БГ Лов Форум: Ловна камера Suntek HC300M HD - помощ при настройка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловна камера Suntek HC300M HD - помощ при настройка

#41
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Задавам си въпрос и си отговарям...Относно белотата на снимките се оказа въпрос на настройка на светлочуствителността на камерата. След като се свързах с продавача и коментирахме проблема ми изпрати файл (firmware), с които нещата се оправиха!
0

#42
Потребителя е офлайн   Снаип 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 02.11.11
При мен нощните снимки са бели без нищо да се вижда .И дисплея светка като сфеткавица Нощите клипове са ОК. Някой да има идея от какво може да е?И дали може да се отстрани този проблем.
0

#43
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоСнаип написа на 01.09.2017 - 21:53 :

При мен нощните снимки са бели без нищо да се вижда .И дисплея светка като сфеткавица Нощите клипове са ОК. Някой да има идея от какво може да е?И дали може да се отстрани този проблем.

Белите снимки нощно време се получават защото е много силна инфрачервената подсветка! Отдалечи камерата на още 5 до 10 м. и не трябва да е на височина по-малко от 1,5 м.! Надявам се да се оправи!
Дисплея светка като светкавица, когато си задал да прави по 3 и повече снимки! Задай да прави по 1 снимка на 5 или 10 сек. и тогава няма да светка!
При мен така се оправиха същите проблеми!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#44
Потребителя е офлайн   Снаип 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 02.11.11

Виж мнениетоHuntermen написа на 02.09.2017 - 10:03 :

Виж мнениетоСнаип написа на 01.09.2017 - 21:53 :

При мен нощните снимки са бели без нищо да се вижда .И дисплея светка като сфеткавица Нощите клипове са ОК. Някой да има идея от какво може да е?И дали може да се отстрани този проблем.

Белите снимки нощно време се получават защото е много силна инфрачервената подсветка! Отдалечи камерата на още 5 до 10 м. и не трябва да е на височина по-малко от 1,5 м.! Надявам се да се оправи!
Дисплея светка като светкавица, когато си задал да прави по 3 и повече снимки! Задай да прави по 1 снимка на 5 или 10 сек. и тогава няма да светка!
При мен така се оправиха същите проблеми!


Много благодаря.Ще пробвам.
0

#45
Потребителя е офлайн   Марин Радоев 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 12.12.15
Здравейте на всички ! Имам камери HC-700G и HC-350M. По принцип със старите модели камери HC-300M и HC-500M нямам никакъв проблем с настройките и на ММС и на Имейл, но на новите модели нещо не успявам да ги настроя на Имейл. Правя си настройките като на старите с GMAIL поща, парола, APN (на Виваком) ноооо не праща и това е. На ММС няма проблем, но на Имейл не мога. Някой може ли да ми помогне ?
0

#46
Потребителя е офлайн   zezo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 87
  • Регистр: 26.08.08
Здрасти, имам следният проблем с камера hc300m. Когато настроя датата и часа на камерата през mssconfig, всяка снимка/клип е от съответния час и дата, а не от реалното време.
Давам пример: настройва часа да е 12:00, слагам я на място, снимка/прави клип в 13ч. Когато я отворя през компютъра да видя резултатите, те всичките са от 12:00, въпреки че са направени в 13.
Сложих най-новият фирмуер, пробвах през друг mssconfig(2.5.5), но няма резултат. Дайте акъл.
Някой случайно да има по-стар firmware или нещо подобно.
П.П. Не ползвам сим карта.
Мерси предварително.
0

#47
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09
Какво означава точно motion high , low , че ако е high хваща и най бавните движения или че хваща само бързи движения ?
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#48
Потребителя е офлайн   UBieZ 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 17.11.17

Виж мнениетоzezo написа на 17.10.2017 - 11:25 :

Здрасти, имам следният проблем с камера hc300m. Когато настроя датата и часа на камерата през mssconfig, всяка снимка/клип е от съответния час и дата, а не от реалното време.
Давам пример: настройва часа да е 12:00, слагам я на място, снимка/прави клип в 13ч. Когато я отворя през компютъра да видя резултатите, те всичките са от 12:00, въпреки че са направени в 13.
Сложих най-новият фирмуер, пробвах през друг mssconfig(2.5.5), но няма резултат. Дайте акъл.
Някой случайно да има по-стар firmware или нещо подобно.
П.П. Не ползвам сим карта.
Мерси предварително.


Здравейте

имам почти същия проблем и при мен с hc300m. Като направих настройките както е описано в темата не изпраща на емайл само ги запаметява в картата. Пробвах с СМС команди да го включвам изключвам и ми отговаряше с СМСи но в момента и това не прави(МТЕЛ и 2 ГБ микроСДкарта) . Свалих от сайта им нах новия мссконфиг и с него нищо. Пробвал съм с какви ли не емайли гмайл абв частни хостове ... нищо. Направи ми впечатление че не създава и ЛОГ файлове в директорията!?? Някой да се е сблъсквал с подобни ппроблеми?
И дали някой може да ми прати работещ мссконфиг и Параметер.дат на МТЕЛ?
0

#49
Потребителя е офлайн   jik-tak 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 10.09.09
Здравейте, камерата може ли да работи със сим карта на оператор само с данни, т.е. само с интернет без да може да провежда разговори?
Кой оператор ползвате и кои в момента са най-изгодни оферти?
Стара риба няма!
0

#50
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13
Може, аз я ползвам така— само с интернет! Оператора ти зависи от покритието в района в които ловуваш.
0

#51
Потребителя е офлайн   danaec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 303
  • Регистр: 27.02.08
Камерата е HC300M искаме да я настроим на теленор да праща емеили. Това възможно ли е и как става номера
0

#52
Потребителя е офлайн   matence 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 26.02.13

Виж мнениетоdanaec написа на 07.12.2017 - 20:40 :

Камерата е HC300M искаме да я настроим на теленор да праща емеили. Това възможно ли е и как става номера

Има доста писано колега, самия аз бях обяснявал подробно как става, в друг раздел от форума.

ПП
Понякога е полезно да се ползва търсачката...
0

#53
Потребителя е офлайн   danaec 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 303
  • Регистр: 27.02.08
Добре де, поне линк към темата. Че с търсачката не я намирам.
0

#54
Потребителя е офлайн   petkowerty 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 03.11.09
Здравейте
Имам следния проблем с камера HC-300M: презденя прави перфектни снимки но не мога да я накарам да снима нощно време.Снимките са доста тъмни и не се вижда нищо, само някакъв силует и светещи очи,но не се разбира какво е животното.Има някакъв проблем или аз не мога да я настроя.Моля за мнение и съвет.
0

#55
Потребителя е офлайн   MaBePuK 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 82
  • Регистр: 25.03.18
Привет колеги, имам проблем с настройката за имейл на ловна камера HC 700G, SIM карта на Мтел. Изчетох изключително внимателно всичко свързани теми + видеото в youtube, но не иска да праща имейл и това е. Пробвах с настройки на abv и gmail, пробвах с еднакви имейли, пробвах с настройките изброени по-горе за Мтел, както и с такива които Мтел ми дадоха, но не става. Интересното е че камерата си снима и снимките са видими на sd картата, а също така съм обновил и firmware с най-последния от сайта. Честно казано се изчерпах от към идеи откъде може да идва проблема. Ако някой получи просветление или е имал проблем с този модел камера нека сподели. Предварително благодаря!
0

#56
Потребителя е офлайн   aitosniks 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 28.03.12

Виж мнениетоMaBePuK написа на 25.03.2018 - 14:31 :

Привет колеги, имам проблем с настройката за имейл на ловна камера HC 700G, SIM карта на Мтел. Изчетох изключително внимателно всичко свързани теми + видеото в youtube, но не иска да праща имейл и това е. Пробвах с настройки на abv и gmail, пробвах с еднакви имейли, пробвах с настройките изброени по-горе за Мтел, както и с такива които Мтел ми дадоха, но не става. Интересното е че камерата си снима и снимките са видими на sd картата, а също така съм обновил и firmware с най-последния от сайта. Честно казано се изчерпах от към идеи откъде може да идва проблема. Ако някой получи просветление или е имал проблем с този модел камера нека сподели. Предварително благодаря!

пробвай с друга sd карта имах такъв проблем
0

#57
Потребителя е офлайн   MaBePuK 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 82
  • Регистр: 25.03.18
Реших проблема...SIM картата имаше ПИН, който след като махнах всичко заспа. Изпраща снимки на имейла реално за секунди. Сега остава да оправим и командите с смс и всичко е ток! Благодаря на колегата matence!
0

#58
Потребителя е офлайн   райко миленков 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 16
  • Регистр: 20.06.13
Колеги да попитам ако може да ми кажете дали може да се използва предплатена сим карта с разговори и интернет за камера hc550m.Благодаря предварително.
0

#59
Потребителят е онлайн   stankin74 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 273
  • Регистр: 09.06.08
Трябва ти карта само с интернет.
0

#60
Потребителя е офлайн   teko78st 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 109
  • Регистр: 11.02.18
Някой може ли да помогне от Пловдив за камера HC 300 M правя настройките както сте показали но не мога примерно да е настроя да прави примерно три снимки през 10 минути а си снима горе долу по една снимка през минута и е изпраша на имеила .Пробвал съм да задавам различен брой снимки и време но тя си знае снимка на около минута .Не казах че имам две камери и двете го правят по един и същи начин независимо от настройките пращат по снимка на минута
0

Сподели темата:


  • (9 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни