БГ Лов Форум: Browning или Benelli - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Browning или Benelli

#21
Потребителя е офлайн   Асен Момчилов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 30.06.10

Виж мнениетоВитанов 30-06 написа на 12.08.2015 - 16:30 :

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.




Ами колега вземи си Browning BAR, защото е по-удобен, бенели е по-неудобно, някак си тромаво.
Що се отнася до оптиката и бързомера, бързомера е по-удачен избор, защото като вдигнеш пушката веднага си хваща целта
и е по-евтин, докато оптиката трябва да дадеш много повече пари и трябва да е с широки лещи, а такива оптики са много скъпи.
Не можеш да тръгнеш на гонка с някоя евтина оптика с тесни лещи и по смъртно не можеш да откриеш прасето през тях, затова те
съветвам да си вземеш бързомер.



Колега ти с Beneli стрелял ли си, какво означава тромаво? А относно лещите точно ,,тесните''са най-добри за гонка.
Относно въпросите на колегата., и двете карабини са добри,,отиваш в магазина пробваш и която ти пасне, взимаш нея. Аз избрах Beneli..нищо че е тромава. Оптика взмаш 1-4х24 с хубава подсветка
И забравяш за бързомера.
0

#22
Потребителя е офлайн   Асен Момчилов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 190
  • Регистр: 30.06.10
Забравих да напиша за калибъра????, който не може да стреля търси
големи калибри тук слонове няма.,308w e предостатъчен!
0

#23
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоВитанов 30-06 написа на 12.08.2015 - 16:30 :

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.




Ами колега вземи си Browning BAR, защото е по-удобен, бенели е по-неудобно, някак си тромаво.
Що се отнася до оптиката и бързомера, бързомера е по-удачен избор, защото като вдигнеш пушката веднага си хваща целта
и е по-евтин, докато оптиката трябва да дадеш много повече пари и трябва да е с широки лещи, а такива оптики са много скъпи.
Не можеш да тръгнеш на гонка с някоя евтина оптика с тесни лещи и по смъртно не можеш да откриеш прасето през тях, затова те
съветвам да си вземеш бързомер.

Тук нещата хептен са станали.:"... една жена пред блока каза... "

"тесните лещи" имат около 36м зрително поле на 100м,а "широките" около 14м зрителното поле на 100м.
Бързомерите са свободни от паралакс след 30-50м, а оптиките обикновено след 100м. Тези с тесните леки може и на 50м
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#24
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 14.08.2015 - 14:02 :

Виж мнениетоВитанов 30-06 написа на 12.08.2015 - 16:30 :

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.




Ами колега вземи си Browning BAR, защото е по-удобен, бенели е по-неудобно, някак си тромаво.
Що се отнася до оптиката и бързомера, бързомера е по-удачен избор, защото като вдигнеш пушката веднага си хваща целта
и е по-евтин, докато оптиката трябва да дадеш много повече пари и трябва да е с широки лещи, а такива оптики са много скъпи.
Не можеш да тръгнеш на гонка с някоя евтина оптика с тесни лещи и по смъртно не можеш да откриеш прасето през тях, затова те
съветвам да си вземеш бързомер.

Тук нещата хептен са станали.:"... една жена пред блока каза... "

"тесните лещи" имат около 36м зрително поле на 100м,а "широките" около 14м зрителното поле на 100м.
Бързомерите са свободни от паралакс след 30-50м, а оптиките обикновено след 100м. Тези с тесните леки може и на 50м


Можеш ли да обясниш новото понятие в тази дискусия "тесните леки" ?Публикувано изображение/>
*******************
Като си сложих очилата ми стана ясно че е печатна грешка и вероятно си искал да напишеш "тесните лещи"
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#25
Потребителя е офлайн   Terroro 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 37
  • Регистр: 05.08.11
Един глас от мен за Бенели Арго Е.
Цевта е с криогенна обработка, оръжието е снабдено със система намаляваща отката и не на последно място се разглобява бързо и лесно, което помага за почистването му.
Ако цената не е определяща то Бенели би бил моят избор.
Наслука
0

#26
Потребителя е офлайн   kiksss 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 225
  • Регистр: 19.01.11

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.


Която и да избереш няма да е грешка :) Калибъра си го избрал ,остава най лесното :) Аз избрах тази която ми харесва повече-
Browning.... И Benelli-то ми ляга както Browning-а,но тука вече говорим за вкус. Но,Benelli има едно преимущество ,че се почиства много лесно .... Бързомер- Аimpoint 9000 sc -Аimpoint hunter -да е тубосен и да са 2moa .Оптиката избор богат ..... Най много зависи колко пари можеш да отделиш за нея .....Но,до 2000 лева ще вземеш хубава .......над тях много хубава :)

0

#27
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
А бре тоя колега за две годин нищо ли не зима!?!? :D
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#28
Потребителя е офлайн   boby77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 15.02.10
Все още се допитва...???? Няма мнения!
0

#29
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоВитанов 30-06 написа на 12.08.2015 - 16:30 :

Ами колега вземи си Browning BAR, защото е по-удобен, бенели е по-неудобно, някак си тромаво.
Що се отнася до оптиката и бързомера, бързомера е по-удачен избор, защото като вдигнеш пушката веднага си хваща целта
и е по-евтин, докато оптиката трябва да дадеш много повече пари и трябва да е с широки лещи, а такива оптики са много скъпи.
Не можеш да тръгнеш на гонка с някоя евтина оптика с тесни лещи и по смъртно не можеш да откриеш прасето през тях, затова те
съветвам да си вземеш бързомер.

Ма и тоя колега се е изцепил... бах ти съвета му е дал, той за това колегата толкова време се колебае кво да вземе! :crazy-1:
Че хвана да си купя един бързомер, вдигам пушката и от тук натам негова работа да прихване целта аз само да дръпна спусъка! А тия оптики с "тесните" лещи направо гледам гледам и никакво животно не се вижда през тех, лоша работа абе требе си бързомер! :D :D :D
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#30
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 20:00 :

Виж мнениетоВитанов 30-06 написа на 12.08.2015 - 16:30 :

Ами колега вземи си Browning BAR, защото е по-удобен, бенели е по-неудобно, някак си тромаво.
Що се отнася до оптиката и бързомера, бързомера е по-удачен избор, защото като вдигнеш пушката веднага си хваща целта
и е по-евтин, докато оптиката трябва да дадеш много повече пари и трябва да е с широки лещи, а такива оптики са много скъпи.
Не можеш да тръгнеш на гонка с някоя евтина оптика с тесни лещи и по смъртно не можеш да откриеш прасето през тях, затова те
съветвам да си вземеш бързомер.

Ма и тоя колега се е изцепил... бах ти съвета му е дал, той за това колегата толкова време се колебае кво да вземе! :crazy-1:/>
Че хвана да си купя един бързомер, вдигам пушката и от тук натам негова работа да прихване целта аз само да дръпна спусъка! А тия оптики с "тесните" лещи направо гледам гледам и никакво животно не се вижда през тех, лоша работа абе требе си бързомер! :D/> :D/> :D/>


Поне за едно е прав, хубавата оптика е по скъпа от хубавия бързомер!
0

#31
Потребителя е офлайн   kasaboff 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 218
  • Регистр: 29.08.14
Ще изкажа лично мнение :
След доста продължително проучване , както всеки един от вас би постъпил, в понеделник си взех Арго Е с дървен приклад в 30-06. Спах за втори път с пушка (предишния беше преди 2 години когато си взех Тика в същия калибър).Сега ако някой пита ... , имам си и жена и дете , ама сърцето ловджийско не трае. Та вчера първо при Иво от Булармс монтира база на Шамана ( и Тиката ми е с такава) и върху нея Аймпойнт 9000 и после на стрелбището в Лозен. Този сезон изцяло заложих на Геко ТМ 11г и не предадоха нито веднъж. Бързомера го простреля бате Иван с три изстрела на 50 и 75 м, а стандартния батю уред с 5 ( за всеки случай и той да е в готовност). И аз погърмях и мога да кажа, че прави добра група от ръка и от упора (според мен идеални за гонка) на 50 и 75 метра.Снимки нямам ,защото от детонацията телефона даде фира, ама на кой му пука, нали има пушка.Дано да успея да я сефтосам.
Наслука на всички и здрава , успешна и честита Нова година
0

#32
Потребителя е офлайн   dimov_d 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 20
  • Регистр: 13.01.14

Виж мнениетоpilo написа на 27.10.2013 - 22:02 :

Помогнете колеги, защото съм пред голяма дилема каква карабина (Benelli ARGO или Browning BAR) да си взема!!!
Калибърът ще е 30-06, но се чудя дали да бъде с бързомер или с оптика.
Приятели ми казват, че щом ще е от този тип по добре било да е 300 win mag, но аз мисля, че е силен боеприпас за нашия дивеч.
Ще я ползвам повече за гонка.
Знам, че има много компетентни момчета в този форум и се надявам да ми помогнете в избора.

Колега, кажи накрая какво си купи?! ;)
0

#33
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10
Значи една пушка за да я разглобиш се иска, чук, избивка + отверка не ми я хвали.
https://youtu.be/22XHIXcrC24


https://youtu.be/OrGwLir-_ZU
0

#34
Потребителя е офлайн   bagalevec 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 19.03.11
Един глас за Benelli Argo E!
Не спори с глупак....ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!!!
0

#35
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоORKA_71 написа на 24.01.2016 - 17:24 :

Значи една пушка за да я разглобиш се иска, чук, избивка + отверка не ми я хвали.
https://youtu.be/22XHIXcrC24


https://youtu.be/OrGwLir-_ZU

Да допълня и еврейска звезда не ми я хвали.
Само Benelli
0

#36
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоАсен Момчилов написа на 13.08.2015 - 13:20 :

Забравих да напиша за калибъра????, който не може да стреля търси
големи калибри тук слонове няма.,308w e предостатъчен!

Аз па имам наблюдения, че кой не може да стреля взима автомат било то нарезен или гладкоцевен!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#37
Потребителя е офлайн   boby77 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 47
  • Регистр: 15.02.10
Аха... Кой може да стреля с прашка ли ходи на лов или с тъпо ножче...? Що се отнася до подръжката на орУжието...- Ами и Ладат, и Москвето,и Гуофут, и Ферари и Мазерато искат и отверка,и чук,и парцал... Они са го измислили-искаш ли да се фукаш-Бенели, искаш ли да ловуваш-Браунинг...
0

#38
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 17.05.2016 - 14:24 :

Виж мнениетоАсен Момчилов написа на 13.08.2015 - 13:20 :

Забравих да напиша за калибъра????, който не може да стреля търси
големи калибри тук слонове няма.,308w e предостатъчен!

Аз па имам наблюдения, че кой не може да стреля взима автомат било то нарезен или гладкоцевен!

Проверка му е майката
0

#39
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоboby77 написа на 09.06.2016 - 17:58 :

Аха... Кой може да стреля с прашка ли ходи на лов или с тъпо ножче...? Що се отнася до подръжката на орУжието...- Ами и Ладат, и Москвето,и Гуофут, и Ферари и Мазерато искат и отверка,и чук,и парцал... Они са го измислили-искаш ли да се фукаш-Бенели, искаш ли да ловуваш-Браунинг...

В твоя стил ще ти отговоря:
Берета и Браунинг са като Ферари, а Бенели като Ламборджини.
П.П. Разгледай историята на Ламборджини за да разбереш каква е причината за създаването и на Бенели, но искам да знаеш, че БЕНЕЛИ Е В ПЪТИ ПО ДОБРО ОРЪЖИЕ ОТ БРАУНИНГ.
П.С. Ако ти трябва оръжие за лов си вземи Браунинг, но ако си практичен и искаш оръжие за лов, самозащита и война си вземи БЕНЕЛИ.
1. Бенели правят най простите и надежни гладкоцевни полуавтомати;
2. Бенели са направи най добрия гладкоцевен полуавтомат за лов на дивеч и за война;
3. Всички оръжия на Бенели са по елементарни от тези на Браунинг и са по лесни за потдръжка.
4. има една мисъл която гласи "Простите неща са гениални";
5. След като си прочел т.4 прочети т.1, 2,3 и 4, и ги повтаряй до като осъзнаеш истината.
0

#40
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоboby77 написа на 09.06.2016 - 17:58 :

Аха... Кой може да стреля с прашка ли ходи на лов или с тъпо ножче...? Що се отнася до подръжката на орУжието...- Ами и Ладат, и Москвето,и Гуофут, и Ферари и Мазерато искат и отверка,и чук,и парцал... Они са го измислили-искаш ли да се фукаш-Бенели, искаш ли да ловуваш-Браунинг...

В твоя стил ще ти отговоря:
Берета и Браунинг са като Ферари, а Бенели като Ламборджини.
П.П. Разгледай историята на Ламборджини за да разбереш каква е причината за създаването и на Бенели, но искам да знаеш, че БЕНЕЛИ Е В ПЪТИ ПО ДОБРО ОРЪЖИЕ ОТ БРАУНИНГ.
П.С. Ако ти трябва оръжие за лов си вземи Браунинг, но ако си практичен и искаш оръжие за лов, самозащита и война си вземи БЕНЕЛИ.
1. Бенели правят най простите и надежни гладкоцевни полуавтомати;
2. Бенели са направи най добрия гладкоцевен полуавтомат за лов на дивеч и за война;
3. Всички оръжия на Бенели са по елементарни от тези на Браунинг и са по лесни за потдръжка.
4. има една мисъл която гласи "Простите неща са гениални";
5. След като си прочел т.4 прочети т.1, 2,3 и 4, и ги повтаряй до като осъзнаеш истината.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни