БГ Лов Форум: Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч?

Анкета: Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? (412 потребител(и) са гласували)

Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч?

  1. ДА (269 глас(а) [65.45%])

    Процент гласували: 65.45%

  2. НЕ (128 глас(а) [31.14%])

    Процент гласували: 31.14%

  3. Нямам мнение (14 глас(а) [3.41%])

    Процент гласували: 3.41%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? Гласувайте в анкетата!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   prujinata_89 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 29.11.12
Ще е много хубаво ако позволят пищовите за ловни цели.Винаги съм искал един магнум 357 в касата си ;)
0

#3
Потребителя е офлайн   Jet 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 173
  • Регистр: 23.10.08
Да се разреши използването на пистолет или револвер за ловни цели е друга тема. За доубиване на дивеч късо нарезно не е нужно.
0

#4
Потребителя е офлайн   niki72 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 401
  • Регистр: 13.07.08
А бе колеги,ние на лов ли отиваме или на война?
Сега притежателите на КНО ще скочат.
0

#5
Потребителя е офлайн   Николай Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 879
  • Регистр: 21.01.11
аз имам в касата ТТ за този случай
0

#6
Потребителя е офлайн   prujinata_89 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 29.11.12
............................

Този пост е редактиран от Васил Терзийски: 05.12.2012 - 17:24
Причина за редакцията: Тук не е мястото за този въпрос!

0

#7
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Предстои да гледаме и каубойски сцени по горите. На оръжие братя! То не би късо, средно, дълго, нарезно, гладкоцевно, лъкове, арбалети, кучета хапачи, държачи, копия и какво ли не още. Предстои да вкараме след някоя година гаубици - самоходни,танкове, бронетранспортьори, лека и тежка кавалерия и ................................................................... за да сме на ЛОВ........ или ще участваме в активни бойни действия. Гласувах с НЕ а между впрочем съм и против нарезното оръжие по време на групов лов. Но това си е мое и само мое мнение. В случай на остра нужда и ще се обоснова - само при нужда!
0

#8
Потребителя е офлайн   Милен Стоянов 

  • ловец
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1396
  • Регистр: 22.03.09
Гласух с НЕ мисля, че не е нужно достатъчно е ловното оръжие.Имам късо оръжие но никога не го нося на лов.
ЛОВЪТ Е НАУКА, А НЕ НАСЛУКА!
Милен Стоянов
0

#9
Потребителя е офлайн   plamen__ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2094
  • Регистр: 08.06.08
И аз гласувах с не!Кви пищови бе братя,нали пушки имаме,кви са тия филми...... :D
Поздрави!
0

#10
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
Съгласен съм, не е редно, но са ставали такива неща - щото е било необходимо . Чакала провлачи в гъстото, където с карабината зор минах, та камо ли да стрелям с помоща на оптиката ...., за такива случай е просто необходим . Друг е въпроса какво ще стане, като препашем по един такъв ..... , дораснали ли сме .., за себе си и от себе си, не се притеснявам, но се притеснявам от онези около мене ...
0

#11
Потребителя е офлайн   ombreto 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 41
  • Регистр: 16.07.12
Че кой кого е спирал досега??? :duel-guns:
0

#12
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоprujinata_89 написа на 05.12.2012 - 13:52 :

Ще е много хубаво ако позволят пищовите за ловни цели.Винаги съм искал един магнум 357 в касата си ;)/>


С Батков ставате двама..!Публикувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#13
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08
Нещо не разбирам!? Държиш в ръцете си оръжие достатъчно мощно, че да гътнеш добичето от десетки метри! Гледаш го как се мъчи и вместо незабавно да го освободиш от мъките с втори изстрел, заеб_ваш пушката и се бъркаш да вадиш пищова...Каква е идеята!?
0

#14
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Аз гласувах "За".
И без това забраните вече са толкова много, че надали на някой му пука от тях.
И друго - защо за американците, да речем, може, а за българите да не може.

Емил Петков, помисли малко защо е по-разумно да ползваш пистолет. Отговорът го има във въпроса ти.
Не винаги е безопасно да стреляш с пушка втори път, особено по повалено животно и най-вече отблизо.
0

#15
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 05.12.2012 - 20:43 :

Виж мнениетоprujinata_89 написа на 05.12.2012 - 13:52 :

Ще е много хубаво ако позволят пищовите за ловни цели.Винаги съм искал един магнум 357 в касата си ;)/>/>


С Батков ставате двама..!Публикувано изображение

хихихихи.... Борат е емблематична фигура и пионер в "ловът от чакало на дива свиня с КНО.."

...иначе, с пушката във врата втори път и не го мислиш излишния килограм в кобура на колана ти... ;)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#16
Потребителя е офлайн   bakatch 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 52
  • Регистр: 22.07.08
Въпросът е да се разреши ли,а не да се задължи българския ловец да носи КНО на лов.Гласувах със 'за',защото според мен избора на някакво притежаване е лично право.
Жоро Данаилов
0

#17
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоbakatch написа на 06.12.2012 - 02:17 :

Въпросът е да се разреши ли,а не да се задължи българския ловец да носи КНО на лов.Гласувах със 'за',защото според мен избора на някакво притежаване е лично право.


Притежаването на такова оръжие е съвсем друго от това да се разреши късо оръжие за доубиване защото ще сме свидетели и на опити за ловуване с такова. Не че в момента не се прави но всеки си има глава на раменете и всеки сам решава за себе си. Поздрави и Наслука!
0

#18
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Наглед дребен въпрос, но ме кара да се замисля:
за много хора ловът включва стреляне и убиване - с чифте е малко хайде и с карабина, пак е малко хайде с лък арбалет, байнет, пистолет, глутница песове и копои, базука, атомна бомба...разбира се всички тия оръдия на смъртта трябва да са последна дума на техниката, то се знае. Раненото животно е скъп "трофей" то обикновено се подлага и на джвакане от кучетата докато квичи и накрая издъхне в мъки. Къде ти ще се доубива да не се мъчи. Това показва много зор за агресия - защо тая агресия , с какво толкова дивечът ви я предизвиква?!?! Накрая в нета се вижда постижението - разкъсване на малко прасенце от песове, стрелба по язовец от упор докато се крие под барачката на някакъв англоговорящ смешник-комплексар, влачене на ударено в гръбнака живо прасенце с въже и възторжени крясъци. Някъде в тая уродска поредица спокойно може да се прожектира отрябзването на главата на пленения от оскотели чеченци руски войник изпратен там от ученическата скамейка не по своя воля...
А тая агресия се проявява и на пътя със суперскорости, проявява се и в общуването между колегите.
Тъй като в лова по принцип има агресия тия крайни типове са ни доста интересни - гледаме им сеира докъде ще стигнат. И ги презираме защото знаем че ако някога попаднем в ръчичките на подобни хич не би им мигнало окото.

А моят приятел БКП е прав че част от ловците са си чиста проба садисти с уточнението че са и сред месарите и сред трофейно ориентираните ловци. Един вика не ми трябва нито трофей нито месо искам да :angry:/> стрелям да :angry:/> стрелям да стрелям :angry:/> да убивам.... Като му мине забранен за лов дивеч ще пукне от злоба как така да не го убие, да му свети маслото. Като стане война почвам да разбирам как тия примитивни нагони и страсти водят до военни престъпления като в съседна Югославия срещу напълно мирни граждани - беззащитни като дивеча. Страхливците са основни дейци, те избягват фронта като мишоци. Това го казват самите югославяни видяли какви уроди са автори на тия безобразия - не редовната армия а мижави бивши учителчета и тн хрисими професийки...
но комент :P/>
Ако някой се познае не е мой проблем а си е негов проблем да се коригира или пък да продължава все така комплексарската да си живучка.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#19
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Piri, голям си психолог! Защо да немога да си купя КНО!? Сега искат доказана необходимост, е така няма да доказвам необходимост! Само не ми стана ясно, защо не започна анализа си от Картаген; първият документиран геноцит, и так до наши дни! Абе като ви дават взимай!
0

#20
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
В твоя случай ти не искаш да го ползваш за лов а просто да го получиш под такъв претекст. Това се нарича заобикаляне на закона. Има най-различни примери в това отношение - едни по укорими други по-неукорими. МИСЛЯ ЧЕ МАЛКО ЛОВЦИ БИХА ПОЛЗВАЛИ ПОДОБНО ОРЪЖИЕ ПРИ ЛОВ но тия на които им се бракониерства веднага ще накупят пищаци. И ще ходят за гъби в гората... А кой знае друг може да го иска за да посегне на човек... Психопатни личности колкото щеш и такива със снижен интелект също. Ловната общност не прави изключение.

Твърдо стоя зад думите си. А за Картаген си прав - някои и днес са на това ниво. От еволюционна гладна точка при бозайниците 2000 и нещо години са едно нищо. Защо Картаген имаме доста по-пресни примери. В СНН всеки ден има изпълнения/изстъпления... Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни