БГ Лов Форум: АНКЕТА: Груповият лов на дива свиня през януари, ДА или НЕ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (36 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АНКЕТА: Груповият лов на дива свиня през януари, ДА или НЕ?

Анкета: Груповият лов на дива свиня през януари? (760 потребител(и) са гласували)

Груповият лов на дива свиня през януари?

  1. ДА (456 глас(а) [60.00%])

    Процент гласували: 60.00%

  2. НЕ (298 глас(а) [39.21%])

    Процент гласували: 39.21%

  3. Нямам мнение (6 глас(а) [0.79%])

    Процент гласували: 0.79%

Глас Гостите не могат да гласуват

#41
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 16:06 :

Ами всички го разбрахме така, да прощаваш. Ти си го написал така. Може би не си се изразил правилно... Януари не е някакъв месец до втората неделя. Иначе аз съм да се върне старото положение - до Нова година, а ако има причини да се пуснат още някой и друг излет - примерно много свине, чума... а сега стана 13% повече ловно напрежение върху дивеча, а текста на темата подсказваше за доразширение на сезона във вреда на ловците и на дивеча с още 6 излета.

Аз много ясно съм го написал и задал като въпрос. Както и да е, важното е, че вече е на 1000 % изяснено. Дискусията и гласуването може да продължи, но без спам!

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#42
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Предлагам да напишеш израза до втората неделя на януари и който иска от нежелаещите да мине към желаещите, защото всички така те разбрахме.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#43
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 16:18 :

Предлагам да напишеш израза до втората неделя на януари и който иска от нежелаещите да мине към желаещите, защото всички така те разбрахме.

Piri, само ти не разбра и с постовете си за увеличаване на срока подведе още 2ма или 3ма съфорумци. Както казах, много ясно съм го написал. По късно тези постове ще бъдат преместени в спама!

Давай по темата вече!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#44
Потребителя е офлайн   kjuchukov89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 80
  • Регистр: 25.10.08
Докъто се бракониерства,няма да има мир и спокойствие за дивеча през което и да е време от годината!!!
Без болка няма любов,казал заека,и скочил върху таралежа!!!
0

#45
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11
Гласувах с ДА. Желателно е да се бият, само трофейни мъжкари, но на всички е ясно, че ще падне и по някоя майка. Всичко опира до ловната етика на ловецът. Съвсем нормално е някой път самотна майка да се сбърка за нерез в бързината - целта е да не е гръмната умишлено. Лично аз не смятам, да ограничаваме ловните си излети през янури, на дива свиня, заради недобросъвестни ловци, които ще стрелят майки без да им мигне окото. Тази забрана за бракониерите реално, ще им е все тая, но за добросъвестните ловци си е цяло ограничение, което на мен не ми допада!

Наслуак и Успех. Васко, да не би да се обсъжда такава промяна в закона или ?


;)
0

#46
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
И кво, заглавието утре в списанието ще е така както си го постнал и ще излезе че като се коригират колегите от 55:45 демек 70:30 са за това срока да се удължи до края на месеца. Ти хубаво премести в спама но го напиши във въпроса... Ха нека да кажат кой как го е разбрал като си е написано ясно, мълча се, пък после ама не е така а е онака. То колко души сме коментирали аз, ти и още няколко. А глесувалите без коментар питахме ли ги за това какво са разбрали и какво не. И аз пуснах анкета с въпрос-недоразумение - и хората писаха - един разбрал едно, друг друго. Въпроса в анкетата ми се обезсмисли.
Самия факт че даде уточнение в един от постовете е показателен, но не всеки ще го прочете ако не е в шапката на анкетата.

Поздрави!

Общата ни кауза ще загуби гласове, но нека да сме ясни във въпроса.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#47
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоIco1985 написа на 18.11.2013 - 16:29 :

Васко, да не би да се обсъжда такава промяна в закона или ?

Аз лично не знам, да има такова обсъждане.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#48
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Аз пък знам. Да, обсъждане има. Зорът е голям. И не се чудете когато пак има подобни законови напъни към всевъзможни мерки да се доликвидира дивеча. Тогава и в стопанствата условията и разценките ще станат доста по-солени. Без конкуренция.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#49
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Аз пък знам че като свърши свинският лов пак ще сме една група от 7-9 човека и ще ловуваме на мистър Джак до края на февруари.То сега по 18-20 човека не се командват.Ей за туй гласувах с голямо Не
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#50
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Българския ловец не трябва да се командва а само колектива да гледа да създаде добър синхрон и ред взаимно в дух на другарство и разбирателство. Тогава ловните излети са незабравими. :D Наслука и жив и здрав!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#51
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 17:46 :

Българския ловец не трябва да се командва а само колектива да гледа да създаде добър синхрон и ред взаимно в дух на другарство и разбирателство. Тогава ловните излети са незабравими. :D/>/> Наслука и жив и здрав!

На Българският,ловец му трябва една вила на Тила и една машина за шамари по Тила през 5 сек да пуска ,Инак оправия няма :D/>
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#52
Потребителя е офлайн   sword123 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 77
  • Регистр: 05.05.08
Разума ми диктува Не....адреналина Да...
Този път гласувам НЕ...Поради много причини,дано да са в полза на дивеча...
0

#53
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 12:03 :

Виж мнениетоtodor_gps написа на 18.11.2013 - 11:30 :

Аз гласувах с ДА, защото лова винаги продължава :D/>/>/>
Колкото повече-толкова повече...
За мен няма голяма разлика дали ще убиеш майка на 27 декември или на 15 януари, тя вече е бременна, само че през януари повече личи.... така че през януари трябва да се ловува и то най-активно, ловът на трофейно зрели прасета и приплоди е разрешен целогодишно в ловните стопанства... :D/>/>/>
Убиването на женските прасета майки или не, е в ущърб на всички без значение по кое време на годината се прави, изключвам селективния отстрел.
Последните изследвания показват, че женските прасета могат да се разгонят и да забременеят и през другите месеци на годината... :D/>/>/>

Колкото повече, толкова повече. Както казва Бочаров - ДА, АМА НЕ. Колкото повече в случая е толкова по-малко (не за мръзненето, за тенденцията в слуката става въпрос)...
А иначе дали една майка ще загине през октомври или януари щетата е една и съща. Въпросът е че след като доста майки падат през октоври, ноември, декември, а сега да продължи процеса и през януари, февруари. До акончателната победа във войната с дивата свиня... B)/>/>

Ловноекстремистката нагласа е такова нещо, което води ловецът в името на ловния излет да забрави какво го чака на следващия излет и че след януари с много слука го чака следващ ловен сезон с малко, а по-следващ с още по-малко. Вижте си тенденциите в отстрела по сдруженията след като лова се удължи с половин месец преди няколко години. Преди и след, за да си направите някои изводи. Пък вижте и някои други видове дивеч...

Тук приятелю не си прав.Пречи ни ,,месарщината" и егото, всеки да се покаже колко е добър.Бележката се дава за 1бр дивеч,колко пъти си виждал 3-4-5 че и повече убити животни.Някои бабаити дори публикуват снимки в интернет.Ако можеш да ми кажеш това на какво прилича?Ако видим някъде нещо и се превръщаме на ,,бъфало биловци" да стреляме докато всичко спре да мърда.Трябва с това да се преборим.
0

#54
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Аз гласувах с ДА.

И го направих след такива коментари като ................... Вижте преди мене. Освен това ми се ще да поясня какво разбирам и аз, за да гласувам така. Въпреки, че съм "опонент" и нямам "аргумунти",защото аз съм от тия на които им трябва "вила" и "шамари", ще кажа следното:

1. Във форума има/а и те са преобладаващи/ млади ловци. Не може да се казва: "Искам лова де е до края на декември ЗАЩОТО ТАКА Е БИЛО". Това не отговаря на истината. Лова на диво прасе/групово/ е бил също и от 01 09 /спротоколи за вреди/ а от 01 10 до 31 01 редовно. Това че на някой му се иска да заблуждава, като прокарва своето мнение..................негов проблем. А за другия дивеч не желая да пиша, защото не е по темата.
2. Нарушавал се брачния период. Ами доста опит трябва и четене, за да се разбере кога е този период. А пък при дивото прасе природата си казва желязната дума.
3. Женските били бременни. Ами тя заплодената женска е бременна и през ноември и декември. Няма малко бременна. Или е или не е.
4. Януари бил студен месец. Ами до колкото знам този месец е средата на зимата и винаги е бил студен.
5. Щял да се ликвидира дивеча. Е щом с тези няколко излета дивеча е застрашен от изчезване........................
6. Казвал съм го и сега го повтарям. Които разбира от лов ще разбере. Дивеча намаля поради следните много по важни причини:
- Липса на ХРАНИТЕЛНА БАЗА - абсолютно НЕДОСТАТЪЧНА И НЕПОСТОЯННА.
- Нарушен ПОКОЙ на дивечовите обиталища - гъбари,билкари,дървари,кросари,атеветари,офроудари,
- Тотална климатична промяна - ГОРЕЩИ И СУХИ лета.Води до миграция.
Е разбира се някъде в някои райони има и бракониерство. Но то не е основния проблем на дивеча. Е изключая за некои субекти.

Не може българския ловец само да бъде оплюван. Та дори и в собствения му ловен форум.И да му се отнемат и минималните придобивки които е отвоювал. Както каза колегата Попов,има цели сдружения на които основния лов е на диво прасе. Все едно сега да се направи анкета за връщане на лова на пътпъдък от първата неделя след 15.08. Или както беше преди - докато не се прибере реколтата. И това съм го преживял.
И ако се отнеме правото на лов на диво прасе през януари, то това ще го направят точно "правоимащите" защото тях това не ги касае. А не както четох че януарските излети било "лобистки" похват. За ликвидация на дивеча.За да се ходи в техните стопанства.
Моето мнение е, че през януари трябва да се ловува на приплоди. Като се стреля по елитните мъжкари кой ще е............. женската. Даже и да я оставим. Вярно е че ще има нарушения. Но пък да се пледира че това ще е масово явление ................... чиста ненавист към истинския ловец.

Мое мнение.Много написах защото все пак не може с едно изречение да се аргументирам.

Поздрави на всички колеги.А на екозащитниците - По здрави.

ПП А пък това че гласуварите 55 към 45 било равносилно на 70 към 30................................ B)/>
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#55
Потребителя е офлайн   Данаил Николов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 14.12.11
:thumbsup: :iagree: :iagree: :iagree:

Виж мнениетоpiri написа на 18.11.2013 - 10:43 :

Досега беше до втората неделя на януари. Но напънът за ликвидация на дивеча в полза на ловните стопанства чрез толериране на бракониерството и чрез непрекъсната тенденция на удължаване на ловните сезони за щяло и за нещяло (маскирано като законови промени от грижа и любов към ловците) е всемогъщ. Хайде направеете го целогодишно, че да се свърши с дивеча и с ловците!

Личните ми впечатления че удължения от ГРОБ лов с половин месец (И ТАМ ВРЪЗКАТА С НЯКОИ ЛОВНИ СТОПАНСТВА БЕШЕ ОЧЕВАДНА, даже Емил Димитров бе избран за почетен председател на казионния им съюз - БЛРС :D/> :D/> :D/> ), до втората неделя на януари допринесе за намалението на дивеча и не само на дивата свиня. Затова и от предните дни писах някъде че вместо да се предлагат тъпи законови промени може да се върне досегашната продължетелност на ловния сезон до края на декември, а ако има чума или свръхпопулация, в зависимост от отстрела да се пуснат и излети до втората седмица на януари.

Уважаеми съфорумци, мисля, че още не сте дозрели до простия математически извод че повече слука има при по-малко излети. Дано прогнозата ми се опровергае, ама надали. А лобизма в тоя форум е много силен. Има съфорумци, които в цялата си писмовност НИКЪДЕ не противоречат на интереса клати феса на ловните ни стопанства тип не такива каквито би трябвало да са...

Предлагам да има отговор както досега
и защо не отговор - целогодишно и защо само на дива свиня, всичко коз, че и горския... B)/>

Да живей, лобизмъъъ, сега ще има да четеме хитове. Иначе подобна анкета не е лоша. Само че досега матряла винаги е правил грешния избор 24 години и то с митинги и кеф, а после е плюел избраниците си, а не се е вглеждал в себе си, че целия му избор е менте. за целия ни преход.

От мен толкова - поздрави и успех!

0

#56
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 18.11.2013 - 18:51 :

Аз гласувах с ДА.

И го направих след такива коментари като ................... Вижте преди мене. Освен това ми се ще да поясня какво разбирам и аз, за да гласувам така. Въпреки, че съм "опонент" и нямам "аргумунти",защото аз съм от тия на които им трябва "вила" и "шамари", ще кажа следното:

1. Във форума има/а и те са преобладаващи/ млади ловци. Не може да се казва: "Искам лова де е до края на декември ЗАЩОТО ТАКА Е БИЛО". Това не отговаря на истината. Лова на диво прасе/групово/ е бил също и от 01 09 /спротоколи за вреди/ а от 01 10 до 31 01 редовно. Това че на някой му се иска да заблуждава, като прокарва своето мнение..................негов проблем. А за другия дивеч не желая да пиша, защото не е по темата.
2. Нарушавал се брачния период. Ами доста опит трябва и четене, за да се разбере кога е този период. А пък при дивото прасе природата си казва желязната дума.
3. Женските били бременни. Ами тя заплодената женска е бременна и през ноември и декември. Няма малко бременна. Или е или не е.
4. Януари бил студен месец. Ами до колкото знам този месец е средата на зимата и винаги е бил студен.
5. Щял да се ликвидира дивеча. Е щом с тези няколко излета дивеча е застрашен от изчезване........................
6. Казвал съм го и сега го повтарям. Които разбира от лов ще разбере. Дивеча намаля поради следните много по важни причини:
- Липса на ХРАНИТЕЛНА БАЗА - абсолютно НЕДОСТАТЪЧНА И НЕПОСТОЯННА.
- Нарушен ПОКОЙ на дивечовите обиталища - гъбари,билкари,дървари,кросари,атеветари,офроудари,
- Тотална климатична промяна - ГОРЕЩИ И СУХИ лета.Води до миграция.
Е разбира се някъде в някои райони има и бракониерство. Но то не е основния проблем на дивеча. Е изключая за некои субекти.

Не може българския ловец само да бъде оплюван. Та дори и в собствения му ловен форум.И да му се отнемат и минималните придобивки които е отвоювал. Както каза колегата Попов,има цели сдружения на които основния лов е на диво прасе. Все едно сега да се направи анкета за връщане на лова на пътпъдък от първата неделя след 15.08. Или както беше преди - докато не се прибере реколтата. И това съм го преживял.
И ако се отнеме правото на лов на диво прасе през януари, то това ще го направят точно "правоимащите" защото тях това не ги касае. А не както четох че януарските излети било "лобистки" похват. За ликвидация на дивеча.За да се ходи в техните стопанства.
Моето мнение е, че през януари трябва да се ловува на приплоди. Като се стреля по елитните мъжкари кой ще е............. женската. Даже и да я оставим. Вярно е че ще има нарушения. Но пък да се пледира че това ще е масово явление ................... чиста ненавист към истинския ловец.

Мое мнение.Много написах защото все пак не може с едно изречение да се аргументирам.

Поздрави на всички колеги.А на екозащитниците - По здрави.

ПП А пък това че гласуварите 55 към 45 било равносилно на 70 към 30................................ B)/>/>/>

Добре колега ,ти си стар ловджия видно е по ЕГН .я им разкажи на по младите,едно време като излизахте за държавата до 31 01 колко дадохте на нея и колко не .Щото аз знам.За брачният период и сега се виждат раирани прасенца поне при нас е така .Липса на хранителна база ,Къде я видя в момента всичко е засято,кажи къде има пустетщи земи ,такива няма ако има нейде са много малък процент в сравнение с до преди 4 години.Ще се ликвидира дивеча .Не те познавам дано не си от тези дето гърмят на всичко що мърда.нарушен покой от билкари ,стар ловджия си изнаеш че прасето билкари и гъбари не го бъркат.Аз ловувм в Странджа при нас е най трайното засушаване в последните 5 год.Имаме в пъти повече прасета от предни години.Стар ловджия си ,и знаеш че,бракониерството е един от основните фактори които пречат на спокойствието на дивеча.И дано не се засегнеш ама и дядо ми пишеше Пъдпъдък С Т Не С Д,ам тъй и не се научи.
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#57
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Аз предлагам, колегите които са против да не излизат на лов и декември, щото доводите им важат в пълна сила и за декември та и ноември, а има мнения които ме шашнаха... :D

Колега при нас всичко пустее, и пустее от много години, миграцията е много явна и падне ли жълъда всичко се изнася, така че говори само за твоя район, при нас яко ги ловят и с капани така че не ни слагай под общ знаменател...
0

#58
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08

Виж мнениетоrado.72 написа на 18.11.2013 - 20:27 :

Добре колега ,ти си стар ловджия видно е по ЕГН .я им разкажи на по младите,едно време като излизахте за държавата до 31 01 колко дадохте на нея и колко не .Щото аз знам.За брачният период и сега се виждат раирани прасенца поне при нас е така .Липса на хранителна база ,Къде я видя в момента всичко е засято,кажи къде има пустетщи земи ,такива няма ако има нейде са много малък процент в сравнение с до преди 4 години.Ще се ликвидира дивеча .Не те познавам дано не си от тези дето гърмят на всичко що мърда.нарушен покой от билкари ,стар ловджия си изнаеш че прасето билкари и гъбари не го бъркат.Аз ловувм в Странджа при нас е най трайното засушаване в последните 5 год.Имаме в пъти повече прасета от предни години.Стар ловджия си ,и знаеш че,бракониерството е един от основните фактори които пречат на спокойствието на дивеча.И дано не се засегнеш ама и дядо ми пишеше Пъдпъдък С Т Не С Д,ам тъй и не се научи.

Колега, искам да те попитам ти по на запад от Бургас ловувал ли си? Да речем някъде около западната граница. Ела да видиш има или няма пустеещи земи. Не мога да разбера защо всеки оценява ситуацията само от това, което вижда от собствената си камбанария. Преди време имаше един колега, който беше категорично за това да носим аптечки когато ходим на лов. Да е задължително. После се оказа, че не ходи на групов лов, а предпочита да ловува в ДЛС. Там този атрибут не е необходим, но се скъса да дава акъл. Чета какво си написал по темата тази вечер и си мисля, че няма смисъл от това да ти пиша, но си давам сметка, че не става въпрос само за хора като теб, а за всички ловци. Ще гласувам ЗА.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#59
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Има си нчин да се ловува до края на февруари,разбира се на който му е хоби или почивка ловът.Това са чакалите.И друго забарвих да му пиша на колегата,гледаме старите ловджии как са ловували и често си спомняме тяхни емоции и преживявания.Ами и едно време повечето казваха .След Нова Година работа в гората нямам.Къде пустеят тези земи.
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#60
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09

Виж мнениетоВалери Стоилков написа на 18.11.2013 - 20:45 :

Виж мнениетоrado.72 написа на 18.11.2013 - 20:27 :

Добре колега ,ти си стар ловджия видно е по ЕГН .я им разкажи на по младите,едно време като излизахте за държавата до 31 01 колко дадохте на нея и колко не .Щото аз знам.За брачният период и сега се виждат раирани прасенца поне при нас е така .Липса на хранителна база ,Къде я видя в момента всичко е засято,кажи къде има пустетщи земи ,такива няма ако има нейде са много малък процент в сравнение с до преди 4 години.Ще се ликвидира дивеча .Не те познавам дано не си от тези дето гърмят на всичко що мърда.нарушен покой от билкари ,стар ловджия си изнаеш че прасето билкари и гъбари не го бъркат.Аз ловувм в Странджа при нас е най трайното засушаване в последните 5 год.Имаме в пъти повече прасета от предни години.Стар ловджия си ,и знаеш че,бракониерството е един от основните фактори които пречат на спокойствието на дивеча.И дано не се засегнеш ама и дядо ми пишеше Пъдпъдък С Т Не С Д,ам тъй и не се научи.

Колега, искам да те попитам ти по на запад от Бургас ловувал ли си? Да речем някъде около западната граница. Ела да видиш има или няма пустеещи земи. Не мога да разбера защо всеки оценява ситуацията само от това, което вижда от собствената си камбанария. Преди време имаше един колега, който беше категорично за това да носим аптечки когато ходим на лов. Да е задължително. После се оказа, че не ходи на групов лов, а предпочита да ловува в ДЛС. Там този атрибут не е необходим, но се скъса да дава акъл. Чета какво си написал по темата тази вечер и си мисля, че няма смисъл от това да ти пиша, но си давам сметка, че не става въпрос само за хора като теб, а за всички ловци. Ще гласувам ЗА.
Добре де.не съм и не ми се е налагало,имам си къща кучета там съм си израстнал,другаде не ми е комфортно.Гласувай си, като искаш аз не съм те карал да се съобразяваш с мен.Просто си изкзах мнението
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

Сподели темата:


  • (36 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни