БГ Лов Форум: ГРУПОВ ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ - 2016/2017 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ГРУПОВ ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ - 2016/2017 Лов, оръжие, слука и трофеи

#21
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Не го "усеща" всеки тоя лов.......... все си мисля, че така се раждаш - за гората или не /бат Ице :P /!

В цивилизования свят, тук в София, общувам с десетки хора, с които взаимно се мислим за умопобъркани - те мен защото чакам с нетърпение да стана в 4 ч. на минус 14 градуса и да отпраша за балкана /от там нататък не го мислят защото умът им не го побира/, а аз тях защото върховното им изживяване е да си оскубят кОсмите, да отидат в мола, а нощеска да се напият за 2х80 лв. бутилката, в най-оборотното заведение.................. и двете страни са прави, зависи от ценностната система на човек! Не съдя никого, стига да не ми пречи ;)

Гората!!! Тишината там............. а после... лаят на кучетата, звука от счупените съчки и шумата... Адреналина, изстрела.........Миризмата на барут......
.....................................Събирането на групата, лакърдията... дрането, тостовете....... пффф, кой каквото ще да приказва, но това си е.... :D :D :D
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#22
Потребителя е офлайн   lupi 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 61
  • Регистр: 11.09.08
Лошото е че гора не остана в нея е по оживено от колкото на витошка то са горски ,цигани , коне , камиони , булдозери на всякъде и тка е целогодишно просто положението е отчайващо
0

#23
Потребителя е офлайн   voevoda 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 24.10.13

Виж мнениетоKatena4o написа на 20.09.2016 - 19:41 :

Не го "усеща" всеки тоя лов.......... все си мисля, че така се раждаш - за гората или не /бат Ице :P/>/>/> /!

В цивилизования свят, тук в София, общувам с десетки хора, с които взаимно се мислим за умопобъркани - те мен защото чакам с нетърпение да стана в 4 ч. на минус 14 градуса и да отпраша за балкана /от там нататък не го мислят защото умът им не го побира/, а аз тях защото върховното им изживяване е да си оскубят кОсмите, да отидат в мола, а нощеска да се напият за 2х80 лв. бутилката, в най-оборотното заведение.................. и двете страни са прави, зависи от ценностната система на човек! Не съдя никого, стига да не ми пречи ;)/>/>/>

Гората!!! Тишината там............. а после... лаят на кучетата, звука от счупените съчки и шумата... Адреналина, изстрела.........Миризмата на барут......
.....................................Събирането на групата, лакърдията... дрането, тостовете....... пффф, кой каквото ще да приказва, но това си е.... :D/>/>/> :D/>/>/> :D/>/>/>


Колега...стилове на писане много...ама верно доста добре си го описал! Поздравления за което!!!....без да правя анализ на всичко написано от теб - да, някои хора са с такава ценностна система , че наистина е по-добре въобще да не стъпват в гората :)/>/>))
аз премерно - как не ходя по молове ?! ;)/>
0

#24
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоKatena4o написа на 20.09.2016 - 19:41 :

Не го "усеща" всеки тоя лов.......... все си мисля, че така се раждаш - за гората или не /бат Ице :P/>/>/>/>/> /!

В цивилизования свят, тук в София, общувам с десетки хора, с които взаимно се мислим за умопобъркани - те мен защото чакам с нетърпение да стана в 4 ч. на минус 14 градуса и да отпраша за балкана /от там нататък не го мислят защото умът им не го побира/, а аз тях защото върховното им изживяване е да си оскубят кОсмите, да отидат в мола, а нощеска да се напият за 2х80 лв. бутилката, в най-оборотното заведение.................. и двете страни са прави, зависи от ценностната система на човек! Не съдя никого, стига да не ми пречи ;)/>/>/>/>/>

Гората!!! Тишината там............. а после... лаят на кучетата, звука от счупените съчки и шумата... Адреналина, изстрела.........Миризмата на барут......
.....................................Събирането на групата, лакърдията... дрането, тостовете....... пффф, кой каквото ще да приказва, но това си е.... :D/>/>/>/>/> :D/>/>/>/>/> :D/>/>/>/>/>

Ти си бил голям романтик,бе...?! :D/>/>/>
...звук на счупени съчки...дране...
Забравил си падащите желъди и миризмата на Утрото в замръзналата Гора... ;)/>/>/> ...и кИбапа...

Б.С.Б.
пп
Бих допълнил-
... и празния поглед на колегата с отпуснати ръце и димяща пушка/верминт най-вероятно/ в тях...

Оптимизма в погледа на собственика на малокалибрена пушка...на сутрешната птоверка преди свинския... ;)/>

... отдалечаващи се свински задници с навити койруци, в галоп...със страшна скорост...
Все такива едни работи...
Романтично-незабравими спомени...
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#25
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Вчера зазимих пчелите.Едни прасета,цяло лято се каляха до оградата ми,тя дере, вървят по водата,що си мислят че няма да ги засека, оти ги знам къде лежат,та другата седмица съм на адрес,само убийци да има
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#26
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Айде, не остана,два дена,два,дена,два дена,

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Снимка0003.jpg

И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#27
Потребителят е онлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10

Виж мнениетоKatena4o написа на 20.09.2016 - 19:41 :

Не го "усеща" всеки тоя лов.......... все си мисля, че така се раждаш - за гората или не /бат Ице :P/> /!

В цивилизования свят, тук в София, общувам с десетки хора, с които взаимно се мислим за умопобъркани - те мен защото чакам с нетърпение да стана в 4 ч. на минус 14 градуса и да отпраша за балкана /от там нататък не го мислят защото умът им не го побира/, а аз тях защото върховното им изживяване е да си оскубят кОсмите, да отидат в мола, а нощеска да се напият за 2х80 лв. бутилката, в най-оборотното заведение.................. и двете страни са прави, зависи от ценностната система на човек! Не съдя никого, стига да не ми пречи ;)/>

Гората!!! Тишината там............. а после... лаят на кучетата, звука от счупените съчки и шумата... Адреналина, изстрела.........Миризмата на барут......
.....................................Събирането на групата, лакърдията... дрането, тостовете....... пффф, кой каквото ще да приказва, но това си е.... :D/> :D/> :D/>

Малиии....крада го :)
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#28
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26369
  • Регистр: 17.02.08
Ей няма търпение да открия лова, сам дойде при мен: ВИДЕО БГ ЛОВ TV :D
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#29
Потребителят е онлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 636
  • Регистр: 04.04.12
Много слука и без инциденти на всички колеги през новия сезон!!!!!!
0

#30
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Тетова те съм приготвил за глигана!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20160929_175204.jpg

Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#31
Потребителя е офлайн   kiro_of_the_day 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 08.03.15
Наслука на всички колеги!
Що се касае до мен - нямам търпение да пробвам новото оръжие: :D/> Прикачено изображение: DSC_1730.JPG
0

#32
Потребителя е офлайн   mimo_b 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 444
  • Регистр: 01.06.08
Наслука на всички колеги ,и много емоций и преживявания в лова на дива свиня, и най вече без инциденти. :P/>
.
0

#33
Потребителят е онлайн   slperla 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 208
  • Регистр: 20.05.14
Верно не остана.
Хайде наслука на всички утре и до края на сезона.
Пилета: Franchi 720 Grifone 20/76; ИЖ-27E
Подборен дребен: Savage 17HMR; A - Tec
Подборен едър и хищник: Sauer S101 XT silver 243win; A-TEC H2 - 3 МОДУЛА
Прасета: Marlin 336 SS -30/30 CAL LEVER ACTION
КНО: HS-9 Black 9x19
Преход: Mitsubishi Pajero III 3.2 DID
Помощник: Дратхаар - Макс
0

#34
Потребителя е офлайн   Пламен Дочев 

  • Пламен Дочев
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2487
  • Регистр: 24.06.10
На всички колеги - Наслука !
0

#35
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоblackhoop написа на 01.10.2016 - 04:42 :

На всички колеги - Наслука !


На слука на всички, и без злополуки.
0

#36
Потребителя е офлайн   Владко ДЛ 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 99
  • Регистр: 07.06.13
Хайде НАСЛУКА!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   batpesho1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 320
  • Регистр: 18.02.11
има ли слука
0

#38
Потребителя е офлайн   chogun 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 23.01.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 30.09.2016 - 10:38 :

Тетова те съм приготвил за глигана!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 2016-10-01 14.16.14.jpg

0

#39
Потребителя е офлайн   jorotrg 

  • Платинен Потребител
  • Група: Модератор обяви
  • Мнения: 3819
  • Регистр: 08.03.09
Хайде да започнем да пълним темата с истински материал.

Сутринта кучетата намериха сюрийка / майка с приплоди / но за наше нещастие прасетата минаха през гоначите и върнаха назад, бяхме оставили само една контра пусия , той им стреля но в гъстия подраст в гората и не улучва . Така зарадвахме комшиите които успяха да повалят 4 бр. приплоди. По станциите се чу " МАМА МУ СТАРА ОТЪРВАХМЕ ГИ, ЗАМИНАХА " и настана тишината на отчаянието, и 2 часа чакане на кучета. Към 10.30 гоначите съобщиха че кучетата са се върнали и подновяват гонката, почнахме да се бъзикаме по станциите че вече май ще гоним михаля и тем подобни лакърдии / предполагам си ги знаете :D/> :D/> / , и в един момент единия колега който беше на по - висока и открита пусия пропищя по станцията "ПРАСЕ, ПРАСЕ, ГОЛЯМ ГЛИГАН БЕЗ КУЧЕТА ИЗЛЕЗЕ ОТ ГОРАТА И ОТИВА КЪМ МАНДРА ДЕРЕ " , но точно там на където се беше запътил глигана / по-големия но снимката , не сме го теглили но според мен беше 140-150 кг. без да преувеличавам, много угоен и едър / имахме човек , по станцита се чу " ВИЖДАМ ГО МЛЪКВАЙТЕ " и след няма и минута проехтяха 4 истрела които бяха съдбоносни за прекрасния глиган. Надолу по дерето намерихме и по малкия глиган , който се вдигна сравнително лесно и тръгна надолу по дерето, излезна на правелния човек който с 2 бренекета от около 20 метра го повали. И така приключихме лова с 2 глигана до обяд.

Така емоционално премина първият лов на дружинка с. Голямо Ново област Търговище.

ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ УСПЕШЕН СЕЗОН И НАСЛУКА.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20161001_141516.jpg

0

#40
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10

Виж мнениетоjorotrg написа на 01.10.2016 - 17:46 :

Хайде да започнем да пълним темата с истински материал.

Сутринта кучетата намериха сюрийка / майка с приплоди / но за наше нещастие прасетата минаха през гоначите и върнаха назад, бяхме оставили само една контра пусия , той им стреля но в гъстия подраст в гората и не улучва . Така зарадвахме комшиите които успяха да повалят 4 бр. приплоди. По станциите се чу " МАМА МУ СТАРА ОТЪРВАХМЕ ГИ, ЗАМИНАХА " и настана тишината на отчаянието, и 2 часа чакане на кучета. Към 10.30 гоначите съобщиха че кучетата са се върнали и подновяват гонката, почнахме да се бъзикаме по станциите че вече май ще гоним михаля и тем подобни лакърдии / предполагам си ги знаете :D/>/> :D/>/> / , и в един момент единия колега който беше на по - висока и открита пусия пропищя по станцията "ПРАСЕ, ПРАСЕ, ГОЛЯМ ГЛИГАН БЕЗ КУЧЕТА ИЗЛЕЗЕ ОТ ГОРАТА И ОТИВА КЪМ МАНДРА ДЕРЕ " , но точно там на където се беше запътил глигана / по-големия но снимката , не сме го теглили но според мен беше 140-150 кг. без да преувеличавам, много угоен и едър / имахме човек , по станцита се чу " ВИЖДАМ ГО МЛЪКВАЙТЕ " и след няма и минута проехтяха 4 истрела които бяха съдбоносни за прекрасния глиган. Надолу по дерето намерихме и по малкия глиган , който се вдигна сравнително лесно и тръгна надолу по дерето, излезна на правелния човек който с 2 бренекета от около 20 метра го повали. И така приключихме лова с 2 глигана до обяд.

Така емоционално премина първият лов на дружинка с. Голямо Ново област Търговище.

ПОЖЕЛАВАМ НА ВСИЧКИ УСПЕШЕН СЕЗОН И НАСЛУКА.


:thumbsup:
0

Сподели темата:


  • (14 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни