БГ Лов Форум: Фен клуб "СЛР" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (198 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб "СЛР"

#21
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Прави впечатление, че много притежатели на СЛР често се опитват да се оттърват от оригиналния приклад и да го заменят с всякакви модификации... Не казвам, че е лошо!!! Просто, от няколкото пъти, когато държах и стрелях с СЛР, останах с много приятно и удобно впечатление от оригиналния приклад... единственото, което бих променил за себе си е 1,5 см. удължаване... а останалото е ОК

Това не е просто СПАМ-пост, а въпрос - Защо сменяте приклада, от суета или защото ви е неудобен?
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#22
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоKatena4o написа на 25.03.2012 - 18:24 :


Това не е просто СПАМ-пост, а въпрос - Защо сменяте приклада, от суета или защото ви е неудобен?


Oригиналния приклад на СЛР-а е правен да отговаря единствено на някои щатски закони (Калифорния). Това , че са го поизправили и са добавили "буза" е ОК, но безумната "ръкохватка" не бих казал че допринася за добрата стрелба. Именно това е причината колегата Angelov да я тунингова с ръкохватка от пистолет.
За дължината - вече е субективно според физиката на човека - моя е регулируем и може да се променя дори според моментната дебелина на дрехите във всеки един момент.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#23
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоahotnik написа на 25.03.2012 - 17:31 :

Сега съм в процес на смяна на приклада и другите части. Ако може колегата по-горе да сподели как си е внесъл тунинга за неговия калашник, защото къде ли не звъних - никъде не внасят такива неща. Даже си купих един, където ги произвеждат в България за износ - по никакъв начин не може да стане на фрезова глава.


Колегата едно време имаше малко магазинче, в което се продаваха всичките такива тунинги за АК и маса други оръжия. Само дето повечето притежатели на СЛР го купуват именно заради ниската цена и не са склонни да инвестират в подобрения. В същото време сериозните стрелци - състезатели по IPSC с пушки и пистолети инвестираха много в подобряване на оръжията си , защото повечето от качествените афтърмаркет аксесоари реално подобряват удобството и бързината при стрелба с оръжието.
В момента не знам фирма, която да внася подобни аксесоари официално. Потребителите си ги поръчват зад океана.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#24
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09

Виж мнениетоOlight написа на 25.03.2012 - 18:37 :

но безумната "ръкохватка" не бих казал че допринася за добрата стрелба...

Точно това не разбирам защо... на мен ми се стори удобна! Сигурно е до ръка?!?
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#25
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоKatena4o написа на 25.03.2012 - 18:24 :

Прави впечатление, че много притежатели на СЛР често се опитват да се оттърват от оригиналния приклад и да го заменят с всякакви модификации... Не казвам, че е лошо!!! Просто, от няколкото пъти, когато държах и стрелях с СЛР, останах с много приятно и удобно впечатление от оригиналния приклад... единственото, което бих променил за себе си е 1,5 см. удължаване... а останалото е ОК

Това не е просто СПАМ-пост, а въпрос - Защо сменяте приклада, от суета или защото ви е неудобен?


Отговарям:
Много е тънка пистолетната дръжка от там за удобен захват остава място между дланта и дръжката в случая сам компенсирал с по-широка такава. При стискане за стрелба с оригиналната, първата става на палеца подпира в доната част на приклада и от там се получава още едно неудобство което се коригира с изместване на ъгъла на захват с новата дръжка. Колегите с оригинален приклад да проверят дали е така, ако не са обръщали внимание на това до сега.
0

#26
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоKatena4o написа на 25.03.2012 - 20:18 :


Точно това не разбирам защо... на мен ми се стори удобна! Сигурно е до ръка?!?


Ти си първият човек, на когото е удобна...Това разбира се е субективно. Всеки навива изолирбанд, изрязва , залепва и т.н.
Като стрелец със все пак някакви спортни постижения, мнението ми е , че формата и противоречи на всякаква логика. Можеше още съвсем малко да се постараят или поне консултират с някой с опит в стрелбата. Претупали са нещата, колкото да влезнат в щатските изисквания - а за нашего брата никой не го брига...

Eто един пример за наистина добра ръкохватка за АК...

Публикувано изображение
Публикувано изображение
http://www.caatactic...?ID=78&catID=29
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#27
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетоangel_ov написа на 25.03.2012 - 15:27 :

Нещо по темата.
Двете ми любими непретенциозни и безотказни оръжия.
СЛР+марков мелез :D

Публикувано изображение

:thumbsup: Добра слука!
Разкажи как го бутна! Разстояние, боеприпас, начин на стрелба!
Комбинацията ти наистина е резултатна!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#28
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Моя си е с оригиналния приклад "лукс"!
Имам известни неудобства понеже стрелям с лявата ръка, но вече така свикнах, че се чудя дали да го преработвам!
Ако някой знае все пак майстор, който да ми направи нов (или да пригоди тоя за лява ръка) нека каже!
Имам и оптика и бързомерец, добре простреляни, с които също имам добри резултати, но напоследък предпочитам да стрелям на механичен мерник!
Основанието ми е, че оптиката е за стационарни или бавно движещи се мишени (от чакало или на варда), а с бързомера, когато съм в гора губя представа за околната обстановка!
На мишени резултатите са много добри и с оптика и с бързомер, но по време на гонка някакси нямам сигурност в изстрела и затова предпочитам на механични мерни прибори!
Някой друг има ли същите наблюдения?
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#29
Потребителя е офлайн   М.Милков 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 04.12.11

Виж мнениетоangel_ov написа на 25.03.2012 - 15:27 :

Нещо по темата.
Двете ми любими непретенциозни и безотказни оръжия.
СЛР+марков мелез :D

Публикувано изображение

Колега Ангелов,може ли да ни дадеш инфо и разкажеш подробности от слуката.
0

#30
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08

Виж мнениетоМ.Милков написа на 26.03.2012 - 20:04 :

Виж мнениетоangel_ov написа на 25.03.2012 - 15:27 :

Нещо по темата.
Двете ми любими непретенциозни и безотказни оръжия.
СЛР+марков мелез :D

Публикувано изображение

Колега Ангелов,може ли да ни дадеш инфо и разкажеш подробности от слуката.


Бях изненадан от тихомълком бягащи прасета зад мен влизащи в гонката през сравнително чиста полянка. На механичен 35-40 м. Патрони HP Арсенал.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

#31
Потребителя е офлайн   М.Милков 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 04.12.11
Окей,благодаря ти за инфото.Поздрави и много слука.
0

#32
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11
Eдно прасенце и от мен... B)

Публикувано изображение
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#33
Потребителя е офлайн   М.Милков 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 04.12.11

Виж мнениетоOlight написа на 27.03.2012 - 07:38 :

Eдно прасенце и от мен... B)

Публикувано изображение

Колега Olight, с какъв боеприпас е стреляно по това прасе.Дай ако може инфо, и подробности за слуката.Благодаря ти предварително.Поздрави.
0

#34
Потребителя е офлайн   Olight 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1376
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоМ.Милков написа на 27.03.2012 - 09:28 :


Колега Olight, с какъв боеприпас е стреляно по това прасе.Дай ако може инфо, и подробности за слуката.Благодаря ти предварително.Поздрави.


Здравей , колега. Прасето е стреляно с ППУ SPRN - объл куршум, почти като револверен. Куршума беше открит със почти 100% експанзия и запазване на теглото. Беше заседнал от вътрешната страна на плешката (тоест не е имал енергия да излезе от прасето).
Изстрела беше от дистанция вероятно под 20 метра.
shop.olight.bg

Teлефон за контакт: 0988658960
0

#35
Потребителя е офлайн   М.Милков 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 04.12.11
Благодаря ти за инфото.Поздрави и много слука.
0

#36
Потребителя е офлайн   тошо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 431
  • Регистр: 05.05.08
Здравейте колеги като бивш собственик на такива оръжия,имах СЛР-къса цев после СЛР с дългата цев и накрая СЛР100/223.Много добри и надеждни оръжия,но реших да мина на болтова карабина и затова смених СЛР-а,за точност съм най доволен от късата цев на 100м съм постигал групи 3-4см, с него стрелях предимно с военните боеприпаси и толкова много животни са паднали. Единствено слабата възпираща сила на боеприпаса не ми харесваше,но и на това се свиква,когато животно бяга водиш линията на гръбнака и с един патрон стопираш животното с втория го довършваш! Пожелавам много слука и много щастливи моменти с това прекрасно оръжие на всички колеги избрали да ловуват с него!НАСЛУКА и не обръщайте внимание на приказки от рода на"СЛР-а не бил за лов не ставал и т.н." всичко е въпрос на личен избор!
0

#37
Потребителя е офлайн   М.Милков 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 04.12.11
Колега ТОШО,много точно и правилно мнение за СЛР-а.Всеки си решава с какво ще ловува.Поздрави и слука.
0

#38
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08

Виж мнениетотошо написа на 27.03.2012 - 21:49 :

...за точност съм най доволен от късата цев на 100м съм постигал групи 3-4см.......

Здравей колега!
Аз и с дългата цев съм постигал такива групи, на механични прибори, но някои "големи специалисти" се възмутиха, че това е невъзможно и са пълни фантазии за възможностите на "СЛР"-а !
Точно затова пуснах тази тема, за да видят тези "специалисти", че това са напълно възможни постижения за "СЛР"-а!
И си на пълно прав : всичко е въпрос на личен избор!
Поздрави
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#39
Потребителя е офлайн   М.Милков 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 94
  • Регистр: 04.12.11
Колега Huntermen ,защо им се ядосваш на специалистите.Ние претежателите на СРЛ-и бъркаме ли се, даваме ли отзиви на притежателите на друг калибър.Не.Аз лично,а и до сега почти не съм срещал от колегите, с изкльочение на единици който от скука, или чисто и просто това им е мотото да се заяждат.Като че ли това е най-важното .Важното е да има по какво да се стреля,и кой е зад приклада.За оръжието и боеприпасите е изписано много в други теми.Който не му харесва, да не използва.Извинявам се за спама.Поздрави и много слука.
0

#40
Потребителят е онлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1470
  • Регистр: 12.06.08
Най-големия недостатък на СЛР-а за мен е оригиналния приклад. Тънка ръкохватка и недостатъчната дължина на приклада. Смених го с пистолетна дръжка и раздвижен приклад.
Другото нещо е боеприпаса. Досега ползвах HP на Арсенал, но минах на Барнаул HP и Hornady с полимерен връх, които са със стотина м/с по-бързи от тези на Арсенал и показват отлични резултати!
Смятам, че това е напълно достатъчно. На пазара има много аксесоари, но става претрупан и за мен не са оправдани.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_2007.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_2009.JPG

0

Сподели темата:


  • (198 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

17 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 17 гости, 0 анонимни