и тяхните възможностти.Приказките за голям район и подобни са празни приказки. Останалото просто е качествена стрелба.

Мое мнение.На слука .


Двама човека е най-добрата група бакьов :D На две се дели най-лесно!!!А па ако сме аз и сина ми ....нема и делба.Лили не я слагам в групата,щото не ни е приставала на акъла. :D
Поздрави!
0

#8
Потребителя е офлайн   lovnohod 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 395
  • Регистр: 11.12.08

Виж мнениетоplamen__ написа на 12.09.2011 - 20:28 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 12.09.2011 - 20:17 :

Колеги,

Има една нашенска си максима. Малко хора ,много месо!!!!!!!!! Сега ще подскочат две групи. Едната на моя страна- месарите сме задружни.Другата ще ме оплюва. От тях има честни,ама има и много които не искат да си признаят.

А сега сериозно по въпроса.Дълги години съм бил ръководител на ловци/ловни излети/. И моето мнение е категорично. Всичко зависи от качествата на ловците.И 8 човека/такъв е закона/ могат да направят идеален лов. От друга страна и 20 биха се наакали ако са шушумиги и климбари. Важно е ръководителя да познава идеално местността и обитаването и от дивеч ,неговия път и поведение.Да познава отлично и качествата на колегите си и тяхните възможностти.Приказките за голям район и подобни са празни приказки. Останалото просто е качествена стрелба.

Мое мнение.На слука .


Двама човека е най-добрата група бакьов :D На две се дели най-лесно!!!А па ако сме аз и сина ми ....нема и делба.Лили не я слагам в групата,щото не ни е приставала на акъла. :D
Поздрави!


Е тва са предимствата да си имаш собствена еднолична(семейна) дружинка.Публикувано изображение
0

#9
Потребителя е офлайн   lovnohod 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 395
  • Регистр: 11.12.08
Скромното ми мнение като,бивш ръководител на лов е че,голямата група ловци са голяма група туристи,който трудно се контролират,бавни са,все има някой неразбрал,вдигат много шум и мн.др недостатъци.Но както колегите са написали по горе има райони за заграждането на които,са нужни повече хора така ,че нещата са и така и иначе.
0

#10
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоlovnohod написа на 12.09.2011 - 21:07 :

Скромното ми мнение като,бивш ръководител на лов е че,голямата група ловци са голяма група туристи,който трудно се контролират,бавни са,все има някой неразбрал,вдигат много шум и мн.др недостатъци.Но както колегите са написали по горе има райони за заграждането на които,са нужни повече хора така ,че нещата са и така и иначе.


Напълно съм съгласен с тебе.Колко повече народ,толко повече не са разбрали,какво ще се прави.И накрая при нас равносметката е такава,че повече животни падат от гоначите,така че дали има значение колко е голема групата???Има значение!Не можеме да се хванеме да седнеме всички на пейките в навеса :D
Поздрави!
0

#11
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Абе бакьов,

И сам става ама е направо изгърбване.Влачиш цела нощ като абдал.А вие двамата с ергенино ти сте си като сам.А като туриш и Лили остава и за сушенко,луканчица и други благинки.Ще поканиш тази зима че иначе ще ти турим една магия у манастиро или при Сталин.

И сега да попитам другите колеги какво значи да" заградиш" един район. За ръце ли се държите ? Какво ли?Мрежи ли слагате?Гръб о гръб ли стоите? Не се обиждайте ама така ми звучи. Не е ли ясно че двадесет метра да има без човек то дивеча по закона на гадостта ще мине точно там.

Малката група е по функционална.Прави една гонка после втора, трета и така нататък. Вероятността да се открие дивеч е по голяма и възможността за успех се увеличава.

Поздрави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#12
Потребителя е офлайн   beniko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 21.02.08
В днешно време с техниката /станции,телефони ,коли ,оптики, прецизни пушки /която разполага ловците няма значение колко са ловците ,бракониерски групи от двама ,три , четири ловци и редовен лов по 20ловци е все едно .На въпроса идеалната група е тази която ловците в нея се уважават-разбират могат да ползват пушките си по предназначение ;) и знаят местата където ловуват .през даденият сезон и времето/дъжд,сняг, студ /Останолото всичко е един празник !!! :D
0

#13
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 12.09.2011 - 22:08 :

Абе бакьов,

И сам става ама е направо изгърбване.Влачиш цела нощ като абдал.А вие двамата с ергенино ти сте си като сам.А като туриш и Лили остава и за сушенко,луканчица и други благинки.Ще поканиш тази зима че иначе ще ти турим една магия у манастиро или при Сталин.

И сега да попитам другите колеги какво значи да" заградиш" един район. За ръце ли се държите ? Какво ли?Мрежи ли слагате?Гръб о гръб ли стоите? Не се обиждайте ама така ми звучи. Не е ли ясно че двадесет метра да има без човек то дивеча по закона на гадостта ще мине точно там.

Малката група е по функционална.Прави една гонка после втора, трета и така нататък. Вероятността да се открие дивеч е по голяма и възможността за успех се увеличава.

Поздрави.


Не другарю, за поличките се държим ,като одим по гората, да не се загубим.
Я ми обясни с какво се увеличава възможността за успях с по- малка група. Или имаш предвид, че се увеличава възможността да си с по- пълна торба? (ако падне нещо- каквото и да е)
0

#14
Потребителя е офлайн   penkata2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 02.09.11
С оглед на управление и мобилност 10-12 човека.Но с оглед на терена и местата които ще се прогонват винаги се оказва че ловците са малко.Затова му викаме НАСЛУКА.
0

#15
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Какво се карате, най-добре си е на хранилка!
0

#16
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоSkitnik написа на 13.09.2011 - 08:20 :

Какво се карате, най-добре си е на хранилка!

То добре на хранилка .... ама да се подхранва от 8 , 9 човека !
Аз съм за , до ... 10 без ограничение броя на кучетата !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#17
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Едва ли е задължително да се загради района. Тогава какъв лов - чиста формалност. Та тогава няма нужда да се познават пътеки, местообитания. Градиш в чувала и готово. Това за мен не е лов. Ако слуката е да избиеш всичкия си дивеч с орда, то догодина нямааа. А месарите нали ходят за месо, и от тяхна гледна точка е по-перспективно да сложат големия дел, а не да сложат много малки делове. Като допълнение.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#18
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Димитър Георгиев,

Термина "заградиш" има съвсем друго значение.По правилното според мене е "прогониш".И съвсем не съм вложил подигравателен тон в примерите ми,ако си ме разбрал така.

А по въпроса с бройките и "пълната раничка" ще ти отговоря много лесно и просто с въпрос разбира се. Кажи ми една орда от 20 и повече абдали и пишман ловци, на които и юрган да хвърлиш няма да уцелят, ще е по ефективна или 10-тина добри и дисциплинирани ловци познаващи дивеча и района? Защото едва ли има голяма група ловци в която да няма и "мераклии".И падането на "нещо каквото и да е" въобще не зависи от бройките на групата!Даже вероятността в случай на голям "башибузук" тази мисъл да просветва е по вероятна. А удоволствието в лова е пълно и когато хладилника не плаче на празен ход.

Мое мнение.И не отричам че в гората отивам и за дял от дивеч.Иначе да го кажа : Останалата част от нас да се редят на опашка за панички на стрелбището. Въпрос на друга тема където е разисквано "месарството".

ПП Надявам се приемаш обръщението "колега" вместо "господине"
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#19
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Понеже аз съм посочил най-малката група за лов 4-5 човека и излиза, че съм най-големия месар искам да уточня нещо. Много ми се иска ловът на диво прасе освен групов да стане и индивидуален! От както съм станал ловец винаги съм ловувал групово на този вид дивеч и смятам, че най-големите месари са в големите групи за лов. Това са хора, които излизат само за дял. Ако ловът е индивидуален няма проблем да се съберат няколко човека и да ловуват , но точно месарите и пишман ловджиите няма да са в групата. Няма логика в твърденията, че малката група е с голям дял защото това зависи от уменията на ловците и естествено, от слуката. Много по-естествено е при по-голяма група да има по-добър отстрел. При по-малката група 4-5 човека има възможност един ловец да покрие повече от една пусии. Трябва да познава района и да се ориентира добре за това как и какво гонят кучетата. Правили сме го в дружинката и с 10-12 човека на лов. Вярно, това не винаги се е увенчавало с успех, но удоволствието е голямо. Освен това се случва понякога да не се съберат 8 човека за лов. Какво се прави тогава? И защо се смята, че 7 човека не могат да ловуват, а 8 могат? Понеже темата е "Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка", аз смятам, че в моят район е 4-5 човека. Ето това е час от района, който ловувам:

Прикачено изображение: S7302522.jpg


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#20
Потребителя е офлайн   asenov 1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 270
  • Регистр: 24.08.11

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 13.09.2011 - 17:42 :

Понеже аз съм посочил най-малката група за лов 4-5 човека и излиза, че съм най-големия месар искам да уточня нещо. Много ми се иска ловът на диво прасе освен групов да стане и индивидуален! От както съм станал ловец винаги съм ловувал групово на този вид дивеч и смятам, че най-големите месари са в големите групи за лов. Това са хора, които излизат само за дял. Ако ловът е индивидуален няма проблем да се съберат няколко човека и да ловуват , но точно месарите и пишман ловджиите няма да са в групата. Няма логика в твърденията, че малката група е с голям дял защото това зависи от уменията на ловците и естествено, от слуката. Много по-естествено е при по-голяма група да има по-добър отстрел. При по-малката група 4-5 човека има възможност един ловец да покрие повече от една пусии. Трябва да познава района и да се ориентира добре за това как и какво гонят кучетата. Правили сме го в дружинката и с 10-12 човека на лов. Вярно, това не винаги се е увенчавало с успех, но удоволствието е голямо. Освен това се случва понякога да не се съберат 8 човека за лов. Какво се прави тогава? И защо се смята, че 7 човека не могат да ловуват, а 8 могат? Понеже темата е "Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка", аз смятам, че в моят район е 4-5 човека. Ето това е час от района, който ловувам:

Прикрепен файл S7302522.jpg

Много красив район , колега , прилича на трънско погледнато от Руй .
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни