БГ Лов Форум: Трябва ли да се разреши груповия лов на сърна? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Трябва ли да се разреши груповия лов на сърна?

Анкета: Трябва ли да се разреши групов лов на сърна? (602 потребител(и) са гласували)

Трябва ли да се разреши групов лов на сърна?

  1. Гласувал Да (309 глас(а) [51.33%] - Виж)

    Процент гласували: 51.33%

  2. Не (293 глас(а) [48.67%] - Виж)

    Процент гласували: 48.67%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Според вас трябва ли да се разреши груповият лов на сърни?Аз съм на мнението, че трябва.Наблюденията са ми ,че при лов на дива свиня сърните са повече от тях.Дори на места където популацията им беше по малка сега е по голяма.
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
И то с гонче !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#3
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

 gsp написа на 11.02.2012 - 12:30 :

И то с гонче !


Най мразим сърна от всички животни у гората,батисват ми кучетата!Да се разреши всекакъв лов,дори и на фар,ако требва,но на свинския да не е разрешено да се бият,че разваляме кучетата.Ако има групов да е само за сърна,аз нема да водя кучета тоя ден,ако требва.А иначе са напаст все едно извират от некъде!
Поздрави!
0

#4
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 plamen__ написа на 11.02.2012 - 12:36 :

 gsp написа на 11.02.2012 - 12:30 :

И то с гонче !


Най мразим сърна от всички животни у гората,батисват ми кучетата!Да се разреши всекакъв лов,дори и на фар,ако требва,но на свинския да не е разрешено да се бият,че разваляме кучетата.Ако има групов да е само за сърна,аз нема да водя кучета тоя ден,ако требва.А иначе са напаст все едно извират от некъде!
Поздрави!

Прав си бачо Пламене .... съгласен :thumbsup:
На свински лов , само свинчета !
Обаче при изобилието на сърнари , няма проблем да има групов лов на сърна с гонче само октомври месец ... то така и така :D
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#5
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08

 gsp написа на 11.02.2012 - 12:45 :

 plamen__ написа на 11.02.2012 - 12:36 :

 gsp написа на 11.02.2012 - 12:30 :

И то с гонче !


Най мразим сърна от всички животни у гората,батисват ми кучетата!Да се разреши всекакъв лов,дори и на фар,ако требва,но на свинския да не е разрешено да се бият,че разваляме кучетата.Ако има групов да е само за сърна,аз нема да водя кучета тоя ден,ако требва.А иначе са напаст все едно извират от некъде!
Поздрави!

Прав си бачо Пламене .... съгласен :thumbsup:
На свински лов , само свинчета !
Обаче при изобилието на сърнари , няма проблем да има групов лов на сърна с гонче само октомври месец ... то така и така :D


Тия тука по турлашките села знаеш ли какво викат,като ги питат има ли прасета :D Викат:
"Свиньете ги немаше и сърните загазуше" :D
0

#6
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

 plamen__ написа на 11.02.2012 - 12:49 :

 gsp написа на 11.02.2012 - 12:45 :

 plamen__ написа на 11.02.2012 - 12:36 :

 gsp написа на 11.02.2012 - 12:30 :

И то с гонче !


Най мразим сърна от всички животни у гората,батисват ми кучетата!Да се разреши всекакъв лов,дори и на фар,ако требва,но на свинския да не е разрешено да се бият,че разваляме кучетата.Ако има групов да е само за сърна,аз нема да водя кучета тоя ден,ако требва.А иначе са напаст все едно извират от некъде!
Поздрави!

Прав си бачо Пламене .... съгласен :thumbsup:
На свински лов , само свинчета !
Обаче при изобилието на сърнари , няма проблем да има групов лов на сърна с гонче само октомври месец ... то така и така :D


Тия тука по турлашките села знаеш ли какво викат,като ги питат има ли прасета :D Викат:
"Свиньете ги немаше и сърните загазуше" :D

Знам , знам :D турашко е велик район и много го харесвам ! Имам наблюдения .... се са пичове .
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#7
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
Колеги, има си таксация (ама не както всички я знаем как се прави). И норми на гъстота.

Няма лошо в отстрела, но разрешат ли ги, ще се случи това, което беше преди 4-5 години.

Може би правилно е да се позволи един или два ловни дни.

А то че си ги бият някои дружинки е всеизвестно.
Прост свинар.
0

#8
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Точно ако се не лъжа някога груповият лов на сърна беше октомври месец само.От начало при откриването имаше няколко излета за държавата после няколко за дружинката.
0

#9
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

 TRAP_ написа на 11.02.2012 - 13:43 :

Точно ако се не лъжа някога груповият лов на сърна беше октомври месец само.От начало при откриването имаше няколко излета за държавата после няколко за дружинката.

Така си беше винаги имаше и за държавата.Даже при нас ги държаха отдолу под съдебната палата им беше хладилната камера виж как знам само къде са ги държали.Но това преди повече от 15 години беше. Но тогава елени и сърни бол най много ги имаше в нашата ловна територия.:D
0

#10
Потребителя е офлайн   CKC 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.10.11
Управихме патките. сега да управими и сърните и................
Извенете ме за иронията.
TLC 73 4.2-TD
Автоматик
0

#11
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
В нашия район, твърдо - Не ! Не, че колбасарките не ги бият и без разрешение .
0

#12
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Биеха се групово на времето, но през месец ноември. И имаш право на една с бележка -- убита--15 лева плащаш. Всичко друго е за пазара. Плащаха ги по 4-5 лева /не си спомням точно/ килограм - с кожата и главата.И парите отиваха само в дружинките. Горските стопанства имаха планове за отстрел. И пак имаше много сърни.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#13
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Въобще не се плащаха бележките беше безплатно за ловения туризъм сигурно се е плащало и точно октомври месец бяха излетите.Нещо паметта почва да те напуска.
0

#14
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Трап,

Не знам на колко си години. Не може да ми говориш, за нещо което аз съм правил. Никога не съм участвал в ловно туристически мероприятия. Така се ловуваше през 70-те години и началото на 80-те. След това започна да се ловува през октомври. И тогава спряха плащането. Но пак имаше наряд за пазара. И бележката за дивото прасе също се плащаше. Да ме извиниш но ти сигурно тогава не си и чувал че има такава дейност -- ЛОВ.

Нищо лично. Все пак попитай по старите ловци когато твърдиш нещо.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#15
Потребителят е онлайн   Андон Николов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 691
  • Регистр: 20.06.08
Може би никога няма да ги пуснат групово и то с гонче,макар че има райони където са повече от заека и прасето,на нас поне ни пускат някоя бройка подборно.
0

#16
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
За местата където ловувам и които познавам общо мнение на всички е че сърните са много особено миналата година.И се бият на поразия , без всякакви бележки , бият се от дружинките по време на лова на прасета и се бракониерства.Има дружинки с по 20-40 сърни избити само миналата година , без да броим тези избити от бракониери.Не се подбира мъжко женско , кара се наред щото били станали много.Никакъв контрол и никакви мерки срещу това.Особено в дружинки където властват тартори простаци.И на мене лично ми се струва че сърни има , но ако още от тоя сезон не се вземат мерки срещу избиването след 2-3 години това животно ще намалее много.Истината е че този групов лов на диво прасе трябва да се ограничи ако искаме да имаме дивеч.Щото една бракониерстваща дружинка изтребва много повече сърни отколкото един двама заклети бракониери. :angry:
0

#17
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08
   Трябва да се ограничи,дори забрани на дружинките груповия лов на диво прасе за 7-8 години и,който иска да ловува на този вид дивеч ,да отиде да си плати в стопанствата на велможи като Батковци,Димитровци,Дундаровци и тем подобни концесионери с бели якички.Дори си направиха закон ,да ловят елени и прасета с капани от районите на дружинките и да ги пускат в техните си райони.Как се получава така,че за два излета в еди кое си стопанство да отстреват по 100 прасета?????Мммммм,че то голям прираст бре. Ами те горките в тази криза яко я  закъсаха финансово и нека да ги финансира "редовия български ловец-бракониер".Нещата вървят на- "Да го ду.ат бедните".Откъде на къде ще ловува един обикновен ловец ,а те горките няма да могат да им вземат и левче от "пълните им джобчета".Овълчването на човешкия индивид продължава с пълна сила.   
0

#18
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

 niki72 написа на 12.02.2012 - 15:27 :

Трябва да се ограничи,дори забрани на дружинките груповия лов на диво прасе за 7-8 години и,който иска да ловува на този вид дивеч ,да отиде да си плати в стопанствата на велможи като Батковци,Димитровци,Дундаровци и тем подобни концесионери с бели якички.Дори си направиха закон ,да ловят елени и прасета с капани от районите на дружинките и да ги пускат в техните си райони.Как се получава така,че за два излета в еди кое си стопанство да отстреват по 100 прасета?????Мммммм,че то голям прираст бре. Ами те горките в тази криза яко я закъсаха финансово и нека да ги финансира "редовия български ловец-бракониер".Нещата вървят на- "Да го ду.ат бедните".Откъде на къде ще ловува един обикновен ловец ,а те горките няма да могат да им вземат и левче от "пълните им джобчета".Овълчването на човешкия индивид продължава с пълна сила.



Колега с това изявление ще си навличеш много негативизъм и уприци .До скоро и аз спорих и си държах на твърденията , че скоро с това темпо на избиването на прасета ще доведе тяхното числено намаляване , а от там ще дойдат и драстични мерки.
0

#19
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

 lobo написа на 12.02.2012 - 14:42 :

За местата където ловувам и които познавам общо мнение на всички е че сърните са много особено миналата година.И се бият на поразия , без всякакви бележки , бият се от дружинките по време на лова на прасета и се бракониерства.Има дружинки с по 20-40 сърни избити само миналата година , без да броим тези избити от бракониери.Не се подбира мъжко женско , кара се наред щото били станали много.Никакъв контрол и никакви мерки срещу това.Особено в дружинки където властват тартори простаци.И на мене лично ми се струва че сърни има , но ако още от тоя сезон не се вземат мерки срещу избиването след 2-3 години това животно ще намалее много.Истината е че този групов лов на диво прасе трябва да се ограничи ако искаме да имаме дивеч.Щото една бракониерстваща дружинка изтребва много повече сърни отколкото един двама заклети бракониери. :angry:



Тук си много прав колега , виновните сме си ние .Скоро бях споделил в една друга тема , че самите ние бракониерстваме
0

#20
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
Чета ви и хем сте прави хем малко грешите.

Ако се регламентира и позволи един или два ловни излета, ще намалее тази псевдоловна страст и лудост. Знаете, че всичко забранено е много сладко.

За това пак повтарям - мисля че е добре да се разреши в определени граници лова. Било то без гончета или с други ограничения.

Аз нямам мерак за подобно животно и говоря безстрастно по темата. Дори малко с тъга. Но си давам сметка, че ако се позволи, ще бъде по-добре в случая.
Прост свинар.
0

Сподели темата:


  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни