БГ Лов Форум: Трябва ли да се разреши груповия лов на сърна? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Трябва ли да се разреши груповия лов на сърна?

Анкета: Трябва ли да се разреши групов лов на сърна? (602 потребител(и) са гласували)

Трябва ли да се разреши групов лов на сърна?

  1. Гласувал Да (309 глас(а) [51.33%] - Виж)

    Процент гласували: 51.33%

  2. Не (293 глас(а) [48.67%] - Виж)

    Процент гласували: 48.67%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08

Виж мнениетоvalko nedev написа на 12.02.2012 - 15:56 :

Виж мнениетоniki72 написа на 12.02.2012 - 15:27 :

Трябва да се ограничи,дори забрани на дружинките груповия лов на диво прасе за 7-8 години и,който иска да ловува на този вид дивеч ,да отиде да си плати в стопанствата на велможи като Батковци,Димитровци,Дундаровци и тем подобни концесионери с бели якички.Дори си направиха закон ,да ловят елени и прасета с капани от районите на дружинките и да ги пускат в техните си райони.Как се получава така,че за два излета в еди кое си стопанство да отстреват по 100 прасета?????Мммммм,че то голям прираст бре. Ами те горките в тази криза яко я закъсаха финансово и нека да ги финансира "редовия български ловец-бракониер".Нещата вървят на- "Да го ду.ат бедните".Откъде на къде ще ловува един обикновен ловец ,а те горките няма да могат да им вземат и левче от "пълните им джобчета".Овълчването на човешкия индивид продължава с пълна сила.



Колега с това изявление ще си навличеш много негативизъм и уприци .До скоро и аз спорих и си държах на твърденията , че скоро с това темпо на избиването на прасета ще доведе тяхното числено намаляване , а от там ще дойдат и драстични мерки.


Колега,изявлението ми кой както иска да си го тълкува.Аз мисля,че темповете на избиване на д.прасета,а и не само на тях не е в районите на дружинките(е някъде прекаляват),а някъде другаде и се се избиват от някои други(не от нас).За какъв чеп използват тогава капаните? Защото не дават и стотинка за уловените животни,а печалбата от отстрела им е чиста.Наистина мога да си навлега упреци,но по-добре на хората в устата отколкото в краката.
0

#22
Потребителя е офлайн   Thedestroyer 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2408
  • Регистр: 07.10.09
Аз съм на мнение че индивидуално по райони според таксираните данни доказващи стабилна популация в даден район може да се позволи групово ловуване - то нека се позволи .
А поначало сърната би трябвало да бъде и обект на подборен индивидуален лов (не само сръндака) - някой ще кажа че то и сега е така ...ама не точно така - на много места където има свръх запас председателите си правят "частмаг " - къде срещу пари къде за свой човек .

П.С. както казва бай Гане - Я да немам билет за прасе или сърни - я имам ловен билет !
0

#23
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 12.02.2012 - 13:37 :

Колега Трап,

Не знам на колко си години. Не може да ми говориш, за нещо което аз съм правил. Никога не съм участвал в ловно туристически мероприятия. Така се ловуваше през 70-те години и началото на 80-те. След това започна да се ловува през октомври. И тогава спряха плащането. Но пак имаше наряд за пазара. И бележката за дивото прасе също се плащаше. Да ме извиниш но ти сигурно тогава не си и чувал че има такава дейност -- ЛОВ.

Нищо лично. Все пак попитай по старите ловци когато твърдиш нещо.

Грешката е моя защото аз говоря за края на 80-те и до като ги забранят за групов лов.
0

#24
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
:cheers2: :thumbsup:
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#25
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
:cheers2:
0

#26
Потребителя е офлайн   jiktak_kmeta 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 27.06.11
do nekade trqbva ! ima sarni i to pove4e ot prasetata ! \

Този пост е редактиран от vater: 12.02.2012 - 20:38
Причина за редакцията: Писането на кирилица е задължително!

0

#27
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Там, където има добра популация трябва да има по няколко излета за сезон. Само така ще се запази и съхрани популацията. При нас в последните години пускат по някоя бележка за подборен лов и резултата е на лице. Вдигаме ги на стада при лов на диво прасе.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#28
Потребителя е офлайн   valko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 401
  • Регистр: 15.03.08
Според мен по добре октомври групово, с един,два излета да се отстрелва планираното и да се започват прасенцата.
0

#29
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 12.02.2012 - 20:55 :

Там, където има добра популация трябва да има по няколко излета за сезон.
И аз съм на това мнение.
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоniki72 написа на 12.02.2012 - 15:27 :

   Трябва да се ограничи,дори забрани на дружинките груповия лов на диво прасе за 7-8 години и,който иска да ловува на този вид дивеч ,да отиде да си плати в стопанствата на велможи като Батковци,Димитровци,Дундаровци и тем подобни концесионери с бели якички.Дори си направиха закон ,да ловят елени и прасета с капани от районите на дружинките и да ги пускат в техните си райони.Как се получава така,че за два излета в еди кое си стопанство да отстреват по 100 прасета?????Мммммм,че то голям прираст бре. Ами те горките в тази криза яко я  закъсаха финансово и нека да ги финансира "редовия български ловец-бракониер".Нещата вървят на- "Да го ду.ат бедните".Откъде на къде ще ловува един обикновен ловец ,а те горките няма да могат да им вземат и левче от "пълните им джобчета".Овълчването на човешкия индивид продължава с пълна сила.   

Абе приятел ти нещо май а :D ?! Да се забрани на дружинките груповия лов за 7 - 8 години :angry: :D :D :D
Ти знаеш ли , че за една нощ едно стадо прасета изравни със земята 2 декара жито а аз съм засял 20 декара .... ами я си представи какво ще стане ако не ги закачам 7 -8 години .
Дундаровци , Батковци малко ме интересуват .... да разрешават сърната по бързо , че ми изядоха ябълките !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#31
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоTRAP_ написа на 12.02.2012 - 21:07 :

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 12.02.2012 - 20:55 :

Там, където има добра популация трябва да има по няколко излета за сезон.
И аз съм на това мнение.

Аз също на това мнение ! :thumbsup:
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#32
Потребителя е офлайн   emo.gagata71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 641
  • Регистр: 02.11.09

Виж мнениетоvalko написа на 12.02.2012 - 21:03 :

Според мен по добре октомври групово, с един,два излета да се отстрелва планираното и да се започват прасенцата.

Аз също съм съгласен с теб колега.При нас преди 20 години беше така първата и последната бележка през октомври бяха за сърна.Отделно си имаше за пазара.Не че като са забранени не се бият повече.Нищо подобно.Поздрави и наслука.
0

#33
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Изключително навреме пусната тема! Шегувам се, разбира се, че се шегувам! В снега когато темата би трябвало да не е лов а опазване на дивеча...
Нормално е където има постигнат приличен запас от някакъв вид дивеч, той да е обект на лов. Няма кой да разреши групов лов на сърни с гончета, защото е научно даказано че сърната може да се разболее от пневмония и да загине.
В миналото поне по дакументи ловът на сърна е бил разрешен в състав от 6 човека от които четирима стрелци и двама гоначи. И пак без гончета. Не виждам проблем тази форма да се възстанови но при наличие на контрол че кучета няма да ползват. Но при наличие на реална таксация на дивеча а не където бракониерската група или дружинка ВЕЧЕ си е избила сърните и където не са избити да се получават бележки по уравниловка.
Напънът към лова на сърни е симптомотичен, че на много места в страната дивата свиня не се ловува а се изтребва. Последните два сезона са гръмнати почти последните свине на много места. А сега вниманието се насочва към заместител какъвто е сърната, само че... месото е много по-малко и радетелите на груповия лов какво ще правят. Като сегашните бракониерски групи ли ще делят една сърна на 20 дяла по 600 грама месо (колкото една угоена яребица). Или пък при бележка за една сърна ще трепят три че да им стигне. Тогава делът им ще набъбне до дял от почти...2 кила.
Защо в половината полски райони на страната въобще няма сърни, при положение че там би трябвало да са по 10 на квадратен километър? Кой ги избива и не им позволява да се развъдят?
Истината е, че във всяко ловно стопанство можеш да отидеш и да си удариш женска сърна срещу скромната сума от 90 лева. Много по-малко отколкото да си купите агне, което ще ви се върже 160-200 лева. Това е за размисъл на почитателите на лова за месо.
Колегата който предлага да се ограничи ловът за 7-8 години е много-много прав. Това би спасило бъдещето на лова. Но няма да стане защото държава и повечето сдружения искат приходи сега и на момента. Няма да стане и защото масата от ловците не са узрели да искат такава мярка. Аз съм убеден че и две години да се спре лова ефектът това ще ни се отплати със средно 6 пъти повече дивеч. Но масата не е узряла за такава временна мярка. Тя иска да си преследва малкото останал дивеч. На под 10% от ловните полета на България има прилично количество дивеч и там ловът е удоволствие. На останалите 90% е пародия на лов с повече или по-малко дребни изключения в отделни дни на слука (нали умните глави се хвалят че най-важно е да се отстреля свинята майка и после да се избият възможно най-много приплоди, с което после вият на другия сезон че нямало дивеч... докато отнякъде дойде друга майка която също да убият). За хала ни ние самите сме си виновни.
Дивечът е възобновяем природен ресурс и когато му се попречи на възобновяването не може да се ползва ефективно. Бил съм на лов насам-натам. И ми прави впечатление, че където нямат сърни там най-искат да им дават бележки за лов като ме убеждават че има. Били много... Изглежда са особен вид, че не оставят следи. Летящи.
За съжаление още не може да се разбере че колкото е по-дълъг ловния сезон, колко повече бракониерство има, толкова повече дивечът ще намалява. Но еколозите правилно отбелязват че когато дивечът толкова намалее, ловът и бракониерството ще отмрат поради липси на изгледи за успешен лов и бракониерство. Тогава може спокойно да си пишем по форумите ... СПОМЕНИ!
Асан взел социалните помощи от Айше и ги изпил. Като изтрезнял, бръкнал за пари да купи хляб на децата... нямало и ... отложил покупката за следващия месец. Детето му умряло от глад и вече му спрели социалните помощи. Та така.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#34
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колеги,

Писах по рано в друга тема. Няколко човека за един ден убиват 60 - 70 пътпъдъка.По 10 яйца - става умопомрачително.
Знаете ли че ако се забрани лова на пътпъдък примерно за 7-8 години след това какво ще настъпи. Ще налетят като марокански скакалци и ще си ги биеме с прашки. И после пак забрана. И така нататък.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#35
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 13.02.2012 - 19:21 :

Колеги,

Писах по рано в друга тема. Няколко човека за един ден убиват 60 - 70 пътпъдъка.По 10 яйца - става умопомрачително.
Знаете ли че ако се забрани лова на пътпъдък примерно за 7-8 години след това какво ще настъпи. Ще налетят като марокански скакалци и ще си ги биеме с прашки. И после пак забрана. И така нататък.



Да така е ,написа го , но ....... при пъдпъдъка снасянето на яйцата е два пъти в годината , другото което е прелетен дивеч.
А при прасетата първо, половата зрялост настъпва при и след две годишна въздраст,при темпа на изтребване следващите няколко години ще се чудим какво е това ЧУДО /прасе /
0

#36
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоvalko nedev написа на 13.02.2012 - 19:47 :

А при прасетата първо, половата зрялост настъпва при и след две годишна въздраст,при темпа на изтребване следващите няколко години ще се чудим какво е това ЧУДО /прасе /


Колега ако знаеш какъв е темпа на изтребване моля, сподели го! Аз лично не го знам и съм любопитен да го науча.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#37
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 13.02.2012 - 19:56 :

Виж мнениетоvalko nedev написа на 13.02.2012 - 19:47 :

А при прасетата първо, половата зрялост настъпва при и след две годишна въздраст,при темпа на изтребване следващите няколко години ще се чудим какво е това ЧУДО /прасе /


Колега ако знаеш какъв е темпа на изтребване моля, сподели го! Аз лично не го знам и съм любопитен да го науча.



Вальо прияталю това нещо е преди години НО И ДНЕС нещата с нищо не са се промени ли .

Наказват 30 ловджии за разстрел на 27 диви прасета
Авджиите от две ловни дружинки в Свищов и Ореш направили капан на дивите животни с тежки машини



Около 30 ловджии от две дружинки в Свищов и Ореш ще бъдат изправени пред ловна комисия заради кървава баня през уикенда над 27 диви прасета. Любителите на екстремните спортове заградили цял царевичен блок в свищовската местност Платото с трактори и друга селскостопанска техника и направили капан за животните, като ги примамили в неожънатия блок със зърно. В събота и неделя хайката успяла да загради 27 прасета, които били избити от ловджиите. След това и за да стане по-бързо прибирането на плячката, авджиите използвали фадрома, с която буквално наривали животните.

В НЕДЕЛЯ ОКОЛО 23 ЧАСА ПОЛИЦЕЙСКИ ПАТРУЛ ОТ СВИЩОВ ОБАЧЕ ЗАСЯКЪЛ при рутинна проверка натоварени в тежка машина 10 убити животни, които ловджиите карали към кланица. При проверки след това в свищовски гараж полицията намерила простреляно и наполовина одрано диво прасе, за което нямало разрешително за лов. Животното било с тегло около 100 кг, а край него се вайкали И. Б., на 38 г., и Т. Л., на 43 г., от Свищов. Единият от мъжете имал криминални регистрации, а двама се оказали от двете дружинки, устроили кървава баня по време на разрешения лов на диви прасета. Прокуратурата в Свищов е образувала досъдебно производство срещу неизвестни извършители по чл. 237 от НК за убийство на едър дивеч без надлежно разрешение.

Този четвъртък се очаква експертната ловна комисия към Горското стопанство в Свищов да реши съдбата на 30 ловджии, на които най-вероятно обаче ще бъдат отнети ловните билети за злоупотреба и нарушаване на етичните норми по време на законен лов
КАТО ПРИ ТОВА СА ДАДЕНИ ЗА ТОЗИ ЛОВЕН СЕЗОН ПРИ ТАКСАЦИЯ ПО -МАЛКО ПРАСЕТА ОТ ОБСТРЕЛЯНИТЕ В ЦЕЛИЯ РАЙОН ОТ ЛОВНИТЕ ДРУЖИНИ.

Морално за изтребването на цялата популация сме си виновни само ние -- Половата зрялост при дивята свиня настъпва след ДВЕ годишна възраст и възтоновяването е много трудно при наличието на голяма популация от хишници , лоши метерилогични условия и липса на храна
0

#38
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Тия направо са се усрали!
0

#39
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоvalko nedev написа на 13.02.2012 - 20:04 :

Вальо прияталю това нещо е преди години НО И ДНЕС нещата с нищо не са се промени ли .

Наказват 30 ловджии за разстрел на 27 диви прасета
Авджиите от две ловни дружинки в Свищов и Ореш направили капан на дивите животни с тежки машини



Около 30 ловджии от две дружинки в Свищов и Ореш ще бъдат изправени пред ловна комисия заради кървава баня през уикенда над 27 диви прасета. Любителите на екстремните спортове заградили цял царевичен блок в свищовската местност Платото с трактори и друга селскостопанска техника и направили капан за животните, като ги примамили в неожънатия блок със зърно. В събота и неделя хайката успяла да загради 27 прасета, които били избити от ловджиите. След това и за да стане по-бързо прибирането на плячката, авджиите използвали фадрома, с която буквално наривали животните.

В НЕДЕЛЯ ОКОЛО 23 ЧАСА ПОЛИЦЕЙСКИ ПАТРУЛ ОТ СВИЩОВ ОБАЧЕ ЗАСЯКЪЛ при рутинна проверка натоварени в тежка машина 10 убити животни, които ловджиите карали към кланица. При проверки след това в свищовски гараж полицията намерила простреляно и наполовина одрано диво прасе, за което нямало разрешително за лов. Животното било с тегло около 100 кг, а край него се вайкали И. Б., на 38 г., и Т. Л., на 43 г., от Свищов. Единият от мъжете имал криминални регистрации, а двама се оказали от двете дружинки, устроили кървава баня по време на разрешения лов на диви прасета. Прокуратурата в Свищов е образувала досъдебно производство срещу неизвестни извършители по чл. 237 от НК за убийство на едър дивеч без надлежно разрешение.

Този четвъртък се очаква експертната ловна комисия към Горското стопанство в Свищов да реши съдбата на 30 ловджии, на които най-вероятно обаче ще бъдат отнети ловните билети за злоупотреба и нарушаване на етичните норми по време на законен лов
КАТО ПРИ ТОВА СА ДАДЕНИ ЗА ТОЗИ ЛОВЕН СЕЗОН ПРИ ТАКСАЦИЯ ПО -МАЛКО ПРАСЕТА ОТ ОБСТРЕЛЯНИТЕ В ЦЕЛИЯ РАЙОН ОТ ЛОВНИТЕ ДРУЖИНИ.

Морално за изтребването на цялата популация сме си виновни само ние -- Половата зрялост при дивята свиня настъпва след ДВЕ годишна възраст и възтоновяването е много трудно при наличието на голяма популация от хишници , лоши метерилогични условия и липса на храна


Приятелю, нали за това плащаме за охрана на дивеча-да ги хващат и да ги наказват. Имам познати ловци, които бяха качили снимки на 7 бр. убити, прасета. Оказа се, че това е нормата им за отстрел и им спряха бележките. Тези случаи не означават, че трябва да се забрани ловуването, защото прекомерната популация на един животински вид винаги е в ущърб на друг. Бракониерство винаги е имало и ще има. Въпросът е колко ще е то? Дали 5 или 55%. Ако е 55% значи нещо не е наред със закона, а не със сроковете на ловуване.

Поздрави:


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#40
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Валко Недев,

Аз като слаб теоритик ще те питам нещо да ми го обясниш. Относно "избиването". Как така се получава, че доста години, в един район се "изтребват"безотговорно диви прасета, а все си ги има. А в друг район в който се "отстрелват планово" по едно, две прасета все си ги няма и то доста години. Не си ли задаваш въпроса че има и нещо друго. И второ :ти прасето за местен дивеч ли го имаш? Не питам въобще за думата "полезен". Защото моето мнение е че НЯМА ПО - ВРЕДЕН дивеч от него.

А този пример вече не е актуален. Той не е закономерност, а единичен случай.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

Сподели темата:


  • (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни