БГ Лов Форум: Ловни полуавтомати АТА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловни полуавтомати АТА С инертно зареждане

#21
Потребителя е офлайн   Кузман Инджов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 410
  • Регистр: 22.06.10
На мен тая дилема ми е напълно позната.Незнам за кой път да кажа ,че съм супер доволен от моята ата."Мачка" всичко включително и хартиени гилзи.До скоро си водех статистика колко патрона е изтреляла и май и загубих бройката някъде около 1800(две хиляди).За два ловни сезона толкова можах да и навъртя(и на стрелбището де)>Моя съвет е не жали пари за пушакат и ако имаш 1200 лв. взимай Нео със 66 см. цев.За едрия лов ще имаш по маневрено оръжие.Като искаш за водоплаващ напримерно си вземи удължител 5 или 10 см. и си готов.А пък ако вземеш и слуговата цев със мерни прибори просто ще останеш възхитен.Това е от мен ти си решаваш.
Личното ми мнение че АТА за цената си няма аналог.Да не кажа ,че и доста по реномирани марки със двойна цена имат да наваксват спрямо нея.
0

#22
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоboar.hunter написа на 07.11.2012 - 10:35 :

Май вече зех да се замислям с тия механизми на полуавтоматите, освен да търся някое чифте СССР хем евтино хем да натрупам опит и да видя как се представят полуавтоматите на колегите.....
:unsure:

Това е мъдро решение! Въпреки че чифтето може да не е точно от СССР...... ;)
0

#23
Потребителя е офлайн   SammY 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 294
  • Регистр: 02.04.11

Виж мнениетоShibeka написа на 08.11.2012 - 18:40 :

Виж мнениетоboar.hunter написа на 07.11.2012 - 10:35 :

Май вече зех да се замислям с тия механизми на полуавтоматите, освен да търся някое чифте СССР хем евтино хем да натрупам опит и да видя как се представят полуавтоматите на колегите.....
:unsure:

Това е мъдро решение! Въпреки че чифтето може да не е точно от СССР...... ;)

Tова е оръжие до което рано или късно всеки стига :) Колкото и да е практичен "автомата" класиката си е класика ... След автомата си купих успоредка , но я подарих , защото не можех да стрелям добре с нея ... Сега знам , че скоро ще си подаря италянска надцевка и ще се кефя на птичия лов още повече (той си ми е любим) :) Автомата ще остане само за "свинщини"
0

#24
Потребителя е офлайн   Ico1985 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 657
  • Регистр: 19.12.11
Здравей. До преди няколко месеца и аз пишех, подобни теми. Четях, анализирах мнения и се лутах в изборът каква пушка да купя, какви пари и т.н. а истината беше, че не бях много на ти с материалът и просто изборът беше доста труден понеже нямах големи познания за оръжията :). Моят съвет към теб е да прочетеш различни материали в интернет за оръжията и различни коментари. От една тема ще се вдъхновяваш от една пушка от друга тема ще си казваш хммм тука какво пишат и вследствие на това ще се разочароваш. Каквото и да избереш то реално ще си има своите плюсове и минуси и просто трябва да се свикнеш с тях.

Моят съвет към теб е след като прочетеш различни материали в интернет, да отидеш до няколко магазина и да разгледаш пушките. Хвани ги и виж коя ти пасва най - добре на теб и ти е най - удобна, а не да влезеш в магазина с идеята идвам за тая пушка и ще купя нея. Огледай хвани това онова премери се недей бърза и си реши самичък. След това като си купиш пушката я полей да ти е на кадем и почни да прочетеш повече конкретно за нея как се разглобява, съставните и елементи и това как да я поддържаш съвестно и с желание, за да може да ти служи и тя вярно с години. И, ако си паснете какво по - хубаво от това, ако не не си уцелил подходящата жена развеждате се и вземаш друга докато си паснете и се нагодите, за да продължите напред B)




Успех от мен в изборът и да се похвалиш като вземеш нещо.


;)
0

#25
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоSammY написа на 08.11.2012 - 19:04 :

Виж мнениетоShibeka написа на 08.11.2012 - 18:40 :

Виж мнениетоboar.hunter написа на 07.11.2012 - 10:35 :

Май вече зех да се замислям с тия механизми на полуавтоматите, освен да търся някое чифте СССР хем евтино хем да натрупам опит и да видя как се представят полуавтоматите на колегите.....
:unsure:

Това е мъдро решение! Въпреки че чифтето може да не е точно от СССР...... ;)

Tова е оръжие до което рано или късно всеки стига :) Колкото и да е практичен "автомата" класиката си е класика ... След автомата си купих успоредка , но я подарих , защото не можех да стрелям добре с нея ... Сега знам , че скоро ще си подаря италянска надцевка и ще се кефя на птичия лов още повече (той си ми е любим) :) Автомата ще остане само за "свинщини"

Автомата може да остане и за "патещини"......... :D А птичия-полския лов,заслужава двуцевка,за да е пълен кефа зад кучето! :D
0

#26
Потребителя е офлайн   boar.hunter 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 48
  • Регистр: 17.02.12
Не вярвах че тази тема ще се развие така обширно, но ето на.Още веднъж благодаря на всички всеки допринесе с нещо за да ми помогне при избора! ;)
Както казаха някой колеги, утивам в магазина и което ми легне на сърце..............
НАСЛУКАА! :automatic-weapon: :recoil: :trigger-happy: :chain-gun: :duel-guns:
ДА МИРИШЕ НА БАРУТ
0

#27
Потребителя е офлайн   Лада нива 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 300
  • Регистр: 04.11.11

Виж мнениетоboar.hunter написа на 08.11.2012 - 23:11 :

Не вярвах че тази тема ще се развие така обширно, но ето на.Още веднъж благодаря на всички всеки допринесе с нещо за да ми помогне при избора! ;)
Както казаха някой колеги, утивам в магазина и което ми легне на сърце..............
НАСЛУКАА! :automatic-weapon: :recoil: :trigger-happy: :chain-gun: :duel-guns:
ДА МИРИШЕ НА БАРУТ

точно така е колега ......отиваш в магазина ...гледаш .....преценяш ......вземаш в ръцете си оръжието ...оглеждаш и каквото ти хареса ......купуваш ....ако имаш толкова пари де :D защото при мен се получава че това дето го харесвам струва доста повече от финансовите ми възможности :D :D :D .....та сега , сериозно - ето моето мнение ...вземаш каквато пушка ти хареса и си ходиш на лов с нея , ако по късно установиш , че не ти допада , винаги може да я продадеш и да си купиш друга ...поздрави и наслука
0

#28
Потребителя е офлайн   ивайло 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 18
  • Регистр: 12.04.21
можели разяснение за шоковете ,кой шок за къкъв номер патрони е ?
0

#29
Потребителя е офлайн   Cekov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 09.01.11

Виж мнениетоивайло написа на 09.10.2021 - 16:36 :

можели разяснение за шоковете ,кой шок за къкъв номер патрони е ?

Прикачени файлове


0

#30
Потребителя е офлайн   ILIYA 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 360
  • Регистр: 21.09.09
До колегите с АТА neo инерционно презареждане ако може да споделите с кой шок кои бреникета ги стрелят най добре..
0

#31
Потребителя е офлайн   Николай Писто 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 16.10.18
Цилиндър , 5 чертички , черно бренеке БП
0

#32
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Някой да продава пластини за ъгъла на приклада?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#33
Потребителя е офлайн   dik_ss 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 19.12.22
Здравейте.След като изгледах десетки клипчета и прочетох няколкостотин положителни мнения,твърдо реших че това е майката на всички пушки.Преди три месеца се сдобих с прехвалената АТА NEO 12.Преглътнах леката неравномерност в мерната планка(виждал съм стожер със почти спирално извита такава),казах си че шоковете може да са малко по качествени ,ама майната му,нали работят.Ремъка е прекалено къс -и това ще преживея.В кутията за шоковете не влиза ключа за тях,ама от мен да мине.В кутията има рекламна шапка ,която можеше да е в сигнален цвят ,ама все пак е подарък ,а аз както виждате не съм придирчив.Опита ми с нея са два патрона 32 gr 5 номер.Гегата наистина има мек откат и презареди без проблем(това го казвам за да бъде мнението обективно).Викам си ОК е .За тези пари толкоз.Обаче дойде дъжда.Брутален 4 часов .Прибирам се измръзнал и първана ми работа е да я разглобя и подсуша.Спусъка се сваля без усилие (щифта се избутва с дървено шишче за скара).Приятно съм изненадан ,защото руснаците по клиповете го млатиха с чук и пирон.Усмихвам се доволно -да ва е*а в руснаците .Идва най лесната част от видеата-разглобяване на магазина.Руснаците го правят почти на ръка с едно гаечно ключе,колкото да покажат ,че имат инструменти.Хващам ключа натискам -никакъв ефект.Гайката е като заварена.Вкиснах се яко и реших да не свалям приклада и да пробвам тапата на инерционната пружина,защото руснаците се затрудняваха малко повече.Викам си, ще пиша на вносителя ,да ги питам къде да я нося ,че е пълна с вода и ще стане мазало.Бях останал с впечатлението ,че са готини,защото съм си кореспондирал с тях и ми отговаряха същия ден.Обясних проблема в мейла.Две писма - ни вест ни кост.Вкиснах се,ама още по яко.Писах и на търговеца от ,който я купих.Хората ми отговориха ,че вероятно е пренатегната или не е смазана и че трябва да я занеса в тяхната работилница,понеже те отговаряли за гаранцията.Викам си бахти готините хора.Магазина е на 40 км от настоящия ми адрес и нямах възможност да отида цял месец.Днеска си пуснах отпуска и газ,че много време мина,кой знае какво е станало с пружините.Нося я аз с бодра крачка при човека и .....!!!Е ся наистина се вкиснах ,ама още по яко от предните два пъти.Тапата не се сваляла.Била лепена с locktite и трябвало да се нагрява с горелка до 120 градуса.Ако искам можел да я свали ,ама с предварителна уговорка(нямало да стане същия ден). Май написах цял роман,а можеше с две изречения.Майната и на прехвалената сопа.За мен това е еднодневка,която не е обслужнаема и най-вероятно за това гаранцията и е две години.Ама аз съм си баровец .Какво са 1139 лв.Кът са строши,че си купим па същата.
0

#34
Потребителя е офлайн   buran 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 824
  • Регистр: 25.06.09
Малеее :scared-1:
0

#35
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоdik_ss написа на 21.12.2022 - 18:45 :

Здравейте.След като изгледах десетки клипчета и прочетох няколкостотин положителни мнения,твърдо реших че това е майката на всички пушки.Преди три месеца се сдобих с прехвалената АТА NEO 12.Преглътнах леката неравномерност в мерната планка(виждал съм стожер със почти спирално извита такава),казах си че шоковете може да са малко по качествени ,ама майната му,нали работят.Ремъка е прекалено къс -и това ще преживея.В кутията за шоковете не влиза ключа за тях,ама от мен да мине.В кутията има рекламна шапка ,която можеше да е в сигнален цвят ,ама все пак е подарък ,а аз както виждате не съм придирчив.Опита ми с нея са два патрона 32 gr 5 номер.Гегата наистина има мек откат и презареди без проблем(това го казвам за да бъде мнението обективно).Викам си ОК е .За тези пари толкоз.Обаче дойде дъжда.Брутален 4 часов .Прибирам се измръзнал и първана ми работа е да я разглобя и подсуша.Спусъка се сваля без усилие (щифта се избутва с дървено шишче за скара).Приятно съм изненадан ,защото руснаците по клиповете го млатиха с чук и пирон.Усмихвам се доволно -да ва е*а в руснаците .Идва най лесната част от видеата-разглобяване на магазина.Руснаците го правят почти на ръка с едно гаечно ключе,колкото да покажат ,че имат инструменти.Хващам ключа натискам -никакъв ефект.Гайката е като заварена.Вкиснах се яко и реших да не свалям приклада и да пробвам тапата на инерционната пружина,защото руснаците се затрудняваха малко повече.Викам си, ще пиша на вносителя ,да ги питам къде да я нося ,че е пълна с вода и ще стане мазало.Бях останал с впечатлението ,че са готини,защото съм си кореспондирал с тях и ми отговаряха същия ден.Обясних проблема в мейла.Две писма - ни вест ни кост.Вкиснах се,ама още по яко.Писах и на търговеца от ,който я купих.Хората ми отговориха ,че вероятно е пренатегната или не е смазана и че трябва да я занеса в тяхната работилница,понеже те отговаряли за гаранцията.Викам си бахти готините хора.Магазина е на 40 км от настоящия ми адрес и нямах възможност да отида цял месец.Днеска си пуснах отпуска и газ,че много време мина,кой знае какво е станало с пружините.Нося я аз с бодра крачка при човека и .....!!!Е ся наистина се вкиснах ,ама още по яко от предните два пъти.Тапата не се сваляла.Била лепена с locktite и трябвало да се нагрява с горелка до 120 градуса.Ако искам можел да я свали ,ама с предварителна уговорка(нямало да стане същия ден). Май написах цял роман,а можеше с две изречения.Майната и на прехвалената сопа.За мен това е еднодневка,която не е обслужнаема и най-вероятно за това гаранцията и е две години.Ама аз съм си баровец .Какво са 1139 лв.Кът са строши,че си купим па същата.


Трябва да обмислиш твърдението " не съм претенциозен".
Оръжието е евтино и е едно от най-добрите в този клас.
Всички места лепени с лепило не са предвидени за обслужване.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#36
Потребителя е офлайн   dik_ss 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 19.12.22
Не е точно така.Не съм претенциозен защото,когато купувах пушката знаех: 1. Пушката се продава в картонена кутия,за разлика от по евтината Huglu renova ,която е в пластмасов куфар и рекпективно се спестяват още сто лева от калъфа,който купих за Неото. 2 шоковете на renova са по добре изработени. 3.Относно ремъка не съм го искал и ми е все едно дали го има или няма.Просто го споменанам за следващите ,които си мислят че ще могат да го ползуват.Същото и за шапката .
Всичко от гореизброеното го знам от мнения на хора като теб.Не бях виждал нито една от двете.Никой от възхваляващите неото не спомена че е необслужваемо(може би не сте се опитвали да му правите пълно разглобяване )Това ,че е сравнително евтино в сравнение с майка му и баща му (берета,бенели),не означава че трябва да го изхвърлиш след две години,или че трябва да ловуваш на закрито.Всеки учил химия знае че комбинация между стомана и алуминий в корозивна среда не е добра идея. Не не съм претенциозен,бесен съм ,че някой болен мозък е решил да сложи лепило там,където няма никаква нужда от него. И един въпрос конкректно към теб .Защо Ата Нео в Русия е обслужваема (не видях руснак да я нагрява с горелка),а в България не.Ако го знаех никога нямаше да я купя.Губя си времето да пиша тук,за да предупредя другите ,че не всичко с тая пушка е цветя и рози.Всеки сам да си прецени.
0

#37
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Наскоро се разговорихме с един дядо от мойта дружинка и като ми каза колко заплати е дал навремето за Монте Карло -то си ми се изправи косата,така че не са скъпи Берета и Бенели, просто мисленето ни е друго...
0

#38
Потребителя е офлайн   dik_ss 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 19.12.22
Напълно си прав.Бенели Монтефелтро ,което е оригинала на неото,в момента го гледам във ВИПа и цената ву е 2000лв.С 10 години гаранция на чарковете и 25 години на покритието.Неото е 1140 лв с гаранция 2 години.Ако смяташ дългосрочно бенелата е доста по-изгодна,ама като я вземах не знаех ,че ще има такъв дерт
0

#39
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
=
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#40
Потребителя е офлайн   Emo_gp 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 28.09.15
Колеги не зная на какви АТИ сте попадали, но аз съм доволен. Не е редно да сравнявате оръжие за 2000 лв. и 1000 лв. Преди да закупите нещо питайте, помислете и след това пазарете! Инак някой друг ще зарадва на оръжието като втора ръка и на много добра цена!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни