БГ Лов Форум: АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня?

Анкета: АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня? (641 потребител(и) са гласували)

Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня?

  1. Ще намалеят инцидентите с простреляни ловци (178 глас(а) [8.24%])

    Процент гласували: 8.24%

  2. Ще намалеят изгубените ранени диви прасета (335 глас(а) [15.50%])

    Процент гласували: 15.50%

  3. Ще се увеличи популацията на дива свиня в България (162 глас(а) [7.50%])

    Процент гласували: 7.50%

  4. Ще намалее броя на отстреляните диви прасета (172 глас(а) [7.96%])

    Процент гласували: 7.96%

  5. Ще намалее броя на отстреляните хищници (150 глас(а) [6.94%])

    Процент гласували: 6.94%

  6. Ще се увеличат инцидентите с простреляни ловци (38 глас(а) [1.76%])

    Процент гласували: 1.76%

  7. Ще се увеличи популацията на сърна в България (85 глас(а) [3.93%])

    Процент гласували: 3.93%

  8. Ще намалее популацията на дива свиня в България (5 глас(а) [0.23%])

    Процент гласували: 0.23%

  9. Ще се увеличат разходите на ловците за боеприпаси (107 глас(а) [4.95%])

    Процент гласували: 4.95%

  10. Ще намалеят разходите на ловците за боеприпаси (18 глас(а) [0.83%])

    Процент гласували: 0.83%

  11. Няма да се спазва забраната и ще има наказани ловци и дружинки (256 глас(а) [11.85%])

    Процент гласували: 11.85%

  12. Забраната ще се спазва от всички ловци (6 глас(а) [0.28%])

    Процент гласували: 0.28%

  13. По малко ловци ще ловуват групово на дива свиня (56 глас(а) [2.59%])

    Процент гласували: 2.59%

  14. Повече ловци ще ловуват групово на дива свиня (3 глас(а) [0.14%])

    Процент гласували: 0.14%

  15. Ще се увеличат ловците, които ще ловуват с нарезно оръжие (176 глас(а) [8.14%])

    Процент гласували: 8.14%

  16. Няма да се спазва забраната и поради липса на контрол всичко ще е постарому (312 глас(а) [14.44%])

    Процент гласували: 14.44%

  17. Поради липса на купувачи, патроните с едри сачми ще изчезнат от магазините (43 глас(а) [1.99%])

    Процент гласували: 1.99%

  18. Не ми пука за забраната, ще си правя патрони с едри сачми и ще ловувам с тях (42 глас(а) [1.94%])

    Процент гласували: 1.94%

  19. Имам мнение, но не искам да го изразя (11 глас(а) [0.51%])

    Процент гласували: 0.51%

  20. Нямам мнение (6 глас(а) [0.28%])

    Процент гласували: 0.28%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Да погледнем в бъдещето!!!

АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА за използването на сачми с диаметър над 6 мм при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие?

Можете да гласувате за повече от един избор / отговор! Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Ватер,

Дали отговора на този въпрос ще се получи с анкета? Може би неправилно е формулиран? Или аз го разбирам в друг смисъл! Според мене практиката ще го покаже най добре, а не анкетата. Мое мнение.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#3
Потребителя е офлайн   Данаил Николов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 14.12.11
Браво анкетата е много добра..........и незнам само кой ще отучи старите ловци(например като дядо ми) да не гърмят със едри съчми.......?!?
0

#4
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.12.2011 - 09:42 :

Колега Ватер,

Дали отговора на този въпрос ще се получи с анкета? Може би неправилно е формулиран? Или аз го разбирам в друг смисъл! Според мене практиката ще го покаже най добре, а не анкетата. Мое мнение.

Уважавам ти мнението, като на всеки ловец, но както в първия пост съм написал "Да погледнем в бъдещето!!!", пък след 2-3 години ще видим дали избраните отговори в анкетата ще съвпаднат с практиката! Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#5
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоUltr@_DN написа на 30.12.2011 - 09:44 :

Браво анкетата е много добра..........

Благодаря колега! Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#6
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 09:10 :

Да погледнем в бъдещето!!!

АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА за използването на сачми с диаметър над 6 мм при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие?

Можете да гласувате за повече от един избор / отговор! Наслука.

Защо не се отварят отговорите
0

#7
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетопетър стоянов написа на 30.12.2011 - 09:57 :

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 09:10 :

Да погледнем в бъдещето!!!

АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА за използването на сачми с диаметър над 6 мм при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие?

Можете да гласувате за повече от един избор / отговор! Наслука.

Защо не се отварят отговорите

Направил съм ги да са анонимни /таен вот/, за да може всеки да гласува без да се притеснява!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#8
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
На мене не ми се отварят и въпросите. Ще опитам довечера в къщи.Не знам дали въпроса ми не е много тъп ,но ще потърся помощ.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#9
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Лично на мен забраната не ми влияе, щото и без нея отдавна ловувам само с куршум/бренеке. Големите нули ще ги дохабя по стрелбищата:P :D Наслука
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#10
Потребителя е офлайн   toni_75 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 732
  • Регистр: 02.05.09

Виж мнениетоTula-1958 написа на 30.12.2011 - 11:21 :

Лично на мен забраната не ми влияе, щото и без нея отдавна ловувам само с куршум/бренеке. Големите нули ще ги дохабя по стрелбищата:P :D Наслука



Ице, кандидатирам се за големите нули,- "няма да кажа защо" и оставям карабината "да почине малко":P :D
Наслука и весели празници!
0

#11
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 30.12.2011 - 10:31 :

На мене не ми се отварят и въпросите. Ще опитам довечера в къщи.Не знам дали въпроса ми не е много тъп ,но ще потърся помощ.


Мани ги въпросите,ти мисли утре като те преджеби косаджията сутринта,какво ша намери по джобовете ти :D От вашата дружинка ще почне "перестройката",нема къде да мърдате :D
А сега по темата!Нема скоро да се спре стрелбата със съчми,контола ще е труден,затова до некой ден ще забранят гладкоцевните оръжия да бъдат използвани за групов лов на дива свиня и те така :D После ще забранят и груповия лов на дива свиня,на там отиват работите колкото и да не ни се иска!На някои обаче!
Поздрави бакьов и утре един патрондаш бренекета и прасета да има яко ти пожелавам!И внимавайте колко трепете,та да не дерете по нощите,че вечерта трябва да се празнува!
Весело посрещане на новата година!
0

#12
Потребителя е офлайн   stas113 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 131
  • Регистр: 13.09.08
Аз също отдавна слагам само бренекета в двете цеви.
0

#13
Потребителя е офлайн   tushe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 72
  • Регистр: 27.01.11
Колеги знаети ли кво ще стане.Повечето възрастни ловци ще се откажат от лова и ще започне едно масово бракониерство по селата.И тогава да ги видим управниците какво ще им забраняват вече
0

#14
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Лично на мен тази забрана няма да ми повлияе на участието в лов на дива свиня тъй като еднакво добре стрелям с 13 0 и с куршум, в смисъл резултатите ми са еднакво добри. Първоначално няма да се спазва забраната тъй като познавам доста безотговорни ловци за които каквито и да е забрани не важат. Някои от по несигурните ловци и тези с по слаба стрелкова подготовка най вероятно ще се откажат от участие в такъв лов а други ще участват но няма да стрелят. По въпроса за контрола - за целия ми ловен стаж един единствен път ми е правена проверка и то от служба КОС по време на лов, които проверяваха основно кой с какво оръжие ловува. По отношение мерките за безопасност - едва ли тази забрана ще повлияе за намаляване инцидентите по време на ловните излети - защото за да се намалят нежелателните инциденти е важна организацията, дисциплината и самоконтрола по време на лова а не оръжието и ползваните боеприпаси. Възможно е броя на ранените ловци да намалее за сметка на тези които няма оцелеят след прострелването - много трудно ми беше дори и да го напиша и да не дава господ да се случва на никого повече. Щом има правила ще се спазват - ловците на първо място трябва да са дисциплинирани и разумни и не трябва да допускат адреналиновата еуфория да ги обзема когато държат оръжие - а когато се въоръжим с чашка и мезе - кой колкото му душа сака и Наздраве на Всички. Поздрави, весели празници и нови Слуки!
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
За мен забраната не важи :o аз от доста време стрелям само с куршум . :D Да му мислят "съчмалиите" B)
Мисля , че и инцидентите с кучета и хора ще намалеят .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#16
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2408
  • Регистр: 07.10.09
Крайно време е и ние (ТЪМНИТЕ БАЛКАНСКИ СУБЕКТИ) да се включим в Европейските норми ,а и не само това - много тъпо е да зарязваш ранени животни (някой път даже и не разбираш че има ранени такива) които след това я оцелеят я не !
Само дето категорията на ненаядните месари ще опищи света и пак ще си пуцат с дренките !
:chain-gun:
0

#17
Потребителя е офлайн   lusho 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 373
  • Регистр: 11.05.09
Не ми е чак толкоз голям дерт тази забрана аз лично ще я спазвам,но след като влезне в сила до тогава ще карам по старому в гладката цев 10/0 а в нарезната както си му е реда(куршум). След като влезне в сила забраната в гладката цев ще съм със сачми до 6мм. каквито ще разрешава закона и смятам, че сачмите вършат прекрасна работа на близки разстояние до 10 максимум 15 метра приплод пада и с 8/0. Иначе съм твърдо убеден, че 13/0 ще продължат да се ползват масово от ловците. А колкото до инцидентите дано да не съм лош пророк смятам, че няма да намалеят ако не се стреля със сачми. В някой дружинки дисциплината е на много ниско ниво и от там идват всички проблеми и инциденти с тъжен край. Пожелавам на всички ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА И НАСЛУКА ПРЕЗ ОСТАВАЩИТЕ ЛОВНИ ИЗЛЕДИ.
0

#18
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Тази забрана е приета от некомпетентни и страхливи хора! Ефекта от нея според мен ще бъде покачване на напрежението, което и без това не е малко. Има много по-важни неща, които трябва да се направят. И да не забравя....... горските ще почнат да достигат доходите на служителите в КАТ. Другото, което мисля по въпроса съм го написал тук под номер 57 : My link.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#19
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Дедестроиер,

На един друг колега в една друга тема му писах от името на ненаядните месари/според тебе,а според него беше "съчмалийте"/. Сега да те питам и тебе. Никого не обиждаме ние от групата на месарите. А вие,респективно ти, които използвате обидни думи защо сте в гората до нас. Идете в залите и оптегайте пружини или във фитнесите на "гладиаторите". Иначе спокойно мога да ви нарека -- убийци.Та било то и за наслада, което е още по грозна работа.И за ранените си толкова прав колкото яйцето и кокошката са първични. Не ща да започна разговор защото от него не се стига до никъде. Само ти казвам, че човек може да има и по различно мнение от такива като тебе. И се надявам да може да го изказва нормално а не чрез предизвикани епитети.И никога не съм бил "тъмен балкански субект". Или поне не съм се смятал за такъв.

ПП. По френския канал дават лов с двуцевки със съчми във Франция.Дали пък те не са "тъмни европейски субекти"

Нищо лично . Успехи ти пожелавам в лова и весело посрещане на новата година.


Пламене,

Лоша работа се задава бакьов.То тя не е отминавала ама нейсе. Пак ще почнеме игра на криеница по български образец.Вече всичко се превръща в забрани и ограничение. Като си помисли човек ще си каже"Мааааалиййййййй колко свободи сме имали до сега".Жалко че СЛЕПЦИТЕ са взели връх в законотворенето. И сламката се вижда а гредата не личи. Или както казваше бакяти Любен." Не можах да стрелям бакьов защото мъничкото прасе закри големите и не ги видях". И да знаеш че през целия ми ловен стаж в пушката не ми е влизал куршум с изключение на надстрелването на края на излетния ден. И всичката убита от мене сган е със съчми.Но какво да се прави. Щом закона и механизма е български то неминуемо той ще се развали някой ден.Както защитавах преди "Бенелито" така сега се хвърлям в дълбокото за съчмите. И да знаеш че Малкото инструкторче тази година ме подкрепи със стрелбата си.Трепе ги на ляво и дясно. Дано така стане и със съчмите.

Иначе ти пожелавам весело псрещане на новата година и повече успехи през нея.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#20
Потребителя е офлайн   Mitaka777 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 08.04.11
Както каза голегата gsp,за мен забраната не важи,тъй като и аз стрелям само с куршум. ;)
0

Сподели темата:


  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни