БГ Лов Форум: Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (58 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие? АНКЕТА

Анкета: Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие? (983 потребител(и) са гласували)

Ловът на едър дивеч само с нарезно оръжие?

  1. Гласувал ДА (293 глас(а) [29.81%] - Виж)

    Процент гласували: 29.81%

  2. Гласувал НЕ (680 глас(а) [69.18%] - Виж)

    Процент гласували: 69.18%

  3. НЯМАМ МНЕНИЕ (10 глас(а) [1.02%] - Виж)

    Процент гласували: 1.02%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12

Виж мнениетоKatena4o написа на 10.10.2012 - 07:20 :

Виж мнениетоivogolemia написа на 10.10.2012 - 07:10 :

...мисля че това е смешно да се поставя като въпрос изобщо !

За съжаление, нашият многоуважаем админ, не поставя подобни въпроси току така.... ;) обикновено е подплатен с информация от извора :o


Убедена съм,че така ще стане.Лошото е,че пред пусийте са прасетата,а след тях- гоначите.
Може би ще трябва да се промени цялата структура на ловния излет,иначе може и да останем без гоначи.
Уважавам карабината,но мястото й е в ловното стопанство.И след години може би ще дойде време да ловуваме само
в стопанства.То и без това дивеча в свободните райони/не стопанство/намалява с всяка изминала година.
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#22
Потребителя е офлайн   villeger 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 229
  • Регистр: 16.05.11

Виж мнениетоHuntermen написа на 10.10.2012 - 12:24 :

Виж мнениетоvilleger написа на 10.10.2012 - 12:08 :


Здравейте!!!

Понякога няма време за премерване,( много често всичко става за част от секундата), особено сега, когато шумата не е паднала! Затова забраната за мен е неприемлива. С нея принуждават ловците да имат минимум две оръжия (повече такси)! ;)
Мисля, че тия от горе трябва да наблегнат повече на ловната етика и морал, както и ние ловците - само тогава може да се очаква нещо позитивно да се случи с нашият народен лов!!!

Поздрави и наслука!!!!


Ето за това става дума, което е в червено!
Като няма време за премерване, по-добре животното да си замине живо и здраво, отколкото да стреляш без да се мериш и да не знаеш дали и как ще го уцелиш!
Точно там е ловната етика и морал, както и правилно мислене!
Не това е целта на лова - на всяка цена да се стреля по дивеча!
Поздрави и винаги да имате време за премерване!



Именно затова-защото малко са ловците, които ако успеят да вдигнат оръжието към целта няма да стрелят!
ПАЗЕТЕ ДИВЕЧА!!!!!!!!!!!!!!
0

#23
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
Не е право да се гласува от гледна точка на собствената камбанария. Визирам възрастни колеги и ловци, които не могат да си позволят такова оръжие. Още по-малко законово да тренират с него и да бъдат на ниво.

За съм лова с гладкоцевно оръжие само с куршум и нарезно. Но само за нарезно - Против.
Прост свинар.
0

#24
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоset написа на 10.10.2012 - 13:24 :

Не е право да се гласува от гледна точка на собствената камбанария. Визирам възрастни колеги и ловци, които не могат да си позволят такова оръжие. Още по-малко законово да тренират с него и да бъдат на ниво.

За съм лова с гладкоцевно оръжие само с куршум и нарезно. Но само за нарезно - Против.

Да!
Съгласен!
Затова трябва преходен период!
Постепенно гладкото ще отпадне за едър лов!
Никой не е казал да се направи насила!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#25
Потребителя е офлайн   Иван Каранайденов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 342
  • Регистр: 13.05.10

Виж мнениетоИван Кючуков написа на 10.10.2012 - 12:43 :

Много ловци нямат нарезно ловно оръжие и би било неправилно да се лишават от лова на едър дивеч.Например пенсионерите,които нямаха диплома за основно образование вече си изпатиха с презаверката на разрешителните за носене на оръжие,сега остава да ги ограничат и в едрият лов.


Ама колега то на тях това им е целта хората на възраст на който не им стигат пенсиите за хляб камоли нещо повече,да се откажат,защото няма полза от тях и на тяхно място да дойдат "хората с пушките"така им викам аз.Да ги пуснат в горите и да правят каквото си искат,кой го интересува,че те виждат пушка и прасе за първи път или пък за първи път влизат в гора кой го интересува ловна етика,кой го интересува че се избиваме като кучета важното е като ти кажат дай и ти да даваш.Защото примерно дядо Гошо цял живот е разчитал на старото Иже стрелял е само с правени патрони с съчми и няма пропуск с тях няма 100 няма 200кг прасе.Защо ли? Защото познава гората като малкия си пръс и като избафка Мечо той знае къде ще мине гуцито и пум и наместо.Обаче на дядо Гошо му малка пенсииката затова да си стой у тях на негово место ще дойде чичо Иван с големия джип с скъпата пушка и дълбокия джоп ще му кажат стой тук и готово и като шумне нещо пред него той почва бум,бум,бум докато свършат няма близко няма далеч,няма кой да чака да види по какво стреля.Изразявам се метафорично никой не визирам. И така това е живота кучетата си лаят кервана си върви ние само се ядосваме,но на никой нему пука.Ако можеш да се адаптираш към промените ок ако ли не много ти здраве.
Поздрави и наслука на всички колеги.
ЛОШО ВРЕМЕ,ЛОША ЖЕНА И СИЛНА РАКИЯ ЗА ЛОВЕЦА НЯМА!
„Когато сме мъртви, това е за дълго. Когато сме ловци, това е завинаги!
0

#26
Потребителя е офлайн   pepino 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 57
  • Регистр: 27.02.10

Виж мнениетоИван Каранайденов написа на 10.10.2012 - 13:48 :

Виж мнениетоИван Кючуков написа на 10.10.2012 - 12:43 :

Много ловци нямат нарезно ловно оръжие и би било неправилно да се лишават от лова на едър дивеч.Например пенсионерите,които нямаха диплома за основно образование вече си изпатиха с презаверката на разрешителните за носене на оръжие,сега остава да ги ограничат и в едрият лов.


Ама колега то на тях това им е целта хората на възраст на който не им стигат пенсиите за хляб камоли нещо повече,да се откажат,защото няма полза от тях и на тяхно място да дойдат "хората с пушките"така им викам аз.Да ги пуснат в горите и да правят каквото си искат,кой го интересува,че те виждат пушка и прасе за първи път или пък за първи път влизат в гора кой го интересува ловна етика,кой го интересува че се избиваме като кучета важното е като ти кажат дай и ти да даваш.Защото примерно дядо Гошо цял живот е разчитал на старото Иже стрелял е само с правени патрони с съчми и няма пропуск с тях няма 100 няма 200кг прасе.Защо ли? Защото познава гората като малкия си пръс и като избафка Мечо той знае къде ще мине гуцито и пум и наместо.Обаче на дядо Гошо му малка пенсииката затова да си стой у тях на негово место ще дойде чичо Иван с големия джип с скъпата пушка и дълбокия джоп ще му кажат стой тук и готово и като шумне нещо пред него той почва бум,бум,бум докато свършат няма близко няма далеч,няма кой да чака да види по какво стреля.Изразявам се метафорично никой не визирам. И така това е живота кучетата си лаят кервана си върви ние само се ядосваме,но на никой нему пука.Ако можеш да се адаптираш към промените ок ако ли не много ти здраве.
Поздрави и наслука на всички колеги.


:thumbsup:
0

#27
Потребителя е офлайн   vasko_kn 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 134
  • Регистр: 07.08.10
Аз не знам на лов ли ще ходиме, или управниците ни готвят за война с тея нарезни пушки?
0

#28
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Мислех да не пиша по темата защото много пъти съм го правил но се провокирах от някои постове.И няма да съм угоден вече на доста хора и началства. Най напред си мисля дали колегата Катеначо не е прав. Щом шуми от към гората сигурно духа вятър. И този вятър скоро ще се превърне в буря която ще откърши по слабите клони.А колегата Иван Каранайденов не може да си представи колко много е прав.Трябва да се отсее плявата от житото. Да ама ми омръзна разни идиоти да определят кое е плява и кое е жито.Кой и с какво па право може да отстрани голяма част от членовете на тази организация наречена СЛРБ/понякога се гневя само от споменаването и/????????????Е по заобиколен начин разбира се.Ще кажете - ами то в Европата е така.Защо поставят каруцата пред конете. Не трябваше ли най напред да се присъединем кам нея с много други неща и най накрая с лова бе говедари/защото говедата сме ние че ги търпим/?????????????? И като гледам в една друга, тема как гордо са се изтъпанили за снимка нашите "ръководители",пред обект изграден с отстъпката от нашите парички ми се иска да попитам. Аз обикновения ловец ще мога ли да посетя този обект при същите условия както снималите се??????????? За това ли трябва да се забрани лова с моята пушка за да може необезпокоявани от никого да си посещават и стрелят каквото си поискат с техните "нарезни оръжия"????????????? Ще ми отстоите ли най сетне правата и аз да мога поне няколко пъти в годината да практикувам любимото си занимание???????????? Или вече не сме ви нужни ???????

Като гледам рекламата между първите теми на АК 47/едва ли ще убедите колегите, че не е това оръжие,както и да го наричате вече/ си представям на какво ще се превърнат ловните излети след три години.И "завиждам" на младите колеги какво удоволствие и тръпка ще изпитат.Колегата Хънтермен коментира казуса за недостатъчното време за прицелване.Ми то за празноглавия няма никакво значение с какво оръжие ще стреля и дали въобще знае какво значи думата прицелване.

Сигурно голяма част от колегите ще ме упрекнат за острите думи. Те обаче са капка в морето от ловци които мислят като мене. Тяхното мнение обаче не може да се вземе от една анкета защото нямат достъп до нея. Я направете едно допитване до всеки ловец и тогава ще видим резултатите.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#29
Потребителя е офлайн   Николай Караколев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 396
  • Регистр: 06.04.08

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 11:37 :

В нашата дружина използването на нарезно е напълно забранено. Просто района не го позволява. Карабина само индивидуално.

Това са абсолютни глупости, няма такъв район. Истината е, че тези които го решават това се неграмотни и никога не са имали карабини и от страх от неизвестното измислят такива глупости !
0

#30
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09

Виж мнениетоНиколай Караколев написа на 10.10.2012 - 15:47 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 11:37 :

В нашата дружина използването на нарезно е напълно забранено. Просто района не го позволява. Карабина само индивидуално.

Това са абсолютни глупости, няма такъв район. Истината е, че тези които го решават това се неграмотни и никога не са имали карабини и от страх от неизвестното измислят такива глупости !

Колега, ако наистина го мислиш това не бих желал да ловувам с теб в една дружинка. Като се редим през 50м и ако всички сме с карабини, а пред нас на 100метра са акачите, какво се случва???? стрелба остава само назад, а отзад са храстите и кво :blink: Или да оставим на двама с карабини на вишки да отцепят района, а ние да играем карти на някоя поляна.
Нещата явно на там вървят, ще ловуват само богатите.
0

#31
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09

Виж мнениетоivogolemia написа на 10.10.2012 - 07:10 :

Колеги замислете се сериозно как ще се получи на практика групов лов-какъвто е на дивата свиня, само с нарезно ! Според мен невъзможно просто ще трябва гоначите да са бронирани и да ходят с карабини из гората че да отвръщат на огъня от пусиите особено с вътрешните в гората доста добра престрелка могат да си спретнат ако им излезнат повечко прасета ! Това е страшно опасно при групов лов и като се има предвид че един гладкоцевен куршум на 30-40 метра е доста по добър от нарезното освен ако не ходите на лов с гаобица мисля че това е смешно да се поставя като въпрос изобщо !

:D :automatic-weapon:
0

#32
Потребителя е офлайн   garibaldi 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 595
  • Регистр: 23.06.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 10.10.2012 - 15:14 :

Мислех да не пиша по темата защото много пъти съм го правил но се провокирах от някои постове.И няма да съм угоден вече на доста хора и началства. Най напред си мисля дали колегата Катеначо не е прав. Щом шуми от към гората сигурно духа вятър. И този вятър скоро ще се превърне в буря която ще откърши по слабите клони.А колегата Иван Каранайденов не може да си представи колко много е прав.Трябва да се отсее плявата от житото. Да ама ми омръзна разни идиоти да определят кое е плява и кое е жито.Кой и с какво па право може да отстрани голяма част от членовете на тази организация наречена СЛРБ/понякога се гневя само от споменаването и/????????????Е по заобиколен начин разбира се.Ще кажете - ами то в Европата е така.Защо поставят каруцата пред конете. Не трябваше ли най напред да се присъединем кам нея с много други неща и най накрая с лова бе говедари/защото говедата сме ние че ги търпим/?????????????? И като гледам в една друга, тема как гордо са се изтъпанили за снимка нашите "ръководители",пред обект изграден с отстъпката от нашите парички ми се иска да попитам. Аз обикновения ловец ще мога ли да посетя този обект при същите условия както снималите се??????????? За това ли трябва да се забрани лова с моята пушка за да може необезпокоявани от никого да си посещават и стрелят каквото си поискат с техните "нарезни оръжия"????????????? Ще ми отстоите ли най сетне правата и аз да мога поне няколко пъти в годината да практикувам любимото си занимание???????????? Или вече не сме ви нужни ???????

Като гледам рекламата между първите теми на АК 47/едва ли ще убедите колегите, че не е това оръжие,както и да го наричате вече/ си представям на какво ще се превърнат ловните излети след три години.И "завиждам" на младите колеги какво удоволствие и тръпка ще изпитат.Колегата Хънтермен коментира казуса за недостатъчното време за прицелване.Ми то за празноглавия няма никакво значение с какво оръжие ще стреля и дали въобще знае какво значи думата прицелване.

Сигурно голяма част от колегите ще ме упрекнат за острите думи. Те обаче са капка в морето от ловци които мислят като мене. Тяхното мнение обаче не може да се вземе от една анкета защото нямат достъп до нея. Я направете едно допитване до всеки ловец и тогава ще видим резултатите.

Името ти ми навява лоши спомени B) ,но споделям мнението ти 100 на 100
0

#33
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 17:02 :

Виж мнениетоНиколай Караколев написа на 10.10.2012 - 15:47 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 11:37 :

В нашата дружина използването на нарезно е напълно забранено. Просто района не го позволява. Карабина само индивидуално.

Това са абсолютни глупости, няма такъв район. Истината е, че тези които го решават това се неграмотни и никога не са имали карабини и от страх от неизвестното измислят такива глупости !

Колега, ако наистина го мислиш това не бих желал да ловувам с теб в една дружинка. Като се редим през 50м и ако всички сме с карабини, а пред нас на 100метра са акачите, какво се случва???? стрелба остава само назад, а отзад са храстите и кво :blink: Или да оставим на двама с карабини на вишки да отцепят района, а ние да играем карти на някоя поляна.
Нещата явно на там вървят, ще ловуват само богатите.

Колега то при тая разстановка и с прашки може да се избиете!
Сигурно вие стреляте със съчми и бренекета дето стигат само до 30 метра, така ли???
Пак повтарям - много е важно какво има в главата на задприкладното устройство, независимо от вида на оръжието!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#34
Потребителя е офлайн   rum4o e-vo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 66
  • Регистр: 11.06.11
:lol: Като знам при нас как се провежда курса за подборен лов и как се взема изпита приемат ли и тази глупост на дружинките трябва да раздават и ковчези заедно с епроветките за шапа
0

#35
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоНиколай Караколев написа на 10.10.2012 - 15:47 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 11:37 :

В нашата дружина използването на нарезно е напълно забранено. Просто района не го позволява. Карабина само индивидуално.

Това са абсолютни глупости, няма такъв район. Истината е, че тези които го решават това се неграмотни и никога не са имали карабини и от страх от неизвестното измислят такива глупости !



Имам карабина, даже две . Такива имат и колеги в дружината, но свинско там където ловуваме идват с гладкото - що ли ?
0

#36
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 11.06.09
А ве на къв лов ходите бре ???

Забраната за употреба на едри съчми при групов лов на дс , за некои колеги се едно е забрана " за ЛОВ " !

Веднага започва да се говори за безопасност . Стига ве ! Стига с тия глупости за безопасност . Това може да го тълкуваме до безкрай .

Карабината силна ,,, съчмите пък много .

Опасен е стрелеца !

Не карабината ,, не съчмите ...


Най много за съчмите мрънкат тия къде немогат да стрелят .

Немали карабини ! Некои имат ама не ги носат . Щото тая не е като оная ...

Повечето не са слагали патрон с куршум никога . Щото немогат да улучат нищо с " бренекето ".

Мрънкат тия къде изявата им с ловната пушка " може би - може да направи некому нещо лошо " ! Щото с съчмите не е страшно . Не е като с карабината . Те Такива БОЛ ! Кой пиян , кой неук , кой страхлив , кой самонадеян , кой се помислил за най-големия ..... (що съчми са ми изсвистели покрай ушите)

"Ловджиите" не искат да стрелят с карабини или бренекета щото ако излезнело вук , лисица , или нещо "ДРУГО" немое го уцелат . Едното предпазливо , втророто дребно , "другото" много бързо бегало .


И винаги започват и завършват с безопасноста .
Бе каква безопасност от такива ?!. Да разчитат , че поне е със съчми нема да утепа некой!

Установявам че повечето колеги , които са ПРОТИВ ЗАБРАНАТА са с много ниски :
оръжейна култура , стрелкови възможности , анатомични познания за едрите животни поставяни като ловна цел и най-вече без желание за развитие в ловна насока ,и промяна на остарели разбирания .


Нищо към никой - просто поредното мнение . Самоче се радвам ..

Като нема съчми нема да го фгане , " я некоя у гръбнака , я некоя у врато " ....

После нема да има на масата "ИХУ" и да му тече вино покрай устата щото глътката е голема ...

Ше има тъжни погледи , по-малко слука и още по-малко похабен дивеч . А радоста ше е в по-голяма доза за тия дето са си я заслужили с повече мисъл,умереност ,мисъл и по увладяна пушка , а не с повече късмет че го е фанала некоя съчма ..

Наслука на всички и зареждайте бреникета !

:cheers2:
0

#37
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 10.10.2012 - 18:11 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 17:02 :

Виж мнениетоНиколай Караколев написа на 10.10.2012 - 15:47 :

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 11:37 :

В нашата дружина използването на нарезно е напълно забранено. Просто района не го позволява. Карабина само индивидуално.

Това са абсолютни глупости, няма такъв район. Истината е, че тези които го решават това се неграмотни и никога не са имали карабини и от страх от неизвестното измислят такива глупости !

Колега, ако наистина го мислиш това не бих желал да ловувам с теб в една дружинка. Като се редим през 50м и ако всички сме с карабини, а пред нас на 100метра са акачите, какво се случва???? стрелба остава само назад, а отзад са храстите и кво :blink: Или да оставим на двама с карабини на вишки да отцепят района, а ние да играем карти на някоя поляна.
Нещата явно на там вървят, ще ловуват само богатите.

Колега то при тая разстановка и с прашки може да се избиете!
Сигурно вие стреляте със съчми и бренекета дето стигат само до 30 метра, така ли???
Пак повтарям - много е важно какво има в главата на задприкладното устройство, независимо от вида на оръжието!

просто района е такъв, стреля се напред, и ако има възможност и назад, но друго е сачми,второ е бренеке, трето е боен куршум, разликата от едното до третото е огромна.
0

#38
Потребителя е офлайн   Виктор Сираков 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 887
  • Регистр: 11.06.09

Виж мнениетоЕмо Георгиев написа на 10.10.2012 - 19:01 :


просто района е такъв, стреля се напред, и ако има възможност и назад, но друго е сачми,второ е бренеке, трето е боен куршум, разликата от едното до третото е огромна.


едно от нещата за които писах
0

#39
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Не може да кажеш - Хоп, преди да си скочил ! Не може да държиш сметка на никого, ако не му знаеш района на този вид лов !
Мога да кажа, че тая година имам повече стрелба с карабината от колкото с гладката, но на прасета ще отида с две цеви, с по един куршум във всяка . Които се качвал на Дунавси остров, ще разбере за ко иде реч, които не е ще пише кое как става .
0

#40
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоВиктор Сираков написа на 10.10.2012 - 18:42 :

А ве на къв лов ходите бре ???

Забраната за употреба на едри съчми при групов лов на дс , за некои колеги се едно е забрана " за ЛОВ " !

Веднага започва да се говори за безопасност . Стига ве ! Стига с тия глупости за безопасност . Това може да го тълкуваме до безкрай .

Карабината силна ,,, съчмите пък много .

Опасен е стрелеца !

Не карабината ,, не съчмите ...


Най много за съчмите мрънкат тия къде немогат да стрелят .

Немали карабини ! Некои имат ама не ги носат . Щото тая не е като оная ...

Повечето не са слагали патрон с куршум никога . Щото немогат да улучат нищо с " бренекето ".

Мрънкат тия къде изявата им с ловната пушка " може би - може да направи некому нещо лошо " ! Щото с съчмите не е страшно . Не е като с карабината . Те Такива БОЛ ! Кой пиян , кой неук , кой страхлив , кой самонадеян , кой се помислил за най-големия ..... (що съчми са ми изсвистели покрай ушите)

"Ловджиите" не искат да стрелят с карабини или бренекета щото ако излезнело вук , лисица , или нещо "ДРУГО" немое го уцелат . Едното предпазливо , втророто дребно , "другото" много бързо бегало .


И винаги започват и завършват с безопасноста .
Бе каква безопасност от такива ?!. Да разчитат , че поне е със съчми нема да утепа некой!

Установявам че повечето колеги , които са ПРОТИВ ЗАБРАНАТА са с много ниски :
оръжейна култура , стрелкови възможности , анатомични познания за едрите животни поставяни като ловна цел и най-вече без желание за развитие в ловна насока ,и промяна на остарели разбирания .


Нищо към никой - просто поредното мнение . Самоче се радвам ..

Като нема съчми нема да го фгане , " я некоя у гръбнака , я некоя у врато " ....

После нема да има на масата "ИХУ" и да му тече вино покрай устата щото глътката е голема ...

Ше има тъжни погледи , по-малко слука и още по-малко похабен дивеч . А радоста ше е в по-голяма доза за тия дето са си я заслужили с повече мисъл,умереност ,мисъл и по увладяна пушка , а не с повече късмет че го е фанала некоя съчма ..

Наслука на всички и зареждайте бреникета !

:cheers2:

:lol: По-голяма небивалица не беше излизала из под пръстите ти :D .....едно верно изречение да имаше, нямаше да се обадя, ама ти изби рибата ;)

Може и да си срещал калпави хора, както и аз, ама не може да си правиш изводи от тях за все ловджие..... Точна стрелба, страх, мързел... смело боравиш с празни думи! Точната стрелба е най-естественото свойство на ловеца - покажи ми ловец, толкова некадърен, че да си прави сметка да стреля със сачми заради това!? Тотална глупост!!!! Почти всеки стреля добре... само някой кучкар може да е толкова некадърен, щото той е на лов заради кучетата, нали разбираш :D

Сачмата е едно от гениалните изобретения на огнестрелното оръжие, подмолно убивано от нови правила, съобразени с изнежените претенции на цивилизацията...... Стреляй с карабина и бренекета като ти харесва, но не упреквай другите за това, което на тях им харесва...... Аз правя ли ти забележка, че караш мотор?? Имам мега-негативно мнение за мотористите.... ще те обидя ако го кажа..... но приемам, че на тях им харесва и не им казвам да спрат или, че са прости като цървули заради тяхното удоволствие..... Приеми, че на хората им харесва да стрелят със сачми и не си налагай "просто мнението" защото не можеш да оправиш света с него - ще има глад, ще има милиардери, изнасилвачи, световни шампиони.... и без твоето "просто мнение" ....ще има и такива, дето харесват едрите сачми и знаят защо ги предпочитат... и без твоите догатки ;)

Слагането на нещо толкова сложно под прост общ знаменател говори за повърхностно вникване в проблема! Има си място за куршум и за сачми и за карабина.....
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

Сподели темата:


  • (58 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни