БГ Лов Форум: Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Колко голяма е за вас идеалната група за лов на дива свиня с гонка

Анкета: Колко голяма според вас трябва да бъде групата за лов на дива свиня - идеалнатачисленост (382 потребител(и) са гласували)

Каква численост на групата ловци за лов на дива свиня за вас е оптимална

  1. 8-9 човека (56 глас(а) [14.66%] - Виж)

    Процент гласували: 14.66%

  2. 10-12 (115 глас(а) [30.10%] - Виж)

    Процент гласували: 30.10%

  3. Гласувал 13-16 (99 глас(а) [25.92%] - Виж)

    Процент гласували: 25.92%

  4. 16-20 (83 глас(а) [21.73%] - Виж)

    Процент гласували: 21.73%

  5. повече от 20 (29 глас(а) [7.59%] - Виж)

    Процент гласували: 7.59%

Глас Гостите не могат да гласуват

#41
Потребителя е офлайн   Севдалин 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 250
  • Регистр: 04.01.10
Да се не отървеш от здраве, и от СЛУКА !!!
0

#42
Потребителя е офлайн   klaksa 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 266
  • Регистр: 06.08.09
Най добрата група се състои от две душички-аз и кучето ми.Предимства-лесно се дели,кучето никога не ми изпива ракията и не ме хока като испусна :lol:
Публикувано изображение
0

#43
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Колеги не надценявайте кучетата в лова с гонка. Първо, нито едно куче, колкото и да е добро не може да работи във всяко време. Например при сушите тази есен се убедих за пореден път, че добрите кучета след девет часа могат да вдигнат дивеч само ако се натъкнат на него. Второ има много кучета, които отгонват първото срещнато или открито животно надалеч. И без гоначи останалият дивеч се лежи. и ТРЕТО немалко кучета са пълни боклуци и за нищо не стават. Извода се налага от само себе си - кучетата само допълват гонката, гоначите, а не обратното. А и когато гоначите вдигнат свинете, те често минават през пусиите спокойно така че да не гръмнете водачката на стадото, майка и т.н. И отстрелът е по-сигурен. Имаме прилични кучета, но разчитаме на гоначите, които познават леговищата и ги обхождат методично, а кучетата нямат такъв инстинкт. Пробвайте с повече гоначи и ще се учудите от резултата. Неслучайно ловът не се нарича групов лов с кучета, а с гонка. Кучето е помощник на ловеца в лова, а не обратното. Пример за групов лов с гонка 3 гоначи с пет пусии, 5 с 8, 7 с 13. И също тако е добре кучетата да се пускат след като гонката има направление, защото често кучето ако подгони някакво животно и го върти пред пусиите обезсмисля шанса друго животно, вдигнато от друго куче или гоначите да мине към стрелците. Лова не е никак проста работа, да знаете.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#44
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

 Tula-1958 написа на 19.09.2011 - 16:53 :

В габровския балкан, където аз ловувам, група от 12-15 ловци е твърде малко ! Обикновено се събираме 10-12 ловци, като извадиш 2 гоначи, за какво заграждане може да става дума ?! От друга страна пък, политиката за приема на гости е абсолютно скудоумна!!! пример : Миналата година при предварителна уговорка с председателя на ловната група и неговото съгласие за 5 човека гости, той най - безцеремонно отказа точно преди гонката да участваме, с мотива, че в рамките на 2 дена ЛРС било решило да не се канят гости....!!!!? Простотия селска от най - долна категория : маргинал !!! Района е прекрасен за едър дивеч, насечен с дълбоки и по - полегати дерета, горски масиви в близост до вода и гъсти захрастявания покрай деретатаB) Според мен за такъв район група от 20-22 човека/без гоначите/ би била горе-долу достатъчна за 2-3 гонки на ден за плътно затваряне. Наслука

Нищо ново под слънцето много месари има.
0

#45
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Колега не наричай месари хора които може и да не са а просто да си пазят дивеча. Ако е взето такова решение, човекът не е виновен че ви го е съобщил. Просто е трябвало да ви се обадят да не биете път или все пак да ви допуснат до лова. Направете си простата сметка - дивата свиня също е териториално животно. Като отиде една орда гости падат пет прасета и месото е същото както като паднат две, но групата е по-малка. Но дивечът се отстрелва и изчезва. Аз лично почти не съм видял гост който да милее за местния дивеч. Ти му казваш да не стреля по свине майки а той стреля и нагло ти говори, че била ялова излязла му сама и я помислил за глиган. Просто на големите гостолюбци мога да кажа, че те ако милеят за дивеча, ще са си отгледали в тяхното ловно поле и основно ще си ходят там и ще си го ползват с мярка. Има такива гости които искат ако може да изръшнат цялата страна и да избият колкото се може повече. Но местните дружинки на тия им виждат акъла и им намират цаката - слагат ги често на пусии където нищо никога не е минало и готово. Аз като ходя гост никъде не съм си взел целия дял, а често въобще не вземам, защото уважавам труда на местните хора, както искам да уважават и моя. В нашата група като видиме че гостите ни са стабилни момчета сме им давали цялото прасе. Но госта трябва да има малко акъл и срам не да му го кажат а сам да се сети - гост е да дойде на излет, два, три, нека да е месец. А има такива които не се сещат да си отидат.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#46
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

 Валери Стоилков написа на 12.09.2011 - 19:16 :

Според мен 4-5 човека, но трябва да се разреши ловът и през седмицата. Ако се познава района 2 дни са достатъчни да се разузнае и вечерите да се обсъдят резултатите. След това се ловува.

Несериозно е да си мислиш такива работи. Вярно е, че по време на ловен излет слуката спохожда един в повечето случаи или няколко но с 4 - 5 човека дори и в малък район шансът е много малък. Верно е, че на по малко хора по добре се дели.
0

#47
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

 Док написа на 12.09.2011 - 19:34 :

Според мен всичо е според зависи . Най важния фактор е месността - няколко стотин декара тръстики / блата / - с 20 човека ........ ;)

И според мен местността е определяща. Колкото и добре да познаваш предпочитаните места през които преминават животните влизайки или излизайки от даден район когато се произведат истрели по стадото и то се пръсне какъв е шансът на 4 - 5 и какъв на 15 - 20 ловци. Наслука!
0

#48
Потребителя е офлайн   nikito776 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 410
  • Регистр: 27.02.09

 вълчан72 написа на 13.10.2011 - 21:21 :

 Валери Стоилков написа на 12.09.2011 - 19:16 :

Според мен 4-5 човека, но трябва да се разреши ловът и през седмицата. Ако се познава района 2 дни са достатъчни да се разузнае и вечерите да се обсъдят резултатите. След това се ловува.

Несериозно е да си мислиш такива работи. Вярно е, че по време на ловен излет слуката спохожда един в повечето случаи или няколко но с 4 - 5 човека дори и в малък район шансът е много малък. Верно е, че на по малко хора по добре се дели.


Аз знам село, дето от около 20 ловци, се делят на 3 групи.... и всяка си ходи отделно(всеки божи ден)... за повече месо....два-три пъти ходих там, още като новобранец(сефтето ми на лов), като разбрах за какво става въпрос, повече не съм стъпил.... там къща няма, ама по два фризера вътре...
0

#49
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

 nikito776 написа на 13.10.2011 - 21:42 :

 вълчан72 написа на 13.10.2011 - 21:21 :

 Валери Стоилков написа на 12.09.2011 - 19:16 :

Според мен 4-5 човека, но трябва да се разреши ловът и през седмицата. Ако се познава района 2 дни са достатъчни да се разузнае и вечерите да се обсъдят резултатите. След това се ловува.

Несериозно е да си мислиш такива работи. Вярно е, че по време на ловен излет слуката спохожда един в повечето случаи или няколко но с 4 - 5 човека дори и в малък район шансът е много малък. Верно е, че на по малко хора по добре се дели.


Аз знам село, дето от около 20 ловци, се делят на 3 групи.... и всяка си ходи отделно(всеки божи ден)... за повече месо....два-три пъти ходих там, още като новобранец(сефтето ми на лов), като разбрах за какво става въпрос, повече не съм стъпил.... там къща няма, ама по два фризера вътре...

Подобна беше ситуацията и при мен. Бях зачестил излетите към една дружинка тъй като уж голяма дружинката а на излет не могат да се съберат 8 бройки за да попълнят бележката за излета. Особенно след няколко неуспешни лова няма и 5 човека. Позаинтересувах се и какво установих. Част от местните ловци съвместно с председателя и още няколко от местната или други дружинки почват лова в четвъртък и петък. За два дена ушетват иначе прекрасния район а ние ходим в събота и неделя да платим бележките и да узаконим браконерската им слука. Иначе здрави маси като за световно. Естествено, че спрях да си губя времето и да им помагам да си плащат бележките. Дотолкова са опаскали района, че от две години нямат и две прасета убити. А там за друг лов не се ходи. Това ако не са месари и бракониери здраве му кажи. Иначе се води една от най престижната ЛД в цяла област. Майнати им месарска.
0

#50
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

 вълчан72 написа на 13.10.2011 - 21:21 :

 Валери Стоилков написа на 12.09.2011 - 19:16 :

Според мен 4-5 човека, но трябва да се разреши ловът и през седмицата. Ако се познава района 2 дни са достатъчни да се разузнае и вечерите да се обсъдят резултатите. След това се ловува.

Несериозно е да си мислиш такива работи. Вярно е, че по време на ловен излет слуката спохожда един в повечето случаи или няколко но с 4 - 5 човека дори и в малък район шансът е много малък. Верно е, че на по малко хора по добре се дели.


Напротив! Написал съм го напълно сериозно. В доста теми си писал, но явно не си прочел какво съм написал след този пост, а то е, че искам ловът на диво прасе да стане и индивидуален. И ти, и други от форума сте се вторачили в това на колко и как се дели. Имам чувството, че имате комплекс от това някой да не се прибере в къщи с повече месо от вас. Аз лично ловувам за удоволствие и месото е на по-заден план.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#51
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Подборен лов на дива свиня е отговора ми за желанието ти за индивидуалния лов. Не искам да се заяждам с никого. Извинявай ако съм те обидил. Но към момента правилата са такива и трябва да се спазват. Като е записано за групов лов минимум 8 човека значи ще го спазваме. Нямам много излети на свински лов но ми се случи след успешен лов да си оставя месото защото почнаха да спорят за това колко месо да оставят, какво да разделят на колко и т.н. Развалиха хубавия ден, не ги изчаках да се разберат, оставих им всичко въпреки, че този ден слуката ме беше походила - 1бр. нерез м/у 200 - 230 кг, зъби 21,5 см. Взех си единствено главата и ги оставих да се оправят. Не искам да участвам в отрицателни емоции по време на лов както и тук във форума. Ще внимавам какво пиша. Наслука!
0

#52
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

 вълчан72 написа на 16.10.2011 - 14:36 :

Подборен лов на дива свиня е отговора ми за желанието ти за индивидуалния лов. Не искам да се заяждам с никого. Извинявай ако съм те обидил. Но към момента правилата са такива и трябва да се спазват. Като е записано за групов лов минимум 8 човека значи ще го спазваме. Нямам много излети на свински лов но ми се случи след успешен лов да си оставя месото защото почнаха да спорят за това колко месо да оставят, какво да разделят на колко и т.н. Развалиха хубавия ден, не ги изчаках да се разберат, оставих им всичко въпреки, че този ден слуката ме беше походила - 1бр. нерез м/у 200 - 230 кг, зъби 21,5 см. Взех си единствено главата и ги оставих да се оправят. Не искам да участвам в отрицателни емоции по време на лов както и тук във форума. Ще внимавам какво пиша. Наслука!


Аз не съм писал, че не трябва да се спазват правилата. Просто искам да се променят, защото имам много излети на диво прасе и съм се нагледал и наслушал на всякакви изпълнения и най-вече изпълнители. От 12-15 човека ловуват 5 или да речем 6. Останалите са тръгнали на лов ,ама както се ловува според тях : не трябва да е гъсто обрасло мястото, където стоят, трябва да имат голяма видимост, за да имат време да се приготвят и да стрелят. Задължително трябва да имат време поне за още един изстрел по същото прасе, което не трябва да бяга много бързо, а то и не може да бяга кой знае колко бързо. Една дива патица лети много по-бързо от всяко прасе. Няма начин да се угоди на всички, на които и космоса им е крив. Не си ме обидил, нито пък аз имам намерение да те обиждам. Просто си бях написал мнението, както и сега, а ти ме цитира и затова ти отговарям.

P.S. Забравих да напиша, че нямам никакво намерение да ходя на подборен лов.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#53
Потребителя е офлайн   Саво Младеновски 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 181
  • Регистр: 01.08.11
според мен трябва да са 14-16 човека..-4-6 гонача и 7 на пусия.и 3 ма контра отзад зад гоначите..евентуално ако нещо се върне да го отстрелят..
0

#54
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Г-н Младеновски напълно съм съгласен с теб за съотношението между гоначи и пусии. Почти навсякъде се бърка с малко гоначи защото се подценява тяхната роля или се разчита само на кучетата. А в 90 процента от случаите след като едно куче вдигне животно и 20 кучета да има (което е противозаконно) те всичките се навързват и гонят опашката на първото куче. Валери, мисля че теб хем те сърби хем те боли - ясно е че ако се разреши индивидуален лов на дива свиня това може да стане само подборно. А на Вълчан ще кажа че много хубаво си направил че си си взел главата и си им оставил смрадливото глиганско. Да им е сладко. :9898: Друг е въпроса че много свестни хорица са месари от немотия. Немотията ги е вкарала в к..и г.з и затова са месари. Просто се чувстват прецакани че са станали ловци и гледат да избият малко от разноските за лов. Тия хорица са основната група, която се струпва на другата седмица след успешен лов. Аз гледам че има немалко хубавци, които месарстват активно не на свински лов а на пъдпъдъци, яребици... Едни не можеш да ги накараш да отидат на лов за дива свиня. Цяла есен кръстосват полето. Явно пилешкото е по-вкусно и не мирише на пор. :excl: За трофей сигурно вземат най-дългото перо от опашката на фазана :117: Поздрав на тримата
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#55
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

 Валери Стоилков написа на 16.10.2011 - 14:45 :

 вълчан72 написа на 16.10.2011 - 14:36 :

Подборен лов на дива свиня е отговора ми за желанието ти за индивидуалния лов. Не искам да се заяждам с никого. Извинявай ако съм те обидил. Но към момента правилата са такива и трябва да се спазват. Като е записано за групов лов минимум 8 човека значи ще го спазваме. Нямам много излети на свински лов но ми се случи след успешен лов да си оставя месото защото почнаха да спорят за това колко месо да оставят, какво да разделят на колко и т.н. Развалиха хубавия ден, не ги изчаках да се разберат, оставих им всичко въпреки, че този ден слуката ме беше походила - 1бр. нерез м/у 200 - 230 кг, зъби 21,5 см. Взех си единствено главата и ги оставих да се оправят. Не искам да участвам в отрицателни емоции по време на лов както и тук във форума. Ще внимавам какво пиша. Наслука!


Аз не съм писал, че не трябва да се спазват правилата. Просто искам да се променят, защото имам много излети на диво прасе и съм се нагледал и наслушал на всякакви изпълнения и най-вече изпълнители. От 12-15 човека ловуват 5 или да речем 6. Останалите са тръгнали на лов ,ама както се ловува според тях : не трябва да е гъсто обрасло мястото, където стоят, трябва да имат голяма видимост, за да имат време да се приготвят и да стрелят. Задължително трябва да имат време поне за още един изстрел по същото прасе, което не трябва да бяга много бързо, а то и не може да бяга кой знае колко бързо. Една дива патица лети много по-бързо от всяко прасе. Няма начин да се угоди на всички, на които и космоса им е крив. Не си ме обидил, нито пък аз имам намерение да те обиждам. Просто си бях написал мнението, както и сега, а ти ме цитира и затова ти отговарям.

P.S. Забравих да напиша, че нямам никакво намерение да ходя на подборен лов.

Ще се съобразяваме и адаптираме към промените ако искаме да ловуваме. Важното е дане ходим на лов да си образуваме ядове а да изпитаме приятни емиции по време на излета и след това. Наслука!
0

#56
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

 piri написа на 05.10.2011 - 10:35 :

Колеги не надценявайте кучетата в лова с гонка. Първо, нито едно куче, колкото и да е добро не може да работи във всяко време. Например при сушите тази есен се убедих за пореден път, че добрите кучета след девет часа могат да вдигнат дивеч само ако се натъкнат на него. Второ има много кучета, които отгонват първото срещнато или открито животно надалеч. И без гоначи останалият дивеч се лежи. и ТРЕТО немалко кучета са пълни боклуци и за нищо не стават. Извода се налага от само себе си - кучетата само допълват гонката, гоначите, а не обратното. А и когато гоначите вдигнат свинете, те често минават през пусиите спокойно така че да не гръмнете водачката на стадото, майка и т.н. И отстрелът е по-сигурен. Имаме прилични кучета, но разчитаме на гоначите, които познават леговищата и ги обхождат методично, а кучетата нямат такъв инстинкт. Пробвайте с повече гоначи и ще се учудите от резултата. Неслучайно ловът не се нарича групов лов с кучета, а с гонка. Кучето е помощник на ловеца в лова, а не обратното. Пример за групов лов с гонка 3 гоначи с пет пусии, 5 с 8, 7 с 13. И също тако е добре кучетата да се пускат след като гонката има направление, защото често кучето ако подгони някакво животно и го върти пред пусиите обезсмисля шанса друго животно, вдигнато от друго куче или гоначите да мине към стрелците. Лова не е никак проста работа, да знаете.


Имам чувството,че не си работил достатъчно с добри кучета!Дано се лъжа!Кучетата,много добре запомнят,къде са вдигали дивеч и винаги проверяват тези места.С едно добро куче мога да правя лов и сам!А иначе аз и един гонач имаме много по малки шансове :D
0

#57
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Даже бакьов са равни на нула ,ако разбира се не сте на варда!!!!!!!!!!!!!!!!!!! То и жената е направена за помощник на човека ама без нея сме гола вода!!!!!!!!!!!!! Нали като се прибера в къщи и няма кой да ми пупня на главата някак си ми е незгодно.

А колегата има много да учи за лова с куче и лов без куче.Ти знаеш че аз никога не съм имал куче, но без куче на лов не съм ходил също никога. Защото група от 10-12 човека с две добри кучета правят идеален лов. А същата група без куче ,а с прибавени още 10 гоначи прови просто агитка за един футболен мач.

Това е моето внение.

Поздрави и успехи.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#58
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Ловът си е лов, много фактори оказват влияние за успешното му провеждане а ако е свързано и с добра, успешна слука то вече е комплекс от подготовка - проучване движение на дивеча, присъствито му в района в който се провежда излета, навиците и направленията му за посещаване и напускане на района, причини, примамки да го посети и остане /задържи/ в този район, правилна организация - от председателя на дружинката и ръководителя на лова, доверието на ловците към това което се разпорежда по време на инструктажа, ангажимента на инструктираните - да го приемат и изпълняват, дисциплината по време на гонката, поведението на ловците на позиция към спазването на звуко и всякакъв вид друга маскировка по време на гонката,избора на момента за произвеждане на изстрел, гоначите - спазване на инструкциите и разпорежданията на ръководителя на лова, всичко е комплекс от много фактори като не на последно място слагам и подбора на числеността, избора тактиката на лова, метео условията и т. нататък да не оттегчавам колегите. Имам една максима "По добре мъртъв в боя отколкото жив на разбора" - присъствал съм на такива разбори и проведени в моя чест, не е лесно но така е. Това са мои мнения, не се ангажирайте и приемайте като крайни и задължителни. Просто споделям и се старая да не засягам никого. Просто разни хора, разни идеали. Навсякъде е различен критерия за успех, участници, пресеченост, флора и още куп фактори, които местните ловци правилно вземат под внимание . Вчерашния ден по нищо не си прилича с днешния освен по това, че е ден. Наслука!
0

#59
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
По-важен е терена и разположението на местата.

Ние вземаме две бележки, защото се събираме повече от 25 човека.
Прост свинар.
0

#60
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Много трудно ми е да отговоря на този въпрос. Ако ми покажете едно ловище и ме попитате: "Ха сега кажи колко гоначи и колко стрелци трябват?" ще отговоря със сигурност. Обаче преди 2 години ходих на лов в добричко. Беше октомври и ловувахме в царевични ниви. То там друго няма - ни храстче, ни трънка - само ниви. 25000 дка неприбрана още царевица. 10 кучета цял ден не можахме да ги приберем. Имаше поне 50 прасета, обаче изобщо не се излязоха от блока. Пред мен 6-7 пъти се люлееше царевицата, чувам кучетата как давят някакво прасе, ама как да стрелям? Бяхме 20 човека, ама трябваше да сме 120. На друго място, в Балкана се събираме 16-17 човека и се разделяме на 2 групи - много сме.
Обаче за идеална група признавам такава от 3 човека: аз и 1 компаньонка.
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни