БГ Лов Форум: Закупуване ловно КНО и боеприпаси за него - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Закупуване ловно КНО и боеприпаси за него

#41
Потребителя е офлайн   КрасиД 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 126
  • Регистр: 26.02.19

Виж мнениетоДимитър Вътев написа на 16.06.2019 - 21:32 :

Виж мнениетоКрасиД написа на 16.06.2019 - 17:02 :

Здравейте, колеги! Вече имам разрешително за придобиване на КНО, за ловни цели. И пистолета съм купил. Няма никакъв курс освен ловните документи и удостоверението за подборен отстрел! Четете внимателно, за да не измислят нещо пак! Няма логика да носиш оръжие което стреля на 1000 и повече метра,а да караш курс за тапешници допълнително! Ние ловците не искаме късо оръжие за самоотбрана от хора! А от дивеч! Така, че бъдете живи и здрави, наслука и стягайте сезона!



Здравей колега,
Има ли балистика на пистолета който си закупил за ловни цели ?

С поздрав,


Точно за този, който съм купил, няма балистика, защото е втора ръка, и предишният собственик не пази книжката!
Пистолетът е "БЕРЕТА" 92 FS", кал.9х19. Може да разровиш и да видиш! Има много, пистолетът е много актуален!
Точен и силен за цената си!
Успех и дано съм бил полезен!
0

#42
Потребителя е офлайн   КрасиД 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 126
  • Регистр: 26.02.19

Виж мнениетоGikas_Hunt написа на 16.06.2019 - 17:43 :

А относно закупуването на боеприпаси,как стоят нещата при вашите КОС-аджии,по закон би трябвало,като на всяка карабина само с разрешителното за носене в магазина или пък искат на всеки 50 бр. Разрешителното за закупуване?

Виж мнениетоКрасиД написа на 16.06.2019 - 17:02 :

Здравейте, колеги! Вече имам разрешително за придобиване на КНО, за ловни цели. И пистолета съм купил. Няма никакъв курс освен ловните документи и удостоверението за подборен отстрел! Четете внимателно, за да не измислят нещо пак! Няма логика да носиш оръжие което стреля на 1000 и повече метра,а да караш курс за тапешници допълнително! Ние ловците не искаме късо оръжие за самоотбрана от хора! А от дивеч! Така, че бъдете живи и здрави, наслука и стягайте сезона!



Купих го, с налични патрони и още не съм купувал от магазина. Предполагам, че ще е като за карабината, само, че по малко бройки! Пише го в новият закон! Не вярвам да е различно! Все пак ние сме ловци, а не охранители! Нямаме право по закон да го носим постоянно, а само на лов и да го пренасяме при специални условия! Отчитане на патроните е необходимо за хора, които имат права да носят постоянно късото си оръжие! Защо да налагат на нас това ограничение? Щом купя ще пиша! И на мен ми стана любопитно. Успех в покупката..!
0

#43
Потребителят е онлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4532
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоДок написа на 17.06.2019 - 10:02 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 17.06.2019 - 08:16 :

Виж мнениетоДок написа на 17.06.2019 - 07:24 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 17.06.2019 - 07:10 :

Виж мнениетоДок написа на 14.06.2019 - 15:28 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 14.06.2019 - 15:21 :

Виж мнениетоДок написа на 14.06.2019 - 14:49 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 14.06.2019 - 11:37 :

Виж мнениетоPerpeliev написа на 14.06.2019 - 11:07 :

Извинявам се, че може да е малко офтопик, но ми е интересно следното.
Аз имам КНО за самоотбрана. Сега мога ли да го ползвам за ловни цели? И как наистина стои въпросът с боеприпасите за него? Режимът на патроните за КНО досега беше - до 50 бр., които се закупуват с разрешително и ако решиш да ги изстреляш на стрелбище - трябва да имаш протокол за това, който представяш в КОС. Сега какъв ще е режимът? Някой има ли информация?

КНО за замоотбрана можеш да ползваш по влеме на лов за самоотбрана ,но не и за ловни цели. Това значи, че не можеш да оправдаеш изстреляните патрони, и ако декларираш по някакъв начин ,че си използвал това оръжие за ловни цели то ще бъде в разрез със закона.
Тоест или трябва да имаш друго КНО за ловни цели или да прехвърлиш това за самоотбрана като такова за лов.
Също преди някой да е питал ,не може да ползваш КНО за ловни цели за самоотбрана повреме на лов или в каквито ида е други обстоятелства.

Все пак се надявам скоро да изменят закона за неизбежната отбрана и да се сетят да изчистят този казус също.

Общо взето с желанието се да има пълен контрол и минимален достъп со огнестрелно оръжие политиците постигат предимно абсурдни ситуации и нерешими съдебни казуси.




И как ще ползваш КНО придобито за самоотбрана, за самоотбрана по време на лов ?

Какво сложно ви се вижда? напада те някой по време на лов и ти се браниш с пистолета от това нападение.


Тази някой, кой е .. ? Прасе, куче или ... ?

Човек , кой да е!!
Нали за това си си взеб пистолет за самоотбрана ,защото ти е застрашен живота и има голяма опасност да те нападнат с цел отнемане на живота.
Вие за какво ги взимате тези пистолети ? аз не мога да разбера.



Аха, разбрах .. Благодаря за разяснението !
Само не ми е ясно, тези колеги, които нямат пистолети с такъв статут, какво ще правят на лов, ако някой ги нападне .... Най добре е да не ходят на лов ...

На чиста форма на заяждане не виждам смисъл да отговарям.



Заяждане .. не, не, грешно си разбрал .. Просто се старая да съм в коловаза на твоя тон ... Ако се е получило друго, неволно е било ..

0

#44
Потребителя е офлайн   Gikas_Hunt 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 86
  • Регистр: 25.12.18
.

Виж мнениетоДок написа на 17.06.2019 - 14:00 :

Виж мнениетоДок написа на 17.06.2019 - 10:02 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 17.06.2019 - 08:16 :

Виж мнениетоДок написа на 17.06.2019 - 07:24 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 17.06.2019 - 07:10 :

Виж мнениетоДок написа на 14.06.2019 - 15:28 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 14.06.2019 - 15:21 :

Виж мнениетоДок написа на 14.06.2019 - 14:49 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 14.06.2019 - 11:37 :

Виж мнениетоPerpeliev написа на 14.06.2019 - 11:07 :

Извинявам се, че може да е малко офтопик, но ми е интересно следното.
Аз имам КНО за самоотбрана. Сега мога ли да го ползвам за ловни цели? И как наистина стои въпросът с боеприпасите за него? Режимът на патроните за КНО досега беше - до 50 бр., които се закупуват с разрешително и ако решиш да ги изстреляш на стрелбище - трябва да имаш протокол за това, който представяш в КОС. Сега какъв ще е режимът? Някой има ли информация?

КНО за замоотбрана можеш да ползваш по влеме на лов за самоотбрана ,но не и за ловни цели. Това значи, че не можеш да оправдаеш изстреляните патрони, и ако декларираш по някакъв начин ,че си използвал това оръжие за ловни цели то ще бъде в разрез със закона.
Тоест или трябва да имаш друго КНО за ловни цели или да прехвърлиш това за самоотбрана като такова за лов.
Също преди някой да е питал ,не може да ползваш КНО за ловни цели за самоотбрана повреме на лов или в каквито ида е други обстоятелства.

Все пак се надявам скоро да изменят закона за неизбежната отбрана и да се сетят да изчистят този казус също.

Общо взето с желанието се да има пълен контрол и минимален достъп со огнестрелно оръжие политиците постигат предимно абсурдни ситуации и нерешими съдебни казуси.




И как ще ползваш КНО придобито за самоотбрана, за самоотбрана по време на лов ?

Какво сложно ви се вижда? напада те някой по време на лов и ти се браниш с пистолета от това нападение.


Тази някой, кой е .. ? Прасе, куче или ... ?

Човек , кой да е!!
Нали за това си си взеб пистолет за самоотбрана ,защото ти е застрашен живота и има голяма опасност да те нападнат с цел отнемане на живота.
Вие за какво ги взимате тези пистолети ? аз не мога да разбера.



Аха, разбрах .. Благодаря за разяснението !
Само не ми е ясно, тези колеги, които нямат пистолети с такъв статут, какво ще правят на лов, ако някой ги нападне .... Най добре е да не ходят на лов ...

На чиста форма на заяждане не виждам смисъл да отговарям.



Заяждане .. не, не, грешно си разбрал .. Просто се старая да съм в коловаза на твоя тон ... Ако се е получило друго, неволно е било ..


0

#45
Потребителя е офлайн   Iliyan Nedyalkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 07.12.17
Днес нашият КОСаджия ми каза, че промените в закона влизат в сила от 01.07.2019 и трябва да имам изкаран курс за късо огнестрелно оръжие (т.е. пистолет).
0

#46
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Кои промени, за какво се отнасят, кога са приети? Публикувано изображение
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#47
Потребителя е офлайн   Iliyan Nedyalkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 07.12.17
Вече е разрешено закупуването на КНО за ловни цели (за доубиване на животното). Но все още май не се знае как стои въпроса със закупуването на боеприпаси за него?
0

#48
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Кой е този косаджия, за кой град става дума или за кое рпу в София?
Не може да си тълкуват закона както те искат! Просят си съдебно дело, което ще загубят! В закона чл. 77 ясно си пише какви са изискванията за късо и дълго нарезно оръжие!
0

#49
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Прост народ, слаба държава.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#50
Потребителя е офлайн   Iliyan Nedyalkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 231
  • Регистр: 07.12.17
Неискам да влизам в конфликти с КОСа затова ще запазя в тайна името на човека. Аз имам изкаран курс за КНО и за мен не е проблем, просто споделям какво ми каза човека.
0

#51
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Моето проучване на въпроса стигна до тук.
цитирам мое мнение в друга гема:

Така,

Разговарях по телефона с инспектор от Национална дирекция на КОС.

Кратък отговор:
Карайте курса за ББОО и се гответе да си правите патрони.

Дълъг отговор:

В момента закона не изисква ББОО за КНО за ловни цели ,но идеята е била да изисква. Просто текста ,който е приет е несъвършен(грешен) и сега е пусната процедура по изменение на законо отново с цел изчистване на тази подробност. Практиката ,която ще приложан от КОС е на основанието на Нарадба ще отказват издаване на разрешетелно за придобиване...
Ако някой заведе дело срещу това решение докато го спечели ще са влезли в сила новите правила и решението на съда ще баде нищожно.
В момента боеприпаси могат да се пазаруват без специално разрешително ,но и това ще се промени с новата поправка. Боеприпасите ще се пазаруват по 50бр. с друг вид разрешително за ловни цели като няма да се изисква отчет за изстреляните патринои ,но за всеки 50 патрона ще се плаща такса от 20лв и ще се ходи по 2 пъти до КОС.

Тези ,които сега придобият КНО за ловни цели без изкаран курс за ББОО след това ще им бъдат отнети до представяне на ВЕЧЕ нужния документ.

Честито на печелевшите!
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#52
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
А възможно ли е темата да се премести от администратор в правилния раздел и след това да се изтрие този пост?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#53
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Това което си написал звучи супер хипер абсурдно, но като се знае капацитета на МВР няма да ме учуди, но тогава продавам всичко и спирам до тук! Повече пари на тази проста държавица няма да дам! Хранят се от нашите такси, членски внос и какво ли още не и все недоволни!
0

#54
Потребителя е офлайн   stiliyan200 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 25.01.11
В Русе еуфорията е пълна! Задължително курс за късо и вече курса е пълен, няма места! Желаещите чакат следващия курс! Фабричка за кинти! Перфектно!
0

#55
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Дават ти карабина, която е много по опасна от този пистолет, който сравнен с нея е като скобарник, а искат курс за пистолет олеле майко!
Пълна пародия и това е жив обир!
Ако ми откажат е 06 РУ София силно се замислям да заведа дело и да видим кой какви документи иска и кой как тълкува закона, който е много ясно написан.
Тези в КОС се подиграват с народа!
0

#56
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Дават ти карабина, която е много по опасна от този пистолет, който сравнен с нея е като скобарник, а искат курс за пистолет олеле майко!
Пълна пародия и това е жив обир!
Ако ми откажат е 06 РУ София силно се замислям да заведа дело и да видим кой какви документи иска и кой как тълкува закона, който е много ясно написан.
Тези в КОС се подиграват с народа!
0

#57
Потребителят е онлайн   doc 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 15.06.08
Абе ,няма ли вече пустото му оръжие да мине от разрешителен на уведомителен режим и да спре тази мъка !?
0

#58
Потребителя е офлайн   sttekata 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 463
  • Регистр: 13.01.13
Задължително вече искат курс за КНО!От миналата седмица има пусната допълнителна заповед!

0

#59
Потребителя е офлайн   Деян Енчев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 302
  • Регистр: 25.06.14
Искат курс, преди малко бях в 7мо РУ София и подадох документи за ловно КНО
"Venatio supra omnia"
0

#60
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоsttekata написа на 01.07.2019 - 15:24 :

Задължително вече искат курс за КНО!От миналата седмица има пусната допълнителна заповед!

Аз нали казах, друг е въпроса на какво основание го искат този курс и дали имат законово основание?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

Сподели темата:


  • (12 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни