БГ Лов Форум: Ловувате ли подборно? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловувате ли подборно?

Анкета: Ловувате ли подборно? (87 потребител(и) са гласували)

Ловувате ли подборно?

  1. Да (28 глас(а) [32.18%] - Виж)

    Процент гласували: 32.18%

  2. Не (55 глас(а) [63.22%] - Виж)

    Процент гласували: 63.22%

  3. понякога (4 глас(а) [4.60%] - Виж)

    Процент гласували: 4.60%

Глас Гостите не могат да гласуват

#1
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Реших да пусна тази анкета понеже над форума отброява един брояч за оставащите дни до подборното ловуване на сръндак.Та реших да видя колко от нас практикуват този вид лов.Лично аз не практикувам подборно ловуване.
0

#2
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоTRAP_ написа на 20.01.2012 - 17:29 :

Реших да пусна тази анкета понеже над форума отброява един брояч за оставащите дни до подборното ловуване на сръндак.Та реших да видя колко от нас практикуват този вид лов.Лично аз не практикувам подборно ловуване.

То не е за простосмъртни...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#3
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоKatena4o написа на 20.01.2012 - 19:59 :

Виж мнениетоTRAP_ написа на 20.01.2012 - 17:29 :

Реших да пусна тази анкета понеже над форума отброява един брояч за оставащите дни до подборното ловуване на сръндак.Та реших да видя колко от нас практикуват този вид лов.Лично аз не практикувам подборно ловуване.

То не е за простосмъртни...

:iagree:
0

#4
Потребителя е офлайн   карата 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 416
  • Регистр: 11.08.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 20.01.2012 - 19:59 :

Виж мнениетоTRAP_ написа на 20.01.2012 - 17:29 :

Реших да пусна тази анкета понеже над форума отброява един брояч за оставащите дни до подборното ловуване на сръндак.Та реших да видя колко от нас практикуват този вид лов.Лично аз не практикувам подборно ловуване.

То не е за простосмъртни...
Много точно си го казал :angry: :angry:
0

#5
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
като има достатъчен минимален запас би следвало да се дават бележки за подборен лов и на сръндак. Доколкото зная има сдружения където дават бележки и за лов на елени подборно. Въпросът е да се увеличи запасът на съответния дивеч.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#6
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
До колкото знам и на подпорен лов трябва да има и горски,но нека все пак кажат практикуващите.
0

#7
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
да има. В ловното като дават бележката ти казват кой е придружителят и ти дават телефон да се свържеш с него. Общо взето ловът протича по кефа на горския. Той казва кога започва, кога свършва. Ти слушаш и изпълняваш. Ако горския го мързи да ходи става малко бедствие. Все пак ходят.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#8
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Трап,

Аз съм от ловците които имат по особено мнение за лова на сърна по какъвто и начин да е провеждането му. Не го практикувам но имам двама колеги които го обичат и ме вземат с тях в гората, когато ходят, за придружител. И ще ти кажа как стоят нещата според моите знания по този лов. Бележките/ в които се вписва позволения отстрел/ се получават от ловните сдружения и се разрешават при положение че имаш документ за подборен отстрел и дружината на чиято територия ще ловуваш има право на такъв лов/определен по други условия/. Всичко останало е презумция на издаващия разрешителното. Никакви придружители от Горските стопанства не се изискват. Поне така е при нас. Доколкото знам така е и по закон. Просто и ясно. За съжаление в практиката не на всякъде е така защото съществува субективния фактор наречен ЧОВЕК.

ПП Всичко това важи за лов в на територия на която няма някакво ловно стопанство. Там реда е определено друг.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#9
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
при нас в края на лова горският ти се разписва на бележката. Ако има отстрелян дивеч, дивечът също се вписва в бележката. Също така често ловът подборно се съчетава с лов на дива свиня. В един и същи ден се провеждат и двата лова. Пак с придружител горски. При нас бележки за подборен на сръндак не се издават до септември, за да може силните трофейни екземпляри да участват в сватбуването и да предадат своите гени на поколението като най-ценни екземпляри. Вече се утвърди като традиция. Наистина практиката е различна в страната, даже и при лова в ловно стопанство.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#10
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
също така мисля, че когато има придружител който разбира от определяне на възрастта и качеството на дивеча, че трябва да отпадне изискването за разрешение за подборен лов. Просто ловецът да спазва указанията на придружителя.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#11
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11

Виж мнениетоbkp1951@com.bg написа на 23.01.2012 - 15:09 :

и се разрешават при положение че имаш документ за подборен отстрел
Това ми е ясно.
0

#12
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Трап,

Доколкото си спомням ти си от Видинско. Значи сме на подчинение на един Горски комбинат/или дирекция,не знам как се казва точно/.Условията са еднакви, като при нас така и при вас. Така че няма проблем да ти се издаде такова разрешително стига да са изпълненин посочените условия от мене по горе.И никой не се разписва на на него в последствие освен ползвателя му който вписва отстрела и вида му. Ако това което колегата Пири пише/за кой ли път - оценка ВЕЛИЧИЕ/ се случи при нас, бъди сигурен че този горски придружител автоматически ще бъде уволнен дисциплинарно от директора му. Не е разрешено ловуването в един и същи район в един излет на два вида едър дивеч. Таксува се като вид бракониерство тъй като се получава двойна възможност за отстрел, без да се спази изискването за индивидуалност на лова.

Поздрави и успехи. Аз никога не бих се възползвал от такова разрешително.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#13
Потребителя е офлайн   TRAP_ 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1598
  • Регистр: 18.09.11
Към РДГ Берковица.Ти в коя час ловуваш ако не е тайна разбира се.
0

#14
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
Ловувал съм подборно благодарение на приятели на няколко места . Цената коята трябваше да се заплати беше фантастична -не мисля че е по джоба на българския ловец.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: ш14.jpg

0

#15
Потребителя е офлайн   nikos_34 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 20.01.12
... поне ЕГН - то да беше скрил - щото n - администратори на лични данни ... :lol:
0

#16
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08

Виж мнениетоnikos_34 написа на 23.01.2012 - 22:39 :

... поне ЕГН - то да беше скрил - щото n - администратори на лични данни ... :lol:



ВЕРНО :o
0

#17
Потребителя е офлайн   nikos_34 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 71
  • Регистр: 20.01.12
ВЕРНО , зер , ше черпиш една рецепта ... :D
0

#18
Потребителя е офлайн   penkata2 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 186
  • Регистр: 02.09.11
Подборното ловуване на сръндак е любимия ми лов.Скъпичко удоволствие но си струва да изживееш тръпката от такъв лов.
0

#19
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Колега Трап,

Ловувам в Берковското сдружение. И не е тайна.Доста пъти съм го писал във форума.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#20
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Колега БКП1951ком.бг, пак нещо си станал с г..ъ си нагоре и ти е криво нещо ;) . Нали темата на Трап е къде каква е практиката и има ли този лов почва у нас. И аз добросъвестно ти пиша каква е практиката. Какъв е проблема като групата си вземе бележка за дива свиня а един или двама или трима ловци за подборен лов на сръндак. Къде е бракониерството, че не мога да се сетя. Даже колеги във форума от разни места качваха снимки със сръндак и свиня и обясниха че всичко си е законно. А ако се вгледаш отзад на бележката за подборен че там има специално място в което да се подпише придружителя (условно да го наречем така) и място за неговите констатации. Поздрави...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни