БГ Лов Форум: Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня

Анкета: Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня (173 потребител(и) са гласували)

Да се разреши ли ползването на ловно нарезно оръжие при групов лов на дива свиня

  1. Не (24 глас(а) [13.87%] - Виж)

    Процент гласували: 13.87%

  2. Да (143 глас(а) [82.66%] - Виж)

    Процент гласували: 82.66%

  3. Нямам мнение (6 глас(а) [3.47%] - Виж)

    Процент гласували: 3.47%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   Генко Генев 

  • Генко Генев
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 628
  • Регистр: 26.01.09
Не ходя на такъв лов но съм абсолюно съгласен , че "закона" визира групов лов на дива свиня само с гладкоцевно оръжие .
Замислете се : Защо се издава разрешение за придобиване на нарезно ловно оръжие само след изкаран курс за подборен лов ? И то в ограничени параметри / сърна, дива свиня , елен и т.н /
Ако това е закона .... то си е дискриминация между ловците и/или машина за печелене на пари с тези курсове за подборен лов .
Разбрахте ме нали ? Ако е само с нарезно - курсовете трябва да отпаднат и съответно всеки да има право да придобие нарезно по реда както гладкоцевното .
Мога да ходя на лов и с фотоапарат
0

#22
Потребителя е офлайн   CKC 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 02.10.11
Не е необходимо човек да е юрист за да разбере, че според цитираните членове от закона не е разрешено да се използва нарезно оръжие при групов лов на дива свиня. Изненадам съм действително, но е факт.
TLC 73 4.2-TD
Автоматик
0

#23
Потребителя е офлайн   Ангел Ангелов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1054
  • Регистр: 15.05.08
Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.

Не съм отишъл да ги паса я? На лов съм значи и с нарезно.
Ако съм с гладкоцевно на лов за дива свиня следва това 15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум".

Какво толкова умуваме?
0

#24
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоАнгел Ангелов написа на 29.03.2013 - 22:49 :

Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.

Не съм отишъл да ги паса я? На лов съм значи и с нарезно.
Ако съм с гладкоцевно на лов за дива свиня следва това 15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум".

Какво толкова умуваме?

:thumbsup: Е нали се сещаш, че тази тема е отговор на една друга, това е... ^_^
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#25
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08

Виж мнениетоАнгел Ангелов написа на 29.03.2013 - 22:49 :

Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.

Не съм отишъл да ги паса я? На лов съм значи и с нарезно.
Ако съм с гладкоцевно на лов за дива свиня следва това 15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум".

Какво толкова умуваме?


А тези за какво се ползват? Сигурно за гюрюлтия.
http://www.bglov.com...=0
0

#26
Потребителя е офлайн   daniela10 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 17.01.13

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.03.2013 - 22:51 :

Виж мнениетоАнгел Ангелов написа на 29.03.2013 - 22:49 :

Чл. 56. (1) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 6 от 2009 г.) Ловуването се извършва с гладкоцевно или нарезно огнестрелно ловно оръжие. Когато оръжието е полуавтоматично, то не може да бъде заредено с повече от един плюс два патрона в магазина. Ловните оръжия не могат да бъдат автоматични.

Не съм отишъл да ги паса я? На лов съм значи и с нарезно.
Ако съм с гладкоцевно на лов за дива свиня следва това 15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум".

Какво толкова умуваме?

:thumbsup:/> Е нали се сещаш, че тази тема е отговор на една друга, това е... ^_^/>



Темата е отговор на другата ,в която доста се изписа и ни противопостави като ловна общност.
Дадох гласа си -ЗА !Нека се ползва нарезно (както и гладкоцевно).Всеки да ловува според мерака и собственото си желание.Като разбира се спазва законите(което струва ми се е най същественият проблем ).
Притеснява ме липсата на подготовка за боравене с нарезно оръжие при доста от редовните ловци.Само с курса ,,Подборен отстрел ,, не ми се мисли,ако всеки хване нарезно в ръцете си!......
0

#27
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08
Притеснява ме липсата на подготовка за боравене с нарезно оръжие при доста от редовните ловци.Само с курса ,,Подборен отстрел ,, не ми се мисли,ако всеки хване нарезно в ръцете си!......

Някой би ли ми обяснил каква е разликата за безопасно боравене с оръжие, независимо дали то е гладкоцевно или нарезно?
0

#28
Потребителя е офлайн   daniela10 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 17.01.13

Виж мнениетоДимитър Георгиев написа на 29.03.2013 - 23:30 :

Притеснява ме липсата на подготовка за боравене с нарезно оръжие при доста от редовните ловци.Само с курса ,,Подборен отстрел ,, не ми се мисли,ако всеки хване нарезно в ръцете си!......

Някой би ли ми обяснил каква е разликата за безопасно боравене с оръжие, независимо дали то е гладкоцевно или нарезно?




И двата вида са опасни колега.Без значение какво е-всяко оръжие убива.Мисълта ми беше ,че съчетание от слаба подготовка ,липса на понякога елементарни знания за вида и възможностите на оръжието което държиш в ръцете си и честата самонадеяност ,прави нарезното изключително опасно за боравене.
0

#29
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1479
  • Регистр: 29.12.08

Виж мнениетоdaniela10 написа на 29.03.2013 - 23:38 :

Виж мнениетоДимитър Георгиев написа на 29.03.2013 - 23:30 :

Притеснява ме липсата на подготовка за боравене с нарезно оръжие при доста от редовните ловци.Само с курса ,,Подборен отстрел ,, не ми се мисли,ако всеки хване нарезно в ръцете си!......

Някой би ли ми обяснил каква е разликата за безопасно боравене с оръжие, независимо дали то е гладкоцевно или нарезно?




И двата вида са опасни колега.Без значение какво е-всяко оръжие убива.Мисълта ми беше ,че съчетание от слаба подготовка ,липса на понякога елементарни знания за вида и възможностите на оръжието което държиш в ръцете си и честата самонадеяност ,прави нарезното изключително опасно за боравене.


Не само нарезното колежке, е опасно. Аз не мога да разбера как така хора който са ловували години наред с гладкоцевно сега ще бъдат опасни за околните с нарезно. За това питам каква е разликата?
0

#30
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Васко, не е отговор на другата тема - доста различни неща са - в онази тема е дискусия за нещо все пак неосъществено още, а тук говорим за реални неща - е и нотката на пожелателност също я има - но са различни принципно нещата - тук говорим да се разреши ползването на групов лов на дива свиня И НА НАРЕЗНО ОРЪЖИЕ, а в другата тема се търси мнение за ползването на САМО НА НАРЕЗНО ОРЪЖИЕ ПРИ ГРУПОВ ЛОВ - макар, че групов лов на едър дивеч си е само този на дива свиня! И не съм настроен негативно, а реалистично - няма място за гадаене - прав е колегата Ангелов, че не косаджиите ще кажат дали един лов е бракониерски или не - нека са служители на ДГС - все тази. Когато знаеш всички факти и каква е действителността най-лесно ще се ориентираш в " обстановката" - иначе ставаш "курбан" на незнанието си!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#31
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08
Аз апелирам да се чете закона и да се спазва, а да не се тълкува, защото тълкувания много. :D
0

#32
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Здравей Анелине,

Разбирам презумцията ти за тази анкета. Гласувах със "ЗА" защото не съм човек на крайностите. А сега мнението ми.

И тази както и другата не ги одобрявам в този си вид. Не може бакьов само с "ДА" и "НЕ" да се решат такива дилеми.Само една жена или е бременна или не е. Тука може да има и други отговори. Но за българина наистина трябва да е ограничено полето на действие. Иначе веднага субективния фактор "човек" се намесва.

А сега по закона. Ти приятелю не грешиш ли? Виж в изречението,в първия член/добавката/, къде е поставена думата "само". Не е като в другата тема. Дава категорична забрана на боеприпаса ,а не на оръжието.

Относно първото изречение "Ловуването се извършва ............... бла,бла. Тука си прав бакьов. Касае се за всички видове лов. Включително и подборния ,и този в стопанствата с "диви животни" и ........................всеки друг. И тука не може да се конкретизира забрана.

А груповия лов само с нарезно води и друга несправедливост. Младия ловец няма право на такова оръжие две години. Също според този закон.

Тълкуването на законите е привилегия на България. И така както е изписан първия член,посочен от тебе, в съда ще кажат следното- "Щом няма изрична забрана съществува презумцията, че е разрешено". Или обратното. Кусал съм им попарата на магистратите.Вервай ми.

Мое мнение приятелю.

Поздрави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#33
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоtodor_gps написа на 30.03.2013 - 09:46 :

Аз апелирам да се чете закона и да се спазва, а да не се тълкува, защото тълкувания много. :D/>


Така е колега. Ама кажи ми имаме ли закон който да няма тълкувание. То не са Правилници за него, то не са Наредби за приложението на Правилниците .................... Мани Мани.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#34
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоanelin написа на 30.03.2013 - 08:38 :

Васко, не е отговор на другата тема - доста различни неща са - в онази тема е дискусия за нещо все пак неосъществено още, а тук говорим за реални неща - е и нотката на пожелателност също я има - но са различни принципно нещата - тук говорим да се разреши ползването на групов лов на дива свиня И НА НАРЕЗНО ОРЪЖИЕ, а в другата тема се търси мнение за ползването на САМО НА НАРЕЗНО ОРЪЖИЕ ПРИ ГРУПОВ ЛОВ - макар, че групов лов на едър дивеч си е само този на дива свиня! И не съм настроен негативно, а реалистично - няма място за гадаене - прав е колегата Ангелов, че не косаджиите ще кажат дали един лов е бракониерски или не - нека са служители на ДГС - все тази. Когато знаеш всички факти и каква е действителността най-лесно ще се ориентираш в " обстановката" - иначе ставаш "курбан" на незнанието си!


То те това "САМО" е разковничето. И който като тебе го е разбрал е добре. Ама нали виждаш, че на някои им е трудно.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#35
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоanelin написа на 28.03.2013 - 18:28 :

Виж мнениетоАнгел Ангелов написа на 28.03.2013 - 18:22 :

Когато си карал курса за ловец би трябвало да си учил кои животни се отстрелват (подборно) едногодишни приплоди, мъжки, не по женски в разплодна възраст, а камоли по женска водеща стадото и т.н Ето методи на подборното ловуване важащи за груповото.


То затова е дискусия ( радвам се, че е в колегиален тон - но не е късно - и другите ще се наортачат) - колега Ангелов истина е, че това са животните подлежащи на подборен отстрел, обачеее....Първо - требва си отделно разрешително за подборен отстрел - и то тая бележка е индивидуална, а не групова и Второ - дори и да преглътнем Първо, то другите ловци без правоспособност по чл. 26 ко правят на тази гонка ?



При груповото ловуване имаме "МОРАЛНИ" принципи, а при подборното ловуване "ЗАКОНОВИ".
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#36
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Венци аз нямам дилема, то си е написано и какво да му тълкуваш: цитат "...15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум". Тук разбира се , ще кажат някой, става въпрос за дефиниране в случаите, когато ловецът е с гладкоцевно оръжие, а в случаите когато е с нарезно ....- закона мълчи, а недомлъвката някак си се изплъзва от друга дефиниция - тази за подборния лов, който, забележи, е винаги индивидуален и винаги с нарезно оръжие или гладкоцевно с боеприпас "куршум", ама не груповия - естествено става въпрос единствено и само за дива свиня!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#37
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоgenkogenev написа на 29.03.2013 - 22:28 :

Не ходя на такъв лов но съм абсолюно съгласен , че "закона" визира групов лов на дива свиня само с гладкоцевно оръжие .
Замислете се : Защо се издава разрешение за придобиване на нарезно ловно оръжие само след изкаран курс за подборен лов ? И то в ограничени параметри / сърна, дива свиня , елен и т.н /
Ако това е закона .... то си е дискриминация между ловците и/или машина за печелене на пари с тези курсове за подборен лов .
Разбрахте ме нали ? Ако е само с нарезно - курсовете трябва да отпаднат и съответно всеки да има право да придобие нарезно по реда както гладкоцевното .


Наистина мнооооооооооооооооого солиден аргумент за размисъл.Браво колега. Ще накараш някои да се замислят, дали да не направят курсове за "групов лов на дива свиня с нарезно оръжие". :thumbsup:/>

Поздрави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#38
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоanelin написа на 30.03.2013 - 10:14 :

Венци аз нямам дилема, то си е написано и какво да му тълкуваш: цитат "...15. (нова - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) сачми с диаметър над 6 мм при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие; при провеждането на групов лов на дива свиня с гладкоцевно оръжие се разрешава употребата само на боеприпаси тип "куршум". Тук разбира се , ще кажат някой, става въпрос за дефиниране в случаите, когато ловецът е с гладкоцевно оръжие, а в случаите когато е с нарезно ....- закона мълчи, а недомлъвката някак си се изплъзва от друга дефиниция - тази за подборния лов, който, забележи, е винаги индивидуален и винаги с нарезно оръжие или гладкоцевно с боеприпас "куршум", ама не груповия - естествено става въпрос единствено и само за дива свиня!



Прав си и те разбирам.Всички закони са правени от адвокати. За да изкарват след това пари от това.И твоето тълкувание бакьов, е основано точно на това. И смесването на правата на подборния и груповия лов също е с тази цел.Само че от други.

Поздрави.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#39
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
В анкетата липсва отговор: Няма смисъл да се разрешава, то е разрешено... ;)
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#40
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 30.03.2013 - 10:34 :

В анкетата липсва отговор: Няма смисъл да се разрешава, то е разрешено... ;)/>/>




Да така е. Както и много други неща са разрешени. Само че за определен кръг от обществото/ разбирай и ловците/.

Анелине извинявай............................
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни