БГ Лов Форум: АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня?

Анкета: АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня? (641 потребител(и) са гласували)

Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня?

  1. Ще намалеят инцидентите с простреляни ловци (178 глас(а) [8.24%])

    Процент гласували: 8.24%

  2. Ще намалеят изгубените ранени диви прасета (335 глас(а) [15.50%])

    Процент гласували: 15.50%

  3. Ще се увеличи популацията на дива свиня в България (162 глас(а) [7.50%])

    Процент гласували: 7.50%

  4. Ще намалее броя на отстреляните диви прасета (172 глас(а) [7.96%])

    Процент гласували: 7.96%

  5. Ще намалее броя на отстреляните хищници (150 глас(а) [6.94%])

    Процент гласували: 6.94%

  6. Ще се увеличат инцидентите с простреляни ловци (38 глас(а) [1.76%])

    Процент гласували: 1.76%

  7. Ще се увеличи популацията на сърна в България (85 глас(а) [3.93%])

    Процент гласували: 3.93%

  8. Ще намалее популацията на дива свиня в България (5 глас(а) [0.23%])

    Процент гласували: 0.23%

  9. Ще се увеличат разходите на ловците за боеприпаси (107 глас(а) [4.95%])

    Процент гласували: 4.95%

  10. Ще намалеят разходите на ловците за боеприпаси (18 глас(а) [0.83%])

    Процент гласували: 0.83%

  11. Няма да се спазва забраната и ще има наказани ловци и дружинки (256 глас(а) [11.85%])

    Процент гласували: 11.85%

  12. Забраната ще се спазва от всички ловци (6 глас(а) [0.28%])

    Процент гласували: 0.28%

  13. По малко ловци ще ловуват групово на дива свиня (56 глас(а) [2.59%])

    Процент гласували: 2.59%

  14. Повече ловци ще ловуват групово на дива свиня (3 глас(а) [0.14%])

    Процент гласували: 0.14%

  15. Ще се увеличат ловците, които ще ловуват с нарезно оръжие (176 глас(а) [8.14%])

    Процент гласували: 8.14%

  16. Няма да се спазва забраната и поради липса на контрол всичко ще е постарому (312 глас(а) [14.44%])

    Процент гласували: 14.44%

  17. Поради липса на купувачи, патроните с едри сачми ще изчезнат от магазините (43 глас(а) [1.99%])

    Процент гласували: 1.99%

  18. Не ми пука за забраната, ще си правя патрони с едри сачми и ще ловувам с тях (42 глас(а) [1.94%])

    Процент гласували: 1.94%

  19. Имам мнение, но не искам да го изразя (11 глас(а) [0.51%])

    Процент гласували: 0.51%

  20. Нямам мнение (6 глас(а) [0.28%])

    Процент гласували: 0.28%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 09:10 :

Как ще се отрази ЗАБРАНАТА за използването на сачми с диаметър над 6 мм при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие?[/b]

Пагубно!

Една класика си отива...

Това е като да забраниш класическия стил в борбата...

...или във футбола, победа с 3-0 (класика) да е невалидна...

същото значение има и патрона 13/0 в лова - КЛАСИКА ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#22
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 30.12.2011 - 18:06 :

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 09:10 :

Как ще се отрази ЗАБРАНАТА за използването на сачми с диаметър над 6 мм при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие?[/b]

Пагубно!

Една класика си отива...

Това е като да забраниш класическия стил в борбата...

...или във футбола, победа с 3-0 (класика) да е невалидна...

същото значение има и патрона 13/0 в лова - КЛАСИКА ;)
Стига сте ги оплаквали тия 13/0 ,принципно съм против всякакви ограничения относно оръжието, но тук съм ЗА.Който се е убедил в предимствата на нарезното оръжие за едър лов,едва ли ползва 13/0 и има нужда да бъде убеждаван. Повече ме притесняват увеличените правомощията на земеделския министър,който засега е ловец...но следващият може и да не е... Забраната няма да спре злополуките в лова,по-скоро е поредната демонстрация на сила и власт пред ловното общество и фасони за пред Европата.Да се покажем колко сме строги и рестриктивни...Убеден съм че тази забрана ще остави доста ловци без билети, и даже съм склонен да мисля че това е една от целите на забраната.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#23
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоGaro_dai написа на 30.12.2011 - 18:30 :

Убеден съм че тази забрана ще остави доста ловци без билети, и даже съм склонен да мисля че това е една от целите на забраната.

Чул те господ... :thumbsup:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#24
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоGaro_dai написа на 30.12.2011 - 18:30 :

Повече ме притесняват увеличените правомощията на земеделския министър,който засега е ловец...но следващият може и да не е...

И аз на това обърнах внимание в другата тема, ама никой не забелязва колко е важно, защото почти всички са се вторачили само в тези 13/0!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#25
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Викате едрите сачми ги не ползват в Европа- ОК , ми що тогава ни заливат с едри нули на RC, Fiocci, B&P, Federal , Remington, Rotweill, Hirtenberger, NobelSport и прочее...щото стрелят по комари ли , или гъските там са по 20 кила... как да е или както казва Пламен от Берковица : "Кой се преебал - преебал се , другите да си чекат реда"!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#26
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 19:24 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 30.12.2011 - 18:30 :

Повече ме притесняват увеличените правомощията на земеделския министър,който засега е ловец...но следващият може и да не е...

И аз на това обърнах внимание в другата тема, ама никой не забелязва колко е важно, защото почти всички са се вторачили само в тези 13/0!


И аз писах, че има по-важни неща за решаване, но пак никой не обърна внимание. Не съм против забраната, а против това, че в настоящия момент не се предлага адекватна алтернатива. Няма облекчен режим за закупуване на ловна карабина например. Да не говорим за сроковете за ловуване и начина за придобиване на бележки и дали трябва да ги има.. В момента нещата изглеждат по този начин: " От горе пълна немощ, от долу пълно безразличие".


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#27
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоanelin написа на 30.12.2011 - 19:39 :

Викате едрите сачми ги не ползват в Европа- ОК , ми що тогава ни заливат с едри нули на RC, Fiocci, B&P, Federal , Remington, Rotweill, Hirtenberger, NobelSport и прочее...щото стрелят по комари ли , или гъските там са по 20 кила... как да е или както казва Пламен от Берковица : "Кой се преебал - преебал се , другите да си чекат реда"!


Малееее,тия приказки дали съм ги писал некъде или си ме слушал некъде да приказвам?!Използвам това дето си цитирал и то често,само че малко по диалектно :D Кой се преебал,преебал,кой не е да си чека редо :) Съчмите са си съчми и на нормално растояние,при прасета на скорост,бягащи в трева и храсти,където ги меркаш за части от секундата,никой нема да ми казва,че с куршум или карабина може да направи това което може да се направи със съчми.Аз се имам за стрелец,колкото и нескромно да звучи и изобщо не мога да приема че куршума е толкова ефективен колкото съчмите,като пак повтарям НОРМАЛНИ дистанции.И ми е смешно като чета анкетата и виждам мнения на хора,които са напълнили форума с писане и то в съботните и неделни дни,когато би трябвало да са на лов,кога ловуват и от къде толко опит.......?!Айде и утре дано има толко прасета че да си свършите патроните със съчми,докато не е влезла забраната!
Поздрави!
0

#28
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 19:24 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 30.12.2011 - 18:30 :

Повече ме притесняват увеличените правомощията на земеделския министър,който засега е ловец...но следващият може и да не е...

И аз на това обърнах внимание в другата тема, ама никой не забелязва колко е важно, защото почти всички са се вторачили само в тези 13/0!

Никак не е маловажно! Това е една цяла епоха в лова... на която хванахме края... <_<
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#29
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоKatena4o написа на 30.12.2011 - 21:26 :

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 19:24 :

Виж мнениетоGaro_dai написа на 30.12.2011 - 18:30 :

Повече ме притесняват увеличените правомощията на земеделския министър,който засега е ловец...но следващият може и да не е...

И аз на това обърнах внимание в другата тема, ама никой не забелязва колко е важно, защото почти всички са се вторачили само в тези 13/0!

Никак не е маловажно! Това е една цяла епоха в лова... на която хванахме края... <_<


Забелязахме го и дори ти писах че това е нова версия на "култ към личнстта". Жалко обаче че и това, а и 13/0 ще си бъде прокарано като бърз влак покрай малка гара, каквато представляваме ние обикновенните ловци. В такова време живееме .........................

Абе Пламене,

То тия бакьов, които пишат законите, си нямат хал хабер от това което творят ,а ти искаш от обикновените ловци, с едва " набола брада" от ловен опит, да имат някакво мотивирано становище по въпросите. Къде търсиш заек в този храст. И да префразирам казаното от Анелин и от тебе: Кои са п..........ни от управляващите, са п..........ни. Другите да си чакат реда.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#30
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА на едрите сачми при груповия лов на дива свиня?

Ще намалеят хищниците от сем.кучета,сем.вранови,орли и соколи...--още един от многото отговори на анкетата.
0

#31
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Имам възможност почти всеки уикенд да ловувам при различни дружинки и навсякъде съм питал колегите, какво мислят за предстоящата забрана, която е вече факт. Повече от 90% от колегите я приветстват и са съгласни с нея! Това ме радва много и е показател за развитието на ловното ни общество! Разбира се, по хубаво щеше да е самите ние, всички български ловци, да осъзнаем и сами да бяхме изключили от арсенала си едрите сачми при груповия лов на дива свиня, а не да се стига до забрани. Но понякога разума трябва да се наложи!

Лично на мен, почти ми харесват и резултатите от анкетата до сега. Как ще ги коментирате?
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#32
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоvater написа на 31.12.2011 - 08:14 :

Имам възможност почти всеки уикенд да ловувам при различни дружинки и навсякъде съм питал колегите, какво мислят за предстоящата забрана, която е вече факт. Повече от 90% от колегите я приветстват и са съгласни с нея! Това ме радва много и е показател за развитието на ловното ни общество! Разбира се, по хубаво щеше да е самите ние, всички български ловци, да осъзнаем и сами да бяхме изключили от арсенала си едрите сачми при груповия лов на дива свиня, а не да се стига до забрани. Но понякога разума трябва да се наложи!

Лично на мен, почти ми харесват и резултатите от анкетата до сега. Как ще ги коментирате?

:D Васка не се сърди , ама са те метнали на върбата със салто - какво приветстват , като не знаят какво е :D и другия път не забравяй , че българския ловец е жив гявол...а и много голямо значение е имало как си попитал - те така са ти и отговорили...не че нещо , щото аз принципно си стрелям основно с бренекета :D
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#33
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Анелин,

Не са го метнали. Ама нали знаеш че като дойде в дружинката ви някои по така всеки гледа да угоди и да дастави удоволствие на госта. Така са постъпили и с колегата Ватер. И аз исках да му го кажа ама не съм чак толкова близък с него. В нашата дружинка само един ловува с карабина. И всички са за съчмите. Предния излет обаче дойде някакво началство от Горите и да видиш как се пригодиха към него веднага. Даже като направи пропуск никой не посмя да го "качи на джанката" освен мене старото. Така е . Винаги българина е гостоприемен домакин.

Весело посрещане на новата година и на двамата ви. Желая успехи в лова и живота. А на колегата Ватер още много години да можеме в неговия/доколкото знам/ сайт да изливаме мъките си та дори и без файда.Споделена болка по леко отминава. Бъдете живи и здрави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#34
Потребителя е офлайн   ico cz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 248
  • Регистр: 19.02.08

Виж мнениетоvater написа на 30.12.2011 - 09:10 :

Да погледнем в бъдещето!!!

АНКЕТА: Как ще се отрази ЗАБРАНАТА за използването на сачми с диаметър над 6 мм при групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие?

Можете да гласувате за повече от един избор / отговор! Наслука.
Много ми е интересно от какъв зор е тая забрана,каква е презумцията за нея?
0

#35
Потребителя е офлайн   trevnenec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 121
  • Регистр: 10.04.08
Приветсвам,забраната за използването на съчми за лов на диво прасе (до колкото съм запознат то и до момента не се разрешаваше но....)Искам само да споделя,какъв нагледен опит направи моята група ,след успешен лов.Отсреляхме един нерез около 150кг. и след като го съблякохме се оказа,че калкана или още както се казва броня е дебела около3.5см.Реших нагледно да покажа на оптимистите,че със 13-00 на растояние 35-40 метра съчма не може да пробие тази броня.Пробваха се магнум,супер магнум,с концентратор без и резултата е един и същ-НЕМОГАТ ДА ПРЕМИНАТ през цялата броня.После опита се проведе с нарезно и бренеке-е резултата се сещате какъв е,даже слагахме и две парчета от бронята -резултата същия ,минава и се забива в дървото отзад.Нямате си представа какво изумлене настъпи и коментари от сорта аз го уцелих пък вдигна една пепел и замина пък то какво ставало.За да няма често такива коментари стреляйте с бренеке и нарезно,ако не уцелите хубаво прасето си заминава и на други излет пак ще ви излезе и ще изпитате удоволствието пак да гръмнете,а иначе има вероятност да нахраните чакалите.Пожелавам много слука на всички колеги през новата година и по точен мерник.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 390463_2690668259942_1053549876_3081067_1821161120_n.jpg

0

#36
Потребителя е офлайн   beyso 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 107
  • Регистр: 20.11.11
bkp1951@com.bg - az sam na sa6toto mnenie kolega s teb i pove4eto zlopoluki sa izvar6eni s kur6um (karabini) a ne s sa4mi pozdravi

Този пост е редактиран от vater: 03.01.2012 - 08:03
Причина за редакцията: писането на кирилица е задължително!

0

#37
Потребителя е офлайн   itzo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 61
  • Регистр: 19.08.08
Колеги нека не забравяме че има места на които е много опасно използването на карабина.Например където ловуват няколко ловни дружинки на близко разстояние.В нашата месност има пусии където минава на няколко метра жп линия и път Е-80.Не искам да си помисля какво ще стане ако минат 5-6 прасета през 2-3 от пусиите,и всички са със карабини.Според мен със забрана няма да има такъв ефект ако например се реши за някакво поощрение например за тези които ловуват с нарезно.Аз също имам нарезна карабина но предпочитам да ловувам с гладкоцевната,заради месноста в която ловувам.
0

#38
Потребителя е офлайн   orlin@ko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 08.02.11
Колеги, аз мисля, че като всяко нещо във България и това ще е от ден до пладне. Няма начин, не е измислена схема по която да се контролира / КУРШУМ или СЪЧМИ /. Косаджията, горския, ловния, ръководитела лов, председател, секретар ще ме проверят в началото за съчми. Аз ще ги скрия и после пак ще ги сложа в цевите. Според мен ако трябва да се прави нещо, то е да се забрани притежаването на съчми над 8/0 и ако се установи такова, а не дай Боже и производство да се санкционира строго, без възможности за шикалкавяне. Лично аз когато съм на пусия слагам КУРШУМ, но когато съм гонач / в повечето случаи / слагам съчми. Оправдавам се с това, че когато съм на ход дишането е по-учестено и изстрела не е толкова концентриран както, когато си на пусия. НАСЛУКА.
0

#39
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоtrevnenec написа на 02.01.2012 - 16:06 :

Приветсвам,забраната за използването на съчми за лов на диво прасе (до колкото съм запознат то и до момента не се разрешаваше но....)Искам само да споделя,какъв нагледен опит направи моята група ,след успешен лов.Отсреляхме един нерез около 150кг. и след като го съблякохме се оказа,че калкана или още както се казва броня е дебела около3.5см.Реших нагледно да покажа на оптимистите,че със 13-00 на растояние 35-40 метра съчма не може да пробие тази броня.Пробваха се магнум,супер магнум,с концентратор без и резултата е един и същ-НЕМОГАТ ДА ПРЕМИНАТ през цялата броня.После опита се проведе с нарезно и бренеке-е резултата се сещате какъв е,даже слагахме и две парчета от бронята -резултата същия ,минава и се забива в дървото отзад.Нямате си представа какво изумлене настъпи и коментари от сорта аз го уцелих пък вдигна една пепел и замина пък то какво ставало.За да няма често такива коментари стреляйте с бренеке и нарезно,ако не уцелите хубаво прасето си заминава и на други излет пак ще ви излезе и ще изпитате удоволствието пак да гръмнете,а иначе има вероятност да нахраните чакалите.Пожелавам много слука на всички колеги през новата година и по точен мерник.


Колега Тревненец,

Предлагам ти една оферта. Аз съм от Берковица. Каня те на лов при нас на 07 или на 08 януари2012 г . Ние имаме няколко кожи с такава броня на единия навес където се събираме на обяд.Убити са чрез пробиване със съчми до отсрещната страна,включително и излезли навън. След лова ще постреляме в тях. Предимно със съчми. Ако това което го пишеш се окаже вярно то престоя и пътуването ще бъде за моя сметка съпроводено с една голяма черпня и на обратно ще си пътуваш с още една пушка подарък от мене. Моята. И с официално извинение пред целия състав на форума. Ако обаче се окаже невярно/то ест -бронята се пробие от 30/ТРИДЕСЕТ/метра с ОБИКНОВЕН патрон 2/0/две нули/-съчмите излязат от другата страна и се забият в дъските/ то черпата пак ще бъде от мене, но пък ти ще се върнеш в Трявна/ако си от там,според името/ без пушка. Ще ти съдействам при нашия косаджия за прехвърлянето. Условието обаче е едно -- стрелбата ще се извърши с фабрични патрони които ще съгласуваме предварително между нас.Кожата трябва да бъде поставена на ТВЪРДА повърхност.Като при живо прасе. Да не бъде простряна свободно,защото тогава се получава ефекта на стрелбата с автомат" Калашников" по простряно одеало от 300 метра.Надявам се в казармата да си го пробвал. След това ще ти покажа какво може патрон приготвен на ръка/в домашни условия/ от мене.

Ако си съгласен те чакам с удоволствие!!!!!!! И обещавам на колегите от сайта, които ти вярват да пуснеме снимки, даже и клипче.

Поздрави и наслука през януари.

ПП Един съвет от мене. Тези патрони с които сте стреляли в тази кожа НЕ ГИ ИЗПОЛЗВАЙТЕ в ловни излети. А само за проби.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#40
Потребителя е офлайн   Tonito 

  • УнИкАлЕн
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1922
  • Регистр: 14.03.08
Доста сериозно предложение ;)
0

Сподели темата:


  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни