БГ Лов Форум: Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка

Анкета: Колко голяма според вас трябва да бъде групата за лов на дива свиня - идеалнатачисленост (382 потребител(и) са гласували)

Каква численост на групата ловци за лов на дива свиня за вас е оптимална

  1. 8-9 човека (56 глас(а) [14.66%] - Виж)

    Процент гласували: 14.66%

  2. 10-12 (115 глас(а) [30.10%] - Виж)

    Процент гласували: 30.10%

  3. Гласувал 13-16 (99 глас(а) [25.92%] - Виж)

    Процент гласували: 25.92%

  4. 16-20 (83 глас(а) [21.73%] - Виж)

    Процент гласували: 21.73%

  5. повече от 20 (29 глас(а) [7.59%] - Виж)

    Процент гласували: 7.59%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоasenov 1 написа на 13.09.2011 - 18:39 :

Много красив район , колега , прилича на трънско погледнато от Руй .


Трънско е, но не от Руй. Горе-долу по средата между Трън и Земен, но малко по-близо да Трън. Краище


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#22
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Много зависи от района .В района където ловувам група по - малка от 16 човека е немислимо.
:D А иначе най - добре се ловува с двама ," АЗ И КУЧЕТО ";)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0165.jpg
  • Прикачено изображение: IMAG0193.jpg
  • Прикачено изображение: IMAG0171.jpg
  • Прикачено изображение: IMAG0173.jpg
  • Прикачено изображение: SS851857.JPG
  • Прикачено изображение: SS851858.JPG

0

#23
Потребителя е офлайн   beniko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 154
  • Регистр: 21.02.08
В случая за гонка ,а не с издебване или преследване или варда , съм участвал в група от трима ловци и три кучета .Района в който ловувам е планински с гори, стръмни скатове .Първата пусия пропуснахме едно животно втората нямаше нищо , на третата свалихме две животни и почнахме ..свършихме лова за деня защото остана много работа !Разбирасе това беше много отдавна ..и по време на редовен лов нямаше кандидати този ден .Животните ги записъхме в бележката !А съм чувал че има дружинка която най- редовно добиват животни по 9бр до 14бр на ловен ден и ловците са между 7 и 11 .Дай боже всеки му !!
Та мисля че групата за гонка на дива свиня не трябва да се гледа по брой учасници -ловци а по желаещи да ловуват !! Аде наслука през новият сезон за тези които не са го открили и умната та тези дето не са го закрили още от миналата година !!
0

#24
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 13.09.2011 - 16:25 :

Колега Димитър Георгиев,

Термина "заградиш" има съвсем друго значение.По правилното според мене е "прогониш".И съвсем не съм вложил подигравателен тон в примерите ми,ако си ме разбрал така.

А по въпроса с бройките и "пълната раничка" ще ти отговоря много лесно и просто с въпрос разбира се. Кажи ми една орда от 20 и повече абдали и пишман ловци, на които и юрган да хвърлиш няма да уцелят, ще е по ефективна или 10-тина добри и дисциплинирани ловци познаващи дивеча и района? Защото едва ли има голяма група ловци в която да няма и "мераклии".И падането на "нещо каквото и да е" въобще не зависи от бройките на групата!Даже вероятността в случай на голям "башибузук" тази мисъл да просветва е по вероятна. А удоволствието в лова е пълно и когато хладилника не плаче на празен ход.

Мое мнение.И не отричам че в гората отивам и за дял от дивеч.Иначе да го кажа : Останалата част от нас да се редят на опашка за панички на стрелбището. Въпрос на друга тема където е разисквано "месарството".

ПП Надявам се приемаш обръщението "колега" вместо "господине"


Колега , приемам всякакво обръщение. Някой ден, да сме живи и здрави, ще те поканя на лов да видиш за какво става дума.
0

#25
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08
А и "заградиш" няма нищо общо с "прогониш"
Едни заграждат а други аптали като нас прогонват. :)
0

#26
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Д Георгиев,

Като прочетох че си от другия край на България/аз съм от северозападналата част/,едва ли ще се случи да ловуваме заедно.Ама знаеш ли?Съдба. И не се безпокой ако не "заграждате" а "прогонвате".Между другото съм против този термин защото при изпълнението му няма прошка.Ако не ти ,то този до тебе. А аз съм за това :нека и дивеча има своя шанс.И когато го надхитриш тогава удоволствието е пълно. При втория случай също може да има успехи.При него проличават качествата на ловеца и възможносттите му. Та затова ти ги пожелавам.При нас се носи слух че имате много прасета.Дано винаги поднасяте торбичките си за дял.А дали ще сте 10 или 20 го правете както ви е удобно. Защото ако дойдат сутринта повечко хора не можеш да ги върнеш.На всякъде практикуват различен състав на групите.Ако се фиксират примерно14 човека едни ще викат -много-други -малко . И затова закона е дал такава възможност.

Успехи.И да няма празно.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#27
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 13.09.2011 - 17:42 :

Много ми се иска ловът на диво прасе освен групов да стане и индивидуален!

Абе то , това май ни се иска на всички в пограничните райони .... :thumbsup: и дано стане някога
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#28
Потребителя е офлайн   Воден Чаиров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1299
  • Регистр: 29.03.08
Колко голяма според вас трябва да бъде групата за лов на дива свиня - идеалната численост ...?!
.......................................................................................................
Не особено голяма (8-10 души) ... да изброя ли хората ...?! :D
Като изключим шегата ...
... всъщност състава е доста по-важен за успеваемостта.
И ако всички са сериозни, работата е почти опечена,
но пък тогава не е толкова интересно.
Когато в групата има и калпазани, те обикновено работят за нашата слука ...
... а после викат ... "Е, как пък все на тебе излизат ...?!". :D :lol:
0

#29
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетоplamen__ написа на 12.09.2011 - 20:28 :

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 12.09.2011 - 20:17 :

Колеги,

Има една нашенска си максима. Малко хора ,много месо!!!!!!!!! Сега ще подскочат две групи. Едната на моя страна- месарите сме задружни.Другата ще ме оплюва. От тях има честни,ама има и много които не искат да си признаят.

А сега сериозно по въпроса.Дълги години съм бил ръководител на ловци/ловни излети/. И моето мнение е категорично. Всичко зависи от качествата на ловците.И 8 човека/такъв е закона/ могат да направят идеален лов. От друга страна и 20 биха се наакали ако са шушумиги и климбари. Важно е ръководителя да познава идеално местността и обитаването и от дивеч ,неговия път и поведение.Да познава отлично и качествата на колегите си и тяхните възможностти.Приказките за голям район и подобни са празни приказки. Останалото просто е качествена стрелба.

Мое мнение.На слука .


Двама човека е най-добрата група бакьов :D На две се дели най-лесно!!!А па ако сме аз и сина ми ....нема и делба.Лили не я слагам в групата,щото не ни е приставала на акъла. :D
Поздрави!





Не е така колега - на едно се дели най-добре, а после на две!!! :lol: :lol: :lol: А иначе по темата: мисля, че нещата зависят от терена, опита на ловците и работните качества на кучетата. Аз ловувам също в Трънско и в нашият район оптимума е 10-12 човека.
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#30
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09

Виж мнениетоВоден Чаиров написа на 14.09.2011 - 14:35 :

Колко голяма според вас трябва да бъде групата за лов на дива свиня - идеалната численост ...?!
.......................................................................................................
Не особено голяма (8-10 души) ... да изброя ли хората ...?! :D
Като изключим шегата ...
... всъщност състава е доста по-важен за успеваемостта.
И ако всички са сериозни, работата е почти опечена,
но пък тогава не е толкова интересно.
Когато в групата има и калпазани, те обикновено работят за нашата слука ...
... а после викат ... "Е, как пък все на тебе излизат ...?!". :D :lol:

добре казано колега,от прекалено натягане и мърморене няма смисъл.Много хора има в нашата дружинка,някои път идват много колеги друг път по-малко,но важно са емоциите и да се приберем живи и здрави и по възможност нещо в торбата
0

#31
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09
Забравих и разпъването на локумите след лов
0

#32
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоgsp написа на 14.09.2011 - 11:38 :

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 13.09.2011 - 17:42 :

Много ми се иска ловът на диво прасе освен групов да стане и индивидуален!

Абе то , това май ни се иска на всички в пограничните райони .... :thumbsup: и дано стане някога


Дано!!! :cheers2: :thumbsup:


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#33
Потребителя е офлайн   stefan 66 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 18
  • Регистр: 05.11.10
месец и половина след откриването на едрия лов нямаме по малко от 20 човека група поради многото гости.Харесва ми група от 10-12човека защото се редуваме гоначите.Иначе на едни и същи ни се разкатава фамилията.От практиката ми на ловец се убеждавам че слуката ни спохожда с малка група
0

#34
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Обикновено и при нас не се събираме по вече от 10-12, бройката няма значение, но има ли колеги които не знаят за какво са излезли и пренебрегват указанията на ръководителя става страшно. Например пусии които не си стоят на местата или гонач дето ходи като замаян из гората и го е "страх" да вика.
0

#35
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
В габровския балкан, където аз ловувам, група от 12-15 ловци е твърде малко ! Обикновено се събираме 10-12 ловци, като извадиш 2 гоначи, за какво заграждане може да става дума ?! От друга страна пък, политиката за приема на гости е абсолютно скудоумна!!! пример : Миналата година при предварителна уговорка с председателя на ловната група и неговото съгласие за 5 човека гости, той най - безцеремонно отказа точно преди гонката да участваме, с мотива, че в рамките на 2 дена ЛРС било решило да не се канят гости....!!!!? Простотия селска от най - долна категория : маргинал !!! Района е прекрасен за едър дивеч, насечен с дълбоки и по - полегати дерета, горски масиви в близост до вода и гъсти захрастявания покрай деретатаB) Според мен за такъв район група от 20-22 човека/без гоначите/ би била горе-долу достатъчна за 2-3 гонки на ден за плътно затваряне. Наслука
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#36
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Колега тука мисля, че има някакво неразбиране на лова. Как с двама гоначи и 10 стрелци. То нищо не вдигате, а не че не сте заградили достатъчно. А и тия двамката ако си ходят заедно и си пийват... Сменяй дружинката, колега.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#37
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 21.09.2011 - 08:20 :

Колега тука мисля, че има някакво неразбиране на лова. Как с двама гоначи и 10 стрелци. То нищо не вдигате, а не че не сте заградили достатъчно. А и тия двамката ако си ходят заедно и си пийват... Сменяй дружинката, колега.

Да бе да .... ще сменя дружинката , те гоначите и 22-ма да са без кучета все е ялова работата . Двамка баце , един с бутилка мастика , другия с бутилка мента и да видиш какво става из гората ( това е за тези по ранните излети ) Падне ли сняг .... бутилка коняк и термус с чай и като ме подкара не песен викове и грменье ...... нема лабаво !

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#38
Потребителя е офлайн   asenov 1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 270
  • Регистр: 24.08.11

Виж мнениетоgsp написа на 21.09.2011 - 12:39 :

Виж мнениетоpiri написа на 21.09.2011 - 08:20 :

Колега тука мисля, че има някакво неразбиране на лова. Как с двама гоначи и 10 стрелци. То нищо не вдигате, а не че не сте заградили достатъчно. А и тия двамката ако си ходят заедно и си пийват... Сменяй дружинката, колега.

Да бе да .... ще сменя дружинката , те гоначите и 22-ма да са без кучета все е ялова работата . Двамка баце , един с бутилка мастика , другия с бутилка мента и да видиш какво става из гората ( това е за тези по ранните излети ) Падне ли сняг .... бутилка коняк и термус с чай и като ме подкара не песен викове и грменье ...... нема лабаво !


Ех колега как ме развесели с тая хубава нашенска песен - на здраве :cheers2:
0

#39
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоasenov 1 написа на 21.09.2011 - 23:49 :

Ех колега как ме развесели с тая хубава нашенска песен - на здраве :cheers2:


И мен ме развесели, а това е за Георги: Публикувано изображение :cheers2:


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#40
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоasenov 1 написа на 21.09.2011 - 23:49 :

Виж мнениетоgsp написа на 21.09.2011 - 12:39 :

Виж мнениетоpiri написа на 21.09.2011 - 08:20 :

Колега тука мисля, че има някакво неразбиране на лова. Как с двама гоначи и 10 стрелци. То нищо не вдигате, а не че не сте заградили достатъчно. А и тия двамката ако си ходят заедно и си пийват... Сменяй дружинката, колега.

Да бе да .... ще сменя дружинката , те гоначите и 22-ма да са без кучета все е ялова работата . Двамка баце , един с бутилка мастика , другия с бутилка мента и да видиш какво става из гората ( това е за тези по ранните излети ) Падне ли сняг .... бутилка коняк и термус с чай и като ме подкара не песен викове и грменье ...... нема лабаво !
http://www.youtube.c...h?v=ZVOj4xQObqI

Ех колега как ме развесели с тая хубава нашенска песен - на здраве :cheers2:



:D тази мечкарска песен и мен ме развесили доста ,отдавна не съм се смял така:laughing-1: :cheers2:
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни