БГ Лов Форум: АНКЕТА: Груповият лов на дива свиня през януари, ДА или НЕ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (36 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АНКЕТА: Груповият лов на дива свиня през януари, ДА или НЕ?

Анкета: Груповият лов на дива свиня през януари? (760 потребител(и) са гласували)

Груповият лов на дива свиня през януари?

  1. ДА (456 глас(а) [60.00%])

    Процент гласували: 60.00%

  2. НЕ (298 глас(а) [39.21%])

    Процент гласували: 39.21%

  3. Нямам мнение (6 глас(а) [0.79%])

    Процент гласували: 0.79%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Откривам АНКЕТА на тема: Груповият лов на дива свиня през януари, ДА или НЕ?
Ловните дни през януари са от 1ви до втората неделя. Тоест, дали изобщо да има такива ловни дни в този месец!

Анкетата е анонимна, но се надявам, че ще аргументирате вашите гласове. Резултата от анкетата и част от дискусията ще бъдат публикувани в януарския брой на списание "Български ловец". Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   eagle eye 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 391
  • Регистр: 26.02.13
ДА, ако стрелбата е само по глигани.
Наслука!
0

#3
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12
Гласувах с НЕ защото масово се бият майки а през януари те са заплодени.
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#4
Потребителя е офлайн   Denislav_Georgiev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 21.08.11

Виж мнениетоСОНЯ АНДОНОВА написа на 18.11.2013 - 10:31 :

Гласувах с НЕ защото масово се бият майки а през януари те са заплодени.


И аз гласувах с НЕ, по същата причина! Не са много хората, които могат да разпознаят женско и мъжко прасе, което бяга гонено от кучета. Да не говорим, че месари много и не им мигва окото да стрелят по каквото мърда.
.... Лично аз бих се радвал да се удължи патешкия лов, защото за поредна година топлото време измества сезона и прелета ще дойде тъкмо щом дойде забраната.

Поздрави и слука !
0

#5
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоDenislav_Georgiev написа на 18.11.2013 - 10:36 :

Виж мнениетоСОНЯ АНДОНОВА написа на 18.11.2013 - 10:31 :

Гласувах с НЕ защото масово се бият майки а през януари те са заплодени.


И аз гласувах с НЕ, по същата причина! Не са много хората, които могат да разпознаят женско и мъжко прасе, което бяга гонено от кучета. Да не говорим, че месари много и не им мигва окото да стрелят по каквото мърда.
.... Лично аз бих се радвал да се удължи патешкия лов, защото за поредна година топлото време измества сезона и прелета ще дойде тъкмо щом дойде забраната.

Поздрави и слука !

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#6
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоeagle eye написа на 18.11.2013 - 10:30 :

ДА, ако стрелбата е само по глигани.
Наслука!

+1
0

#7
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Досега беше до втората неделя на януари. Но напънът за ликвидация на дивеча в полза на ловните стопанства чрез толериране на бракониерството и чрез непрекъсната тенденция на удължаване на ловните сезони за щяло и за нещяло (маскирано като законови промени от грижа и любов към ловците) е всемогъщ. Хайде направеете го целогодишно, че да се свърши с дивеча и с ловците!

Личните ми впечатления че удължения от ГРОБ лов с половин месец (И ТАМ ВРЪЗКАТА С НЯКОИ ЛОВНИ СТОПАНСТВА БЕШЕ ОЧЕВАДНА, даже Емил Димитров бе избран за почетен председател на казионния им съюз - БЛРС :D :D :D ), до втората неделя на януари допринесе за намалението на дивеча и не само на дивата свиня. Затова и от предните дни писах някъде че вместо да се предлагат тъпи законови промени може да се върне досегашната продължетелност на ловния сезон до края на декември, а ако има чума или свръхпопулация, в зависимост от отстрела да се пуснат и излети до втората седмица на януари.

Уважаеми съфорумци, мисля, че още не сте дозрели до простия математически извод че повече слука има при по-малко излети. Дано прогнозата ми се опровергае, ама надали. А лобизма в тоя форум е много силен. Има съфорумци, които в цялата си писмовност НИКЪДЕ не противоречат на интереса клати феса на ловните ни стопанства тип не такива каквито би трябвало да са...

Предлагам да има отговор както досега
и защо не отговор - целогодишно и защо само на дива свиня, всичко коз, че и горския... B)

Да живей, лобизмъъъ, сега ще има да четеме хитове. Иначе подобна анкета не е лоша. Само че досега матряла винаги е правил грешния избор 24 години и то с митинги и кеф, а после е плюел избраниците си, а не се е вглеждал в себе си, че целия му избор е менте. за целия ни преход.

От мен толкова - поздрави и успех!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#8
Потребителя е офлайн   PaFo0 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 01.03.12
Мисля , че до втората неделя на януари е достатъчно
0

#9
Потребителя е офлайн   TamplieR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 20.09.09
Някой колега може да се обърка и да получи халюцинации и да види големи бели зъби ,а то да е бременна майка :) затова гласувам с НЕ ,но за сметка на това ,патешкия да се удължи до края на февруари,защото точно когато започне масовия прелет и са в изобилие патиците,пушките са в касите и само ги гледаме почти над покривите! А в останалите държави си ловуват без проблеми! Ако трябва да съм честен ,свинския може да се забрани за 1 година изцяло,за да се възстанови малко популацията, а за сметка на това да се излиза само за хищник! като гледам как вървят нещата и как се трепе всичко,което се яде , до 3 години ,ще ходим като италианците само за чучулиги-докато не избием и тях !!!
0

#10
Потребителя е офлайн   popov308 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1339
  • Регистр: 20.09.10
Интересен въпрос, за което поздравявам администратора!
Гласувах с "да", макар да е необходима една условност. Ние сме ловци, и всяко предложение за "още лов" е неустоимо примамливо. На мен лично ми се ходи за прасета по всяко време, в което има малко /или повече/ снежец.
Като размножителен период на свинята, в учебниците се сочи от ноември до януари. Всички ние сме виждали първите прасенца с майките от март, април нататък. Въпросът е, доколко един лов през януари ще обърка размножаването на този любим дивеч. Не трябва да забравяме, че когато има избори, "взетите дни" са били компенсирани през януари. Аз лично не виждам от това да е пострадала полулацията на свинята. Да не кажа, че тази година виждаме повече прасета отколкото през миналите години. За това според мен допринесе силната хранителна база /земеделците посяха почти всички ниви/ и усилията ни да прогоним бракониерите с всички средства /законни и не до там.../.
Мисля също, че напоследък природата взе да се пообърква. Наскоро ударихме свиня, като при дрането установихме, че е бременна с малки прасенца. Четох и за друг такъв случай във форума. Приемам го за аномалия, но не е зле да се чуят и специалистите.
0

#11
Потребителя е офлайн   Кърчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 277
  • Регистр: 03.08.09
Според мен до края на декември е достатъчно,тъй като ловците вече сме доста,хайде малко да се спрем с пушките и да помислим за прехраната на едрия дивеч,това би трябвало също да е едно от удоволствията на ловеца,а през януари и февруари има гъски,патици,гривяк,бекас,хищници,това не е ли достатъчно да си начешем крастата?!
0

#12
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Резултата от анкетата и част от дискусията ще бъдат публикувани в януарския брой на списание "Български ловец".
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#13
Потребителя е офлайн   brakoniera_pz2 

  • бракониер
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1782
  • Регистр: 25.11.08

Виж мнениетоpopov308 написа на 18.11.2013 - 10:50 :

Интересен въпрос, за което поздравявам администратора!
Гласувах с "да", макар да е необходима една условност. Ние сме ловци, и всяко предложение за "още лов" е неустоимо примамливо. На мен лично ми се ходи за прасета по всяко време, в което има малко /или повече/ снежец.
Като размножителен период на свинята, в учебниците се сочи от ноември до януари. Всички ние сме виждали първите прасенца с майките от март, април нататък. Въпросът е, доколко един лов през януари ще обърка размножаването на този любим дивеч. Не трябва да забравяме, че когато има избори, "взетите дни" са били компенсирани през януари. Аз лично не виждам от това да е пострадала полулацията на свинята. Да не кажа, че тази година виждаме повече прасета отколкото през миналите години. За това според мен допринесе силната хранителна база /земеделците посяха почти всички ниви/ и усилията ни да прогоним бракониерите с всички средства /законни и не до там.../.
Мисля също, че напоследък природата взе да се пообърква. Наскоро ударихме свиня, като при дрането установихме, че е бременна с малки прасенца. Четох и за друг такъв случай във форума. Приемам го за аномалия, но не е зле да се чуят и специалистите.



Топлото време и по-късата зима е отговора на въпроса ти...след всяка 'мека" зима се наблюдава растеж на популацията...и обратното,а прасето не е предерчиво на храна...
0

#14
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 10:43 :

Досега беше до втората неделя на януари. Но напънът за ликвидация на дивеча в полза на ловните стопанства чрез толериране на бракониерството и чрез непрекъсната тенденция на удължаване на ловните сезони за щяло и за нещяло (маскирано като законови промени от грижа и любов към ловците) е всемогъщ. Хайде направеете го целогодишно, че да се свърши с дивеча и с ловците!

Личните ми впечатления че удължения от ГРОБ лов с половин месец (И ТАМ ВРЪЗКАТА С НЯКОИ ЛОВНИ СТОПАНСТВА БЕШЕ ОЧЕВАДНА, даже Емил Димитров бе избран за почетен председател на казионния им съюз - БЛРС :D/> :D/> :D/> ), до втората неделя на януари допринесе за намалението на дивеча и не само на дивата свиня. Затова и от предните дни писах някъде че вместо да се предлагат тъпи законови промени може да се върне досегашната продължетелност на ловния сезон до края на декември, а ако има чума или свръхпопулация, в зависимост от отстрела да се пуснат и излети до втората седмица на януари.

Уважаеми съфорумци, мисля, че още не сте дозрели до простия математически извод че повече слука има при по-малко излети. Дано прогнозата ми се опровергае, ама надали. А лобизма в тоя форум е много силен. Има съфорумци, които в цялата си писмовност НИКЪДЕ не противоречат на интереса клати феса на ловните ни стопанства тип не такива каквито би трябвало да са...

Предлагам да има отговор както досега
и защо не отговор - целогодишно и защо само на дива свиня, всичко коз, че и горския... B)/>

Да живей, лобизмъъъ, сега ще има да четеме хитове. Иначе подобна анкета не е лоша. Само че досега матряла винаги е правил грешния избор 24 години и то с митинги и кеф, а после е плюел избраниците си, а не се е вглеждал в себе си, че целия му избор е менте. за целия ни преход.

От мен толкова - поздрави и успех!

Пири , престани със своите блудкави словоизлиания , престани да се правиш на най загриженият човек за дивеча в България , престани да прокарваш политическите си настроения и да определяш нас ловците ловците , като "не дозрели" . Целогодишния лов на диво прасе и хещник не е пречката да нямате успехи в лова , проблемите са ви съвсем , съвсем от друго естество .
Ако на модераторите им доставя удоволствие един не ловец да плюе по ловците и ловната организация , лично на мен НЕ !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#15
Потребителя е офлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Аз гласувах с ДА, защото лова винаги продължава :D
Колкото повече-толкова повече...
За мен няма голяма разлика дали ще убиеш майка на 27 декември или на 15 януари, тя вече е бременна, само че през януари повече личи.... така че през януари трябва да се ловува и то най-активно, ловът на трофейно зрели прасета и приплоди е разрешен целогодишно в ловните стопанства... :D
Убиването на женските прасета майки или не, е в ущърб на всички без значение по кое време на годината се прави, изключвам селективния отстрел.
Последните изследвания показват, че женските прасета могат да се разгонят и да забременеят и през другите месеци на годината... :D
0

#16
Потребителя е офлайн   ПЪНЧО 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 108
  • Регистр: 16.12.08
Твърдо НЕ!...Заради човешкия фактор в лова! :blink:
0

#17
Потребителя е офлайн   jovani_vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 02.07.10

Виж мнениетоDenislav_Georgiev написа на 18.11.2013 - 10:36 :

Виж мнениетоСОНЯ АНДОНОВА написа на 18.11.2013 - 10:31 :

Гласувах с НЕ защото масово се бият майки а през януари те са заплодени.


И аз гласувах с НЕ, по същата причина! Не са много хората, които могат да разпознаят женско и мъжко прасе, което бяга гонено от кучета. Да не говорим, че месари много и не им мигва окото да стрелят по каквото мърда.
.... Лично аз бих се радвал да се удължи патешкия лов, защото за поредна година топлото време измества сезона и прелета ще дойде тъкмо щом дойде забраната.

Поздрави и слука !


Публикувано изображение i az sam za pateshkia

Този пост е редактиран от Васил Терзийски: 18.11.2013 - 15:38
Причина за редакцията: Пиши на кирилица, задължително е!

0

#18
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоtodor_gps написа на 18.11.2013 - 11:30 :

Аз гласувах с ДА, защото лова винаги продължава :D/>/>
Колкото повече-толкова повече...
За мен няма голяма разлика дали ще убиеш майка на 27 декември или на 15 януари, тя вече е бременна, само че през януари повече личи.... така че през януари трябва да се ловува и то най-активно, ловът на трофейно зрели прасета и приплоди е разрешен целогодишно в ловните стопанства... :D/>/>
Убиването на женските прасета майки или не, е в ущърб на всички без значение по кое време на годината се прави, изключвам селективния отстрел.
Последните изследвания показват, че женските прасета могат да се разгонят и да забременеят и през другите месеци на годината... :D/>/>

Колкото повече, толкова повече. Както казва Бочаров - ДА, АМА НЕ. Колкото повече в случая е толкова по-малко (не за мръзненето, за тенденцията в слуката става въпрос)...
А иначе дали една майка ще загине през октомври или януари щетата е една и съща. Въпросът е че след като доста майки падат през октоври, ноември, декември, а сега да продължи процеса и през януари, февруари. До акончателната победа във войната с дивата свиня... B)/>

Ловноекстремистката нагласа е такова нещо, което води ловецът в името на ловния излет да забрави какво го чака на следващия излет и че след януари с много слука го чака следващ ловен сезон с малко, а по-следващ с още по-малко. Вижте си тенденциите в отстрела по сдруженията след като лова се удължи с половин месец преди няколко години. Преди и след, за да си направите някои изводи. Пък вижте и някои други видове дивеч...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#19
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Моля, без спам!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#20
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 18.11.2013 - 11:10 :

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 10:43 :

Досега беше до втората неделя на януари. Но напънът за ликвидация на дивеча в полза на ловните стопанства чрез толериране на бракониерството и чрез непрекъсната тенденция на удължаване на ловните сезони за щяло и за нещяло (маскирано като законови промени от грижа и любов към ловците) е всемогъщ. Хайде направеете го целогодишно, че да се свърши с дивеча и с ловците!

Личните ми впечатления че удължения от ГРОБ лов с половин месец (И ТАМ ВРЪЗКАТА С НЯКОИ ЛОВНИ СТОПАНСТВА БЕШЕ ОЧЕВАДНА, даже Емил Димитров бе избран за почетен председател на казионния им съюз - БЛРС :D/>/> :D/>/> :D/>/> ), до втората неделя на януари допринесе за намалението на дивеча и не само на дивата свиня. Затова и от предните дни писах някъде че вместо да се предлагат тъпи законови промени може да се върне досегашната продължетелност на ловния сезон до края на декември, а ако има чума или свръхпопулация, в зависимост от отстрела да се пуснат и излети до втората седмица на януари.

Уважаеми съфорумци, мисля, че още не сте дозрели до простия математически извод че повече слука има при по-малко излети. Дано прогнозата ми се опровергае, ама надали. А лобизма в тоя форум е много силен. Има съфорумци, които в цялата си писмовност НИКЪДЕ не противоречат на интереса клати феса на ловните ни стопанства тип не такива каквито би трябвало да са...

Предлагам да има отговор както досега
и защо не отговор - целогодишно и защо само на дива свиня, всичко коз, че и горския... B)/>/>

Да живей, лобизмъъъ, сега ще има да четеме хитове. Иначе подобна анкета не е лоша. Само че досега матряла винаги е правил грешния избор 24 години и то с митинги и кеф, а после е плюел избраниците си, а не се е вглеждал в себе си, че целия му избор е менте. за целия ни преход.

От мен толкова - поздрави и успех!

Пири , престани със своите блудкави словоизлиания , престани да се правиш на най загриженият човек за дивеча в България , престани да прокарваш политическите си настроения и да определяш нас ловците ловците , като "не дозрели" . Целогодишния лов на диво прасе и хещник не е пречката да нямате успехи в лова , проблемите са ви съвсем , съвсем от друго естество .
Ако на модераторите им доставя удоволствие един не ловец да плюе по ловците и ловната организация , лично на мен НЕ !

А така баш ловеца! Целогодишно на диво прасе. Няма ли да предложиш и денонощно да са ловните излети и през всички дни на седмицата?
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (36 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни