БГ Лов Форум: Регистрация на трофей - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Регистрация на трофей

#1
Потребителят е онлайн   shosho 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 72
  • Регистр: 20.06.13
Здравейте колеги,
може ли да споделите следните неща по регистрацията на ловен трофей :

-Как става регистрацията на трофей от диво прасе
-Колко струва
-Къде се осъществява регистрацията /В моето населено място или там където е убито животното/
-Оставям ли трофея за дни или просто става за 30-60 мин самата оценка?
-Как си получава медала,който забелязвам на някои снимки на колеги във форума.

Благодаря на хората,които ще се включат!

Ако има тема създадена някъде по този въпрос,някой може да сподели линка за да прочета а не да ви карам да пишете :)
0

#2
Потребителят е онлайн   Rasate 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 10.06.08
Взимаш копие на попълнената бележка от специалиста ви в ловното сдружение и с нея отиваш в горското на територията на което е убито животното. Попълваш една молба свободен текст че исках да ти се регистрира и оцени трофея. Таксата мисля че беше 2лв регистрация и 2 лв оценка. Това с трофея трябва да се разбереш с тях, дали да им го оставиш или да им го занесеш, когато съберат комисията за оценка. Аз за моя получих само протокол, медали не дават. Медали май се дават, когато оценката е направена на изложение.
0

#3
Потребителя е офлайн   plamen222 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 140
  • Регистр: 18.01.12
На мен ми искаха картончето, което се дава за узаконяване на придобитото месо през ловния ден. Преснимаха и бележката за групов лов. Оставих зъбите в ловното и ще чакат специалист от София за оценка. Казаха ми, че ще отнеме около месец (явно оценителят идва рядко). За съжаление единият зъб се спука и не знам дали ще ги оценяват. Прочетох доста за оценяването на трофеите и пише, че трофеят не трябва да се обработва допълнително. В ловното ме питаха защо не съм напълнил зъбите, обясних им, че това съм прочел, а те казаха, че няма проблем за това. Най-вероятно, ако бях напълнил зъбите нямаше да се спукат. Много ще ме е яд, ако не искат да ги оценят поради тази причина.
0

#4
Потребителят е онлайн   shosho 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 72
  • Регистр: 20.06.13
Днес занесох зъбите,
попълва се молба свободен текст + преснимана бележката за груповия лов и 4лв такса/2лв за оценка и 2лв за регистрация....предполагам/ , казаха ми че най-вероятно ще стане другата седмица и ще ми се обадят да отида да си ги взема.

Сега ми стана интересно как маже трофея ми да попадне на такова изложение,аз го предлагам или трябва някой да го хареса от горското,че да им го предоставя или какво?
/просто информативно/
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни